Keresés

Részletes keresés

pagrus Creative Commons License 2016.01.08 0 0 15299

Ez a kép pl. egy 1959-es 6/28-as Orionnak készült Sony A5000 gépen:
(http://www.sovietcams.com/index.php?398258553)

 

https://www.flickr.com/photos/136339411@N08/23955108160/in/datetaken/

Előzmény: edding1100 (15297)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.01.08 0 0 15298

Ezek az objektívek 24x36 mm-es filmre készültek, úgyhogy a "kivetítés" miatt nem kell aggódni. 

Az egynyóc nyócvanas Pancolar, meg kettőnyóc százas Fujinon elég jól kivetíti a felbontást.

Előzmény: edding1100 (15297)
edding1100 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 15297

Sziasztok!

Fix objektív vételéhet szeretnék tanácsot kérni.
Lehetőleg 70-150mm közötti, a fényerő nem számít, de F8-10 körül penge éles képet adjon. Lehetőleg minél kevesebb CA-t dobjon, és egy 15-20mpes szenzort, teljes nagyításban is megfelelően kirajzoljon. (Ha jól tudom sok régi obi nem rendelkezik megfelelő felbontás kivetítéssel).
Mit ajánlanátok? Panoráma készítéséhez használnám. 

bestpixel Creative Commons License 2015.12.18 -2 0 15296

Keress rá külföldi aukciós honlapokon, főleg a leghíresebb (?) német, angol és USA kiadású verzióin. De ne a kínált termékek között (elég komoly túlárazások szoktak előfordulni), hanem a már lefutott aukciók között (Advanced search), ahol lehet látni, hogy milyen állapotúak, mennyiért mentek el. Ha itthon akarod eladni, akkor az árak alját vedd figyelembe!

Előzmény: pittton (15290)
monyesz Creative Commons License 2015.12.18 -2 0 15295

Jól átvertek azzal az árral. Van itt adok-veszek topic, első körben ott kellene visszakeresni, milyen ár volt.

Előzmény: pittton (15292)
RolvanDen Creative Commons License 2015.12.18 -2 0 15294

Akkor elég rossz a forrás... ennyiért már a 5.6/500-ast lehet venni.

Előzmény: pittton (15292)
sakac Creative Commons License 2015.12.18 -2 0 15293

Nem tudom hol nézted..... 

Előzmény: pittton (15292)
pittton Creative Commons License 2015.12.18 0 0 15292

Igen közben megtudtam más forrásból 65-80 környéke. Képet telóról munka közben átméretezni nem tudtam sorry :)

moTmeN Creative Commons License 2015.12.18 -2 0 15291

Az ilyesmi kepekkel, allapotleirassal mindig konnyebb. 

Előzmény: pittton (15290)
pittton Creative Commons License 2015.12.18 0 0 15290

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni egy obi beárazásában:

Meyer Optik Görlitz Orestegor 300 F4.

Előre is köszönöm.

bestpixel Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15289

Választ lásd előbb. Az a gond, hogy két, különböző, de sokban hasonló (ha másban nem, a márkanévben) Jupiter obi adja ugyanazt a jelenséget, míg az Industar nem.

Előzmény: bmwr12 (15286)
bestpixel Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15288

Vettem ma egy kicsi imbuszkulcs-készletet, és az adapterem M39 menetes részét (itt is külön van ez, 3 csavar tartja) kicsit (talán, ha fél mm-nyit) beljebb toltam. A helyzet nem változott.

 

Más is javasolta ma a K&F Concept márkát, utána is néztem. 4x-es az ár, de ebben a kategóriában elviselhető (800 Ft vs. 3300 Ft), majd rendelek ilyet.

Előzmény: RolvanDen (15285)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15287

A legfinomabb Zeiss objektiveket is jusztirozni kell, ezek utan nem varhato el, hogy egy "filleres" adapter mikron pontosan illeszkedjen.

 

 

 

Az olcso adapterrol: szuksegem volt egy Eos Nikon G adapterre, amivel lehet blendezni a rekeszgyuru nelkuli Nikkor objektiveket. Talaltam a Novoflexnel, 100 € koruli aron, illetve volt kinai par ezer forintert. Ki az a bolond, aki a sokkal dragabbat valasztja? Mukodott szepen, ( az vicc, hogy a Canonon hasznalhatok vele a G tipusu Nikkorok, manualis Nikonokon meg nem ). Feltettem a gepre egy AI-S telet, egy gyonyoru, makulatlan regi gyongyszemet. A gep allvanyon volt, egyszercsak az objektiv leesett a foldre, a tegla padlora. Ket meterre voltam tole, nem mozgattam. Azt hittem rosszul raktam be a bajonettbe, bar olyat nem lehet csinalni, de nem, az adapter bajonettje szetesett. Kiesett belole mind a negy csavar.

