Keresés

Részletes keresés

Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.20 0 0 2638

Kalibráció.

Előzmény: r1 (2637)
r1 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 2637

Az a baj, hogy a regi monitornak jobbak a szinei. Szinte ragyog ehhez kepest (mintha abban lenne a jobb panel). Arra szamitottam, hogy ezt is be tudom allitani valami hasonlora, de egyelore ellenall.

Előzmény: Mercutio_ (2636)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.20 0 0 2636

És nem 25 kiló:D

Valamint, ha van fal a közelben néhány ezer ft-ért vehetsz fali rögzítőt, és a talpat elteheted dobozba, így még kevesebb helyet foglal.

Előzmény: r1 (2635)
r1 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 2635

Delelott jott meg a Dell u2311h, amit a 24"-os 1900x1200-as TN paneles monitorom helyett rendeltem. Azota itt probalgatom, gusztalom mindkettonek a kepit es hat..... - Szembol nezve pillanatnyilag nem latom semmivel jobbnak (sem fotonal, sem szovegnel, sem filmnel), pedig igyekszem. Oldalrol nezve valoban megmaradnak a szinek (csak sotetedik), mig a masik ugyan kevesbe sotetedk, de elmasznak a szinei. A regi raadasul kozelebb all a 3/2-es oldalaranyhoz, ami a fenykepek visszanezesenel nem hatrany. Pillanatnyilag annyi elonye latszik, hogy kecsesebb (bar az allvanya hatra erleg jol kiall, igy ugyanannyi helyet foglal), nem zug, kevesebb hot termel es portre modba lehet forditani.

Ha valtozik a velemenyem majd pontositok.

Blackneon Creative Commons License 2010.12.18 0 0 2634

10db USB az alaplapon fullon használva, próbálgattam mindegyikben és az egyikben jó lett, hogy mitől, miért és mi okból ne kérdezd.

De most müködik.

Előzmény: O/O (2633)
O/O Creative Commons License 2010.12.18 0 0 2633

Ha nem titok, elárulod mi volt a gond?

Előzmény: Blackneon (2632)
Blackneon Creative Commons License 2010.12.18 0 0 2632

A probléma megoldva, működik az olvasó. Köszönöm mindenki segítségét.

Blackneon Creative Commons License 2010.12.17 0 0 2631

Köszönöm előre is a segítségedet, kiváncsi vagyok mi lehet a hiba. Nekem nem sikerült rájönnöm egyenlőre. Adalékként még annyi hogy Win7 64bit az op rendszer, hátha számít ez esetben.

Előzmény: O/O (2630)
O/O Creative Commons License 2010.12.17 0 0 2630

Blackneon, ha meghozta az enyémet a Jézuska, kipróbálom és megírom, hogy nálam mi újság a kártyaolvasóval. Bár remélem addig megoldódik a problémád!

Előzmény: Blackneon (2624)
O/O Creative Commons License 2010.12.17 0 0 2629

Sziasztok

Haldokló CRT monitoromat cseréltem le laposra, kezdőként szeretném megkérdezni, hogy melyik csatlakozón HDMI vagy  DisplayPorton keresztül érdemes összekötni, illetve milyen videokártya tudná kiszolgálni a 3x10 bites megjelenítést, szükség van egyáltalán erre stb? Ezzel kapcsolatban minden információra nyitott vagyok! Előre is köszönöm!

Blackneon Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2628
Sanya, ha a rejtély továbbra is fenn áll, egye fene áll az alku :)
Előzmény: Sanya_67 (2626)
Blackneon Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2627
Próbáltam több kártyával is, eredmény ugyan az. Üres kártyánál is fel kellene jönnie lehetőségeknek, tulajdonságok formázás stb. De ez esetben még ez sem működik. Külső olvasót használok én is, na de ha már van benne működjön legalább. Nem beszélve róla hogy most már érdekel miért is nem jó :)
Előzmény: zorko (2625)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2626

Ki kell dobni azt a monitort, küldök cserélbe egy Sandisk kártyaolvasót, megegyeztünk???

Előzmény: Blackneon (2624)
zorko Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2625

Öööö... olvasnivalója van? (kártya is van benne? Próbáltad több kártyával is is?)

