Keresés

Részletes keresés

Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.09 0 0 210
Irigylesre melto vasad van! AF problemaja gyakran elo szokott jonni?
Előzmény: uborkasuveg (204)
ben_ben Creative Commons License 2008.01.09 0 0 209

Köszönöm, az is jó, ha emailben elküldöd majd a linket.

Előzmény: uborkasuveg (208)
uborkasuveg Creative Commons License 2008.01.08 0 0 208

 

Ok. Utananezek hogy hova tudom feltenni (2db-ot valasztottam ki 28 MB).

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: ben_ben (206)
vincentvega78 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 207
Korrekt képek, a 2. és a 3. különösen tetszik :-)
Előzmény: uborkasuveg (204)
ben_ben Creative Commons License 2008.01.08 0 0 206
Egy  ISO 3200- nyers cr2 fájlt  feltöltenél valahova, légyszíves, érdekelne a minősége.
Előzmény: uborkasuveg (204)
V-Man Creative Commons License 2008.01.08 0 0 205
látom nem spóroltál az isoval, a miskolci csarnokhoz nekem is volt már "szerencsém".
mindenesetre látványos képek, grat.
Előzmény: uborkasuveg (204)
uborkasuveg Creative Commons License 2008.01.08 0 0 204

 

No, tegnapi, meg 29-ei termes:

 

  uborkasuveg.

 

Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.08 0 0 203
Meg valami. Ha svenkelni akarsz akkor az IS-t allitsd 2-es uzemmodba es a zarsebesseged is csokkentsd.
Amugy javaslom a National Geographic Fotoiskola kezdoknek cimu konyv behato tanulmanyozasat.
Előzmény: buci39 (202)
buci39 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 202
Köszönöm a tanácsokat, sokat segítettél mert tudom le van írva a kezelésiben de csak annyi hogy külön külön melyik menübe mit lehet állítani de ezek kombinációjára már nem tér ki.
Úgy hogy nagyon hasznosak ezek az információk számomra.


Köszönettel

üdv buci

Előzmény: Chip-TFF (201)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.08 0 0 201
Attol fugg mennyire szeretnel belemelyedni, ill. mennyire vagy kepben a lehetosegekkel. Mivel sajat bevallasod szerint meg csak most gyakorolsz, ezert neked inkabb azt javaslom, hogy probalkozz (P) automata uzemmodban es kb. +1 -es expozicio kompenzalassal mert a ho legalabb ennyivel becsapja a fenymerot. Esetleg ha portrezni szeretnel, akkor (Av) modban f4-re allitva, szinten +1 kompenzalassal. Arra ugyelj, hogy a zarsebesseged min. 1/200-ad legyen. Amennyiben ala akarna loni a gep, erdemes ISO-t novelni.
Termeszetesen en biztos lonek 1-2 probat fotozas elott, csakhogy megnezzem mennyire jo az expo. A histogram ill. a beegesek villogtatasa halas dolog ennek eldonteseben.
Persze menet kozben sem art ellenorizni, nehogy a vegen 200 ertekes foto utan bukjon ki, hogy az elejen elnezted mi a helyes beallitas. ;)

Jo fenyeket!
Előzmény: buci39 (200)
buci39 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 200
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni sportfotózáshoz! Vettem egy Canon 40d gépet 70-200 F/4 L IS USM obival. Kb 2 hete használom teljesen a nulláról kezdve de egyenlőre még csak össze vissza lövöldözök vele mindenféle beállítással, amiből a számok törvénye alapján, van amelyik sikerül is. Legtöbbet otthon a lakásban próbáltam és a konyhaszekrény türelmesen kiállta a modellek próbáját ami kb 150 -200 expo volt.
De most jönne a neheze. A család síelni menne és a hatéves kislányom nem hiszem hogy úgy viselkedne a sípályán mint a hálás szekrényem otthon aki a legnagyobb nyugalommal tűrte amig én órák hosszat fotoztam és piszkálgattam a gépet (beállításnak nem nevezném mert néha én sem tudtam hogy melyik gombot miért nyomom) tehát mivel a gyerekemet nagy valószínüséggel kimerevíteni nem fogom tudni a pályán meg hát alatta hófehér hó lesz szeretném ha leirná valaki ,hogy milyen beállításokkal próbálkozzak ,hogy hazatérve a több száz képből ne csak az ottani szállás konyhaszekrényéről legyen használható kép.
Segítségeteket előre is köszönöm.

üdv:buci
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.04 0 0 199
Na meg1x! :)
Előzmény: ben_ben (197)
ben_ben Creative Commons License 2008.01.04 0 0 198
 le
ben_ben Creative Commons License 2008.01.04 0 0 197
lemaradt
ben_ben Creative Commons License 2008.01.04 0 0 196
Üdvözlöm a társaságot :)
323d Creative Commons License 2008.01.04 0 0 195
Nos én a 70-200/4-et javasolom ez van nekem is. Ha kimész akkor mindenképpen jobb egy zárt obi, azt hiszem a másik az nem ilyen. Az egy rekesz is sokat jelenethet, hiszen nem mindegy, hogy 1/1000, vagy 1/500. Én leginkább rallyt fotózok és bizony nagy különgség van közte. A mostani hoki kupán is szépen teljesített pedig itt nem volt vmi sok fény. Van ez a madeinhungary nevű figura tőle 130-ért vettem újonnan. Dobozába, zacskó minden. És mivel ez egy "L"-es obi építési minőségbe is jobb mint a másik. A markolat nekem is ezen a gépen van először és nagyon tetszik. Igaz estre már fájt a hátam, (akkor még nem volt monopodom), de megéri.
Előzmény: Rooger Preed (187)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.04 0 0 194
seeman Creative Commons License 2008.01.04 0 0 193
 Nagy nehezen találtam egy focis képet... :) csak azért linkelem be, hogy az igazi sportfotósok is kedvet kapjanak
exc525 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 192
Hááát ezek benne vannak a Nikon D200 és D300 vázakban is... ;-)
Előzmény: uborkasuveg (191)
uborkasuveg Creative Commons License 2008.01.03 0 0 191

