Keresés

Részletes keresés

ktaxxyxx Creative Commons License 2002.05.24 0 0 1396
"Itt már kiderült, hogy az eredeti utat elvesztettük, de az irtáson keresztül kísérletet sem tettünk a megkeresésére."
Így kimaradt nektek a patak mellett eredő kis forrás. A lenti ösvény tavaly márciusban nem volt túl rossz, de kellett figyelni a láb alá a 10 cm magasságban kiálló facsonkok miatt. A túratársam lábkörme bánta!
Előzmény: Zete (1393)
Múzsla Creative Commons License 2002.05.24 0 0 1395
Gratulálok Zete!
Jól nyomtátok.
Én 1997-ben jártam arrafelé. Úgy olvasom, hogy nem sok minden változott az útvonalban. Talán kevesebb volt akkoriban a bozótos rész, bár mi április elején túráztunk.
Június közepén készülünk bicajjal bejárni a Zemplén 700-as csúcsait valamint a Cserehát turistája útvonalát. Ha valakit érdekel csatlakozhat. Beszámoló pedig lesz.
:)
Előzmény: Zete (1393)
larzen Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1394
a kéktúra mellett 250 HUF volt egyetlen kávé
Tippem szerint ez a szigligeti vár melletti "ungarishe gasthaus" típusú hely lehetett? :-(

a kilátót stilizáló fémbélyegző
Na, erre rá nem jöttem volna. Majd megnézem újra.

(Most mennem kell, majd továbbolvasom...)

Előzmény: Zete (1392)
Zete Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1393
II. rész: Kőszeg-Sárvár

Reggel 7-kor indultunk Kőszegről, mivel úgy határoztunk, hogy amennyiben bírjuk erővel, megpróbálunk elmenni egész Sárvárig. Az ölbői szállást ugyanis egyszerűen nem tudtam felhívni, nem vették fel egyszer sem a telefont. A VÁ-nál reggeliztünk a sarki kocsmában, majd a rövid kék kereszt jel mentén sétáltunk ki a vasúti átjáróhoz, ahol a K halad kifelé. Az eleje teljesen érdektelen, amíg be nem ér az erdőbe az út, innentől viszont nagyon figyeltük, hogy hol lesz a letérés. Szerencsére észrevettük a térképen jelölt keresztet, ahol be kell fordulni az erdőbe. Egyébként megjegyzem, hogy nem érdemes azt a kb. 400 m-t, amely párhuzamos az úttal bent az erdőben megtenni, mivel gizgazos, cserjés ösvényen lehet csak haladni, és a sok aszfalt után ez a kis hosszabbítás már nem oszt nem szoroz. Ott ahol végül derékszögben elfordul az ösvény, szintén van egy behajtó út az aszfaltról, szerintem könnyű felismerni. Innentől egy szép nyiladékot követ az út, majd egy rövid balos forduló után ismét az eredeti irányt veszi fel. Útközben megtaláltuk a jelölt magaslest is, de mivel a környező fák jóval magasabbak, nem sok kilátást ad. Ezután egy forduló után elértünk egy nagy irtást, ahol jobbról bejön a piros sáv. Itt a jelzett őskohóknak nyomát sem lehetett látni, de a űt útkövetéssel semmi gondunk nem volt. Viszont ezután nemsokára egy hatalmas irtás jön baloldalt, jobbról zárt erdő, ennek a széle mellett megy az út. Amikor ennek is vége van, tovább egyenesen kell haladni az Ablánc-patak felé, ami teljesen száraz volt.. Itt már sűrűbb a növényzet, több a susnya is, de az utat könnyű követni. Azonban elkezdődik egy balkanyar, aminél figyelni kell, mert az eddigi széles dűlőót kikanyarodik egy rét szélére, ahol egy magasles is van. A kikanyarodás előtt kell betérni az erdőbe, végül is az eredeti útirányt követve. Mi először kicist továbbmentünk az említett rétig, de amikor visszatértünk, majd kiszúrta a szemünket a sok jelzés, ami a patakmederhez közvetlenül vezető ösvényt jelzi. Tehát minimális figyeléssel meg lehet találni. Itt sajnos egy fél méteres csalános szakaszon kellett átvágni,a mi nekem rövidnadrágban nem volt épp kellemes. Nyáron, nagy melegben ez lehet az első kritikus rész az erre járóknak. Innentől ritkák ugyan a jelek, de azért egyértelmű az út egy jókora tarvágásig. Ennek a bal oldalán, a patakmederhez egészen közel kell haladni, viszonylag könnyen volt most járható ez a rész. Jel ugyan egy ha volt, de az irtás végénél át kell vágni a letarolt területen, és a túlsó oldalon jól látható az a hely, ahol be kell térni újra az erdőbe. Nyáron, nagy dzsumbujban viszont erősen kell figyelni! Itt jöttek aztán a gubancok. Az út az erdőben szépen lassan emelkedik, de egyre rosszabban járhatóvá válik. Egy idő után el is hagytuk, és a hegyoldalban araszolgattunk egyre felfelé, balra lent látszott a patakmeder, a túloldalán egy hatalmas méretű tarvágás. Végül felértünk egy kis gerincszerű tetőre, ahol egy balra tartó jól járható dűlőutat választottunk. Itt már kiderült, hogy az eredeti utat elvesztettük, de az irtáson keresztül kísérletet sem tettünk a megkeresésére. Az említett dűlőút jó 2 km után aztán beletorkollott a lentről érkező jelzett ösvénybe. Szerintem inkább jól, mint rosszul jártunk így, egyrészt nehezen találtuk volna meg a hivatalos utat, másrészt a követhetősége és a járhatósága is erősen bizonytalannak tűnt. Innen már hamar beértünk Tömördre, ahol az erősödő meleg elől bezuhantunk a kocsmába. (A templom előtti oszlopon két db jó minőségű bélyegző is volt.)

