Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2004.10.24 0 0 2519
Legújabb "élményeink" Plitvicén okulásképpen :-(

Maga a táj szebb, mint valaha, az időjárás szebb nem is lehetett volna, egy szál póló is bőven elég volt a 23-27 fokos melegben, őszi verőfényben. Örömünk eleinte teljes volt, aztán...

Tavaly a több napig érvényes belépő ára októberben 60 kuna volt, míg az idén az októberi (legolcsóbb) alacsony szezonban is már 95 kunáért (kb. 3300Ft) adják a mindössze két napos belépőket, egy hosszított hétvégén ez már csak belépőből is személyenként 6600 Ft feletti költség.

A környék szinte összes büféje vagy bezárt, vagy sörön, kólán kívül szinte semmit sem tudott adni mondván, hogy vége a szezonnak, nincs igény meleg ételre, szendvicsre és egyebekre, miközben emberek százai-ezrei fordultak ki lógó orral éhesen, a vendéglátóipari egységekből. A néhány lepényárus néni azonnal felezni kezdte a lepényeit és az egész lepények árának 1,5-2-szereséért adta a féladagokat gondosan eltüntetve az árakat jelző táblácskákat... A parkon belül egyetlen hely működött elfogadható választékkal.

A szinte egyetlen nyitvatartó (drága) hotelétteremből helyhiányra hivatkozva elküldtek, nem adtak volna asztalt, csak a csapat felének, vagy két-három órai várakozást ígértek. A mini ABC-kben alig volt élelmiszer a polcokon.

Mindez csak közérzet, filing "teremtés" de tegnap csapatunk három nőtagjára piócaként ráragadt a NP egyenruháját viselő először egy, majd két férfi, és minden lehetséges módon hátráltatni igyekezett őket a fotózásban, mondván, hogy fizetniük kell 400 kunát "profi fotózási engedélyért", amit "elmulasztottak kiváltani", ellenkező esetben meghurcoltatják őket a hatóságokkal. Kérdésünkre, hogy hol van kifüggesztve az erre vonatkozó szabály, közölték, hogy ez nem publikus, sehol nincs kifüggesztve, a NP belső szabályzatában lévő cikkely, de az információban elmondták volna, ha rákérdezünk, "mi vagyunk a szabálytalankodók, amiért nem tudakozódtunk megfelelően".
Nekik az a dolguk, hogy a "szabálytalankodó profikat" lefüleljék. Hiába mondtuk, hogy ezt már csak azért sem tettük meg, mert nem profik vagyunk, ezen csak kajánul mosolyogtak. Kérdésünkre, hogyan tudtuk volna ezt elkerülni, csak a vállukat vonogatták és nem említették, hogy előre is meg kellene vagy lehetne váltani valamiféle fotós engedélyt a pénztárakban.

Kérdésünkre, hogy szerintük mi a profi fotós ismérve, közölte: "-akinek ekkora profi kamerája van, és ekkora állványt cipel magával az nem lehet más, mint profi fotós, ez csak világos, nem?!"
Hiába mondtuk, hogy az egész társaság hobby fényképész, senki sem publikál újságban, könyvben, sajtóban, nem tágítottak, sokezer kunás bírságot, kitoloncolást, több napi elzárást és felszerelés elkobzást helyeztek kilátásba ha nem vagyunk hajlandóak azonnal fizetni. Körülöttünk többszáz ember mászkált hatalmas állványokkal és jobbnál-jobb kamerákkal, körbemutattunk, hogy ez a sok ember vajon mind profi fotós-e? - mire azt mondták, hogy ha ők "profik" is, nem viselkednek olyan "kihívóan" mint mi, ezért nekik egyelőre nem kell fizetniük!

Abszolut csendben voltunk, minden szabályra, tisztaságra, kijelölt utakra odafigyeltünk, állatot nem zavartunk, növényt nem bántottunk, hölgyeink zárt terepruhában dolgoztak, míg mellettünk a "rendes turisták" ordibáltak, csikket, szalvétát, papírzsebkendőt, csokipapírt "felejtettek" itt-ott, lábukat lógatták a tavakban, az nem zavarta őket, még csak rájuk sem szóltak, mindez nem volt érdekes.

Akármivel érveltünk higgadtan, ők egyre erőszakosabban tapadtak ránk és végül nem volt mese, fizetni kellett, elmenni sem tudtunk volna, mert a lányok ijedtükben odaadták az útleveleiket, mielőtt a csapat többsége odaérkezett. Azzal fenyegetőztek, hogy bárhova megyünk, utolérnek és fejenként többszörös árat fognak bevasalni rajtunk, ha ott azonnal nem fizetjük meg, amit követelnek, a hatóság pedig nekik hisz, nem nekünk.

