Szerintem jó sportfotó csak úgy tud készülni, ha a fotós ismeri a fotózandó sport minden egyes sajátosságát. (Persze lehet véletlenül is jóóó fotót készíteni) :-) Minap potfarizom és tojasx lehívott kézimeccset fotózni. Ellőttem kb 400 képet ebből kb 3 lett olyan amire rá lehet fogni, hogy alakul, a többi mind kuka (pedig nem ehhez vagyok hozzászokva). Egy pár meccset még tuti végig kell skubiznom, hogy azt is tudjam fotózni. Ezt csak azért mondom, hogy aki esetleg most akar belefogni ilyenbe (sportfotózás) ne csüggedjen el, ha az első alkalommal nem lesznek díjazott fotói...
Még egy pár fotó a kedvencek közül (Motocross Köztársaság Kupa): Persze kénytelenek vagyunk tömegcuccot is előállítani, hogy tudjuk finanszírozni a megélhetésünket. Sajna itthon csak kevesen engedhetik meg maguknak a csak minőségi munkát. A többi fotóm "lebutítva" itt található: http://mxfoto.extra.hu
Játékosként sok poszton: fiatalabb korban befejező csatár, később felváltva irányító középpályás és emberfogó. Az utóbbi volt a legrusnyább feladat, de az ment a legeredményesebben! Ráadásul sosem voltam kiállítva:) Védő is voltam párszor. Ja!.... kapus nem voltam egy percig sem!
Fotó? Rövidebb telékkel (135-200) az ötös vonal mögött, 300-assal a 16-os vonal mögött igyekeztem helyet keresni. Így csak a közelebbi kapu előtti események kerülhettek képre. A 300-assal viszont a felezővonal magasságából is jól lehetett lövöldözni. Neked könnyebb a dolgod, hiszen egy ekv. 160-640-es teléd van!
Mindenfélét olvasgatva a 40D tűnik nekem jó váznak, elsősorban a nagyobb LCD és a sorozatfelvétel miatt (és nem mellesleg crop-os). Gyakran lenne jó 3-4 kockánál többet lőni hirtelen, pl. a birkaterelés nagyon dinamikus téma. Van, hogy egy perc alatt bejárja a nyáj és a kutya a fél hektáros pályát. Ugyanez miatt szükséges a tág vario-s objektív, 10 mp. alatt képesek 100 métert haladni. Az álomobjektív (70-200mm f/2,8 L) egyre távolabb kerül viszont most a 70-300 f/4-5,6 IS USM-mel szemezek, a crop-os vázon 480mm azért elég kell, hogy legyen nekem. Eddig egy 135mm végű kölcsönobival lőttem párat és volt kezemben egy Nikon D50 egy Nikkorr 80-200mm f/2,8 EX obival. Az ezzel a szettel készült fotók a minta számomra. A fentiek miatt elengedhetetlen a villámgyors és pontos AF, ez az olcsóbb obi is tudja ezt a felhasználói vlemények szerint.
Üdv a topikban! :) Remélem lassan beindul az építő vita és a szakmai tapasztalatcsere. Sajnos digi állományú képeim nincsenek ebben a témában, több, mint tíz éve kiszálltam az amatőr sportfotóból. Némi tapasztalat azért összejött...