Innen az Ablánci csárdáig vezető út szintén problémákkal kecsgtetett, de ezt szerencsére elég olcsón megúsztuk. Kincsédpuszta után a hosszú egyenes szakaszon eljutottunk egy bokros, indás alagútszerűen benőtt keskeny sávhoz, ahol az addig követett dűlőút balra majd visszafelé elkanyarodik. Itt nekivágtunk ennek az alagútszerű útnak, és némi bujkálás és tüskeharc után áthatoltunk ezen. A lényeg, hogy nem kell ebből az útból kiszállni, bármennyire is kínálja magát a szántóföld széle. Persze, nyárra biztosan iszonyat durván benő mindent a növényzet. A csárda előtt egy kisebb rétnél jobbra kell fordulni, amit azért sem bántunk, mert épp egy méhész ügyködött a másik irányban, és láttunkra széles karmozdulatokkal jelezte, hogy szerinte húzzunk innen pont a másik irányba. A csárdába betérve meglepődve észleltük a relatíve kedvező árfekvést, gyorsan be is vágtunk egy-egy bográcsgulyást és somlóit. A gulyást kicsiny bográcsokban szolgálták fel, nagyon finom volt, 690 HUF-ért. Megkérdeztem a szállást, a legolcsóbb lehetőség: 3 ágyas szoba 9700 HUF/éj, reggelivel - meggondolandó...
(Bélyegző a csárda kapujánál.)

Na, itt most gondban vagyok, mert nincs előttem az atlasz. Ebből holnapi folytatás lesz.

Zete Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1392
Kéktúra: (Velem)-Írottkő-Sárvár

2002. 05. 18-19.

Résztvevők: FeLaZso, KisFeLaZso, Zete

I. rész: Velem-Kőszeg

Akár azt is mondhatnám, hogy elkezdtük a Kéktúrát, mivel ez az első szakasz a túrafüzet szerint a több mint 1000 km-es útvonalon. Viszont a már megtett több mint 700 km után ez mégse dukál, de azt se állithatnám, hogy csak egy „sima” szakasz bejárására indultunk. Az ország szélére, s egyúttal a Kéktúra egyik végpontjára eljutni mindig különleges érzéssel jár. Megtapasztalja az ember a határokat, a korlátokat, valaminek vége van itt, ezen a ponton (Az Írottkő csúcsán) a túloldal az már valami más, kicsit idegen, ismeretlen, titokzatos (?)

