Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.08 -2 0 38845

Ja igen, Zuglót kihagytam, az is sima lett. Zuglóban mondjuk Tóth Csaba meg Horváth Csaba is agyonnyerte magát, tehát szívesen tulajdonítanám Hadházy-nak, de valszeg nem ez volt a lényeg (maximum az arányon javíthatott kicsit).

Fatboy Slim Creative Commons License 2022.04.08 0 0 38844

Nalunk Hadhazy nyert. Kivancsi vagyok. Van nalunk ter a fejlodesre

Előzmény: solozo (38840)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 38843

Kocsis azért x évig volt Józsefváros polgármestere, szerintem ez alatt fejlődött a kerület (mondjuk volt honnan...)

De Fekete-Győrt eleve nem Kocsishoz hasonlítom, hanem Orbánhoz, mert első ember volt, és őt akarta kihívni (de már az első buckán felbukott).

Előzmény: Törölt nick (38842)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.08 0 0 38842

majd ha nagyon ráérsz, részletezd, hogy kocsis máté miben múlja felül fekete-győrt (túl azon, hogy az egyik pártja hatalmon van, a másiké nincs)

Előzmény: Tonio 2.0 (38839)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.08 -1 0 38841

Én olyan országban (és városban) akarok élni, ahol senkinek se kell sunnyognia, a lilákon kívül. :-D

 

Előzmény: solozo (38840)
solozo Creative Commons License 2022.04.08 -1 5 38840

Én Budán lakom, pontosabban Újbudán. A momentumos kiscsaj itt rendesen kiütötte a Simicskót.

Aminek örülni lehet, annak örüljünk. A választókörzetem ellenzéki, a kerületem (polgármester+képviselőtestület) ellenzéki, a városom ellenzéki.

Mifelénk a fideszesek sunnyognak a fal mellett. :-)

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (38837)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 38839

Hát kell ehhez sok minden, erről Szabó Szabolcs (csepeli képviselő) beszélt a 444-nek.

Jól kell tűrni a karakter gyilkosságokat (mindkét oldalon...), kérdés, egészséges pszichéjű ember megy -e politikusnak egyáltalán, vagy ha még az is a kezdetekkor, képes -e megmaradni annak 10-20-30 év után? (a kérdés költői), ezért kellene maximálni a ciklusok számát. Mondjuk max 3 ciklus, van 3x4 éve, hogy megcsinálja, amit gondolt. Aztán mondjuk 1 vagy 2 ciklus kimarad, és utána, a piacon szerzett tapasztalatok után esetleg még visszamehet 1 v 2 ciklusra. Persze ilyen tuti nem lesz, egy Kósa Lajos 32 éve ülhet a parlamentben, de Korózs meg Burány (MSZP) is lehúzott ott 28-at.

A kontraszelekció mindkét oldalra igaz, sőt az ellenzékre még inkább, mivel karrierutak leginkább a Fidesz oldalán nyílhatnak meg az elmúlt x évben. Ki a fene megy el ma pl az MSZP-be vagy a DK-ba politizálni? Milyen perspektívája van ezeknek az embereknek?..

A példáid amúgy nem a legjobbak, Varga Judit, Szijjártó, Kocsis, Novák Katalin Magyarországon kb elitnek számít. Nem csak politikai szempontból. Ilyen elitünk van.

A másik része a Momentum, hogy ott kik voltak tehetségesek, fogalmam sincs. Talán Donáth Annában van valami, meglátjuk. Fekete-Győr, aki hosszú éveken át az elnök volt, pl szerintem egy 0. Önálló, saját gondolata nem volt, próbálta eladni ezt a Nyugatról lopkodott liberális mantrát. Erre Magyarországon kb 5%-nyi fogadókészség van, ez nagyrészt az egykori SZDSZ bázisa, de még az SZDSZ-ben is jóval nagyobb koponyák ültek, mint ebben a pártban.