Végül fizettünk és kaptunk valami jegyzőkönykivonatot horvátul meg egy nyugtát némi lenéző mosoly kíséretében, továbbá szóbeli(!) ígéretet, hogy amíg ott leszünk többé senki sem háborgathat bennünket, amennyiben továbbra is olyan példásan betartjuk a park szabályzatát, mint eddig, és felmutatjuk a jegyzőkönyvmásolatot a hozzátűzött nyugtával...

Szóval ennyitt a törvényileg szentesített útonállásról, egyelőre nem lesz több Plitvice fotóstáborunk. :-(
Topy Creative Commons License 2004.10.22 0 0 2518
Wildlife Photographer of the Year 2004: http://www.nhm.ac.uk/wildphoto/

Topy
lmatyas Creative Commons License 2004.10.21 0 0 2517
Bocs nincs keznel, de hetvegen megnezem.
Előzmény: Gernyo (2504)
tEKErcs Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2516
MANFROTTO 132X VIDEO TRIPOD Ref: 06132
Folded size 94.00cm
Max height 148.00cm
Max weight 30.00kg
Min height 39.00cm
weight 6.90kg

Price: £180.00(€279.00) (Excluding: VAT at 17.5%)
Előzmény: Alpha Lyrae (2514)
Damson Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2515
Hát... izé... egyelőre nem, és nem is tudom, hogy mikor lehet - ha lehet - , merthogy negára van fotózva!! De ha fent lesz, akkor majd persze belinkelem ide is!!

Addig is: két hiúz a Szegedi Vadasparkból. Tudom, nem igazi természetfotó, de ez van elérhető formában!! :-))
Előzmény: SzuMe (2507)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2514
azaz...132x
nem tudom az új itthoni árát (tripont honlapon nincs fenn). max 30, de lehet ez kevés?
Előzmény: tEKErcs (2512)
tEKErcs Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2513
a rávaló fej:

http://www.manfrotto.com/fileindexednew/module2/item/file0001283.gif
Előzmény: tEKErcs (2512)
tEKErcs Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2512
http://www.cyberphoto.se/stativ/manfrotto/132x.gif
Előzmény: tEKErcs (2511)
tEKErcs Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2511
az milyen?

www.cyberphoto.se/ stativ/manfrotto/132x.php

de van csak egy kicsi szépséghibája van, a belső acélcső lvégéről hiányoznak a gumik heyette valami végen kellen esztergáltatnod.
Ajánlat?
(nem feltétlen válok meg tőle...)
meg a helyzetet nehezíti hogy ha eladomn akkor szólóban marad egy Gear Head abból is egy Giant...


Előzmény: Alpha Lyrae (2510)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2510
EKE
nincs véletlenül még egy eladó manfrotto 132-es állványod?
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2509
péntek este volt szerencsém megcsodálni Daróczi Csaba diaporámáit.
a legpozítívabb értelemben: no komment :-)
tEKErcs Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2508
Ne bolondozz!
dr. Tildy (a néhai köztársasági elnök fia) a korszak jelkentős természetfotósa volt, világszínvonalú természetfotói révén elismerték bárhol a munkáit. Magaménak tudhatok egy szignózott képet Tőle, amit a családtól kaptam!

Olyan barátom van aki 5000 feletti madárfajnál jár (már 30 éves...) rászánja az időt és a pénzét, de hozzáértés nélkül ez vajmi kevés volna...
Előzmény: tmbg (2505)
SzuMe Creative Commons License 2004.10.17 0 0 2507
Mi is meg tudjuk nezni oket valahol? Marmint a kepeket...

SzuMe
Előzmény: Damson (2506)
Damson Creative Commons License 2004.10.16 0 0 2506
Most már kezemben az eredmény, úgyhogy: múlt pénteken bőgő szarvasbikát fotóztam!!!!!!!!
Az egyetlen szépséghibája a fotóknak a háttér!! Ugyanis a szarvasbika a Nyíregyházi Állatpark lakója!! (ooopsz!! :-)))) De a háttér nélkül nézve igazán elégedett vagyok a képekkel!!! :-)))
tmbg Creative Commons License 2004.10.16 0 0 2505

Gyermekkoromban szinte csak egyetlen könyv érdekelt, az Európa madarai (Peterson, Mountfort, Hollom, magyar változat Tildy Zoltán), ez a Tildy a fényképészek közt is ismert?

 

Mostanában olvastam egy cikket egy formális versenyről, eszerint 15 ember látott már több mint 7000 madárfajt az összes 9500-ból, de egy elkötelezett madár-néző is eljuthat 4-5000-ig pénzt és időt nem sajnálva. Végre egy normális életcél :-)

Előzmény: Gernyo (2504)
Gernyo Creative Commons License 2004.10.16 0 0 2504

Ők a szerzők?

 

SVENSSON, LARS - GRANT, PETER J.

Előzmény: lmatyas (2503)
lmatyas Creative Commons License 2004.10.16 0 0 2503
Valoszinuleg ez az. Es ez sokak velemenye a konyvrol, en is azert szereztem be ezt (mert hozzaertok ajanlottak).
Előzmény: Damson (2501)
rootage Creative Commons License 2004.10.15 0 0 2502

Sziasztok!

