Keresés

Részletes keresés

koteczki Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2376

Igen a "felfelé a várhoz" képek az Anadolu Kavagi.

Előzmény: kirgizke (2374)
pamag Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2375

A Kék Mecsetbe beengedték a férjemet és más férfiakat térdig érő nadrágban. Rövidebbet nem láttam.

 

De mivel a legturistásabb Kék Mecset IS elsősorban működő vallási intézmény, a többi meg még inkább, jobban teszed, ha megtiszteled a helyieket azzal, hogy alkalmazkodsz az ő szokásaikhoz, elvárásaikhoz.

Úgy tudom, hogy a térdet is el kell takarni.

Vagy úgy állítsd össze a programodat, hogy egy napra tedd a mecseteket, és aznap megfelelően öltözzetek, vagy tegyetek be a táskába egy vékony hosszúnadrágot, nőnek egy megkötős szoknyát esetleg, ujjas blúzt, kendőt... ezeknek nincs súlya és akármikor előkaphatod és pluszban felveszed, hogy eleget tegyél a vallási kívánalmaknak.

Ha nincs nálad saját ruha, rádtukmálnak kötelező jelleggel olyan göncöket, amik már sokezer emberen voltak :(

 

 

Előzmény: sorriso6 (2369)
kirgizke Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2374

A kockás abroszos kép ( és az elötte levő) akkor Anadolu Kavaginél készült? 

Előzmény: koteczki (2362)
Feyyaz TR Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2373

Evet,itt vagyok,csak kissé "szétmaradtunk" egymástól! :) Ide nem jártam,mert nem igazán elsődleges téma itt a török foci. :) :)

A törzshelyek továbbra is a Türkinfo,ill. az Isztambul.info

 

Valóban,a mai,Trabzon elleni rangadóra elvileg könnyebben lehetett jegyhez jutni,mert tényleg 80 ezer körül van az Atatürk befogadóképessége.

Előzmény: cassano71 (2354)
koteczki Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2372

étdrmrd = érdemes

Előzmény: koteczki (2371)
koteczki Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2371

Talán még annyit hozzátennék, hogy étdrmrd Kabatasből elindulni a busszal úgy nagyjából 9-kor. Rumeli Hisariig ( már hajszál pontosan nem emlékszem ) de az út időtartamára kell számolni majdnem egy órát. A várban is el lehet tölteni még egyet másfelet. Aztán a buszút Haci Ömer megaállóig ( a buszon majd segíteni fognak hol kell leszállni, de ha gondolod átküldöm mélben a megállókat ) szintén egy óra. Szóval a 13,30-as kompig még belefér egy ebéd is kényelmesen. Remélem, hogy összejön, majd írd meg!!!

 

Előzmény: nettomazsola (2370)
nettomazsola Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2370

nagyoin nagyon nagyon köszönöm!!!!!!

Előzmény: koteczki (2361)
sorriso6 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2369

Szerdán indulunk! :) 5 nap/4 éjszaka

A mecsetekbe be és egyéb nevezetességekbe be lehet menni rövidnadrágban a férfiaknak, illetve a nőknek, ha a fejet vállat kendővel eltakarjuk?Nem hiszem, hogy jövő héten hosszúnadrágos idő lenne...

 

koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2368

De az.

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2364)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2367

Ahhoz képest hány turista nézi meg a Kékmecsetet, ahhoz képest a Suleymaniyet sokkal kevesebben. Pedig ez a legnagyobb mecsetomplexum (ennek van a legnagyobb kupolája, de maga a komplexum, amit külliyének tereztek a mecseten kívül tartalmaz 4 medreszét, szegényeknek ingyenkonyhát, fürdőt, karavánszerájt, kis kórházat, és mauzóleumot) Isztambulban. És ez eredeti Mimar Sinan tervezte mecset, míg a Kékmecsetet már csak Sinan tanítványa tervezte (ez olyan mintha Olaszországban azt mondanánk, hogy az egyik épületet maga Michelangelo tervezte, a másikat meg csak Michelangelo egyik tanítványa). Ráadásul ezt maga Nagy Szulejmán, a birodalom legnagyobb uralkodója építtette, míg a másikat csak a dédunokája (ha jól számolom a rokonsági fokot).

