Most, már igazán, nem mondhatod, hogy sokat, és sokszor kérek Töled ! De, sajnos, most kénytelen vagyok, ugyanis a nagy varázslat c. 1987-es magyar film, eddig a pillanatig, még a NAVA-n sincs fent ! A film. pénteken este ment az M3-on !
A film feltevését, előre is, nagyon szépen és hálásan köszönöm, Neked ! Bárcsak, én is Tudnék, filmekből linlet csinálni csinálni, és azokat, bárhová, fel is rakni, mint, Te! Akkor, nem kéne, mindíg, mást, zavarnom a kéréseimmel !?!
Almaviva gróf Sevillában beleszeret egy szép lányba, Rosinába, aki gyámjával, Bartolo doktorral él. A doktor feleségül akarja venni gyámleányát, ezért minden udvarlót távol tart tőle. Almaviva azonban Figaro borbély segítségével mindent megtesz azért, hogy meghódítsa a lányt. Figarót, a cseles borbélyt a zseniális Melis György, Almaviva grófot Berkes János, Rosinát Ötvös Csilla, Basiliót Gregor József kelti életre a stúdióban abban az operaelőadásban, mely a nagy sikerű Zenés TV színház sorozat első felvétele volt annak idején, és amelyet élőben rögzítettek a tévékamerák Szinetár Miklós rendezésében.
Szereplők: Barlay Zsuzsa (Berta) Berkes János (Gróf Almaviva) Ferencz László (Jegyző) Gregor József (Basilio zenetanár) Kibédi Ervin (Fiorillo) Magyar Állami Operaház Ének és Zenekara Marczis Demeter (Bartolo orvos) Melis György (Figaro a borbély) Miklósy György (Őrtiszt) Ötvös Csilla (Rosina)
Már a Színház.hu-n is követellek Benneteket, és töltögettem le anyagokat, csak nem volt bátorságom hozzászólni. Örülök, hogy itt folytatódik, és hogy sikerült rátalálnom!
A Miénk a kép c. fiatal tehetségeket bemutató műsort szoktátok rögzíteni? Esetleg megvan valakinek a mai adás (Fekete Ernő+Gubás Gabi)? Ismétlik nov. 27-én 15.10-kor. Jómagam sajnos nem tudok felvenni tévéből, és ez annyira jó adás volt, hogy szívesen raktároznám el saját kis archívumomban.
IV. László, Árpád-házi királyt, Kun László néven ismerjük a magyar történelemből. Műsorunkban megismerkedhetnek az izgalmas sorsú, mozgalmas életet élő Kun Lászlóval és korával, azokkal a helyszínekkel, ahol a király rövid élete alatt élt, harcolt és szeretett. Közben hallgathatják Szörényi-Bródy zenéjét és nézhetik a szegedi előadás részleteit, mely az uralkodót és szerelmét, Éduát mutatja be.
A tragikomédia hőse, George Riley, önjelölt feltaláló otthon barkácsolt találmányainak páncélzatában igyekszik kitörni a látszólag idilli, ám valójában szürke nyárspolgári családi mindennapokból. "Feleségem úgy zárta el előlem a napot, mint valami megdönthetetlen bútor." - mondja. Egy sorsdöntö szombati napon azonban végre tetté váltja ábrándjait: zsebében egy tízschillingessel, egy fogkefével és élete legzseniánisabb találmányával elhagyja otthonát.
Szereplők
Fillár István Lőte Attila Galambos Erzsi Kozák László Cs. Németh Lajos Almási Éva Tolnay Klári Major Tamás Alkotók
Az eltört korsó Heinrich von Kleist, a német romantika egyik legfontosabb drámaírójának egyetlen vígjátéka, melyet maga Goethe mutatott be először weimari színházában 1808-ban. A hatalomról és az azzal való visszaélésről szóló mulatságos őskrimiben szerencsére hamar kiderül, hogy ki a bűnös – a kérdés csak az, hogy megússza-e a büntetést vagy sem. Ádám, a falusi bíró, kótyagosan ébred – érzi, hogy rossz napja lesz. Fáj a feje, titkárától pedig megtudja, hogy Walter törvényszéki tanácsos úton van ellenőrizni a munkáját. Ráadásul már az ajtóban tolonganak a falusiak, akik mind azért jönnek, hogy derítsen fényt a titokra: ki járt este Évánál, a fiatal, gyönyörű leánynál? A lány szerelme dúl-fúl, anyja ki akarja tagadni, Éva viszont csökönyösen hallgat. Az első és legfontosabb bizonyíték egy eltört korsó... Ilyen igazságos és okos bíró mellett biztosan rábukkannak a tettes nyomára! Vagy mégsem?
Szereplők: Czakó Julianna (Éva a leánya) Dávid Kamilla Gáspár Tibor (Ádám falusi bíró) Kerekes Valéria (Margit) Kokics Péter (Sugár írnok) Máhr Ágnes (Brigitta asszony) Nádasy Erika (Márta asszony) Rusznák András (Rupi a fia) Simon Zoltán (Walter törvényszéki tanácsos) Simonfi Adrienn (Liza) Szegedi Dezső (Tuskó Vitus) Tóth András (Walter szolgája)
Az 1956-os forradalom 60. évfordulójának alkalmából két különleges mű kerül színre egy estén az Operaház színpadán. Az egyik Rautavaara kortárs finn komponista kiemelkedő alkotása, A bánya, amelyet az 1956-os magyarországi események inspiráltak, és bányaomlás következtében a föld alatt rekedt munkások történetén keresztül mesél a diktatúra ellen lázadó közösségről.
A finn zenemű mellett egy új magyar opera ünnepi ősbemutatójára kerül sor: az Opera Déry Tibor, Makk Károly, Bacsó Péter Szerelem című filmjének adaptálására kiírt pályázatának nyertes művére. Varga Judit fiatal zeneszerző markáns eszközökkel teremti meg saját világát, melyet természetesen erősen meghatároz a Déry-novellák és a Makk-film hatása, de amelyben már egy új generáció képét kapjuk az 50-es évek történelméről.
Hála a kincsetérő szlogennek, meg lehet találni a bújdosó Fórumot!:) /Bár talán most tartósan itt lehet megtalálni!/ Köszönet minden eddigi és leendő feltöltőnek és tagnak!
F. M. Dosztojevszkij - Szakonyi Károly: A félkegyelmű ,webrip
magyar színházi közvetítés-Színpadi látomás két részben
Idén lenne 195 éves Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij a 19. századi világirodalom és az orosz irodalom méltán híres képviselője. Születésnapja alkalmából "A félkegyelmű" című egyik legnagyobb hatású művének színpadi változatával emlékezünk rá a debreceni Csokonai Színház előadásában. A regény főhőse Miskin herceg, a "jó ember" idealizált típusa, aki nem túlzottan okos, de ugyanakkor gyermekien tiszta és ártatlan. A herceg hosszas betegség után érkezik haza Oroszországba, és próbál beilleszkedni az ottani életbe. A fő téma a szerelem: botrányosan megfoghatatlan, minden társadalmi normát felrúgó ösztön, és mégis emberi. Hazudnak, csalnak, ölnek miatta. Miskinnek, a szent őrültnek a dolga, hogyha meg nem is szeretjük, legalább megértsük ezt a szenvedélyt.
Közreműködők: Lengyel György (rendező) Imre Zoltán (koreográfus) Bertók Lajos (színész) Szalma Tamás (színész) Miske László (színész)