Keresés

Részletes keresés

maszibmw Creative Commons License 2011.10.28 0 0 56383

Ez aranyos :)

 

Előzmény: M63FUN (56381)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56382

Elég puritán kivitelűnek néz ki :) Mi ez, valami légbefúvó ? Olyan mint egy kamionon lévő egyszerű ablakbefúvó :)

Előzmény: M63FUN (56381)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56381

elhiszem, de a képen látható valami is kassel-ban készült. régen ilyet nem láttam a németektől :-(((

 

Előzmény: maszibmw (56380)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56380
Vaillant szerencsére még mindig made in germany:-) Remscheidban készül.
Előzmény: M63FUN (56379)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56379

egyrészt nem tudtam hogy több darabból merítesz, másrészt eszembe sem jutott leszólni  

a kazánodat. én is szeretem a német holmikat, de sajnos már azok sem olyanok.

így vettem bosch-t és mint mondottam pöpec eddig, de legörbült a szám mikor olvastam 

a dobozon hogy made in portugal...........

és hogy lásd: kis házifeladat elég csak tippelni, de segítek német holmi van a képen ami kb 1 hónapos

gyári állapotában készült a kép, és olyan helyen készült a termék ami anno is nszk volt, nem ndk.

én ledöbbentem:

hát ez "illesztés" új korában. no comment...........

Előzmény: maszibmw (56376)
C20NE Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56378

Köszönöm a választ!

 

Én 200 literes 2 db 1 m^2-es hőcserélővel ellátott darabot néztem ki a leendő solar rendszergez is illeszthetőt. Mivel az egyelőre a holdban van, így a két hőcserélőt párhuzamosan ( sorosan? ) járatva a kondis kazán szerintem gond nélkül utánfűti majd. Te tettél bele elektromos fűtőpatront? Csak a gyári hozzá adott megy bele vagy a csonkra rá lehet tenni más típusú betétet is?

Előzmény: joevagyok68 (56360)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56377

Ha  földbe fekteted akkor ötrétegűt érdemes,viszont ha idomok is mennek a földbe

akkor minden féle képpen érdemes présidomokkal szerelni.

Réhau-t nem sűrűn használnak családi házakban mert nagyon drága,

persze ahol a pénz nem számít ott ok.

Különben tényleg jó.

 

Pénz nélkül nehéz.

Szerelj ezzel ehez nem kell szerszám csak egy olló és egy kalibráló.

http://hu.wavin.com/master/master.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374305501136&middleTemplateName=oc_middle_system_browse_I_notes&bmLocale=hu_HU

Előzmény: fetya1 (56372)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56376
Közvetlen közeli környezetemben 7db vaillant üzemel. Ebből az egyik mint azt már régen is írtam 2001-es beszerelés. Az enyém most nyári kondis. Sokat konzultáltam a beüzemelővel is, és működési algoritmusok miatt a vaillant mérnökével is. Engem maximálisan meggyőzött ez a tradicionális márka, a belsejében kutakodva pedig hab volt a tortán a kivitelezési és anyagminőség. Mivel a munkaköröm által az egyik prémium német autómárka szoftverezésével foglalkozom,nálam csak német kazán jöhetett szóba:-)
Előzmény: M63FUN (56359)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56375

Értem, ezek szerint nem lövök vele nagyon mellé, nem fog "sokat" zabálni...

Aztán meg pár év múlva bekerülhet egy új, korszerűbb kazán, pl. egy kondenzációs...

 

Esetleg érdemes már most gondolkodni, hogy legyen-e mellette egy vegyes tüzelésű is (vagy puffer) vagy ekkora házba nem kell csak nagyobba, két-többszintesbe...?

Előzmény: M63FUN (56373)
Huntemann Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56374

Már sokat vitatott témáról ( gáztűzhely beüzemelés, jogi szabályok stb), kérdésre énis szeretnék, egy-két mondatot hozzátenni!