Előzmény: bandi1899 (38838)
bandi1899 Creative Commons License 2022.04.08 0 2 38838

Magyarországon a politikai elit hihetetlenül kontraszelektált.
többségében tehetségtelen opportunisták, akik miután rájönnek, hogy nem nagyon jók semmiben, ellenben ma Magyarországon az ov-hez való kizárólag hűséggel egészen komoly karriert lehet befutni és szépen lehet gyarapodni anyagilag, elszegődnek az állampárt mellé.
az integritására és függetlenségére (igen, ezrével vannak magyarországon ilyen emberek, hiába próbálnak meg mindenkit lehúzni a nercsicskák maguk mellé a mocsárba) kicsit is adó értelmiségi a közelébe sem megy a politikának, mert tudja, hogy a szakmaiság mindegyik minisztériumban sokadlagos, ellenzéki szerepet meg nem vállal, mert kinek hiányzik egy jó kis rogán féle, kamu lejárató kampány, meg nav bírság?
nézzünk szét, kik vannak ma orbán közelében: gátlástalan bűnözök (rogán), a világról semmit nem gondoló, kizárólag ov felé lojális táskahordozók (varga judit, novák katalin, kocsis máté, szijjártó), demens félcédulásokkal (kásler), és gerinctelenekkel (gulyás, orbánbalázs). 
a momentum jelent(hetett volna) ez alól kivételt, mert abban a pártban alapvetően tehetséges fiatalok jöttek össze, de hozzájuk meg london közelebb áll kulturálisan, mint mosonmagyaróvár, vagy kisvárda, és mivel ov sikeresen győzte meg emberek millióit arról, hogy ez utóbbiak jobb helyek, mint london, kudarcra vannak ítélve, főleg egy olyan választási rendszerben, ahol nincs C opció.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38825)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 38837

Tulajdonképpen Buda az egyetlen apró részsiker az ellenzéknek, amibe valamennyire kapaszkodhatnak. Nem véletlen, hogy Orbán kimenekítette onnan Vargát meg Gulyást.

Tölgyessy mondta a Partizánban, hogy a magyar Szilícium-völgy. :-D

És talán világtrend lett, hogy az elit balos (lásd USA), a rurális + nagyrészt a városi munkás szavazó is jobbra szavaz, USA-ban a fehér melós a rozsdaövezetekben (utóbbi akár érdekei ellenére), az alacsony szja + magas fogyasztási adók kombó alapján pedig pont Budán kellett volna 2/3-ot kapnia a Fidesznek, mert ez a társadalompolitika nekik kedvez, erre nem éppen ez történt. :-D Schiffer szerint a NER elit gátolja a további feltörést a felső középosztály előtt, és ez zavarja őket, de szerintem nem ez a fő ok.

Lehetnek persze ízlésbeli kifogások, bőven, de Budán valami megváltozott (ez már 2018-19-ben is látszott egyébként).

Persze ez csak néhány választókerület a 106-ból, és a budapesti külvárosok már többnyire kiegyenlített versenyt hoztak. Van Angyalföld, talán Újpest, egy belvárosi + 3 budai körzet, + Szeged belső, és kb ennyi, ami tükörsima ellenzéki, ez mintegy 6-7 mandátum. A Fidesz plafon akár 100 mandátum környékén is lehet a 106-ból, mert abból a 18-20-ból, amit elbuknak, kb a 2/3-a szoros volt.

 

Érdekes amúgy, hogy pl Pest megye (agglomeráció), vagy a nyugat-dunántúliak mennyire másként működnek, mint a budaiak, korábban ezek a közegek kb hasonlóan szavaztak.

