Keresés

Részletes keresés

extekergo Creative Commons License 2005.08.29 0 0 28
Na ez mi? Hogy működik, működött?
extekergo Creative Commons License 2005.08.29 0 0 27
Na ehhez mit szóltok? Mi ez és hogy működött?
Zeman Creative Commons License 2005.08.26 0 0 26

Hello!

Köszönöm az információt.

Üdv: zeman

Előzmény: Bodnar.Robert (24)
WatchFun Creative Commons License 2005.08.09 0 0 25
Üdv topik,

ezeket ma fotóztam egyik ismerősömnél. Sajnos a lámpát nem adja, pedig próbálkoztam:) De a másik tárgy az enyém lesz majd, ki ismeri fel?

1

miez

WF
Bodnar.Robert Creative Commons License 2005.06.02 0 0 24
Szia! Ha jól emlékszem, a régi Camping biciklimen volt Super Granat feliratú hátsóagy. A biciklit a '80-as években kaptam. Valószínű, hogy egy régebbi kontrás hátsó agy típus egyébként. Róbert
Előzmény: Zeman (13)
Lajka_ Creative Commons License 2005.05.27 0 0 23
Üdv mindenkinek!

Szerdán boldog tulajdonosai lettünk kedvesemmel egy szovjet gyártmányú kb. 20-30 éves tandem kerékpárnak. Majd teszek fel róla képet is. A kérdésem azlenne, hogy milyenek egy ilyen gép restaurálási esélyei? Mennyire van hozzá alkatrész(bár még egyenlőre beazonosítani se sikerült 100%-osan)?

Előre is kösz :
Lajka
vonat35 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 22

Szia Zeman!

 

Van kép az egészről is:

 

Egyszer láttam egy hasonló feliratos első lánckereket (az valami német márka volt), ez az igazi unikum. Sajnos a fogak reménytelenül le voltak kopva, és a tulajdonosa egy kocsma előtt úgy gondolta, hogy az ő bringája 30.000 -et ér. Én nem így gondoltam, szóval azóta sincs hasonló lánckerekem.

 

Üdv:

 

vonat

 

 

Előzmény: Zeman (20)
Szabados311 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 21

Itt egy WM Csepel tábla, de több féle is volt.

 

Pár napja beszéltem egy salgótarjáni emberrel akinek kb.30 db régi felújitás elötti biciklije van, ő mondta hogy egy barátjának kb.100 db különféle bicikli táblája van és egyben 100000 Ft-ért eladó.

Menyiért adnád azt a dupla rugós ülést amit a multkor kérdeztem?

Esetleg lenne cserébe Styria hiányos dobfékes első kerekem gumi alcos felnivel v. hiányos hátsó kerekem szintén gumi falcos peremmel v. komplett dobfékes első agy.

Előzmény: Zeman (20)
Zeman Creative Commons License 2005.04.10 0 0 20

  szép....

  A régi 40-években készült csepelnek milyen volt a táblája?

  Ha valaki tud,dobjon már fel egy képet róla.

Előzmény: Szabados311 (19)
Szabados311 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 19

Ahogy igértem itt a Papp bicikli táblája:

 

 

Zeman Creative Commons License 2005.03.24 0 0 18

Helló!

Az a nyereg egy 30-40 évekbeli svájci biciklin volt rajta.

Üdv : Zeman

Előzmény: Szabados311 (17)
Szabados311 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 17

Helló

 

Nekem egy Papp biciklim van, ami meg lehetősen lestrapált. Amit tudok róla. Háború előtt készűlt Békéscsabán, Papp és Fia műhelyében, szép réztábla van rajta , kormány szoritója van, gumi falcos kerekei. Ha valaki tud több információt, esetleg fényképet azt szivesen fogadnám. A réztáblájáról teszek majd fel képet, de valahova elraktam és hirtelen nem találtam meg.

Zeman eladó alkatrészeid közütt látok egy dupla rugós üllést, ez érdekelne ha olyan amilyen a Weiss Manfréd bicikliken és kismotorokon is volt. 

Zeman Creative Commons License 2005.03.06 0 0 16

Üdv mindenkinek!

Végre valaki feltünt a topicban,már azt hittem senkit nem érdekelnek a régi biciklik.

Az én bringám most igy néz ki...

V43 1277 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 15

Tiszteletem!

Ezt az öreg gépet a kolégámmal újítottuk fel 2004 őszén. Azóta is jól üzemel, gazdája gondossága mellett!

Gyártási év: 1971

 

V43 1277 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 14

Tiszteletem!

Nékem is van egy gépem a SZOVJETUNIÓBÓL! Igaz ez nem túl öreg, de azért nem mai.

Gyártási év: 1983

Felújítva: 2004

Típusa: MMB3 (MMVZ)= Minsk Moto-Velo Zavod

 

Zeman Creative Commons License 2005.02.01 0 0 13

Sziasztok!

Valakinek van tippje mikori lehet a "Super Granat" feliratú bicikli alkatrész?