Mivel Magyarországon rendszerváltás óta folyamatosan sajnos esik az életszínvonal, és a pénz még kevesebb, és minden jöt-ment külföldi vendégmunkást is beengedtek, akik iszonyatos módon letörték a magyar szakmunkás fizetéseket, ne is csodálkozzon senki, hogy mindenki ,,swarczba" akar mindent csinálni, és a törvényeket figyelmen kívül haggya! Mindenki meg nem dolgozhat a felső 1milliónak, ahol a 200-300e gázszámla sem számít!

Még meg súgok valamit, egy Tigaz-os szervizes ismerősöm aki szúrópróbaszerűen vizsgál mérőket, mondja hogy rentgeteg nagy vállalat észnélkül vételez szabálytalanul, csak az a bibi, hogy amikor leszerelné az órát a szerelő, kiderül, hogy a fogyasztó jó haverja valamelyik főnöknek!!

Széchenyi terv, meg szintén a haveroknak lett kitalálva, énis szeretnék gáz nélküli otthont, csak ahhoz mélyen a zsebembe kell nyúlnom, az meg hazudik aki azt állítja, hogy a mai árakon egy 100nm2 passzív házat 25M ki lehet hozni!!!

 

M63FUN Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56373

hát kihívsz egy szakembert, aki kipucolja a készülékedet, és beszabályozza. gáznyomás miegymás.

ott be lehet lőni a max fűtőteljesítményt. 

Előzmény: Törölt nick (56369)
fetya1 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56372

Kérdezném a szakiktól, hogy családi ház vízvezetékét miből érdemes készíteni? A ppr amint hallom már megbízhatatlan, meg talán elavult, a rézcsőtől ódzkodom. Ami nem hagy nyugodni az a pex-al-pex csövek. És a rehau márka. Ami piszkosul drága. Na most ez tényleg ennyire jó, vagy csak parasztvakítás az egész? A pex-alból nem a préselősre gondolok, mert szerény anyagi keretem van csak. A rehau-re meg kell speciális szerszám, ugye? Mi a javaslat, ill az ár-minőség-érték arány optimálisan?

gmkiev Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56371

Ja !:)

 

Előzmény: joevagyok68 (56368)
Lennon1213 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56370

A tartály tökéletes állapotban van, kb 1 hónapja lett véve. A kandalló pedig igen zárt rendszerre köthető 2- 2,5 bár nyomásig. Magyar papírján, valamint a bolti papírján is írta, hogy zárt rendszerre köthető.

Előzmény: gmkiev (56367)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56369

Sziasztok!

 

A testvéremék felújítanak és ideadnák a régi, nagy Vaillant gázkazánjukat..., Én meg most állok teljes fűtés felújítás alatt...

 

Nekik egy két szintes, 7 szobás nagy házat fűtött ki, szerintetek be lehet szerelni egy netto 70nm-es régi "kocka" házba?

 

Értem ezalatt, hogy nyilván akkor most spórolás lenne, mert nem kéne kazánt is vennem de nem okoz gondot, hogy ide hozzám pl. jóval kisebb teljesítményű is elegendő lenne? Nem lesz ettől több a gázfogyasztásom, stb...

 

Bocsi az amatőr kérdésért...

joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56368

Nyitott rendszernél mennyi víznek kéne "eltűnnie" , hogy 0,8 ról, 0,2-re menjen le a nyomás ?  :-))))

 

Előzmény: gmkiev (56364)
gmkiev Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56367

És jó benne a membrán?

Azt már meg sem merem kérdezni, hogy szabad e zártra kötni a kandallódat?

 

Előzmény: Lennon1213 (56365)
Lennon1213 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56366

0,5-re van beállítva

Előzmény: Lennon1213 (56365)
Lennon1213 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56365

A tágulási tartály zárt.

Előzmény: gmkiev (56364)
gmkiev Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56364

Tágulási? Nyitott, zárt?