A Novofelxre ez nem jellemzo.

Előzmény: bmwr12 (15286)
bmwr12 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15286

Ha nem éri el a végtelent a látképe, akkor nem nagy ügy. A menetes rész illesztő felületéből (ahová az obi "ráül") kell rövidíteni. Ha már átesik a kép, akkor a kiszerelhető menetes gyűrű alá (ha ilyen változat) kell pakolni, alátétezni.

Gyakran csak pár tized milliméterről van szó.

 

Nem védeném a hőskori Szu ipart, de nem voltak olyan hanyagok mint ahogyan mai napság véleményezzük. Viszont a mai, bizonyos helyről származó (nem nevezem meg az világtájat) termékek minőségét jogosan lehet kritikával illetni, bár az árfekvésük elképesztően alacsony.

Előzmény: bestpixel (15283)
RolvanDen Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15285

Fotga adapterem sose volt, de szerintem azzal sincs gond, sokan használják. De ha minőségibb darabot akarsz, akkor tudom ajánlani a K&F Concept márkát. Nekem az minden bajonettnél bevált. Kicsit drágább, de megéri. A menetes részt ki tudod szedni, 3 imbusz fejű csavar rögzíti. Ez eleve azt a célt is szolgálja, hogy az objektív skálája a megfelelő helyen, azaz felül legyen, ha nem így van, ezt a 3 csavart kell kilazítani és akkor lehet korrigálni.

Előzmény: bestpixel (15283)
bestpixel Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15284

Inkább az 50/1,8-ast javasolnám, ami kifejezetten jó portréobjektívnek, főleg babákhoz (nem kell villanó vaku). Ha érdekel, keress meg, kifejtem bővebben mire érdemes figyelni ilyenkor, most nincs elég idő erre (a te címed nem publikus).

Előzmény: Krisztián Marlok (15279)
bestpixel Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15283

RolvanDen, bmwr12, pagrus: Köszönöm! Mivel két Jupiterrel is ugyanaz a tünet, vagy ezekkel van egy kis méretezési gyártási probléma (amit nem hiszek, mert 2 külön, más obiról van szó, vagy akkor talán a Leica bázistávját így értelmezték az oroszok?), vagy az Industar annyira nagy holtjátékkal készült, hogy jól működik. A 2. verzió: az adapter a hibás, elvileg elég lehet 0,5-1 mm-es eltérés is. Lehet, hogy rendelek egy másik gyártmányú, de ugyanilyen adaptert (ami van, az egyébként Fotga, ami egy elég jó márka), vagy megnézem ezt (az 39-es menetes részt ki lehet szedni külön belőle).

bestpixel Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15282

Jó adaptert használok (M42-es is van, az értelemszerűen sokkal mélyebb), M39-ről van szó végig. A NEX és E bajonett (és a bázistáv.) egy és ugyanaz, csak a képformátum más:

https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance .

 

Épen ez a probléma, hogy ezzel az adapterrel is ugyanúgy kéne működni az összes orosz obimnak (amiről szó van).

Előzmény: Jahno (15274)
Jahno Creative Commons License 2015.12.14 0 1 15281

Szerintem még ne vegyen, teljesen jó az a 18-105.

 

85mm-en meg nem tudom, de egy átlagos szobába alig fog beférni vele. És jöhet majd a vakus/lámpás csoportba is eszet osztani a tapasztalatokról :-P

Előzmény: Krisztián Marlok (15279)
bmwr12 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15280

Szia!

Szvsz a 18-105 igazán kiváló darab a célra (még vakuzás! nélkül is), később a tapasztalatokat mérlegelve lehetne bővíteni.

Igazán részletesen a Nikonos topikokban kaphatsz érdemi infót a két obi közötti választáshoz.

Előzmény: Krisztián Marlok (15279)
Krisztián Marlok Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15279

Sziasztok!

 

Lehet nem ide tartozik. De ti profiknak tűntök!

A feleségem most szeretne beletanulni a baba portré fotózásba.

Van egy Nikon D-5100-s gépe 18-105-s obija.

Most szeretne venni egy fix  50mm-s 1.8g,vagy 85mm-s 1.8g obit.