 

Bocsánat ha nem a topic témájába vág az írásom, de számomra nagyon fontos a dolog.

 

Sigma 100-300mm f:4 APO EX IF HSM Canon EOS bajonettel, tokkal, napellenzővel, B+W MRC-s UV szűrővel, fél év garanciával, karcmentes, hibátlan állapotban eladó, sürgősen, akciós áron: 199999Ft. Érdeklődni: Tel.: 06703812966 e-mail: czifraz@externet.hu

 

Köszönöm

Damson Creative Commons License 2004.10.14 0 0 2501
Én ismerek egy madarászt! Amennyiben ez a Madárhatározó az a Madárhatározó (asszem tán uhu van az elején!) akkor bizony ez jelenleg a legjobb madarász szakirodalom! (legalábbis az ő véleménye szerint!)
Előzmény: lmatyas (2498)
lmatyas Creative Commons License 2004.10.14 0 0 2500

Hajaj. Mielott meg megkapom. Csak egy kicsit keresni kellett:

http://www.enature.com/guides/select_group.asp - USA, de nem csak madar (mikor lesz nekunk ilyenunk??!!)

http://birds.cornell.edu/ - ha esetleg a fenti keves, van egy olyan online madarhatarozo hogy jaj... (All about birds - Online bird guide)

 

Na abbahagyom mert nagyon megfajdult a szivem... :-)

Előzmény: lmatyas (2499)
lmatyas Creative Commons License 2004.10.14 0 0 2499

Hm-hm. Hallgattam volna...

http://www.mme-monitoring.hu/

A magyar adatok egesz korrektek, de nem egy madarhatarozo. Azert szerintem  sokat segithet, komolyan meglepodtem az adatok mennyisegen.

Előzmény: lmatyas (2498)
lmatyas Creative Commons License 2004.10.14 0 0 2498

A Madarhatarozo cimu konyv szerintem kotelezo olvasmany, europa madarai benne vannak mind + koborlok + eszak afrikabol is valamennyi. Azt irja a borito, hogy "Europa es Magyarorszag legatfogobb terepi hatarozoja", es ez nagyjabol igaz is lehet. A rajzai gyonyoruek, az info lenyegretoro. Csak sajos az ara is kellemes...

:-( Kiadtak puhafedelesben is, az olcsobb bar a terepallosagat megkerdojelezem. Nekem jobban bejott mint a Collins de az is eleg jo. Nem vagyok madarasz, ok biztos tudnak meg sok sok jo konyvet.

Sajnos a neten nem tudok ajanlani semmit, de ez gondolom csak tudatlansagom miatt van. Viszont erdekelne engem is ha van valami hasznalhato.

Előzmény: SzuMe (2497)
SzuMe Creative Commons License 2004.10.14 0 0 2497
Sziasztok!

Tud valaki esetleg online madárhatározót, vagy bármilyen használható infót a magyarországi madarakról? Ha már fotóznám őket, szeretnék tudni róluk.

SzuMe
K2DMD Creative Commons License 2004.10.13 0 0 2496
:)
Előzmény: gyöngyvirág (2495)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.10.12 0 0 2495
Köszönöm, nekem is tetszett, még jó, hogy épp nálam volt a gép, amikor megláttam.
Előzmény: K2DMD (2494)
K2DMD Creative Commons License 2004.10.12 0 0 2494
Ez a nagyfeszültséges kép nekem kimondottan tetszik! Szól valamiről!
Előzmény: gyöngyvirág (2489)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.10.11 0 0 2493
Köszönöm, ez igen jólesett. Különben A4-re nagyítva is szép, épp a napokban kereteztük be.:)
Előzmény: Százbolha (2492)
Százbolha Creative Commons License 2004.10.11 0 0 2492
digitálissal?? Gratulálok!
Előzmény: gyöngyvirág (2491)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.10.11 0 0 2491

Szia SzB! Köszönöm! Igen, van új szkennerünk, bár időm nem nagyon van szkennelésre, még a nyári baltikumi anyag erre vár. Van egy Hp 945 digitális gépünk, ezzel jó felbontásban lehet fotózni, s van hozzá adapter, makro- és nagylátszögű előtag. Ez a kék boglárka a digitálissal készült.

Üdv: rzso

Előzmény: Százbolha (2490)
Százbolha Creative Commons License 2004.10.11 0 0 2490

Szia rzso!

 

Tudod mindig örömmel néztem a képeid, de kritikusan is.

Ahogy látom nagyon javult a képeid tech. minősége. Végre! J

ó szken (vagy  digi már?) szép szinek és éles részletdús képek.

 

Szépek a fotók is.

Ez különösképp tetszik:

http://mappa.prim.hu/view.prm?uid=72/7202d4c4&fid=580797415&xid=0e94a286&filename=05.jpg&nick=rzso

 

 

Százbolha

 

 

Előzmény: gyöngyvirág (2485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!