Keresés

Részletes keresés

Pitzu Creative Commons License 2000.08.31 0 0 5260
Erről jut eszembe...épp tegnap néztem meg sokadszor a Baljós árnyakat.
Kinek mi a véleménye Ray Park-ról?
Szerintetek hol lehet megtanulni azokat a shaolinos pörgő ugrásokat, amiket ő csinál a végső vívási jelenetben?
Előzmény: Bassman_ (5258)
Pitzu Creative Commons License 2000.08.31 0 0 5259
Bassman_, megkaptad a múltkori levelemet? Egyáltalán jó ez a címed ami az adataid között van? Néhány kép volt benne.
Mindenesetre légyszi, ne bántsd már a Sith lovagokat, és főleg ne sorold közénk Herosztratoszt!

Ha van jobb címed, akkor közöld, és elküldöm megint a képeket.

Darth Pitzu

Előzmény: Bassman_ (5258)
Bassman_ Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5258
Mamut

En minden tolem telhetot megtettem KORABBAN, hogy a fekete mellett a feheret is
meglassam. De egy Sith-ben nincs feher csak fekete.

Szerintem ne irjon le mindent az ember ugy ahogy gondol abban az esetben, ha
ezzel csak a puszta destruktivitas a celja.
Nem kotelezo mindent kimondani, amit gondolunk csak a kimondas oromeert.

Előzmény: Mamut (5253)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5257
yut eszembe, nem mellre szivni:)
Előzmény: Jibiki (5254)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5256
nahat, ez szabaly? es ha a kezdo is elkeruli?:)

Egyebkent rajottem, kijo szoharcmuveszetet tanul:) De mivel itt mogyiban a 10 eveseknek is jobban megy....:))))))

Előzmény: Jibiki (5254)
Mikulas Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5255
Bocs, de nem olvastam végig a topicot, elso 1000 valamenyi utan feladtam.
Kb 1 evet saskaztam, de aztan lemorzsolodtam (suli, kesesek aztan vegen mar nem mertem betolni a pofam).
Mostmar ott tartok, hogy ideje lenne ujra csinalni valamit, es ebben kernem segitsegetek, hogy mit. Otodik kerulet kornyeke lenne a legjobb, bar ez nem annyira fontos. Karate egyáltalán nem érdekel. Chi-Na lenne a legjobb, vagy sáska. Valami bénításra menő stílus, vagy legalábbis inkább kézimunkás.
Fontos lenne, hogy jó legyen a társaság, mert az nagy motiváló erő, és filozófiát is tanítsanak.
Még emelett legyen megdolgoztató is, úgy hogy ne tudjak másra gondolni, csak hogy a köv két percet túléljem.
Fegyver nem érdekel, csak a tonfa.
Kösz

ui: oktatnak egyáltalán valahol BP-en Chi-Na-t??

Jibiki Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5254
Sziasztok! Mindenkinek!
Hosszú, kínkeserves nyári álmomból PINGYI ébresztett fel.

Újra itt vagyok, mint mondhatni régi bútordarab.

DÖBB... DÖBB!!!

Ez azt jelenti, hogy teljesen leDÖBBentem.

...hogy itt mi folyik, mióta nem voltam!? Nem ismerek a topicra és egyesekre. Persze van akiről mulasztásaim miatt még nem hallottam. (Lui-ghost pl.)

KIJO! Nem ismerek rád! Hogy mehetsz bele ilyenekbe?
Tudod pedig a harcművészeti szabályt:

Kezdő: Keresi a lehetőséget az összecsapásra.
Haladó: Kihasználja a lehetőséget...
Mester: Elkerüli az összecsapás lehetőségét.

SHINGITAI! Gyönyörű az utolsó idézeted. Nem csalódtam benned! Megint tanultam valamit.

Üdv és puszi mindenkinek! Válogassátok szét nemek szerint. (Én valahogy inkább a lányokat kedvelem, így a puszi nekik szól.)