Előzmény: Lennon1213 (56362)
gmkiev Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56363

 Nem véletlenül a gyátó által kijelölt szerelő az illetékes  ? Nem! A gyártóval, javító partneri szerződésben álló szerelő. Leginkább a berendezéshez legközelebbi embert ajánlják, küldik

 

 Sőt a Főgáz szerint jogszabályt sértesz, mivel szerintük  gázkészülékek (tehát kazán és tűzhely - van még más gázos masina? ) beüzemeésére csak a gyártó és a gyártó által kijelölt  szakszerviz /szakember jogosult. Szerintük. Ez viszont ellenkezik minden alkotmányos és verseny szabállyal. Talán azért az alkotmánnyal nem. De bizony akinek nincs arcképes gázszerelői igazolványa az nem szerelgetheti a masinákat. Temészetesen az üzembe helyezés az más. Azt azért teszi szükségessé a gyártő, mert tudja hogy ebben az országban mindenki kóklerrel occcccón akar dolgpoztatni. Ja és a szabályokkal szembe menve.

 Mert szerintem bárki aki jogosult gázszerelésre és ért egy készülékhez az beüzemeltetheti azt a masinát. Erről már írtam. De hogy megértsd: nem vezethet közúton az, aki tud! Csak az akinek a tudásról van passzusa! Is!

 Persze garanciát nem ád a gyártó - ha ezt is megpiszkálnánk egy kicsit ez sem stimmelne jogilag. Valóban! Mivel az aktuális Fogyasztóvédelmi törvény, nem is ismeri a garancia szót. Jótállás van!

 na mindegy.

 Ma vettem egy gáztűzhelyt - holnap szállítják és a gázszerelő nyomban ráköti az  egyenlőre haloot vezetékre. Mert egy kókler! Te meg egy segítője.

 Az eladó kétszer is hívott , hogy ingyért beüzemelik, mondtam várjanak nem mégy,

  gáznélkül nehéz lesz.

 egyébként ez az eladó mán kicsi finomított az az szigorú előírain. Ha ők üzemelik  14 eft, akkor  3 év agari, ha egy mezei szerelő akkor csak egy év. Stimmel!

 De állítólag itt is van ravaszság a szerelőim szerint. Láttál már valami írást a szerelőd nevére kiállítva? Mármint a végzettségéről. Mert mesemondónak kitűnő.

 Úgyanis nem mindenre vonatkozik a gari. Vonatkozik mindenre az első évben! Sőt ha a forgalmazó erre még adott hosszabbítást, arra is. De a jótállás hosszabbításnak már lehetnek feltételei lehetnek.

 kitudja ennyire nem mélyedtem bele.

 szerintük az égésbiztosító termolelemre megy még sok lényeges alkatrészre nem - márha egy gázkészülék - tűzhely el tudna romlani. El tudnak.

 A kazán az más - tele elektronikával, mozgó alkatréssszel, van minek elromolnia.

Előzmény: Zöldár (56361)
Lennon1213 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56362

Sziasztok

Egy kis kérdés.Vízteres kandalló a nappaliban+ 5 radiátor.

Zárt rendszernél miért van az, hogy nappal feltöltöm a rendszert 0.8 bár nyomással, légtelenítés, rendesen működik minden radiátor, kis pakolás akác fával egész nap, este ránézek a nyomásra, marad a 0,8, viszont reggelre (mivel még este nem rakom a kandallót, utoljára mindig 21 körül) teljesen lemegy a nyomás 0.2-re. Minden reggel. A rendszernél sehol nem csöpög-folyik a csatlakozás, se radiátornál, se a kandallónál, mégis lemegy reggelre a nyomás. Csak 0.2-ig.

Mi lehet a megoldás? Még utánna töltögetek, de -10 C-nál érdekes lenne minden nap eljátszani.

Valakinek valamilyen ötlete van, megköszönöm.

Zöldár Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56361

 Nem véletlenül a gyátó által kijelölt szerelő az illetékes  ?

 

 Sőt a Főgáz szerint jogszabályt sértesz, mivel szerintük  gázkészülékek (tehát kazán és tűzhely - van még más gázos masina? ) beüzemeésére csak a gyártó és a gyártó által kijelölt  szakszerviz /szakember jogosult. Szerintük. Ez viszont ellenkezik minden alkotmányos és verseny szabállyal.

