Keresés

Részletes keresés

banderas111 Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2429

Szuper ! kosszi az infokat!

Mennyire aktivak mostansag?

Előzmény: farkzoli (2428)
farkzoli Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2428
A beszúrás csak elmaradt, talán most.

Előzmény: farkzoli (2427)
farkzoli Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2427
Pl. a népszerű jégmadár lövészete:
nyugis kis holtágak mentén gyakran láthatjuk a "kék villámot". A víz fölé lógó, vízbe hullott ágakon szokott ücsörögni, és az alatta elúszó halak után ugrik. Gyorsan beállíthatunk neki egy ülőfát, a víz széléhez rángatott ágakból. Hamar megtetszik neki, mert ilyen kis tyúkeszű, és rájaszáll. Ott billeg és lesi a vízet. Élmény nézni a halászati bemutatót. Tapasztalatom szerint nem kell olyan komoly álcát készíteni, mint pl. egy gázlómadárnak. Néhány, ágakra borított sátorlap vagy helyben összedobott sás meg csalánálca :-)) is jó. Az én vaku és gépdurrogtatásom kb. 5 méterről nem aggasztotta. De már volt úgy is, hogy oda szállt be éppen, ahol heverésztem a parton. Megint kb. 5 méterről szemeztünk pár percig, mire elment, és én végre írtani kezdhettem a szúnyogokat...
Jégmadár portrét könnyű készíteni, de a halászata nagyon gyors.
Itt egy "werkfotó" és egy eredmény.
Előzmény: ottar (2424)
banderas111 Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2426
a szarvasbogessel kapcsolatos dolgokat kihagytam, mer annak mar sajna nagyon itt a vege..
banderas111 Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2425

juteszembe!

Megyek honap kozepe fele Baja-ra gondoltam bevallalok egy hajnali Fotozast Gemenci NP teruleten. Mit javasoltok? Akar johetnek gps koordinatak is! Legfokeppen 4labuak erdekelnenek? Nem lakik valaki arrafele?

 

Azer egy rozsaszin lavor finom hangulatot kolcsonozne a kepnek ;-)

 

Egy ideje szarvast illetve ozet probalgatok fotozni leirom a tapasztalatokat

 

- hajnal es esti orakban aktivak, de este keves feny miatt nem nagyon oke

- szeretnek az ember altal kiepitett fold uton kozlekedni

- kerulik a dzsuvas frissen szantott foldeket

- erdoszel kozeleben maradnak ha kijonnek szabad teruletre

- ha pruszkolest, tusszogest hallasz az valoszinu egy beteg őz lesz

- hasonloan a tobbi allathoz vannak kedvenc utvonalaik(csapasok)

- vadfoldekre szivessen jarnak

 

bocsi ha alapdolgokat irtam, talan valakinek segit

varom a tovabbi tapasztalatokat!!!

ottar Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2424

Győztél, én kb. 300 m-re lakom a Dunától, de egy parkban, amiben találnak búvóhelyet, és ők sem hülék ennyit repülni, inkább beleülnek a tutiba. :-)))))

Ja, és a Duna-Dráva NP-nek van egy területe kb. 10 perc sétára, ahol van egy Duna Holtág, kiváló leshelyekkel... :-))) Múlt héten fedeztem fel, elsőre: Örvös galamb, Szürkegém, Vízityúk, Tőkés réce, stb. Gyönyörű környezetben... :-)

Csak már kevés volt a fény, és kicsit bemozdultak.. Szóval veszek egy állványt... :-)

 

Előzmény: fchris82 (2423)
fchris82 Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2423

Sajnos nekem a Duna itt folyik kb 50 m-re, szóval ez a módszer nem járja ;)