Szóval induljunk el Kéktúra kezdeti és/vagy végpontjához! Az Írottkőre való feljutásra több lehetőség is kínálta magát, mi Velem községből terveztük, a P sáv útvonalon. Noha reggel 7-kor indultunk BP-ről, Velembe csak délután majd egy órára értünk be. De nézzük a dolgok jó oldalát (ebben is), vagyis így legalább volt idő Szombathelyen egy korai ebédre, a buszpályaudvartól nem messze, egy kulturált és olcsó kajáldában. Neve most nem jut eszembe, de pont egy múzeumépülettel szemben volt, ha felidéződik, majd megírom, mert érdemes útba ejteni. A buszra várva még legurult egy sör, aztán nekiláttunk a majd egyórás buszozásnak, amelynek során több zsákfalu is növelte a menetidőt. Velembe érkezve már a község szélénél meglepődve láttunk egy hatalmas, de impozáns tábor-kemping komplexumot, a községben pedig örömmel nézegettük a jó állapotú szép házakat. A központban egy boltíves kapu pedig egyenesen városias képet kölcsönzött a falunak. Indulás előtt kicsit félve ugyan a várható árszínvonbaltól, de még beugrottunk a kívül-belül igényesen kinéző Gomba vendéglőbe, hogy aztán újabb kellemes meglepetéssel konstatáljuk, nem lesz gond a fizetéssel (Soproni ászok pl. 190 HUF/üveg). Összehasonlításként Felazsóék itt idézték, hogy a Balaton-felvidéken tavaly egy csárdában, a kéktúra mellett 250 HUF volt egyetlen kávé…

A P sáv útja kezdetben egy mély völgy alján, egy patakmedert követve emelkedik egyre feljebb. A házak gyorsan elfogytak, igy nemsokára már csak a csendet élvezhettük. Az útvonal követésével itt semmi gond nem volt, sőt Kőszegig minden útkeresés nélkül jutottunk el. A kilátóhoz közeledve aztán egyre meredekebbé vált az ösvény, gyakrabban kellettek a pihenők, de jól fogyott az előttünk álló táv is. A kilátó előtt néhány tiz méterrel, még az erdősáv szélénél egy fán két bélyegzős ládikát is találtunk, és az egyikben volt is egy meglepően jó minőségű, a kilátót stilizáló fémbélyegző. Stemplizés után pedig felmásztunk a kilátóba, ahol legalább félórát maradtunk. Az épület tövében 2 osztrák sógor határőr köszöngetett mosolyogva az ideérkezőknek, fent mindenki jól érezte magát, fotózva, beszélgetve múlatta mindenki az időt. A magyar oldal felé fordulva látszott, hogy a Kőszegi-hg hazai része milyen kicsiny is valójában, szinte karnyújtásnyira volt a Dunántúl jóval laposabb régiója. Az osztrák rész pedig ezzel szemben messzire elnyúló, fenyvesekkel bőven tűzdelt hegyoldalaival már a távolabbi, magasabb régiók előképét idézte.