 Mert szerintem bárki aki jogosult gázszerelésre és ért egy készülékhez az beüzemeltetheti azt a masinát.

 Persze garanciát nem ád a gyártó - ha ezt is megpiszkálnánk egy kicsit ez sem stimmelne jogilag.

 na mindegy.

 Ma vettem egy gáztűzhelyt - holnap szállítják és a gázszerelő nyomban ráköti az  egyenlőre haloot vezetékre.

 Az eladó kétszer is hívott , hogy ingyért beüzemelik, mondtam várjanak nem mégy,

  gáznélkül nehéz lesz.

 egyébként ez az eladó mán kicsi finomított az az szigorú előírain. Ha ők üzemelik  14 eft, akkor  3 év agari, ha egy mezei szerelő akkor csak egy év.

 De állítólag itt is van ravaszság a szerelőim szerint.

 Úgyanis nem mindenre vonatkozik a gari.

 kitudja ennyire nem mélyedtem bele.

 szerintük az égésbiztosító termolelemre megy még sok lényeges alkatrészre nem - márha egy gázkészülék - tűzhely el tudna romlani.

 A kazán az más - tele elektronikával, mozgó alkatréssszel, van minek elromolnia.

Előzmény: xtl (56354)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56360

"1 db-ból nem érdemes túl sok következtetést levonni"

 

Nekünk 2 is van.  :-))

AZ 1-ik majd 4éve (OKH125NTR/HV), a másik, 2 éve OKC250NTRR.

Eddig jól....

 

"Tartós darabok?"

Térjünk vissza rá 10 év múlva...:-))

 

Nem tudom. hogy milyen célra vennéd, de nézd meg a hőcserélő felületét !

Pl a 100literesben van 0,7m2-es és 1m2-es hőcserélős is.

A 125 literesben van 1 és 1,45m2 felületű is.

Kondis kazán miatt én az 1,45öset vettem.

Előzmény: C20NE (56358)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56359

ebből azért nem kell kiindulni. nálam spec egy "lehúzott" bosch van és remekül teszi a dolgát

volt kollégámat meg halálba szivatta egy vaillant. cserével végződött a kazánremek története.

mondhatnám akár úgy is: már ültem megbízható jó citroenben. igaz csak 1 db-ban mert a többit

a saját tulaja is "határ szar" kategóriába sorolta....... vagyis azért mert mi éppen jól jártunk

lehet nincsenek éppen toppon mostanság. 1 db-ból nem érdemes túl sok következtetést levonni

Előzmény: maszibmw (56355)
C20NE Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56358

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek a Drazice HMV tárolókról? Tartós darabok?

xtl Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56357

Onnan választottam. A természetes személyekkel kezdtem, a 3-4 névből kettő vette fel. Az egyik hangja alapján idősebb úriember majdhogynem összeszidott, hogy munka közben merészelem zavarni, a másik pedig már visszaadta az ipart, csak a Vaillant vonakodik törölni a listából. Végül egy bt-vel megbeszéltem egy holnapi időpontot. Előreláthatólag 12+ÁFA a díj. Remélem, hogy a pecsételésen kívül más dolga nem lesz nálam.

Előzmény: maszibmw (56356)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56356
Én a vaillant honlapjáról választottam. Vigyázz mert nagy a szórás,nálam a kondisnál 15 és 40 között volt.
Előzmény: xtl (56354)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56355
Ki szerint gyengélkedik a Vaillant mostanában???
Nekem Vaillant kondenzációs van, öröm belenézni a belsejébe, egy átgondolt kiváló minőségben összerakott készülékről van szó.
Előzmény: Real_Tek (56353)
xtl Creative Commons License 2011.10.27 0 0 56354

A XVII. kerületben, egy Vaillant turbós kombi kazán hivatalos beüzemeléséhez keresek vállalkozót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!