Fatboy Slim Creative Commons License 2022.04.07 0 0 38836

Nem is a tehetseg, vagy az ertelem, hanem a rutin hianya lehetett az amitol tartott az atlag fidesz szavazo. Emlekezz a kozteveben csinalt foldre lebilincselos jelenetekre. ezek a faszok teljesen hiteltelenne tettek az egesz bagazst, utana meg jott MZP-nek a beszolasai, fegyverszallitas, meg miegymas. es ismerjuk a koztevet: ha kell, 1000-szer megismetlig ezt a hiradoabn minden oraban. oveluk semmi sem fog menni, az, hogy a fidesz lop, egy lassan teljesen elfogadott tennye minosult, mert ugy gondoljak, van CSOK es rezsicsokkentes. mig a masik oldalon meg csak a migrans jonne be es soros felzabalna minket... Ennek kell legyen ellenoldala is. nezz meg az ATV-n egy vitat az o szellemi/kulturalis/ gazdasagi elitjevel. Tragedia.

 

Ugy gondolom, hogy az egesz ellenzeknek ujra kell szervezodnie, mert 4 ev mulva meg ennyi madatumuk sem lesz. minden regi barmot ki kell onnan takaritani es ertelmes fiatalokkal potolni (hol vannak ok?).

 

Egyszerunek latom, talan tulsagosan is leegyszerusitem: ha valaki 1 talca tojast vagy plusz nyugdijat iger, akkor a masiknak 2x annyit kell. Es kell moge egy jo par mecenas, akik nem feltetlenul a gattyani szintet kepviselik (10k szavazatot kapott talan?)

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38825)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.07 -1 1 38835

ebbe már benne vagyunk kőkeményen és aki a fidesznek tapsikol az ennek tapsikol 

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38834)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.04.07 0 2 38834
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.07 -1 3 38833

Meg hát bukjátok a rezsicsökkentést is, tudod azt amivel kampányoltatok. Na majd akkor lesz óriási csak a fideszezés, amikor hirtelen 370 Ft lesz 1 m3 gáz, meg 100 ft 1 kwh áram. Az egyszeri fidesz szavazó pedig hálával fog gondolni a fideszre, ha majd télen nagykabátban és sötétbenfog otthon ülni, mert nem tudja megfizetni a földgázt, áramot. hogy meg ne fagyjon. Na az lesz majd az igazi rezsicsökkenés és fidesz tábor gyarapítás 4 millió főre.

 

Előzmény: Bukta Péter Ferenc (38829)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2022.04.07 -1 3 38832

szerintem - remélem - nem lesz most pár évig parlament, szóval teljesen mindegy. egyébként a levélszavazás intézménye egyszerűen színtiszta csalás

Előzmény: Bukta Péter Ferenc (38829)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.07 -1 3 38831

Meg hát olyan válság jön , amilyen nem volt 1990 óta. Szóval majd ha éhséglázadás és pogromok lesznek Magyarországon , majd akkor is gondolj erre 136 fideszes képviselőre pajti és legyél rájuk nagyon nagyon büszke.

 

Előzmény: Bukta Péter Ferenc (38829)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.07 -1 4 38830

Ti pedig jelen pillanatban buktatok 6000 milliárd Ft Eu-s támogatást. Szóval innen szép nyerni főleg ha nem lesz miből etetni a NER hátországot.

Előzmény: Bukta Péter Ferenc (38829)
Bukta Péter Ferenc Creative Commons License 2022.04.06 -5 1 38829

Újabb egy mandátumot buktatok, libsikéim: 136-55!

Előzmény: bigacsiga2003 (38828)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2022.04.06 0 1 38828

ez pontosan így van, de ez senkit se érdekel egy átlagos fideszesnél, mert MÉG és most ezt nem érzik, hogy ostoba szar ÉS tolvaj vezetőik vannak. Majd fogják, és hiába írod le nekik most halál pontosan, hogy mivé lett ez az ország, amikor majd megérzik, akkor már tudni fogják ki a hibás: gyurcsány, brusszel, ukránok.