Továbbindulva a kilátótól először a Hörmann-forrást értük el, amely ugyan nem sok látnivalót kinál, de hűs vize azért nagyon jól esett, és egy forrástól nem is vár többet az ember. Stájerházaknál egy nagyon szép fából készölt pihenőhelyen pihentünk egyet, majd megindultunk a jó minőségű aszfaltos úton Óház-tető irányába. A kiválóan megépitett, széles műúton anno a határőrség autói járőröztek, hogy elcsipjék azokat a honfitársainkat akik a legfőbb rossznak beállitott Nyugat felé igyekeztek – általában nem önszántukból. Ezeknek az időknek szerencsére vége, igy csak áldatlan tevéenységük nyomaival lehet találkozni, mint pl. A Hétforrásnál lévő egykori laktanyaépület romjával. Előtte azonban még felmentünk az Óháznál lévő kilátóba, ahonnan már Kőszeg városát is alaposan szemügyre tudtuk venni. A kilátó után egy meredek szerpentinen haladtunk lefelé, amelynek kezdeti részéről okos módon lemeszelték a kék jeleket, de újakat már elfelejtettek festeni ezek helyett. Itt egy rövid polémiába kezdtünk arról, mi a jobb: lefesteni a régi, nem szabályos méretű jeleket, és aztán hónapokig nem tenni semmit, vagy egyszerűen csak otthagyni, mivel általában úgyis nagyobbak, jobban észre is vehetők. A vita eredménye egyelőre döntetlen lett közöttünk.

Hétforrásnál csináltunk egy-egy palack mixelt vizet a hét forrásból, majd a laktanya romló állapota láttán arról értekeztünk, hogy milyen kiváló turistaszállást lehetne csinálni belőle, ha lenne aki szponzorálná a helyreállitást (Ó, az álmok..)

Kőszeg előtt még megálltunk a Kálváriánál, ahonnan ezután egy nagyon hosszúnak túnő, sittel leöntött szerpentinen poroszkáltunk le a város szélső utcájára. Rövid keresgélés után megtaláltuk a szállásunkat, még épp a sötétedés előtt, és még este elkezdtük találgatni, mi várhat ránk vajon holnap?

Erről a szakaszról tehát csak jót lehet elmondani, példás a tisztaság, szemétnek nyomát sem lehetett látni (kivéve a Kálvária utáni kb. 1 km-es szakaszon, dehát ez már a város közelsége miatt lehet), a szép szálerdővel boritott hegyoldalak ideálisak akár kisebb sétákhoz, akár komolyabb túrákhoz. Ezt a részt érdemes mindenkinek egyszer meglátogatni, akár kéktúrázik, akár nem.

Folyt. köv.

asciimo Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1391
vedooltas 1991 ota
Előzmény: nagypapi (1389)
Güsziológus Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1390
nagypapi!

Gratulálok én is. Egy orrhosszal megelőztél. De június 1.-én, ha minden összejön én is bejárom a hátralévő zempléni szakaszt.
Jó hír a bélyegző, ezek szerint az MTSZ-ben nem hazudósok ülnek, csak "Isten malmai lassan őrölnek".
Emlékszem a Bódvaszilast megelőző (én Jósvafő felől nyomultam) szakaszra. Még lefelé is kemény volt. Azért az érdekelne, hogy jutottál el Jósvafőről Pálházára!
Én egyébként kaptam innivalót Rudabányácskán, mert a tulaj a kocsma melletti házban lakik és "ideiglenesen kinyitott". Igaz, meglehetősen csípős idő volt novemberben.

Előzmény: nagypapi (1382)
nagypapi Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1389
Köszönöm!
Már körbenéztem az MTSZ (nem ma frissített) honlapján, van még egy pár jelvényszerző túra. A Kohász Kék érdekelne igazán, azért is, mert vagy olyan részen megy, amelyet nem nagyon ismerek (Ózd-Starján), vagy olyanon, amelyet nagyjából ismerek, viszont nagyon szép (Diósgyőr-Ózd).
A dunántúli túráktól azért is tartok, mert arrafelé igen barátságtalanok a kullancsok, belőlük meg lehet most bőven!
Az igazi indok persze az, hogy jobban szeretem a Borsodit, mint a Kanizsait :-)))
Nektek van-e vmi módszeretek kullancs ellen? Én a Polibét szedem (kockázatok és mellékhatások tekintetében...), eddig bejött, de a zempléni túra alatt csak összetalálkoztam eggyel.
Előzmény: Vaskalap kartárs (1387)
Zete Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1388
Sikeresen lenyomtuk az Írottkő-Sárvár szakaszt, ráadásul mindössze 2 részben (a 2. nap egy laza 50km-es menettel). Az Írottkő-Kőszeg részt gondolom nem kell méltatni, utána viszont Sárvárig már több mint kalandos volt (azért túléltünk mindent, még a kocsmákat is). Beszámoló holnap.