Mamut Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5253
Sama,

OFF
barhogy, hisz jonehany elerhetosegemet ismered, ha mas nem is jut eszedbe, a forum "e-mail" reszen talalhato cimen biztosan elersz.
Az, hogy az utolso erdeklodesedre nem valaszoltam nem neveletlenseg, csupan meg nem tudtam vegleges dontest hozni az ugyben. Az ajanlat rendkivul kedvezo, de meg nem tudom, hogy tudnam-e teljes erobedobassal csinalni - kulonben nincs ertelme.
Nalad van egy kazettam ha mas miatt nem is akarnal talalkozni velem - amit meg is ertek teljes mertekben :oD - legalabb amiatt ossze kellene jonnunk.
ON

Bassman_
Egy picit gondolkodtam, azon amit Kijo a feket-feherrol irt, es rajottem hogy sok igazsag van benne, de megsem teljesen az. Az en velemenyem szerint senki es semmi sem teljesen fekete, vagy feher, nem is kell torekednunk arra, hogy feketen, vagy feheren gondolkodjunk. En eerol azt gondolom - de nemsokara rajossz, hogy nem en talaltam ki :oD - hogy minden feketeben van egy kis feher es minden feherben van egy kis fekete. Most mar gondolom sejted mirol is mintaztam a gondolatot ? :oD
Tehat torekedjunk arra, hogy a fekete dolgokban is meglassuk a feheret, valamint arra, hogy a sajat feketenk ne okozzon kart masokban.
Szerintem mindenki irjon amit gondol, ugy ahogy gondolja es mindenki igyekezzen a szamara feher mondanivalo szerint cselekedni. De ne feledjuk kell a fekete, hisz ha nem volna, honnan tudnank mi a feher ?

Előzmény: Sama (5250)
Sumo Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5252
SAMA!!
azonnal maradj ahol vagy!:))

az adatokban irt mailcimed mukodokepes? es meg te is kapod meg, ha oda irok?

Előzmény: Sama (5250)
Pitzu Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5251
Szóval, Pallas nagy lexikona:
Herostratos:
hirhedt görög, ki azzal akarta nevét megörökíteni, hogy Artemisnek gyönyörű ephesusi templomát felgyujtotta Kr. e. 356-ban, ugyanazon éjjel, mikor Nagy Sándor született. A görögök büntetésül névtelenségre kárhoztatták, de tervük nem sikerült, mert Theopompos (Strabo XIV, 640) megőrizte H. nevét és azóta azokat nevezik igy, akik a közügy rovására akarnak hinévre szert tenni.

Szóval nem sok mindent tehetünk, hogy az ilyen Herostratos-ok neve feledésbe merüljön, de azért túl sokat sem kéne foglalkoznunk velük, mert éppen ezt akarják.

Pitzu

Előzmény: Fődhözragatt (5238)
Sama Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5250
MAMUT!! :)) Miert is nem lehet teged sehogy elerni? Pls irj egy emailt, hogy hogyan tudnek szot valtani veled 1-2 ugyben... :)

Koszonettel:
Sama

BLaca Creative Commons License 2000.08.30 0 0 5249
Hasonló, mint amit mondogatni szoktam az edzéseimen:
Egy rosszul végrehajtott technika tíz pontosan végrehajtott technika pozitív hatását teszi tönkre.
Előzmény: Shingitai (5245)
Wazull Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5248
Meghogy: nem esik messze a vak a botjatol...
Előzmény: Wazull (5247)
Wazull Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5247
... es mi van azzal a gyongyszemmel, hogy: akinek nem inge, az lopta :-)))
Előzmény: Törölt nick (5246)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5246
es az amelyik vadasz ket nyulat kerget, egyiket se kapja el?

Előzmény: Shingitai (5245)
Shingitai Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5245
Eszembe jutott egy régi és jó kínai mondás, ha már szerepelt a fórumon akkor elnézést.:
"A harcművészetek tanulása olyan, mint a folyón felfelé evezés, ha egy pillanatnyira is abbahagyod km-ekkel kerülsz hátrébb."

Jó ugye ?

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5244
Megnezegettem jackie chan gorgeous c. filmjet, jaj de szep chi-sao, jaj be szep fababu van benne:))))
brioska Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5243
Udv mindenki!

Egy viccel szeretnek hozzajarulni a forumhoz:
-bocsi azoktol, akit irrital-

Miert borotvaljak a labukat a szumo birkozok?
Hogy meg lehessen kulonboztetni oket a feministaktol :)))

Bassman_ Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5242

Megint kifizetitek a váltságdíjat.