annyi pénz ebben az országban mindig lesz mostantól, hogy azt hazudjanak amit akarnak amit hárommillió majd elhisz. ha már nem hiszik el, mert azért eljön majd az is, akkor majd a nép lelövi a kutyákat, mint csaucsescut, kérdés, hogy amíg ez sikerül mekkora vérengzés lesz itt az 50+ egyetemi pontért fegyveres kiképzést kapó proli "katonáink" és kubatov állataink vezetésével. De ezt a véres forradalmat se a szorgos "csak békére" vágyó vidék intézi majd, a forradalmak sohase vidéken törtek ki, hát most se ott fognak, az tisztán látszik a térképen.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38825)
OZ Juice Creative Commons License 2022.04.06 0 3 38827

Egyáltalán nem akarom a kormányt védeni, nem mindenben értek egyet veled a lentiekkel kapcsolatban, de volt rá 12 évük, hogy pl téged meggyőzzenek és ebben nagyon rútul leszerepeltek. Én nem akarok semmit "mentegetni", az én szavazatomat is elvesztették.. Csak annyit akarok hangsúlyozni, hogy amíg "ezek" jelentik az alternatívát, addig újra és újra Orbán fogja nyerni a választásokat, mert klasszisokkal jobban ért a politikához. Ha bármit akar kezdeni az ellenzéki tábor, akkor először teljes takarításra van szükség...

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38825)
csumby Creative Commons License 2022.04.06 -1 7 38826

No comment.

Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.04.06 -1 6 38825

Azzal maximálisan egyetértek, hogy az ellenzék tehetségtelen senkik gyülekezete, de konkrétan végigtekintve a Fidesz legutolsó kormányán ott hol látsz te kiemelkedő képességű államférfiakat/nőket? Vagy legalább egy alapszintet megütőket?

Állandó érv mellettük, hogy igaz, hogy ipari mennyiségben lopnak "de ezek legalább kormányozni tudnak".

Európai rekordot állítottunk fel covid halálozásban, komplett iparágak mentek a levesbe az állami támogatások hiányában, a vírus elleni harcot is a lopások kimaxolása vezérelte.

Külpolitikailag sikerült a "Putyin utolsó csatlósa" pozícióba bekormányozni magunkat. Sikerült az évszázados szövetséges lengyelekkel is fasírtba kerülni emiatt.

Gazdaságilag sikerült autóipari összeszerelő üzemmé silányítani az országot, a mezőgazdaságban sikerült a legkisebb hozzáadott értéket képviselő gabonatermelő országgá silányítani az egykori húzóágazatot.

Ha egy vidéki buszmegállóban véletlenszerűen válogatva kasztingolnák az új kormány tagjait, azok is kevesebb kárt okoznának.

Előzmény: OZ Juice (38824)
OZ Juice Creative Commons License 2022.04.06 0 1 38824

Ne értsd félre. Nem arról beszélek, hogy itt a kánaán és milyen fene nagy jólétet hozott el a 12 év.

Hanem arról, hogy az a nemzethalál és éhínség és sivárság amit az ellenzék kommunikál három ciklus óta, az nem létezik. Ha az emberek körülnéznek, akkor nem azt látják, hogy minden szar. Az ellenzék ezt nyomatja folyamatosan. És ez hazugság, kurva sokat hazudnak. Az is egy hazgság volt, hogy összefognak. Az is egy hazugság volt, hogy beállnak az előválasztás győztese mögé. Teljesen hiteltelenek. Emellett a depressziós üzeneket nyomatják (a sztárszínész szájából kibaszott hitelesen), amire nem kíváncsiak az emberek. Ezeknek az átlag ember semmit nem hisz el. A politikához teljesen tehetségtelenek. Ezért nyer Orbán ilyen simán. Nem azért mert a vidékiek buták, vagy mert olyan elképesztően jól kormányozna. A propaganda is működik, de erre kenni ezt a választási vereséget megint csak hazugság.

 

Én most azt gondolom, ha ezek mind eltakarodnak holnap, akkor talán 8-12 év alatt kialakulhat egy olyan új politikai közösség, amelyiknek esélye lehet számottevő közhatalmat szerezni a választásokon. 