Zete

Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1387
Gratulálok!

Innentől kezdhetsz majd emlékezni, tanácsokat osztogatni. További tervek? Lehet válogatni:
-Dél-dunántúli kék
-Alföldi kék
-Dél-dunántúli piros
-Kohász kék

lesbőltámadó Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1386
Hali!

Megjöttem a Zemplénből.
A Bányi nyereg után, ahol le kell térni az aszfaltról, egy épülő háznál (th?) a kerítésen van a Sátoraljaújhely feliratú bélyegző.

Üdv

kukucs33 Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1385
Klassz dolog ez, csak arra kell vigyázni, hogy könnyen kialakul a függőség és igen súlyosak az elvonási tünetek is :))))
Előzmény: szaferi (1384)
szaferi Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1384
Itt vagyok, a Pap réten sikerült sátorozni, egy kisebb részén mindenkitől elzártan, a kutya se látogatott meg bennünket, pedig igen nagy mulatozás volt az erdészházban. Dobogókőtől - Visegrádig mentünk 2 napig gyerekekkel. A jelzések helyenként nagyon jók, helyenként nagyon is oda kell figyelni, főleg Sikárosi eh. előtt. Viszont most, hogy kezdődik a nyár, gyünyörű minden. Pecsét mindenütt van a Sikárosi eh.-nál egyenesen 2 is. Melegen ajánlom....
Előzmény: kukucs33 (1366)
asciimo Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1383
Gratulalok!

Kezdtem csodalkozni, hogy ha mar annyit utaztal, akkor Josvafonel mert hagytad abba, es mentel at Bozsvara. Igy mar ertheto...

asciimo

nagypapi Creative Commons License 2002.05.19 0 0 1382
Pénteken és szombaton legyalogoltam egy pár km-t a kéktúrából, engedjétek meg, hogy megosszam Veletek a tapasztalataimat. Kis nehezítés, hogy az Atlasz irányával mindig ellentétesen haladtam.

1.nap: (B.szilas-Jósvafő) Utazás Bódvaszilasra az éjszakai postavonattal + Miskolctól Bzmottal, mindkettőn zavartalanul lehetett aludni. Érkezés B.szilasra kb. fél 7-kor. (Bélyegzés a vá-on)
A helyiek Szuszogónak hívják a Szabó-pallagig tartó részt – nem véletlenül. A Barlangkutató-forrástól tényleg nagyon meredek, de megéri a fáradtságot, mert a fenti rész nagyon szép!
A Szabó-pallagi erdészházat – az Atlasz jóslatának megfelelően – elkezdték tönkretenni, az egyik ablakról már lefeszítve a rács, belül kosz, döglött cementes zsák, stb. A gumi kéktúra-bélyegzőt ellopták (régebbi „Szabó Pallag vh.” lenyomatok a meszelt téglafalon), de fémbélyegző van (elég vacak, azért olvasható). A jelzések viszont jók, eltévedni nem nagyon lehet. Lakatos-forrásnál (igen gyengén csordogál) indul egy újnak tűnő piros L jelzés a Szádvárhoz. Addig-addig kerülgette a jelzés észak felöl a romokat, míg egy nagyobb várfal-maradvány mellett – szó szerint – toronyiránt felmentünk egy nagyon meredek emelkedőn a várba (sáros időben nem járható). Mindenképpen érdemes felmenni, a kilátás fantasztikus, és a vármaradvány is lenyűgöző!!
Derenknél szintén csak fémbélyegző van. A Ménes-völgyben tábla jelzi az „új” kéktúra útvonalát, a jelzések továbbra is igen megbízhatóak. Puska Pál-forrásra lehet számítani.
Szelcepuszta után a kék és a sárga egy nyomvonalon van jelölve egy darabig, a valóságban még csak véletlenül sem festették egy fára a jeleket. Ezzel együtt a Kék követhető, egészen a Szelce-völgyi részig, ahol – mivel nem nagyon van hova rakni a jelet – lehet egy kis zavar, különösen a Tohonya-patak völgyébe vezető részen, de itt meg már amúgy is könnyű megtalálni a falut.
Szállás már a következő napi túra útvonalához közel, Pálházán volt (Hanyi Istók th., 960 Ft/fő/éj).

