Keresés

Részletes keresés

Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 270
Emil ment.
Előzmény: PWhite2003 (269)
PWhite2003 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 269
Szia!

kuldenel egy mail cimet! kuldok egy linket en is:-) stranger2006 kukac vipmail pont hu
Előzmény: Chip-TFF (263)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 268
1D profi kategoria, 30D/40D felprofi, 5D ketto kozott, 400D 350D beleposzint (mondhatjuk amator).
Nemtudom mennyire tudsz angolul, de ha a dpreview.com -on A camera review-knal megnezed mit tudnak, akkor rajohetsz.

Sportra az 1D mkII ill, 1D mkIII a legjobb, utobbi 10 kockat csinal masodpercenkent, persze ezt jol meg is kell fizetni. :) 20D,30D,40D 5 foto/masodperc, a tobbi 3-at csinal. 5D is asszem talan 3-at tud (lusta vagyok utana nezni).
Előzmény: zsuzsa (267)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.11 0 0 267
Ha kb 40-70 méterre vagyok és másodpercenként 4.23 métert tesz meg pl a nagylányom, az olyan 15 km per óra sebesség, ha jól számolom. pedig az ne is olyan nagy sebesség , mint az autó vagy motorversenyeken és hát ott se állsz a pályán fényképezés közben :-(

Árulja már el valaki, hogy minek a röviditése ( ill.milyne paraméternek a megfelelője a specifikációban ) az 1D, 5D, 30D, 40D stb a Canonok tipusainak a nevében ?
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 266
En is igy latom. :)
Előzmény: seeman (265)
seeman Creative Commons License 2008.01.11 0 0 265
Nem kezdem elölről... A stabis magában sokkal jobb (4L). Nem a stabi miatt.
Ha valaki CSAK sportfotóhoz fog használni egy 70-200-ast, akkor ne is vegyen stabilizátorost. Felesleges. Minden egyéb témához jól jöhet.
Előzmény: Chip-TFF (238)
323d Creative Commons License 2008.01.11 0 0 264
A két kép szépen mutaja a zársebbeségek képre gyakorolt hatását.


Azért ezeket a képeket linkeltem, mert ezek baromira nagy ködben készültek.
Könyvekre meg ne költs, azt biztosan tud neked valaki küldeni pdf be.
Előzmény: zsuzsa (255)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 263
Mint irta teremben is hasznalni akarja. Oda viszont nem eleg az f4.
Ha nem birja akkor egy monopod segitsegevel konnyithet magan.
Előzmény: PWhite2003 (257)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 262
1/400-adtol tutira meg lehet ilyeneket fogni.
400D -vel 3 fotot tudsz csinalni masodpercenkent ami szerintem ehhez karcsu. Ezert javasoljuk a 20D/30D valamelyiket mert azok 5-ot megcsinalnak 1 sec alatt.

Konyv: National Geograpic, Fotoiskola Tippek es Trukkok
Alapmu. kb 5000 forint.
Előzmény: zsuzsa (255)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.01.11 0 0 261

Tavaly voltam egy 24 órás mountain bike versenyen, a tüdőmet köptem ki, mikor a pulzusmérő 190 fölötti értéket mutatott (max 197!) már nem számított, hogy tőlem 3-4 méterre vakuznak rám szürkületben.

Gondolom teremkajak esetén is bejön a csőlátás, ha a látásmező perifériájából vakuzol lehet, hogy nem lesz zavaró. De a legjobb, ha megkérdezed a gyerekeid, hogy mi a tapasztalatuk.

Előzmény: zsuzsa (252)
323d Creative Commons License 2008.01.11 0 0 260
Nos mint írtam nagyon szerettem a nikont, de inkább váltottam. 80-200 van AF-S változatú 2,8-as de sajnos az is elég húzós- asszem kb. annyi mint a canon 2,8. Ami igazán jó az a 70-200 AFS VR, bődületesen jó obi, de az egyben kimerítené a keretet. " kolléga is fotózik nikonnal szeretik, de D2X-el meg egy másik hasonló géppel. Ők ugyan a motor nélküli obit használják, de abban a vázban kajak az af rendszer, csak mennyiért.
Ha már kint van verseny akkor nem nagyon van olyan körülmény ahol nincs elég fény. Nem vagyok főmufti kajakfotózásba, de emlékeim szerint ritkán van sötétbe ilyen verseny. Én nem vennék se 350-et se 400-at, ne felejtsük azok amatőr vázak, nem igazán arra vannak tervezve amit itt kap egy gép. A 20 ill. 30D mellett szól a 5 kép/ sec. Nem szeretek filmet forgatni, de bizony soxor csak akkor derül ki mi is van a képen amikor megnézem, mert ugye amikor fent van a tükör akkor nem látom mi is történik. Akiket én láttam hivatalból fotózni 3 kép alatt nem is lőttek semmire.
Az IS. Én olyan 1/80-adot tudok lönni ha olyan a "bioritmusom" a szinesótókra. Itt már teljesen körbeforog a kerék, sztem ettől jobban nem kell szemlélteni a mozgást, a háttér ilyenkor már nagyon csíkot húz. Az 1/160-ad már nagyon jó eredményt ad.
Előzmény: uborkasuveg (243)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 259
Szabadteren napfenyben elegendo, de a melysegelesseg miatt nem lesz az igazi... Felhos idoben is ISO 400/800 korul elegendo zarsebesseget produkalhatsz vele.