Ez általában nagyon szép gesztus az ártatlanok védelmében,
csak kérdés, hosszú távon megéri-e.

otouto Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5241
Laja1:
"(viszont, ha minden igaz hetfon tartom az elso edzest...drukkoljatok, hogy legyen legalabb 1-2 erdeklodo :)
...most megyek is plakatokat ragasztgatni... "

Én is pont ebben a cipőben járok, de nekem valószínűleg nem szurkolt senki, mert hétfőn este nemhogy érdeklődő nem volt, még a tornaterem kulcsát sem kaptuk meg a portástól. Nem is hallott arról, hogy itt edzések lesznek.... Talán majd szerdán. Pedig olyan frankó plakátokat csináltam, hogy én biztos nem haboznék, ha lelkes ráérő fiatal lennék. :-)
Mindenesetre neked több sikert, Laja1! Apropó, indulsz a versenyen (szept.16. Orosháza, OB)?

Otouto

Előzmény: Laja1 (5229)
BLaca Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5240
A magam részéről ehhez tartom magam és a témát lezártnak tekintem.
Előzmény: Fődhözragatt (5238)
Mamut Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5239
:oD
regota nem szoltam hozza, de erre meg a billentyuim is bologatnak, koszonet erte.
Előzmény: Fődhözragatt (5238)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5238
Kijológia

Kijo provokációira szerintem nem érdemes reagálni, mert az csak olaj a tűzre, ami újabb támadásra ingerli, és akkor innentől kezdve mindenki vele foglalkozik, nem a fórum témájával. Neki pedig éppen ez a célja: szétverni a fórumot, aztán a romhalmaz tetején trónolva élvezni, ahogy dühöngenek a kis hülyék mogyiban, és mindenki vele foglalkozik. Miért adjuk meg neki ezt az örömet? Mert mi adjuk meg neki azzal, ha hagyjuk magunkat provokálni, és ugrunk a hergelésre. Még tavaly télen néhány fordulót "vitatkozva" vele nyilvánvalóvá vált, hogy az égvilágon semmilyen érve sincs állításai alátámasztására, teljesen tarthatatlan, amit összehord. Akkor világossá vált, hogy csak provokál, és azóta nem reagáltam semmilyen újabb (magyar) kung-fu-ellenes támadására. Aztán a napokban közvetlenül nekem címezve normális, emberi hangnemben írt, és értelmes volt a mondandója. Erre ugyanilyen hangnemben válaszoltam is, mert így tartottam illendőnek, és mert fontosnak éreztem tisztázni valamit. Az egyetlen megoldásnak azt tartom, ha a normális hozzászólásaira normálisan reagálunk, a provokációit pedig figyelmen kívül hagyjuk. Ezen a módon mi szabnánk meg a fórumon zajló társalgás módját, nem ő. Így megtanulná, hogy tisztességes hangon társaloghat és vitatkozhat velünk, de szalonképtelen hangnemben nem. Akinél kimegy a kultúrbizti, és feldühödve leáll Kijoval vagdalkozni, annál szerintem a hiba a saját készülékében (is) van. A harcművészetből SzVSz azt is meg kell(ene) tanulni, hogy soha ne menjen ki a kultúrbizti.

Foglalkozzunk végre a harcművészettel, és ne Kijo provokációival! Csak ismételni tudom az Arany-idézetet:

"Ha egy úri lócsiszárral
Találkoztam s bevert sárral:
Nem pöröltem, –
Félre álltam, letöröltem."

bout Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5237
Szia Cook!

Nem is tudtam, hogy van itt külön topic az aikido-nak. Ide nyugodtan írhatsz egy élménybeszámolót a Saotome programról. Sőt, kérlek rá.