2. nap: (Bózsva-Rudabányácska) Nagybózsváról indulás. Itt egyébként az Atlasz a vegyesboltot jelöli meg bélyegzési helyként – van is a Nyíri felé vezető bekötőút melletti boltban kéktúra-pecsét -, de egy új pecsét is ki van rakva egy villanyoszlopra, közvetlenül mielőtt délről eléri a Kék a Pálháza-Telkibánya országutat. Kishután viszont valószínűleg útvonal-módosítás történt, ugyanis a falu közepén levő 40-50m magas hegyet nem keletről, hanem nyugatról, a temetőn át kerüli meg a kéktúra. (Szvsz nem szabadna temetőn átvinni a túraútvonalat!!!). Ez a szakasz az Atlaszban is másképp van jelölve!! Nagyhután a pecsét az Atlaszban megjelölt helyen van, a vaskazettában 2 db is található (mindkettő gumi, de elég olvashatatlanok). A Nagyhuta-Vágáshuta szakasz is jól jelzett, ahol cserjés van, ott nejloncsíkokat találni. Az Atlasz leírásával ellentétben („a keskeny, rejtett gyalogösvény igen meredeken, tufás, gyökérlépcsős oldalban kapaszkodik ki a szűk patakvölgyből”) nem olyan vészes az emelkedő, és nem is kell kétszer átkelni a patakon. Vágáshután bélyegzés a kocsmában (gumi, jó).
Vágáshutától út jó, jelölés jó. Viszont ÚJ BÉLYEGZŐHELY (Sátoraljaújhely feliratú) a Károlyfalva-Rudabányácska országút mentén egy új ház kerítésén, mindjárt ott, ahol eléri/elhagyja a Kék az országutat!!! Begyalogoltam Rudabányácskára; ahhoz képest, hogy Újhely része, nagyon vacak a közlekedése, és a kocsma is csak 3-kor nyit :((

Összességében a most bejárt szakaszok gyönyörű részeken vezetnek, ráadásul a jelölések is rendben vannak. Ja, és az új „Sátoraljaújhely” bélyegzéssel befejeztem a kéktúrát!!!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.05.17 0 0 1381
Mindjárt megy egy levél az itteni címedre.
Előzmény: lord (1376)
Váci Creative Commons License 2002.05.17 0 0 1380
Gyűrűfű: semmi különös. Egy-két új ház, egy-két épitkezés. Villany szerintem van, mert az új házakban - szerintem - szükség van rá. Nem hinném, hogy egy modern házban petróleumlámpával világitanának. (Mint a Lóri-kulcsosban...:) )
Ha a régi házakat lakták volna be, akkor még talán, de úgy láttam, nem erről van szó.

A valódi utat utólag én is megtaláltam, de akkor már késő volt...

Előzmény: Vaskalap kartárs (1379)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.05.17 0 0 1379
Az útvonal változásaira legtöbbször a helyszínen döbben rá a túrázó. Ha valakinek lenne rá ideje és kedve, akkor a megyei bizottságoktól megtudhatná, változott-e valami a térképhez képest. De ez szerintem nekik is több napos nyomozást jelent (az útvonalat gondozó sportegyesület megkeresése). Ez van.
Inkább arról mesélj, milyen most Gyűrűfű! Vannak-e házak? Élnek-e ott emberek? Van-e megint villany?
A "valódi" út Kisibafa után a jellel együtt halad. Korpád után délnek fordul és Dinnyeberkitől nyugatra találkozik a térkép szerinti jellel.
Előzmény: Váci (1377)
Zete Creative Commons License 2002.05.17 0 0 1378
Güszi!
Kösz az infókat neked is, és mindenkinek / a kocsmákért külön is:-) / !
A kedvemet elvenni pedig nem olyan egyszerű...