A képen látható cuccok gazdát keresnek....

Üdv: Zeman

maci124 Creative Commons License 2005.01.29 0 0 12
http://sophegyi.freeweb.hu/album/index.html A második lapon találhattok egy albumot, Veterán kerékpáros taliról, sztem tetszeni fog. üdv:maci
Zeman Creative Commons License 2005.01.28 0 0 11

Hello Vonat!

Épp most lettem sárga ahogy olvasom a biciklidről irottakat.

Biztos nagyon jó kis gép,várom a képet...

Addig is egy virtuális ajándék neked és a bringádnak. Torpedó csengő.

Üdv: Zeman

vonat35 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 10

Szia zeman!

 

Hát itt is találkozunk?

 

Én 3 éve vettem 20.000 Ft-ért egy eredeti fényezésű német férfivázas háború előtti bringát. Márkája nem mond sokat (most hirtelen eszembe sem jut:)), viszont gyönyörű a gép. Torpedo hátsó agy, Bosch világítás (kapcsolható, hogy laposelemről,  vagy a dinamóról megy). Időközben tuningoltam, kapott egy olyan -meghúzom a kart, kis excenter kerék a gumihoz ér, és berregtetni kezdi a harangot, mint egy villamos - csengőt, plussz egy szép mélynyomott feliratos csomagtartót.

Majd lefotózom, és kiteszek képet.

Egy időben mindannapos használatban volt, és remek érzés 70 évnyi történelmen karikázni munkába.

 

Üdv:

 

vonat

 

Zeman Creative Commons License 2005.01.25 0 0 9

Tudna segiteni valaki mikori lehet a "Super granat" feliratú kerékpár alkatrész?

Előre is köszi : Zeman

Zeman Creative Commons License 2005.01.25 0 0 8

Szerintem meg azért "nem olcsó" mert azt sem tudjuk milyen állapotban van.

A napokban volt szerencsém egy nagyon szép,akár napi használatra is alkalmas 1950 évekbeli Steyr kerékpárhoz nem sokkal drágábban mint ez a Wanderer.

De azért egy kicsit  izgat a dolog :)

Üdv: Zeman

H_G Creative Commons License 2005.01.25 0 0 7
Szerintem méltányos ár; különösen, hogy a Wanderert nemrég újraindították Münchenben. Egy létező luxusmárka őse méltó a figyelemre.

Előzmény: Postás2 (4)
trek1 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 6
Az régi bicajokhoz érteni kell, hogy kimondjuk sok-e vagy kevés. LEhet hogy semmit nem ér, lehet, hogy felújítva több százezret! Persze nem feltétlen nálunk, mert itt nincs nagyon piaca. És a felújítás is művészet, mint a restaurálás, meg vadászat is, mert azért nem lehet rátenni Shimano hajtóművet egy 60 éves járgányra.
Előzmény: Postás2 (4)
Zeman Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5
hüm hüm, nem olcsó..... bár a mai világban :)
Postás2 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 4
Olyan 30-40 ezer forintban gondolkodik. Én soknak tartom.
Előzmény: Zeman (3)
Zeman Creative Commons License 2005.01.22 0 0 3

Ez a bicikli sem piskóta.....

/1945 Italy /

Zeman Creative Commons License 2005.01.22 0 0 2

Helló Postás2

 

Vajon mennyi az a "rengeteg pénz" ?

Ha megtudod ird meg légyszi.

Üdv: Zeman

Előzmény: Postás2 (1)
Postás2 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 1

Bár én azért jobban szeretem, ha nem nekem kell tekerni. ---> Motorkerékpár !

De azért rendszeresen bicajozom, hivatalból is.

Szóval amiért írtam, az egy Wanderer kerékpár, rettenetesen rozsdás, de felújítható állapotban. Csillaghegyen van egy régi kollégámnál. A baj, hogy kereskedő a koma és rengeteg pénzt szeretne érte kapni.  Szerinte a háborúban katonai bringa volt, ezt el is hiszem, masszív szerkezet. De a lényeg: kétfokozatú sebességváltó is van rajta, mely a pedáltengelybe van beépítve ! Igazi különlegesség. Sajnos képet nem tudok mutatni róla, mert elég messzire kerültem onnét már több mint egy éve.

 

bindera Creative Commons License 2005.01.22 0 0 0
zéro
Zeman Creative Commons License 2005.01.22 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Üdvözlet mindenkinek a topicban!

 

Szeretem a régi bicikliket,biztos más is van így.Próbáljunk meg információkat megosztani egymással műhelyek,alkatrészek,börzékkel kapcsolatban.

Nekem is van egy régi biciklim (kép) próbálom rendbehozni de nem megy könnyen...

de azért már egy-két kört mentem vele. HUUU... ez az igazi..pedig volt már pár bringám.

Ha van érdekes képetek,azt is rakjátok fel. 

Üdv mindenkinek:  Zeman

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!