Előzmény: Blackneon (2624)
Blackneon Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2624

Sziasztok.

 

A következő problémában kérnék tőletek segítséget. Vásároltam egy DELL U2410-es monitort, és nem tudom müködésre bírni sehogy a kártyaolvasót benne. A hozzá adott kábelel össze kötöttem, meg is jelenik a TC-ben mint meghajtó, de rá kattíntva nincs ilyen meghajtó üzenetet kapok. Ha lehúzzom eltűnik a meghajtó, vissza dugva újra megjelenik, de ennek ellenére sem működik. Van ötlete valakinek mi lehet a hiba, esetleg mit nem csináltam megfelelően? Köszönöm előre is mindenki segítségét.

zorko Creative Commons License 2010.12.09 0 0 2623

:-)))

Előzmény: Sanya_67 (2622)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 2622

Sztem ne állj neki a szétszedésnek:)

Előzmény: zorko (2621)
zorko Creative Commons License 2010.12.08 0 0 2621

Megnéztem nagyítóval (egy 50-es fixxel :), nem is pixelhiba ez, hanem valami pixelméretű kosz van az "üveg" mögött.

Mondjuk ennek azért örülök, de ennek az eltávolítása sem tűnik egy egyszerű feladatnak.

Előzmény: Sanya_67 (2620)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 2620

Pixelhibára garancia csak bizonyos darabszám után "jár" talán valahol 5 és 10 között attől is fűggően, hogy teljes vagy alpixel hibáról van szó.  Samsungnál van csak 72-órás pixelhiba illetve pár eladónál +pénzért van pixelteszt és ha pixelhibát találsz bontják a következő dobozt.

Előzmény: zorko (2619)
zorko Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2619

Á, ez legyen a legnagyobb bajom! :-)

A garancia erre is vonatkozik?

(Egyébként nem teljesen fekete, inkább sötétszürke. Ha mellé kerül egy fekete pont (RGB 0;0;0), annál kicsivel világosabb.)

Előzmény: Sanya_67 (2616)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2618

Sztem emiatt Zorko nem vál meg tőle.  Ha igen tőle is megkérdezheted:)

Előzmény: taminol (2617)
taminol Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2617

Így pixelhibásan mi az ára?

Előzmény: Sanya_67 (2616)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2616

Visszavegyem????

Előzmény: zorko (2615)
zorko Creative Commons License 2010.12.06 0 0 2615

Hát igen.

Mondjuk nem feltűnő, az 1,3 millió között "elvan"...

Vízszintesen kb. a harmadánál a bal oldalon, függőlegesen a felénél kicsit lejjebb. Kis fekete pont, de sajnos nem kosz...

Előzmény: Sanya_67 (2614)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 2614

Azért furcsállom, mert előző monitoromon volt egy halott pixel és rögtön kiszúrtam.

Hol van a hibás pixel?

Előzmény: Sanya_67 (2612)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 2613

Esetlegesen nézz rá a HP monitorjaira is!  Nagyon jó a gariztatásuk. 

A hp2475 150e, a ZR24 108e, mindkettő 24", utóbbi s-rgb-t tud "csak".

Előzmény: _pihe_ (2603)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 2612

Nincs rajta pixelhiba, hizsen át is néztük:(  Világító vagy fekete pixel??

Előzmény: zorko (2611)
zorko Creative Commons License 2010.12.05 0 0 2611

Találtam egy pixelhibát. Bosszantó....

(Különben nagyon szuper a monitor.)

Előzmény: Sanya_67 (2597)
qwer1234 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 2610

Igen a tn az tn de azért van különbség tn és tn között. A macbook pro jelenlegi kijelzője szerintem a tn-ek között az élmezőnyben van.

De ez ugye notebook és nem standalone monitor, szóval nem kell h-ips-t várni 12bites színkezeléssel, led háttérvilágítással.

 

(Ha ips kell akkor ott az ipad vagy a 4-es iphone.)

Előzmény: Mercutio_ (2606)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.12.04 0 0 2609

iPad bluetooth billentyűzettel. :) Azt nézheted bárhonnan, nem változik a szín.

Előzmény: THT (2607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!