Beszámoló ugyan csak a jövő hét vége felé, de persze lesz.

Zete

Előzmény: Güsziológus (1363)
Váci Creative Commons License 2002.05.17 0 0 1377
Vaskalap!

Amikor azt kérdeztem, hogy "Ezt honnan tudod?", (mármint azt, hogy a DDP elkerüli Gyűrűfűt), arra gondoltam, hogy egy közönséges halandó (kezdő túrázó) honnan tudja ezt, ha a füzet és a legújabb térkép szerint is arra vezet a jelzés. Azért érdekelne, hogy az ilyen módositásokat honnan lehet tudni, mert ezen az alapon számtalan más változás is lehet. (Pl. a Töröcske-tó megkerülése, stb.)
A Gyűrűfűi eset egyébként azért volt bosszantó, mert már Kisibafa után elvesztettem a jelzést, és mikor nagynehezen elértem Gyűrűfűt, örültem, hogy végre "egyenesben" vagyok. Persze a nagy eltévedés ezután jött, ezért nem is tudtam végigjárni az aznapra tervezett utat. (Mecsekszentkút helyett csak Bükkösdig jutottam el)

Előzmény: Vaskalap kartárs (1372)
lord Creative Commons License 2002.05.17 0 0 1376
tudok

de már a www.palkata.hu érlelődik. Az igazi.

Ettől függetlenül: fertőről ki tud nekem bármit is?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1375)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1375
Hali! :-))))
Tudsz róla, hogy a honlapodon négy linkből kettő halott?
Előzmény: lord (1374)
lord Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1374
Újra itt :)

Fertő tavi kirándulást tervezünk, csak pár napra június közepe-vége felé. Szállásajánlatokat szeretnék kérni, ha ismerős valaki arrafelé.
No és persze tapasztalatokat.

Ami eddig felmerült: sarródi Kócsagvár (árát nem tudom), Hegykő Camping (1100/fő/nap+ 450/nap a sátorhely = pofátlanság) és Fertőújlaki kutatóház (elérhetetlenek telefonon: létezik még?)

Kösz előre is.

Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1373
Mégis visszakerestem.
Abban tévedtem, hogy nem én, hanem burnie írta. A 450-es hozzászólástól kezdve nézd vissza! Ott az igazság.
Előzmény: Vaskalap kartárs (1372)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1372
No, ezt most nem fogom visszakeresni!
De tavaly tavasszal írtam itt, hogy bejártam és Gyűrűfűt nem érintette a jelzés.
Valamikor a '90-es évek elején túráztam ezen a részen, ha jól emlékszem piroson és akkor keresztül ment rajta. Emlékeztem is, hogy a jel Kisibafa előtt (után, ha Ibafáról mész), Korpád északi végén ért fel a tetőre (ereszkedett le).
Tavaly is szerettem volna megnézni a falut, hogy az Ökofalu mennyit haladt 8-10 év alatt, de a jel nem a völgyben vezetett, hanem Korpád (szintén kihalt falu) "főutcáján".
Mondjuk ez a völgy nem igazán völgy, csak kicsit alacssonyabban van, mint Korpád.
Előzmény: Váci (1371)
Váci Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1371
"A jelzés már elkerüli Gyűrűfűt"

Ezt honnan tudod? A legújabb térkép szerint az útvonal változatlan.

Előzmény: Vaskalap kartárs (1370)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1370
A jelzés már elkerüli Gyűrűfűt (legalábbis tavaly már elkerülte), nem csoda ha kevertél egyet.
A Töröcskei tavat mi keletről kerültük meg, tehát a régi jelen (talán tavaly még nem is volt új).
A Deseda-tónál viszont első osztályú volt a jelzés a keleti parton. A Mecseket kivéve, talán ott volt a legjobb.
Az valóban igaz, hogy a térkép és a valóság nem egyezik. Különösen igaz ez a Felsőmocsolád-Siófok szakaszra.
Előzmény: Váci (1369)
Váci Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1369
Sziasztok!