Előzmény: ottar (2422)
ottar Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2422
De erre akár egy lavór méretű valami is megfelel, nálam az udvaron (illetve parkban, mert olyan helyen lakom szerencsére) van egy régi kőedényféle izé, és rengeteg madár jár oda lubickolni, meg inni.
Előzmény: banderas111 (2419)
SchefferJ Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2421
Úgy néz ki, hogy - tök véletlenül - én is ott leszek, családilag azon a hétvégén. Ha láttok egy emberkét nagy lowepro táskával meg egy Manfrotto 055PRO állvánnyal 10D-vel, akkor ne horvátul szólítsátok meg. :)
Előzmény: Képkovács (2414)
SchefferJ Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2420

Én is így csinálom. Van két kisebb és egy nagyobb tavam sziklakertekkel. Onnan "vadászom" a madarakat. Több éve megvan már és évről évre több madár jár oda. Ezen a nyáron a környék összes fecskéje ott ivott. Elutazás előtt kb. 100 fecske ült a ház előtti drótokon, de csak nálunk... :)

Előzmény: banderas111 (2419)
banderas111 Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2419

Volt egy film Mate Bencevel, o azt csinalta, hogy keresett egy olyan helyet ahol a kozelben nincs viz es itt allitott fel egy mesterseges medencet ahova idokozonkent hordta a vizet. Aztan szepen lassan odaszoktak az allatok inni, tisztalkodni. O megkozben leskunyhobol lotte a jo'ne'pet.

 

Tapika1 Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2418
Zsoltbarca: Nem rossz ötlet, én is csináltam ezt, de kell hozzá egy sofőr és csak középszerű fotókat tudsz így csinálni. Sokkal szebb képeket lehet készíteni, ha építesz egy fix leskunyhót, majd kiteszel valami dögöt, amire az ínséges időkben rá fognak járni az ölyvek varjak, szarkák, esetleg holló is lehet rajta....
Előzmény: zsoltbarca (2416)
ottar Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2417

VAdludak szántóföldeken.

Őzek télen csapatokba verődve szintén.

És az énekesmadarak is kezdenek behúzódni a házak közé!! :-) Harkály.

Előzmény: zsoltbarca (2416)
zsoltbarca Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2416

Sziasztok!

 

Nem rossz ötlet!

Én ragadozó madarakat tervezek fotózni most összel és télen. A kóborló példányok nagyon gyakran ülnek közvetlen útszéli fákon. A haladó autóktól nem riadnak meg, talán jó messziröl lassan gurulva be lehet öket cserkészni.

További ötletek?

 

Előzmény: banderas111 (2411)
Képkovács Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2415
Elnézést, a lényeget, az információs linket eltoltam :-(

Javítva:
Plitvice workshop információk
Képkovács Creative Commons License 2004.10.01 0 0 2414

Kinagyít

Kedves Természetfotós Barátaim!

Idén is indítjuk Vizúr Jánossal közösen a már hagyományosnak mondható őszi Plitvice alkotótáborunkat október 20-24. között. Egyelőre vannak még szabad helyeink, minden kedves érdeklődőt, tanulni és alkotni vágyót szeretettel várunk!


Bővebb információ itt.

SchefferJ Creative Commons License 2004.09.30 0 0 2413
Bocs, de az USA.htm az nagybetűvel megy, mert a linuxos mailszerver külön kezeli a kis-nagybetűket.
Előzmény: fchris82 (2410)
tasco Creative Commons License 2004.09.30 0 0 2412
Probáld igy,majd keresd meg...http://www.schefferj.ps.hu
banderas111 Creative Commons License 2004.09.30 0 0 2411

Sziasztok!

 

Mi lenne ha osszegyujtenenk itt par 4labuhoz illetve madarhoz tippet-trukkot hogyan lehet oket 1xuen lencsevegre kapni..

- hol elnek,

- milyen terepet szeretnek,

- mit esznek

- mikor aktivak

- hol van beloluk sok

- az orszag mely teruleten jellemzoek

- melyik erzekszervuk a legerzekenyebb

- mikor szaporodnak

stb.. stb..

 

pl.: szarvas, oz, vaddiszno, roka...

