Keresés

Részletes keresés

Inner Circle Creative Commons License 2003.04.28 0 0 11240
És miután Vader maszkjának légzőrostélya tökéletes sajtreszelőnek néz ki, már igazoltuk is ezt az elméletet. Sarjth Vader, a Gorgonzola Lovagja. :))
Előzmény: simon templar (11238)
Bateman Creative Commons License 2003.04.28 0 0 11239
minnyá más
Előzmény: simon templar (11238)
simon templar Creative Commons License 2003.04.28 0 0 11238
Látod mennyit számít? Most nézem, hogy a Vader kamcsulu nyelven sajtot jelent. Akkor inkább ez lesz az. Szóval Milánói volt a menü. :-)
Előzmény: Bateman (11237)
Bateman Creative Commons License 2003.04.28 0 0 11237
paradicsomos tészta uborkával? brrr
Előzmény: simon templar (11236)
simon templar Creative Commons License 2003.04.28 0 0 11236
Sem pesszimista sem rosszindulatú nem vagyok. Nevezzük inkább kételkedőnek. Mikor valami túl szépen hangzik és némileg ellentétben áll az érzéseimmel akkor kételkedek. Biztos egyszerűbb mindent elhinni és szépnek látni. Amerikai mentalitás. Amit mond a szeretett vezér az úgy van.

Régi vitákat nem citáljunk elő mert az nem haladás. A véleményemet nem 5 perc alatt szülöm meg ergó nem a te 5 perced alatt fogom megváltoztatni sem.

A Bomarr által írt szöveg engem a Nostradamus féle jóslatokra emlékeztet. Utólag még a lottó ötöst is megmondta. Persze utólag. Egyszer beígértem (mostanság nincs rá időm) de megnézem neked a világ összes élő és holt nyelvében a Vader, Yoda, Ackbar szavakat. És kiderül, hogy Lucas tulajdonképpen a vacsoráját főzte, mert a Yoda a tészta szuahéli nyelven, az Ackbar a paradicsom mártás kanti nyelven, míg a Vader az ecetes uborka benjo nyelven.

Előzmény: T-007 (11234)
Inner Circle Creative Commons License 2003.04.28 0 0 11235
Ez még viccnek is rossz. Valóban nincs helye vitának arról, hogy a Darth Vader Sötét Apát jelent, csak az nincs beleírva, hogy kinek az apját... persze Ep1-6 után egyértelmű hogy Luke-ét, de teljesen igaza van sidespinnek abban, hogy Vader az Ep5-től egészen más jellem, erről szintén nincs helye vitának.
Az Ep4 önmagában is egész történet, amely stílusában ABSZOLÚT KÜLÖNÁLL a többitől! Soha egyetlen utalás sincs benne arra, hogy Luke és Vader rokonok lennének, sőt! Vader megérzi Kenobit, de Luke-ot nem (nem beszélve Leiáról), Vader hörög a légiharc közben, hogy ki ez a fazon akit nem bír lelőni, Vader Kenobi szerint meggyilkolta Luke apját, Vörös Vezér ismerte Luke apját... ezek persze mind meg lettek magyarázva, ha némelyik elég kitekerten is, Vader apaságának védelmében, de sokkal természetesebb őket ez ellen értelmezni.
Az EGYETLEN érv (Lucas vallomása mellett, ami Jar-Jar óta, khm, kevéssé értékes) a Sötét Apa, erre pedig egyszerű választ ad maga az EpIV, amelyben, ismét sidespint idézve, Vader az ősgonosz. Nézzük meg a könyvet... a Császár valami ködös, távoli dolog, sőt a bevezetőben kifejezetten mások bábjaként van leírva. Vader ellenben erőszakos és hatalomvágyó - egész belső monológjai vannak a Halálcsillag fedélzetén, amelyben nyoma sincs Anakin jellemének. Az EpV-ben viszont már ő is csak eszköz, és van egy vadiúj Vaderünk, a Császár, aki megkapta az EpIV-es Vader jellemét. Persze ezt is meg lehet magyarázni (pl. a Halálcsillag pusztulása után a Császár maga vette kezébe a dolgokat), de a magyarázat nem lesz hitelesebb, mint észrevenni, hogy Vadert egyszerűen átprogramozták közben. Node lényeg a lényeg, Vader az ősgonosz, akitől az egész Birodalom, az egész sötétség ered, ezért hívják Sötét Apának... a Birodalom atyja. És így Kenobi sem hazudik (jut eszembe, éppen Kenobi hazugsága előtt, amit aztán magyarázgat az EpVI-ban, hogy ő nem is úgy gondolta, mi van leírva a könyvben? "Kenobi, Owen Lars-szal ellentétben képtelen volt arra, hogy kibújjon a válasz alól egy kényelmes hazugsággal..." tehát akkor az író szándéka szerint A TISZTA IGAZAT MONDTA).
Előzmény: T-007 (11234)
T-007 Creative Commons License 2003.04.28 0 0 11234
Figyi, bölcs manitu.
Nagyon nem csípem, ha az ember először a másikra mutogat. Nézz vissza az írásaidra, jó?