Árban nagy a különbség vszinüleg minőségben is.

Melyiket érdemes megvenni?

pagrus Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15278

Az is előfordulhat, hogy a Jupiter-9 nem jól van összerakva. Távmérős géppel a filmsíkba tett mattüveggel lehet ellenőrizni.

bmwr12 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15277

Egy infót fűznék a hozzászólásod tartalmához.

A korai FED gépek bázistávja rövidebb volt (- 0,2m/m), ez jellemző a 26M darabokra is.

 

A kínai adapterek többsége becsületesen úgy van készítve, hogy "átesik" a végtelenen a látkép, rövidebben egy -két tizednyivel. A felhasználó mérlegelhet a fókuszálásnál.

Előzmény: RolvanDen (15275)
RolvanDen Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15276

Jobban átgondolva azt még azért hozzátenném, hogy a zorkival nem fotóztam, tehát a távmérő is lehet pontatlanul beállított. Ott inkább ez lehet a gond.

Előzmény: RolvanDen (15275)
RolvanDen Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15275

Ha Industar 26m végtelent ad az adapterrel, akkor a többi távmérős objektívvel is jónak kell lennie. 28.80mm a pontos bázistáv, ez nem mindig szokott sikerülni a szovjeteknek, egy szervizkönyv szerint, ha jól emlékszem a megengedett tűrés mértéke maximum +-0.05mm lehet. Nekem is egy olcsó kínai adapter van és tökéletes. Viszont a végtelenem az minden obinál kicsit máshol van, mint a skála jelzi, általában kicsit előbb, ez jelen van zorkinál ugyanúgy, mint az adapternél is. Ennyire volt pontos a szovjet gyártás.

Jahno Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15274

Elolvastam újra és értelmeztem, a Sony adapter vacak és kész, nem is M42es bázistávoshoz való, mert akkor olyan mély lenne, mint az M42 átalakítód. Vagy csak kicsi kínai megoldotta, ahogy éppen gondolta, de lehet csak NEXre kellene tenni azt a NEX adaptert, inkább annak nézz utána, hogy az A7 és a NEX távolság miben különbözik.

Előzmény: bestpixel (15267)
bestpixel Creative Commons License 2015.12.14 0 0 15273

Nos, tettem-vettem, s a következőkre jutottam:

- a szóban forgó adapter egy FED-en lévő Industar 26M (2,8/52) obival éles végtelent ad,

- a Jupiter 9 kistestvére, a Jupiter 3 (50 mm 1,5) szintén a 9-hez hasonló, nem túl éles végtelent ad,

- ami végtelen egyébként nem teljesen elmosott, hanem megvan, csak nem éles, mint ahogy rövidebb tárgytávolságokon, kb. 100-150 m-en belül állít mindkét obi élességet

- a Jupiter 9-hez való minőségbiztosításon ott vannak a kimért adatok:

  - felbontás: 30/18 v/mm

  - bázistáv.: 28.78 mm

  - ráadásul a doboz alján, kívül is ott van: Zorkijhoz való objektív,

így a verzió/bázistáv biztos.

 

Tehát csak az adapterrel lehet a gond, de az meg jó a másik, hasonlóan távmérős Industar obival. Vagy csak egyszerűen ennyire nem éles a végtelen? De miért van ez mindkét Jupiter obival? Szerintem ez utóbbi nem normális sehogy sem.

Ja, és a micro4/3 adapterrel jó mindkét Jupiter, DE az Industar a végtelenre állítva elmosódott képet ad, míg végtelen előttre visszatekerve egy picivel éles a kép!

Szerintem az adapter(ek) nem pontos(ak).

pagrus Creative Commons License 2015.12.13 0 0 15272

Akkor az az adapter hibás. Jó adapterrel pl. a 2/85-ös Jupiter hajszál pontos.

 

Előzmény: bestpixel (15269)
Jahno Creative Commons License 2015.12.13 0 0 15271

Ebbe mindig jól belekeveredünk, csak azt felejtjük el, hogy ami vékony kis gyűrű az M42 menetre rámegy és másik fele az M39re, annál még pöcsölős a bázistáv. Jupiter 8ast beletekertem a K100Dbe, aztán lett is vagy 10mm-es közepont meg végtelen együtt :-D

Előzmény: bestpixel (15269)
syssy48 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 15270

Egy ilyen gondra használom én a 39-42 átalakítót és M42-es adapterrel tökéletes a nexen.

Előzmény: bestpixel (15269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!