Néhány kritikus hely a Dél-Dunántúli piroson:

Kisibafa és Bükkösd között nagyon el lehet tévedni. A Zselic-térkép és a valóság messze járnak. Különösen érdemes figyelni Kisibafán és Gyűrűfű után.

Bőszénfa és Kaposvár között nagyon kell figyelni a Vaskalap által kicsit lejjebb jelzett réten (kunyhónál), valamint a Töröcskei tónál. A tónak a keleti partján még megvan a régi jelzés, a nyugati partján az új, igy sikerült körbejárnom a tavat...

Felsőmocsolád és Kaposvár között a Deseda tó keleti oldalán, a parkerdőben lehet nagyon eltévedni. Érdemes figyelni a térképen is jelölt határőr-házat (?), csak a ház után kell bemenni az erdőbe.

Térkép nélkül nem szabad elindulni, mert a jelzés - néhány rövidebb szakasztól eltekintve - vagy nagyon hiányos, vagy nincs.

Güsziológus Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1368
A helyzet 2001. novemberében az volt, hogy egy táblát találtam a Bányi-nyereg - ben, miszerint a kék sáv megszűnt Sátoraljaújhely felé.
A jelzett út az aszfalt.
Az országútról Rudabányácska előtt el kell kanyarodni balra (jól van jelezve), nem kell bemenni pecsételni, de a kocsmában (kb 1 km) készségesen adnak céges bélyegzőt, ha valakinek fontos, vagy meg akarja szakítani a túrát). Olcsó ital is van.
Az MTSZ-ben azt mondták, hogy Sátoraljaújhely pecsételőhely megszűnt (az állomáson készségesen adtak pecsétet, tehát csak nem kötelező), a helyét várhatóan átveszi egy turistaház a Bányi-nyereg - ben, ez azonban még nincs kész, de folyamatban van. Két hét múlva többet tudok majd mondani.
A buszok sűrűségét - szerintem - úgy kell érteni, hogy két irányból is van járat a vasútállomásra, Károlyfalván és Rudabányácskán keresztül.
Mivel a Bányi-nyereg és a város között meglehetősen hosszú a felesleges távolság (van szint is rendesen), oda-vissza megjárni nem érdemes. De ha az ember már arra jár, egy pót-túrát megér.
Visszafelé (Sátoraljaújhelytől) érdekes módon van kék jelzés. Kezdődik a Vörös-nyereg - nél (addig zöld) és biztosan tart egy elágazásig a Borz-hegy - től nyugatra. Itt a zöld Rudabányácska felé visz (én onnan menetem), a kék meg az országút irányába, egy szekérút féleségen. Inkább szalagok vannak, de régi-régi jeleket is lehet látni.
Talán egyszer majd eldől, hogy lehet-e pl. K+ bekötő út Sátoraljaújhely és Bányi-nyereg között?! Ez lenne a logikus.
Persze az sem ártana, ha a sok flancos ház - mely az eredeti kéken haladást lehetetlenné teszi - küzül az egyikben kocsma nyílna és ott lehetne pecsételni, esetleg megszállni. De az is lehet, hogy tényleg épül a turistaház az egyébként gyönyörű, északi fekvésű patakvölgyben.
Előzmény: pavarotti (1367)
pavarotti Creative Commons License 2002.05.16 0 0 1367
Az biztos, hogy hivatalosan a Kék már nem megy be S.újhelyre, ezt jól jelzi az is, hogy ha M.hotyka felől mész, akkor S.újhely felé a régi kék jelzése és útvonala alig megtalálható.
Azthiszem, hivatalosan a Károlyfalvi műúton balra kell menni egész R.bányácskáig, ahol aztán - ha minden igaz - lehet pecsételni.

Mellesleg szerintem érdemes bemenni S.újhelyre (ha van időd), vannak szép helyek, vendéglők meglepően olcsók (legalábbis mi olyat találtunk - kb. 1300 Ftból 3fogásos itallal és finom) valamint - ha minden igaz - van th. is.

Előzmény: nagypapi (1365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!