Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2011.11.06 0 0 239

Igen, hasonlít rá.

Előzmény: Szalkó (238)
Szalkó Creative Commons License 2011.11.06 0 0 238

Úgy néz ki a Hama-nak vannak hasonló cuccai:http://www.alanwood.net/photography/macro-flash.html

                                                                                 http://cameratown.com/news/news.cfm/hurl/id%7C9950

Előzmény: monyesz (237)
monyesz Creative Commons License 2011.11.06 0 0 237

Látom ők is kreatívkodnak a világításnál. Azt a "Senz Macro Twin Flash"-t elfogadnám (érdekes, de nem találok róla semmit a neten) !

Előzmény: Szalkó (236)
Szalkó Creative Commons License 2011.11.06 0 0 236

Ha esetleg valaki még nem ismeri ezt a weboldalt:http://makrofokus.se/blogg/2011/5/28/mer-fran-makrofotokursen.html

Szalkó Creative Commons License 2011.11.06 0 0 235

Kedvez nekünk makrósoknak ez a mostani szép időjárás. Még mindig lehet rovarokkal találkozni. :)

Ma láttam egy atalanta lepkét, de csak láttam!

Előzmény: Kirtapp (233)
Szalkó Creative Commons License 2011.11.06 0 0 234

Ó, ez nagyszerű! :)

Előzmény: monyesz (232)
Kirtapp Creative Commons License 2011.11.06 0 0 233
monyesz Creative Commons License 2011.11.06 0 0 232

A mobilod lámpájával ? Hány kezed van ehhez !? :)

 

Én már arra is gondoltam, hogy 2-3 ledes fejlámpát bedobok világításként, de nemigen lehet azt sem spéci felfogás nélkül megoldani.

Előzmény: Pettviki (229)
monyesz Creative Commons License 2011.11.06 0 0 231

Jaj de szép ! Ezek a kedvenc színeim.

Reszkessetek, úton van a velbonos makrosinem ! :D

Előzmény: Szalkó (230)
Szalkó Creative Commons License 2011.11.04 0 0 230

Őszi f. sorozat gyakorlatok, 12 és 15 képből, CZM-ben összerakva.

 

 

Pettviki Creative Commons License 2011.11.02 0 0 229

Ha tudok úgy helyezkedni, hogy oldalról besüt a nap, az a legjobb...

ha az összes közgyűrűt használom (72mm), akkor rásegítek a mobilom lámpájával.

(Nem tökéletes a konstrukció, még javításra szorul :-)

 

Előzmény: monyesz (228)
monyesz Creative Commons License 2011.11.02 0 0 228

Ez egy komoly herkentyű !

A keresőképed nem túl sötét, nem árnyékol le túlzottan az ernyőrész ?

Előzmény: Pettviki (227)
Pettviki Creative Commons License 2011.11.01 0 0 227

A gép saját vakuját használom ezzel a terelővel.

(Nem röhögni!)

 

 

Elől 3 réteg papírzsepi lágyít, egy kicsit elrongyolódott, már cserére szorul...

 

Van egy Metz-em is, de az nagyon nehéz, meg nem is tudom olyan gyorsan elsütni (lehet, hogy már régiek az akkuk).

 

Előzmény: monyesz (226)
monyesz Creative Commons License 2011.11.01 0 0 226

Akkor az a tanulság, hogy ehhez jó kéz is kell, illetve jó ha az is van.

A világítást hogy oldod meg ?

Előzmény: Pettviki (225)
Pettviki Creative Commons License 2011.11.01 0 0 225

Köszi!

 

Nem tudok másképp, nincs makró sínem, az infrás kioldót meg elhagytam a nyáron :-(

 

Legtöbbször nem is lenne mód állványt használni, a pók és a béka is meglépne, mire felállítanám...

Előzmény: Szalkó (224)
Szalkó Creative Commons License 2011.11.01 0 0 224

Nagyon szépek! :)

Ezeket is kézből exponáltad?