 

1Dmk3-on van egy rakat AF beallitasi lehetoseg. Pl olyan custom functionok vannak, hogy:

 

- Az ai servo es sorozatlovesnel mi legyen a "fontos", az hogy elobb probaljon meg fokuszt talalni, es aztan nyomja a sorozatot

- vagy elobb kezdje el loni a kepeket, hogy legyen meg a pillanat, ha csak "felig" eles akkoris, es kozben keresse a fokuszt bizva abban, hogy jo lesz majd az x-edik keptol

- meg mi legyen, ha a kovetett tema ele kerul valami (oszlop, vagy masik jatekos, stb), atvaltson-e ra, vagy nem, milyen gyorsan mozog a tema, melyik pontokat hasznalja, stb.

 

Szal nem egyszeru a dolog.

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: zorko (185)
seeman Creative Commons License 2008.01.03 0 0 190
Árban az a nyerőbb és jó a képe is! Kérdés, hogy a tele-végén adódó 5,6-os fényerő elég-e neked? Ha igen, akkor jó választás lehet. Mindenképpen javaslom, hogy markolatot használj a gépen, nemcsak a fogás lesz jobb, de kiegyensúlyozottab lesz a váz+obi kombó - ergo: több éles képet csinálsz!
Előzmény: Rooger Preed (189)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.01.03 0 0 189
Én amit nézegettem az az új EF-S 55-250 IS

Mire lesz rá pénzem addigra biztos több helyen tesztelik, így meglátom hogy érdemes-e egyre beruházni.
Előzmény: seeman (188)
seeman Creative Commons License 2008.01.03 0 0 188
A Canon EF 70-200 mm f/4L USM nagyon jó kis objektív, szerencsés esetben 120 e-ért már kiváló állapotú használtat vehetsz! A gépeden 112-320-asként fog viselkedni, az már sok mindenhez elég!
Előzmény: Rooger Preed (187)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.01.03 0 0 187
Én egyelőre most ismerekem a 400D képességeivel. Amit próbáltam az az AI Servo a szobában, ráfókuszáltam a falra, majd elkezdtem lassan forogni a székkel. Érdekes volt hallani az AF motor szakaszos utánállítását.

Tavasszal-nyáron szeretnék kísérletezni bringaversenyen (mountain bike) sportfotózással, csak addig vmi telét össze kéne kaparnom...
Előzmény: seeman (186)
seeman Creative Commons License 2008.01.03 0 0 186
Én sem tudom... Megpróbáltam már távolabbról lekövetni a motívumot (AI Servo + félig lenyomott expogomb) és az expót csak akkor megkezdeni, amikortól már valóban érdemes. Ilyenkor előfordult, hogy az első, vagy a második is éles volt már! De sokat nem foglalkoztam a témával, eléggé kívül esik már az érdeklődésemen ez a témakör. Inkább csak arra voltam kíváncsi, hogy használható-e az AI Servo üzemmód.
Előzmény: zorko (185)
zorko Creative Commons License 2008.01.03 0 0 185

Tulképp érdekes, hogy miért a 2.-3. képtől éles...?

 

Kérdésem: Ilyenkor az első expó előtt már beindul a követő fókusz? (Konkrétan: Fókuszálsz-e legalább egy keveset, mielőtt exponálsz, vagy csak durr bele, rögtön tövig nyomod neki?)

Előzmény: seeman (172)
zorko Creative Commons License 2008.01.03 0 0 184

Ja, bocs, félreértettelek...!

(Egyes szám második személyt használtál, ez tévesztett meg. :-)

 

Gondolom Canonnál akkor az a táblázat úgy néz ki, hogy három oszlopa van, a három AF módnak megfelelően.

Előzmény: Ahmet (182)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.03 0 0 183
Akkor bekoszonok en is ha mar igy beindult ez a topic. ;)

Ahmet Creative Commons License 2008.01.02 0 0 182
De nem arról volt szó, hogy esetleg a Canonnál is működne?
Előzmény: zorko (173)
323d Creative Commons License 2008.01.02 0 0 181
A nikon eladásban a múlt nyárom megelőzte a canont a D40-el. Igaz ettől nem vettek a profik 1D helyett ilyet ))). De profiba sokak szerint jobb a canon. Az usm-es obikkal nagyot dobtak annak idején, sajnos a nikon későn reaált rá. Most már ők is ilyeneket gyártanak, de én a versenyken legalább 70%-ban canont látok. Ha azt vesszük, hogy egy 30D annyiba kerül helyre közel mint eg D80-an akkor érthető az előrretörése. Sztem sportfotóra jobb a canon.
Előzmény: zorko (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!