Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2007.12.16 0 0 89
Szépek! A színek is okésak, talán az alsónak még van egy kis sárga stichje! (az én montoromon legalábbis!). Grat! :) Bunyó nem volt? :))
Előzmény: 323d (88)
323d Creative Commons License 2007.12.16 0 0 88
Nos ezt sikerült csinálni hétvégén elsőre:



Remélem bocsánatos bűn egy kezdőtől.
seeman Creative Commons License 2007.12.16 0 0 87
Nem amatőr, az biztos! Egy Fuji Finepix 5600-assal nem rossz képek! :))
Előzmény: Páti a játi (86)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.16 0 0 86

Egész fáin sportfotók:

http://www.bobmartin.com/bob1.html

seeman Creative Commons License 2007.12.16 0 0 85
 Maaargiit! Szép az is (már Besenyő Pista bácsi is megmondta), de valahogy ez a barna nekem jobban tetszik! :)
Előzmény: speedlight (81)
seeman Creative Commons License 2007.12.16 0 0 84
 Az tuti, tele van dinamikával! :)
Előzmény: Ahmet (82)
exc525 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 83
Örülök, hogy tetszenek a fotóim. :-)

Szerintem jó sportfotó csak úgy tud készülni, ha a fotós ismeri a fotózandó sport minden egyes sajátosságát. (Persze lehet véletlenül is jóóó fotót készíteni) :-)
Minap potfarizom és tojasx lehívott kézimeccset fotózni. Ellőttem kb 400 képet ebből kb 3 lett olyan amire rá lehet fogni, hogy alakul, a többi mind kuka (pedig nem ehhez vagyok hozzászokva). Egy pár meccset még tuti végig kell skubiznom, hogy azt is tudjam fotózni.
Ezt csak azért mondom, hogy aki esetleg most akar belefogni ilyenbe (sportfotózás) ne csüggedjen el, ha az első alkalommal nem lesznek díjazott fotói...
Előzmény: Ahmet (82)
Ahmet Creative Commons License 2007.12.16 0 0 82
Mind jó, de a legalsó, az O-DA-BASZ!
Előzmény: exc525 (76)
speedlight Creative Commons License 2007.12.16 0 0 81
Páti Margitja még szebb. :)
Előzmény: seeman (78)
speedlight Creative Commons License 2007.12.16 0 0 80
Én is szívesen olvasnám. :)
Előzmény: Páti a játi (75)
kisúr Creative Commons License 2007.12.16 0 0 79
Ő az én kutyám, Rusty :)
Előzmény: seeman (78)
seeman Creative Commons License 2007.12.16 0 0 78
Jók ezek is! A barna kutya gyönyörű!
Előzmény: kisúr (73)
seeman Creative Commons License 2007.12.16 0 0 77
Ezek nagyon rendben vannak! :)
Előzmény: exc525 (76)
exc525 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 76
Még egy pár fotó a kedvencek közül (Motocross Köztársaság Kupa):
Persze kénytelenek vagyunk tömegcuccot is előállítani, hogy tudjuk finanszírozni a megélhetésünket. Sajna itthon csak kevesen engedhetik meg maguknak a csak minőségi munkát.
A többi fotóm "lebutítva" itt található: http://mxfoto.extra.hu







Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 75
Mesélhetnél még, hogy ment régen a sportfotózás. Milyen meccseken, kinek a számára készültek képek stb.
Előzmény: seeman (71)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 74

Ó, csodálatos állatok!

Előzmény: speedlight (72)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 73
:)

Bob

Móric

Rusty
Előzmény: speedlight (72)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 72
"a birkaterelés nagyon dinamikus téma"

Páti! Birkák!!! Figyelsz?
Előzmény: kisúr (70)
seeman Creative Commons License 2007.12.15 0 0 71
Játékosként sok poszton: fiatalabb korban befejező csatár, később felváltva irányító középpályás és emberfogó. Az utóbbi volt a legrusnyább feladat, de az ment a legeredményesebben! Ráadásul sosem voltam kiállítva:) Védő is voltam párszor. Ja!.... kapus nem voltam egy percig sem!

Fotó? Rövidebb telékkel (135-200) az ötös vonal mögött, 300-assal a 16-os vonal mögött igyekeztem helyet keresni. Így csak a közelebbi kapu előtti események kerülhettek képre. A 300-assal viszont a felezővonal magasságából is jól lehetett lövöldözni.
Neked könnyebb a dolgod, hiszen egy ekv. 160-640-es teléd van!
Előzmény: Páti a játi (66)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 70
Mindenfélét olvasgatva a 40D tűnik nekem jó váznak, elsősorban a nagyobb LCD és a sorozatfelvétel miatt (és nem mellesleg crop-os). Gyakran lenne jó 3-4 kockánál többet lőni hirtelen, pl. a birkaterelés nagyon dinamikus téma. Van, hogy egy perc alatt bejárja a nyáj és a kutya a fél hektáros pályát. Ugyanez miatt szükséges a tág vario-s objektív, 10 mp. alatt képesek 100 métert haladni. Az álomobjektív (70-200mm f/2,8 L) egyre távolabb kerül viszont most a 70-300 f/4-5,6 IS USM-mel szemezek, a crop-os vázon 480mm azért elég kell, hogy legyen nekem. Eddig egy 135mm végű kölcsönobival lőttem párat és volt kezemben egy Nikon D50 egy Nikkorr 80-200mm f/2,8 EX obival. Az ezzel a szettel készült fotók a minta számomra. A fentiek miatt elengedhetetlen a villámgyors és pontos AF, ez az olcsóbb obi is tudja ezt a felhasználói vlemények szerint.
Előzmény: speedlight (69)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 69
Köszönöm a linket, elolvastam. Nem egy nehezen kivitelezhető dolog. :)

Amúgy nem erre a hekkre gondoltam, hanem a szoftveresre. ;)

Miféle vázat szeretnél?
Előzmény: kisúr (68)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 68
Ez a hekk "csak" kierőlteti az AI Servo-t, mást nem csinál. És igen, látom már, hogy vázat is cserélnem kell :(
Előzmény: speedlight (67)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 67
Még hekkelve is? :-o
Ez komoly érvágás! :)
(Nem mintha annyit fotóznék sportot...)
Előzmény: potfarizom (64)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 66
Hol helyezkedtél focimeccseken (mint fotós és mint játékos)?
Előzmény: seeman (63)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 65
ISO 400. Fix :D
Előzmény: potfarizom (64)
potfarizom Creative Commons License 2007.12.15 0 0 64
Pussz!
300d-nél sport módban csak 200 iso-d van (asszem)
Előzmény: speedlight (61)
seeman Creative Commons License 2007.12.15 0 0 63
 Üdv a topikban! :) Remélem lassan beindul az építő vita és a szakmai tapasztalatcsere. Sajnos digi állományú képeim nincsenek ebben a témában, több, mint tíz éve kiszálltam az amatőr sportfotóból. Némi tapasztalat azért összejött...
Előzmény: potfarizom (57)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 62
A csapatsportokat nézve - a vizilabdát leszámítva - még így is az.
Előzmény: potfarizom (60)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 61
Üdvözlet földimnek. :)
Előzmény: potfarizom (57)
potfarizom Creative Commons License 2007.12.15 0 0 60
épp mondani akartam, hogy nem egy húzóágazat most
Előzmény: Páti a játi (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!