Persze mindez a Kékmecset szépségéből nem von le semmit. Ráadásul elhelyezkedése a Hagia Sophiával szemben (és nem messze a Topkapi Seraytól) a hatalmas virágos és szökőkutas park túloldalán megkoronozza a Boszporusz, Aranyszarv-öböl és a Márványtenger találkozását. :)

Csupán a Suleymaniye olyan, mintha a Kékmecset árnyékában kellene tengődnie.

Előzmény: COOP (2365)
rolegy Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2366

Fantasztikus! Ezt végig kell csinálni!

Előzmény: koteczki (2362)
COOP Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2365

De igen az. Arról érdeklődtem:)

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2364)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2364

Ez nem a Suleymaniye mecset? :)

Hány minaretje volt? Ha 4 (kettő a mecset bejárati szélém és kettő az udvarának szélén, akkor az az)

Előzmény: koteczki (2360)
Balikaa Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2363

Üdv!

 

Jut eszembe: pancsolási célzattal a Herceg-szigetek melyikére érdemes kimenni?

 

Kösz

 

B.

koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2362

és itt van néhány fotó

 

Rumeli Hisari

 

Sariyer kikötő

 

Sariyer

 

R.Kavagi

 

A.Kavagi

 

A. Kavagi

 

Felfelé a romhoz

 

Felfelké a romhoz

 

Boszporusz

 

a híd

 

és egy palota

Előzmény: koteczki (2361)
koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2361

 

Szia, nekem van :-) ( ezt ajánlgatom mindenkinek, egyszer csak hasznos lesz valakinek :-)

El kell menni Kabatasig villamossal. Ott fel kell szállni a 25E buszra. Rumeli Hisarinál szálljatok le, menjetek fel a "vár/börtönbe" a kilátás a Boszporuszra csodás. Ha ott végeztetek, szálljatok vissza a 25E buszra és tovább egészen Saryerig. A buszút szintén csodás, végig kicsi öblök, parkok, nekem állatira tetszett. Sariyerben a Haci Ömer megállónél kell leszállni. Ott a kompkikötő és vannnak balik ekmekes éttermek, kávézók, me lehet ebédelni, a kilátás szintén gyönyörű.

Aztán komppal mejetek át A. Kavagiba.

Itt a kompmenetrend ( októberben lehet, hogy más lesz ) sztem a 13,30-al menjetek át.

http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/sariyer-anadolu-kavagi-366.html

 

Ott baktassatok fel a várhoz. Maga a rom nem valami nagy dolog, de a tetejéről a Fekete-tengert is látni. Visszafelé meg végig kimppal Eminönüig.

Annak meg itt a menetrendje.

http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/full-bosphorus-cruise-362.html

( majd a szombat és vasárnapokra figyelni kell )

 

Addigra besötétedik és a kivilágított part meg hidak... szóval ez nekem nagyon bejött.

 

 

Előzmény: nettomazsola (2358)
koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2360

a mecset " hátulja"

 

 

és a kilátás onnan

 

koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2359

Sztem arra gondolsz igen.  Ka térképet nézed, akkor Galata-hídtól balra és kicsit felfelé.

Hát ez nem a bejárattól készült, hanem a mecset háta mögött. Kár, hogy oda nem mentetek.

Előzmény: rolegy (2352)
nettomazsola Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2358

mi oktober 5-en indulunk.   1 het Istanbul aztan tovabb Kappadokia stb

 

van vkinek KONKRET, bevalt jo Boszporusz hajos programja? nem az az 1-2 oras, hanem ami messzebb elmegy ... ha szep idö lesz en elvagyok 1 napot vizen.

kerestem mar, de össze-vissza infok vannak.

 

köszönöm szepen.