Előzmény: Pettviki (223)
Pettviki Creative Commons License 2011.11.01 0 0 223

borzas karoló 9, illó tölcsér(?) pók 6, békák 4 képből

Szalkó Creative Commons License 2011.10.30 0 0 222

Ma délután ketten a kertből.

11 és 14 f.sorozatos képek.

 

 

Szalkó Creative Commons License 2011.10.30 0 0 221

Ennek a képednek a címe lehetne: mimikri

Az őszi levél sokszínűségébe annyira belevész a poloska.

Persze nem mondhattad a poloskának, légyszives kimenni a levél szélére. :)

Ezt a képet semmivel sem lehet sokkal jobban megcsinálni.

Én eleve jpeg-ben fotózok, még egyetlen RAW képet sem lőttem a gépemmel.

Megúnnám az életem, ha 15 percig kellene várni, hogy a progi összerakjon egy képet. :)

Előzmény: Kirtapp (220)
Kirtapp Creative Commons License 2011.10.30 0 0 220

 

66 képből

talán ez jobb valamivel

Nagyban:

http://img696.imageshack.us/img696/6518/20111028201234zspmax.jpg

 

Ez is mint a többi képem a szabadban készült. Ezen a falevélen találtam a poloskát, amin ült. Utólag azt látom, hogy jobb lett volna valami homogén háttér, mert így nagyon beleveszik a poloska a levélbe.

Kirtapp Creative Commons License 2011.10.30 0 0 219

Igen, RAWban fotózok. Mielőtt elkezdek stackelni, az összes RAWon beállítom a WB-t plusz még amit kell, kikonvertálom JPEGbe őket, és utána mennek csak a Zerenebe. Ezt a 66 képet a pMax 10 perc alatt, a dMap kb. 15 perc alatt bobja össze. A számítógépemben csak 2GB ram van. :)

Vicces, mert nem rég vettem a 40d-t, és volt hozzá egy 4gb-os kártyám. Kimentem terepre hajnalban, és arra lettem figyelmes, hogy egyszer csak elfogyott a hely a kártyámon! Azóta vettem egy 16gb-os CF-t.

Előzmény: Szalkó (218)
Szalkó Creative Commons License 2011.10.30 0 0 218

Hogy haladsz a pMax verzióval.

Meglehetősen nagy képmérettel (RAW ?) dolgozol. Mennyi ideig tart a proramnak összerakni 66 ilyen nagy képet? :)

Előzmény: Kirtapp (211)
Szalkó Creative Commons License 2011.10.30 0 0 217

Köszönöm! Akkor ez természetgyógyászat? :)

Előzmény: Kirtapp (216)
Kirtapp Creative Commons License 2011.10.29 0 0 216

A második kép jobb mint egy marék Cataflam! :)

Előzmény: Szalkó (215)
Szalkó Creative Commons License 2011.10.29 0 0 215

Két őszi kép, 17 és 4 expóval.

 

 

Szalkó Creative Commons License 2011.10.28 0 0 214

Mindenesetre azt szemlélteti, hogy kézben exponálva, a képkockák egymáshoz képest mekkora mértékben mozdultak el.

És azt is mutatja, hogy a jobb programok milyen mértékű elmozdulást képesek korrigálni.

Előzmény: monyesz (212)
monyesz Creative Commons License 2011.10.28 0 0 213

Úgy emléxem mindig az adta a jobb képet.

Előzmény: Kirtapp (211)
monyesz Creative Commons License 2011.10.28 0 0 212

Hát ezt nem kéne széles körben publikálni ! :D

Előzmény: Szalkó (209)
Kirtapp Creative Commons License 2011.10.28 0 0 211

ez a ép Zerene dMap metódussal készült. megcsinálom pMax-szal is, szerintem az jobb lesz

Előzmény: Kirtapp (208)
Szalkó Creative Commons License 2011.10.28 0 0 210

Egyébként meg annyira nem is vészes az a kotyogás. :)

Ahhoz a kotyogáshoz képest, a kézben tartott gép sokkal jobban mozgott, a CZM mégis remekül összerakta a képeket.

 

Előzmény: monyesz (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!