"Mintha szándékosan nem akarnád megérteni mit ír az ember."
Értettem mit írtál, csak nem passzolt a témához.

"Veled csak vitatkozni lehet."
Tényleg? Szerintem inkább azzal lehet csak vitatkozni, aki nem tudja, hogy milyen kapcsolat van a szeretet és a könyörület között, már megbocsáss. Edd meg amit főztél!

Amit B ommar írt egyértelmű, nincs helye vitának.
Nekem ami nem tetszik az egészben a pesszimista, rosszindulatú hozzáállásmód. És ebből származik a vita, nem abból, hogy azt hiszed piszkállak.

Előzmény: simon templar (11227)
B omarr Creative Commons License 2003.04.27 0 0 11233
sidespin:
Vissza a Vader témához. Az SW-ben mindenkinek a nevére kell figyelni és akkor rájössz kicsoda.
Ackbar admirális - Ackbarnak hivták az egyik egyiptomi FELKELÉS VEZETÖJÉT
Yoda - szanszkrit nyelven annyit tesz: NAGY HARCOS

hosszan lehetne sorolni de a lényeg:

Vader - holland szó, jelentése APA. A 'Darth' szó pedig a Dark-ból jött (ezt már több helyen is elmondták de egyébként is egyértelmű), vagyis SÖTÉT. Darth Vader = SÖTÉT APA

Ha ez nem győzött meg akkor semmi. És a legtöbb név valodi jelentése mutatja hogy nem véletlenről van szó.

Előzmény: sidespin (11231)
Tharsis Creative Commons License 2003.04.27 0 0 11232
Valóban szubjektív a megitélés, és mindenki úgy tekint rá ahogy neki megfelelő. Nem kell senkit sem elküldeni gyufáért mert nem kedveli az EPI-II-t és fordítva is igaz ez. Pont most a hétvégén néztem meg a IV-V-VI részeket és teljesen lenyűgöznek még most is. Hihetetlen :)
Előzmény: sidespin (11231)
sidespin Creative Commons License 2003.04.27 0 0 11231
ebben teljesen egyetértek.

Ami a prequelleket illeti, én is szívesen nézem őket bármikor, az már teljesen szubjektív, hogy közben ki mit gondol róluk. Örülök, ha minél több embernek tetszenek, s miközben én azt hiszem lehetnének sokkal jobbak is, mivel az sw fő vonalához tartoznak, minden kifogásom ellenére közel állnak a szívemhez.

Előzmény: Tharsis (11230)
Tharsis Creative Commons License 2003.04.26 0 0 11230
Ahogy látom megint előjött a "Lucas a megtestesült antikrisztus" téma :) Szerintem kár ezen rágódni, ha igazat mondott ha nem. A lényegen nem változtat.
Tharsis Creative Commons License 2003.04.26 0 0 11229
Én komoly SW fannak tartom magam így harminc felé közeledve, és nagyon tetszenek a prequelek. Felesleges általánosítani olyan kérdésben, amit nem ismerünk teljes bizonyossággal.
Előzmény: sidespin (11218)
sidespin Creative Commons License 2003.04.26 0 0 11228
Nézd, bizonyítani nem lehet, sőt korábbi tenmagammal szemben már nem állítom, (mert annak idején ezen a véleményen voltam), hogy jobb lett volna, ha L az eredeti szellemben folytzatta volna a storyt, és Luke mondjuk a Jediben kinyírja apja gonosz gyilkosát.
De az szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy ep5 től kezdve Vader teljesen más figura, mint ep4ben, ahol nem csak az elmesélt történet, hanem az azt körülvevő légkör is azt jelzi, hogy Vader télleg a kiírtandó ősgonosz.
És tudod mit? lehet, télleg lehet, hogy L már 75ben mondjuk tudta, hogy Luke apja Vader, mert erre is van némi esély. De számomra minden jel arra mutat, hogy nem ez az igazság, hanem az utólagos kitalkáció, betetőzve Kenobi ep6 béli kínos magyarázkodásával.
Előzmény: T-007 (11224)
simon templar Creative Commons License 2003.04.26 0 0 11227
Veled csak vitatkozni lehet. Ahhoz meg már nincs kedvem. Mintha szándékosan nem akarnád megérteni mit ír az ember. Ha azon megy a vita, hogy két ember közül ki írt valamit akkor az nem perdöntő, hogy az egyik mit mond. Az sem, hogy a másik mit mond. Ha van egy elfogulatlan harmadik fél az inkább.
Egyébként is én találtam fel a bűvös kockát. Ott voltam csak tudom.
Előzmény: T-007 (11226)
T-007 Creative Commons License 2003.04.26 0 0 11226
Ha rendszeresen hazudozik, akkor őszintén sajnálom, és megértem a hozzáállásod.
De ha nem, akkor picit rosszak az indítékaid. Az nem jó. :)

"Ismerd meg az Erőt!"