 

Ha maradnak, akkor a Fidesznek csak arra kell ügyelnie, hogy a kurvaszarnál egy kicsivel jobban kormányozzon, és ezt simán meg fogja oldani. 

 

Hidd el ez a helyzet nekem, mint örökös jobboldali konzervatívnak nagyon nem tetszik. 

Előzmény: Tesla.voltam (38811)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2022.04.06 0 0 38823

en rajuk toltam. az a baj a fantasztikus liberalis ertelmisegnel teljesen bekattant az az okossag, hogy a kutyakra leadott szavazat a fideszt segiti. Tulajdonképpen ÍGY igen, de pont emiatt a faszsag miatt nem szavaztak rajuk elegen, hanem rányomtak Bangóné Jakab Ferenc pártszövetségére, így szopás lett az egész.

Előzmény: Tonio 2.0 (38818)
Fatboy Slim Creative Commons License 2022.04.06 0 1 38822

lehet egy part ribancanak lenni, vagy elmenni a Fradibol igy tiltakozva a fennallo rendszer miatt.

Előzmény: Tonio 2.0 (38821)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.06 0 1 38821

Botkát szerintem megzsarolták (a sajátjai), arra is lenne tippem, hogy mivel, de inkább nem írnám be.

Sokan fogva vannak ilyen-olyan okokból.

Előzmény: Törölt nick (38820)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.06 0 0 38820

tűpontos lenne?

majdnem.

 

...a DK az ő(GyF) vezetésével nem fog tudni néppárttá válni. Dobrevvel talán igen.

 

ez tévedés. Ilyen felmenőkkel és ilyen férjjel nincs rá esélye (és ne is legyen). Sőt, az egész DK-nak pusztulnia kellene ahhoz, hogy egyszer majd fordulhasson a kocka.

 

 

Ha az ellenzék ... nem szabadul meg árrulóitól és kollaboránsaitól,...

 

Jogos igény. Dehát ki is mondja ezt? Botka legfőbb háttérembere?!

 

Hogy is bukott bele Botka a saját ME-jelöltségébe 2017-18 fordulóján? túl azon, hogy fletó személyét nem kívánta látni az összefogásban? Emlékeztetem rá a cikk szerzőjét: Botka árulókat emlegetett a saját pártján belül is. Aztán ahelyett, hogy rámutatott volna -elsőként- molnár zsoltra, beszélgettek egy jót, majd a nagy nyilvánosság előtt paroláztak mosolyogva: nincs itt kérem, semmi gond, aprócska kommunikációs félreértés történt csupán... Aztán persze így is elbuktatták botkát, aki majdhogynem rajklászló-szerű pártérdekből kivárta a választásokat, és csak utána lépett le az mszp-től...

 

Hol volt tehát akkoriban Ruff főtanácsadó úr morális és politikai érzéke, ami most érzékelhető eme tömör elemzésében?!

 

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (38819)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.06 0 2 38819
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.06 0 0 38818

Én azért sajnálom, hogy a Kutyák nem jutottak be. Színesebb lett volna a Parlament velük.

Ehelyett nézhetjük további négy évig Gyurcsányt, Jakab krumplis performanszait, meg az MSZP elnökét, akinek a nevére sem emlékszem.

De a lényeg, hogy össze kell fogni mindenkivel, Ferivel is, mert csak így van esély, ja, persze, hogyne, láttuk. Lemondását egyik sem ajánlotta fel, fel sem merült. OK.

eznemjo Creative Commons License 2022.04.05 0 0 38817

Természetesen Olaszliszkára sincsen felmentés. Az idekapcsolható általam írtakkal mindössze két (három) párt barátságos majdani együttműködésére utaltam finoman. De ebbe nem mennék bele, mert a dühöm sokkal nagyobb és konkrétan a vidéki Fidesz-szavazók ellen irányult. 

Előzmény: Tonio 2.0 (38814)
van_Persil Creative Commons License 2022.04.05 -17 0 38816

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!