Üdvözlöm a Gábort!

bout

Előzmény: Cook (5231)
stempi Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5236
Sziasztok.
Hetek ota nem irtam, de neha ratok neztem. Most munkahely valtas elott vagyok, ugyhogy lehet, hogy kimarad par nap internetezes szempontjabol, de nem kell felni ;) tovabbra is nettel fogok dolgozni, ugyhogy jelen leszek, de a hajtas ehhez a munkahelyhez kepest, nagyon nagy lesz. Addig is udv mindenkinek!
Praclee: stempi@freemail.hu
Tegnap volt az elso edzes. A fele csapat volt jelen :). Nehezen allnak be a sracok a normalis kerekvagasba! :D
dzsoni Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5235
Shingitai!

Please küldj nekem is egy "családfát"!
Nagyon érdekel a téma.

Kijo!

A többiek felé irányuló "tiszteleted" alapján elég pontotsan meg lehet tippelni a fokozatodat. A szavaid árulkodóak...

Dzsoni

PINGYI Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5234
Cook

Légy üdvözölve a fedélzeten!

Előzmény: Cook (5231)
Shingitai Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5233
No comment.
:-))))
Előzmény: BLaca (5232)
BLaca Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5232
Kedves Mindenki!

Talán kicsit távolról kezdem, de a végére megértitek mit akarok mondani. Az apropót az írásomhoz két dolog szolgáltatja; Az egyik az indulatos és méltatlan hozzászólások, illetve a dopping téma. A másik ok, hogy holnap lesz 21 éve, hogy az első edzésemre mentem ( nagy jelentőséget tulajdonítok a 7 éveknek, különösösen a 21 évnek ).
Nos, ez alatt az idő alatt sokat gondolkodik az ember arról, hogy miért is csinálja, miért jár az edzésekre, mi az értelme, mi a végső célja az egésznek. Ha nem veszitek tolakodásnak, elmondom mire jutottam: ( nem fogom feltalálni a spanyolviaszt ) A CÉL ÖNMAGUNK FEJLESZTÉSE. Ha jók a mestereink, akkor az elért övfokozatunk tükrözi a haladásunkat ezen az úton. Határozott képem van arról mit jelent ez a különböző fokozatokra lebontva ( legalábbis amelyeket eddig elértem ) és van elképzelésem a magasabb fokozatokról is. A magam részéről igyekszem ennek a képnek, ennek az elvárásnak megfelelni. Szeretem tanulmányozni az embereket, különösen azokat, akik elértek bizonyos fokozatot, magamban megállapítom, hogy a viselkedésük alapján hol állnak. Gyakran tapasztalom, hogy a kapott és a mutatott szint eltér egymástól. Itt a fórumon szereplők megítélése nehéz, hiszen a kapcsolatunk meglehetősen szűk területre terjed ki, azonban sajnálatos, hogy ezen megnyilvánulás alapján is megállapítható, hogy egyes magas övfokozatú mesterek nem felelnek meg annak a képnek amely bennem él. Az én elképzelésem szerint ezen a szinten már rájön az ember arra, hogy milyen kevés is valójában, mennyi fejlődési lehetőség áll előtte, ráadásul ekkor már illik a tanítványoknak is segíteni, fejlődésüket szolgálni, PÉLDÁT MUTATNI. Szóval van teendő bőven , ezzel szemben egészen més dolgokkal foglalkozik, foglalkozunk. A dopping szintén itt lép be, pótcselekvésnek tartom, nem a lényeggel törődik, aki doppingol, ugyanis a lényeg nem a győzelem, hanem ÖNMAGUNK FEJLESZTÉSE, bár ezt már talán írtam.

További sikeres előre haladást kívánok mindenkinek a Budo rögös útjain!

BLaca

Cook Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5231
Sziasztok!

Most jottem haza Le Viganbol ahol Saotome sensei tartott edzotabort immaron 10. alkalommal (10 eve van ez az edzotabor). Hihetetlen jo volt! Mondjuk en nem vagyok mervado mivel csak 1 eve vagyok Aikidoka, de nagyon megfogtak a szavai. Jaj hopla nem untatlak benneteket ha elkuldtok az Aikidos forumra csak hat azt nem olvassa senkisem igy ha szabad ide irogatok .. Szabad ?? Van am reklam is a tarsolyomban .. Rovid idon belul elkeszul a http://www.budo.hu honlap is. Van mar rajta egy par informacio. Olvasnivalot a Szenzar kiado lapjan lehet olvasni az eddig kiadott konyveibol.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!