 

 

nettomazsola Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2357

en itt eltem meg egyszer a ramadan veget. azt hittem, vmi filmben vagyok ... hatalmas buli! termeszetesen odahivtak egy asztalhoz. megetettek, megitattak, nagyon jot szorakoztunk. kezzel labbal ...

Előzmény: koteczki (2351)
COOP Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2356

Ez valahol az egyetem mögött van, Beyazit negyedben.

Mi meg tök sötétben jártunk arra, bár dombra fel és le -erre emlékszem:)

Meg szerintem a dombon ezt látni pl a Galata-hídról is:)

Előzmény: rolegy (2352)
COOP Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2355

Hú ez jó!

Előzmény: koteczki (2351)
cassano71 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2354

Üdv!:-) Téged is látni? Abból hogy az Inönüt bontják még akár jó is kisülhet annak aki mondjuk a Trabzon vagy a Galata ellen akar kimenni, mivel azért az Atatürk befogadóképessége ha jól tudom majdnem 80ezer. Ergo jó esély lehet jegyet szerezni oda akár a két rangadóra is míg az Inönübe ez szinte mission impossible lett volna.

Előzmény: Feyyaz TR (2353)
Feyyaz TR Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2353

 

Merhabalar! :)

És külön Merhaba Cassano arkadaşim,jó régen beszéltünk már! :)

 

Nos:a Beşiktaş valóban nem az eredeti otthonában játszik majd a szezonban,mert bontják az Inönü stadiont. A csapat hazai pályája a nagy rangadókon (tehát a ősszel a Trabzonspor és a Galatasaray) az Atatürk Olimpiai stadion lesz,de egyébként végig az idényben a Kasimpaşa stadionja lesz az albérlet! A Galata stadionja komolyan szóba sem jöhetett,viszont májusban folytak arról tárgyalások,hogy esetleg minden meccs Izmirben lenne!?!?!? Ezt a butaságot szerencsére azért elvetették!

 

Fanshop: mindenképpen a legújabbat javaslom,ami ugyanúgy Beşiktaş körzetben van,azon belül pedig Sinanpaşa kerület. Egy 7 emeletes toronyház,ami este 9-ig van nyitva! Egyébként 24 Beşiktaş bolt van a városban,úgyhogy beléjük lehet futni. :)

Az a Cevahir pláza Şişli körzetben van amúgy,eszerint kell keresni. És igen,van benne Galatasaray bolt is,a másik kettő mellett.

 

Az Atatürk Olimpiai stadion valóban nem látogatható,de az enyhe török tudásomnak,és a kőkemény török foci fanatizmusomnak köszönhetően én azért bejutottam.:) Még a stadion igazgatójánál is jártam,a saját irodájában.

 

En Büyük Beşiktaş!

 

Üdv:

Feyyaz

Előzmény: Borsos Daniel (2281)
rolegy Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2352

Kicsit rumlim van; Ez az a mecset ami Eminönü közelében van és elég sokat kell meredeken felfelé gyalogolni hozzá? Mert ha igen, akkor a képek alapján valamit nagyon elszúrtunk, hiszen voltunk ott - igaz már jó fáradtan az utolsó napon - , de ezzel a pazar kilátással nem találkoztunk. Vagy máshonnan fotóztad?

Előzmény: koteczki (2351)
koteczki Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2351

 

 

a látvány ilyesmi, imaidőben érdemes, mert állati, ahogy visszhangzik az egész város

Előzmény: COOP (2347)
koteczki Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2350

:-)))

Előzmény: rolegy (2349)
rolegy Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2349

Bocsánat ha nem fogalmaztam pontosan:

Természetesen a "valóban nem" a manapság ilyen nem fordul elő kitételre vonatkozott!

Kéretik nem félreérteni!

Köszönöm

Előzmény: rolegy (2348)
rolegy Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2348

Valóban nem.

(Persze a kezük sem a régi :-)))

Előzmény: koteczki (2346)
COOP Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2347

A Suleymaniye mecset az érdekel:)

De most hamam nélkül. Meg akkor késő este, sötétben, kivilágítva mentünk el mellette-oda és vissza is.

Most megnézném:)

Előzmény: koteczki (2346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!