Focimeccsen (leginkabb oda jarok, ezert errol tudok meselni) lampafenyben f5-on 1600-as ISO mellett atlagosan 1/200-ad korul. Ezzel viszont kemenyen bemozdulnak a jatekosok.
Előzmény: Rooger Preed (256)
PWhite2003 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 258
ezt azert nem lesz olyan konnyu leutanozni... A 30d tudja az 5kep/sec-et, es ugy emlekszem, a 40d a 6,5 kep/sec-et. A kisebbek nem.
Előzmény: zsuzsa (255)
PWhite2003 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 257
No-no! es ha pl. sakkozok? :-)
A 70-200/2.8 L nem tul nehez lesz egy holgynek? akkor mar allvany is kell...
A mozgas sebessegetol fuggoen azert az F4 sem remenytelen teljesen.
Előzmény: Chip-TFF (250)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.01.11 0 0 256

f/5-5.6 mennyire elég szabadtéren?

 

Gondolok itt az olcsóbb Canon EF-S 55-250 objektívre 200-250 mm-en.

Előzmény: Chip-TFF (250)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.11 0 0 255
Kérdésem : milyne zársebességgel csinálják azokat a felvételeket, amin ennyire élesen látszik a baromi gyorsan mozgó versenyző és a freccsenő vizcseppek ilyen érdekesen látszanak ? 4 év alatt egyszer se tudtam elkapni beborulást, de vizbe ugráló gyerekeken gyakoroltam , azt is nehéz fényképezni. Az kéne, hogy iszonyatos gyorsasággal csináljon sorozatfelvételeket... Pl az a Canon EOS 400 D ezt tudni fogja ?
1



Bocs a hülye kérdésekért, müveltségem a "Hogyan fényképezzünk a Praktikával" c.könyvön alapul... Tudtok esetleg ajánlani egy olyan könyvet, amiből felkészülhetnék, vagy elég okosságot tudok összeolvasni a neten magyarul/angolul és a gép használati utasitásából ?


Előzmény: Chip-TFF (246)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 254
Na akkor ezt bebuktuk. Mik derulnek ki? :) Ha teremben is nyomulni akarsz akkor 70-200 2.8L objektivet ajanlanam.
Előzmény: zsuzsa (252)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 253
El is mulasztja! :D Mezes barack kepstabilizator. Ez jo. :)
Előzmény: 61antana (251)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.11 0 0 252
De van ! Január 19.-én lesz ergométeres bajnokság :-)
Az rögzitett kajak-gépet jelent sebességmérőkkel, a sebességet nagy kijelzőn látják a versenyzők.
Az északi országok versenyzői jók benne ( ott sokat használják, mert hosszabb a tél ) Azért nem próbáltam fényképezni, mert az én gagyi gépemmel nagyon közelről kéne , annak pedig biztos nem örülnének a versenyzők, ha belevakuznának a képükbe, miközben épp köpi ki a tüdejét.



Előzmény: uborkasuveg (248)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 251
Gatolni nem fogja a kezremegest

Gátolni egy feles szokta, nem? :)
Előzmény: Chip-TFF (246)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 250
Nyilvan teremben tok mas a szitu. Raadasul az f4-es obival sok maradandot nem fogsz alkotni egy teremben...
Előzmény: vincentvega78 (247)
vincentvega78 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 249
Ezért írtam, hogy ez a szerencsés eset :-)
Előzmény: uborkasuveg (248)
uborkasuveg Creative Commons License 2008.01.11 0 0 248

 

Teremben viszont ritkan kenuznak :)

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: vincentvega78 (247)
vincentvega78 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 247

"ergo 200-as telet is meg kell tudnod fogni napfenyes idoben"

 

És ez még a szerencsés eset, ugyanez teremben már érdekesebb :-)

Előzmény: Chip-TFF (246)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.11 0 0 246
Gatolni nem fogja a kezremegest, de probal segiteni a dolgon.
Igazan akkor hasznos ha kezbol fotozol es a reciprokszabaly altal ajanlott zarsebessegnel lassabbat akarsz hasznalni. De mivel sportot fotozol ezert ott ugyis rovid zarsebessegre kell majd hajtanod, ergo 200-as telet is meg kell tudnod fogni napfenyes idoben.
Előzmény: zsuzsa (240)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 245
Jó az.
Előzmény: PWhite2003 (244)
PWhite2003 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 244
Szia!
az F4/L without "kezremegesgatlo":-)))
Előzmény: 61antana (239)
uborkasuveg Creative Commons License 2008.01.11 0 0 243

 

A helyedben kiprobalnek mindket nagy markabol egy-egy szettet, hogy milyen a fogasa, hasznalata, melyik szimpatikus, melyik mit tud, aztan annak megfeleloen celiranyosan neznem tovabb a dolgokat. Sokfele jo dontes lehet.

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: zsuzsa (240)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 242
Szerintem meg, ha veszel rendszert és netán Canon-t, akkor Canon 350D után bármelyiket megveheted, inkább a jó objektívre költs. Nikonhoz meg nem értek.
Előzmény: zsuzsa (240)
61antana Creative Commons License 2008.01.11 0 0 241
az
Előzmény: zsuzsa (240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!