 

kinek milyen tapasztalata van? Hogy sikerult oket "csapdaba csalni" ? ;)

 

udv

B.

fchris82 Creative Commons License 2004.09.30 0 0 2410
Nekem nem jön be :( Sztem rossz a link :(
Előzmény: SchefferJ (2409)
SchefferJ Creative Commons License 2004.09.28 0 0 2409
Felraktam két sorozatot kaliforniai nemzeti parkokról (Yosemite és Kings Canyon). A honlap www.schefferj.ps.hu/usa.htm  Folytatása következik még a héten további helyszinekről.
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2408
Gratulálok! Sajnos biztos, hogy nem tudok elmenni megnézni.
Előzmény: paller (2405)
photofun Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2407

Ejha, gratula!

 

Mindenképp megnézem!

Előzmény: paller (2405)
Százbolha Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2406

Gratulálok!

 

Megpróbálok elmenni!

 

 

Százbolha

Előzmény: paller (2405)
paller Creative Commons License 2004.09.27 0 0 2405
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.09.25 0 0 2404
carbon pop-up hunting blind.
140 USD az ára (ez után kellett cca. 7000valamennyi áfa+vámot fizetni)
erre jött rá az ups szállítási költség, a nagy súly miatt vagy 40-50 usd...
sum sum...dollárba kifejezve cca. 220-230 körülibe fájt...(kb. 45000)
ez elsőre lehet soknak tűnik, de az itthon kapható (nem akarom leszólni, mert sok jó képet köszönhetek neki) lessátraktól mint anyagában, mind rendszerében sokkal jobb valami és még így tokkal vonóval is olcsóbb volt, mint az itthoni nagyobb fajta.
sőt. egy ismerősöm is rendelt, de ő nem neten, hanem állítólag valamelyik vadászbolt elkezdett foglalkozni a cabelas-os dolgok forgalmazásával...azt nem tudom, hogy milyen árakon dolgoznak és melyik bolt az, de ha érdekel megtudom....legalább a bolt nevét.
üdv.
puffin.
Előzmény: banderas111 (2403)
banderas111 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 2403

alfa! konkretan melyik satrat vetted? Mennyi volt a plusz postakoltseg, vam meg ilyenek?

kosszi!

 

Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.09.24 0 0 2402
no még itt is nyüzsgök egy kicsit...
tegnap megjött a cabelastól rendelt sátram (az usa-ból 4 nap alatt az ups vecsési telephelyén volt, szépen becsomagolva, video kazival...egyszóval pipec)
aztán, mivel ez egy pop-up (szétugró) rendszer, kinyitáskor a 20-onvalahány négyzetméteres szoba berendezéseiben majdnem komoly károkat sikerült előidézni:)...
az összecsukás szűk családi tanácskozás és vidótámogatás eredményeként sikerült (a másfél éves kislányom egy kerek párnával szimultán mutogatta, hogy hogyan is kell ezt csinálni...)
jól kitalált rendszer, tudom ajánlani a www.cabelas.com honlapot, ahol blinding kulcsszó kereséssel jönnek a sátrak....egy hátrány: nem kifejezetten fotóssátrak, ezért az alsó nyílások hiányoznak, kivéve a bejáratot....
K2DMD Creative Commons License 2004.09.22 0 0 2401
OK, világos, nyertetek.
Előzmény: lmatyas (2400)
lmatyas Creative Commons License 2004.09.21 0 0 2400

Bizony. Es meg valamit a nagyitasrol. 10Xes folott (de ez emberfuggo, nekem neha mar a 8Xost is) nagyon nehez kezbol remegesmentesen megtartani, ami nagyon sokat ront a kep minosegen (es farasztja a szemet). Persze letezik IS tavcso is, az ararol inkabb ne beszeljunk.

Egyebkent mivel itt termeszetfotorol van szo, nem biztos hogy a legnagyobb fenyero/nagyitas a legjobb, lehet hogy egy kompaktabb, esetleg osszecsukhato tavcso kis sullyal jobb valasztas. En a magam reszerol egy 8*42est hasznalok )igaz az sem olyan kicsi), bar teny hogy most keszulok en is egy 7*50est venni (nem igazan fotos okbol).

Előzmény: faboferi (2399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!