Előzmény: simon templar (11225)
simon templar Creative Commons License 2003.04.26 0 0 11225
"Miért van olyan érzésem, hogy ha Lucas azt mondta volna, hogy igen, az ep5-nél találta ki, akkor persze az biztos így van, hisz ő is elismerte?"

Nézd, ha a lányom azt mondja: "Apa, én öntöttem ki a levest" az hihetőbb, mint ha azt mondja: Nem, nem én voltam".

:-)

Előzmény: T-007 (11224)
T-007 Creative Commons License 2003.04.26 0 0 11224
"Nézd, nyilvánvalónál is nyilvánvalóbb, hogy utólagos kitaláció a dolog."
Ez hihetetlen! És tudja, és tudja! :)

He-he! Tudtam, hogy ez lesz.
Miért van olyan érzésem, hogy ha Lucas azt mondta volna, hogy igen, az ep5-nél találta ki, akkor persze az biztos így van, hisz ő is elismerte?

"Naív lelkek" - K-ügynök :))))

Előzmény: sidespin (11218)
Inner Circle Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11223
Szerintem is.
Előzmény: sidespin (11215)
simon templar Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11222
Igazad van, én sem szeretném a vitát elölről kezdeni de szemet szúrt a "leghitelesebbnek szamito forras" megjegyzésed. Lucas ebből a szempontból egyáltalán nem hiteles. Mintha a bolti szarkát kérdeznéd, hogy ő lopott-e. "Én nem. Én voltam ott, én tudom a legjobban." A leghitelesebb forrás egy harmadik fél lenne az pedig nyilván nem nyilatkozik. Bár ez egy olyan furcsa helyzet, hogy a második fél sem.
Előzmény: Gruppo Atletico (11221)
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11221
sidespin:
En meg aztan egyik oldalon se allok, sot, meg kell mondjam, nem nagyon erdekel, mikor talalta ki. A hozzaszolasom arra vonatkozott, hogy innentol kezdve minden vita folosleges, ha a leghitelesebbnek szamito forrasnak se hiszel. Ettol fuggetlenul valoban lehet hazugsag, csak a vita valik ertelmetlenne, hiszen ennel tobb bizonyitekot a masik oldal se fog tudni felmutatni. Talan igy mar erthetobb voltam.
Előzmény: sidespin (11218)
simon templar Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11220
Aha, látszik, hogy ritkán járok erre. Bocs a dupe-ért.
Előzmény: simon templar (11219)
simon templar Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11219
Ha valaki még nem olvasta volna:

Reprising their classic roles from the original trilogy are actors Peter Mayhew, Anthony Daniels and Kenny Baker. They return to Star Wars as Chewbacca the Wookiee, C-3PO and R2-D2.

http://www.starwars.com/episode-ii/news/2003/04/news20030423.html

sidespin Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11218
Nézd, nyilvánvalónál is nyilvánvalóbb, hogy utólagos kitaláció a dolog.
És azért a prequel filmeket látva azt is tudjuk, hogy Lucas nem "nekünk" csinálja a filmeket (értsd komoly sw funoknak), ugyanígy miért várható el, hogy ebben a kérdésben őszintén nyilatkozzon, mikor 20 évve ezelőtt sem mondott igazat? Zért mert L a sw atyja, még nem 1 isten, kinek minde szava igaz.
Előzmény: Gruppo Atletico (11216)
Zombie Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11217
jo lenne errol a temarol leszallni, eddig csak 1395734 alkalommal volt a forumban.
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11216
Naigen. Ha Lucasnak se hisz az ember, mas erv mar nem marad. :-)
Előzmény: sidespin (11215)
sidespin Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11215
hazudik.

ezt a lehető legkomolyabban mondom. Miből áll neki ezt mondani? Úgysem lehet ellenőrizni. És ciki lett volna azt mondani, hogy valakinek eszébe jutott és rájöttem, hogy télleg ez milyen baromi jó ötlet!

Előzmény: Tibur55 (11214)
Tibur55 Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11214
Azt mondja, hogy már eredetileg tudta az egészet, de az ep4-ben még nem volt idő kifejteni, így áttette ezt a szálat az ep5-be...
Előzmény: T-007 (11212)
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11213
Whoa,
lehet mar jegyet foglalni? :-)
Előzmény: Fineas (11211)
T-007 Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11212
Én nem tudni angol.

Valami olyasmit mond, hogy össze akarta őket kötni, de az apa-fiú kapcsolat csak az ep5-nél alakult ki?

Előzmény: Tibur55 (11207)
Fineas Creative Commons License 2003.04.25 0 0 11211
Sziasztok!

Toldi Moziban George Orwell születésének 100. évfordulója alkalmából filmeket vetítenek emlékezve az íróra.
Április 25. 1984
Június 6. Brazil
szeptember 26. Állatfarm,
október 7. THX –1138: 4EB/Electronic Labyrinth, december 12. 1984.
Csak ha valakit érdekelne :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!