Keresés

Részletes keresés

telescoper Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2438
Gondolom tényleg nem. Ha van kedved, derítsük ki, mire gondol a másik.
Előzmény: ikarepma (2437)
ikarepma Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2437
Nem teljesen egyről beszélünk szerintem.
Előzmény: telescoper (2433)
ikarepma Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2436
Ez egy nyomós érv elfogadom. :)

Canon s3 is-nél akkor elméletileg megoldható lenne úgy?
Előzmény: panabubus (2432)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2435
No igen, de minek herélt géppel sima, normális képeket készíteni, illetve... ha normális képeket akarsz lőni, minek buherálsz gépet :) Egyértelmű, hogy második gépet érdemes megbütykölni.

Váltotam e-mailt egy asztrofotós emberrel. Azt írta, hogy 18 10D-t, 1 5F-t és 1 30D-t kapott már szét és szedte ki a hotmirrort, el is végzi ezt a műveletet olcsón (120 juro) de nagy para neki, hogy be kell tenni másik üveget. Olyat eddig egyszer csinált, de neki is kockázatos, mive lmegtalálni a megfelelő ragasztót, elég problémás, ahogy ő fogalmazott.

Jól hagzik...
telescoper Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2434
Valóban lehet normál fényben is fotózni. Az én 300d-mmel a fehéregyensúly beállításával is majdnem normális a kép. Meg amit írtál, azzal a proggal is majdnem normális csak. Szóval lehet, ez igaz, de minek, ha az eredmény nem az igazi.
Előzmény: panabubus (2432)
telescoper Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2433
De mögé minek egy üveg? Az üveg a szenzort védi, emiatt oda kell tenni (más miatt is, de ez itt nem érdekes)
Előzmény: ikarepma (2430)
panabubus Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2432
DE igen. Viszont nem árt ha látja is az ember, a céltárgyat, élességet, stb.
Ezért egyszerűbb a helyzet egy kompaktnál, mert ott a keresőben az elektronika által alkotott képet látod. Tükrösnél meg a ténylegest. Ezért kell a CMOS elé tenni a szűárőt, mert akkor a keresőben látsz is valamit..:)

Egyébként amit telescoper írt lejjebb, hogy "herélt" géppel csak ir-képet lehet fotózni azt cáfolom.. Valamelyik CD-men a régi időkből van egy progi, amivel a "hotmirrortalan" gép szűrő nélküli képeit helyre lehetett húzni majdnem teljesen. Azért majdnem, mert a fekete az nem volt azért fekete, de pl. b&w-be fordítva egész elfogadhatóak lettek a képek, úgyhogy az S3 annak idején "univerzális" is volt valamelyest.
Előzmény: ikarepma (2431)
ikarepma Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2431
de azt a képet az obi adja nem?
Előzmény: panabubus (2428)
ikarepma Creative Commons License 2009.10.20 0 0 2430
nem az érzékelő előtti szűrőre gondoltam hanem amit az obira teszünk infraszűrőt arra
Előzmény: telescoper (2429)
telescoper Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2429
Az érzékelő előtti szűrőnek, üvegnek a szűrésen (üveg esetén nem szűrésnek) kívül van még egy funkciója. Fogja a koszt. Egy üveglapot viszonylag nyugodtan lehet tisztogatni. De mit tennél kosz esetén az érzékelő felületével?
(mert azt tudni kell, hogy a szenzortisztítás alatt nem közvetlenül a szenzor tisztítása értendő, hanem az előtte lévő szűrő tisztítása)
Előzmény: ikarepma (2426)
panabubus Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2428
A "szűrő mögötti" képet látod (illetve éppen hogy nem) a tükrön keresztül a keresőben.
Előzmény: ikarepma (2426)
DimensionSeven Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2427

Köszönöm az érdeklődést, ha arra kerül a sor, itt fogom először meghirdetni. Egy D90 infrásítását tervezem az élőkép (kontrasztdetekt autofókusz) és a videó miatt, de az még elég drága használtan (160-200E), plussz az átalakítás ára postaköltséggel (lifepixel) szintén nem olcsó (80E?). Majd meglátjuk.

ikarepma Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2426
A szűrő mögé nem helyezhető így egy erre célra kivágott üveg?

Mindenképpen az érzékelő elé kell közvetlen tenni?
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2425
Köszi, már írom is a mailt :)

Amúgy meg, lehet, hogy itt a tél, de a fák nem hiszem, hogy fehérek lesznek. Hol vannak már a régi szép telek... No meg... Mikor infrásítson az ember, ha nem a hosszú téli estéken, akkor van ideje bűvészkedni a géppel :)
Előzmény: telescoper (2419)
telescoper Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2424
Kivágatsz optikussal megfelelő méretű darabot egy kis átmérőjű, tehát olcsó infraszűrőből. Azt teszed be. Amúgy sincs ingyen ebéd, tehát egy infrára átalakított célgéppel nem lehet láhatóban fotózni és viszont. Az infraszűrő üveglapjának a vastagsága sem érdektelen, nem árt, ha pont akkora, mint a kiszedett infrablokk szűrőé.
Előzmény: fotoblog (2423)
fotoblog Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2423
Nem a tiszta üveg az érdekes, hanem a hotmirror helyére berakott IR szűrő. Igaz, akkor a hagyományos fotózás kilőve a géppel... Viszont tükrös gépnél átlátsz a keresőn, ami kívülről feltekert szűrővel nem adatik meg. Más ötlet a 180 dolláros ajánlaton kívül?
Előzmény: ZolaTeso (2418)
panabubus Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2422
Na, fasza... megint hozza a formáját a fórum-motor. :(
4 perc alatt ment át a post, az is duplán..:S

A fele meg lemaradt: :S

Azt írtam még hozzá? minek most infrásítani, itt a tél. A fák úgyis fehérek lesznek, a csajok meg már felöltöztek.
Előzmény: panabubus (2421)
panabubus Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2421
MInt egyszer már írtam régebben: a Városmajor u.-ban a távcsövs-boltban fillérekért adtak mikroszkóp-tárgylemez üveget. A CANON S3-ban tökéletesen funkcionált. MIndössze a bevágásssal volt némi babramunka.
panabubus Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2420
MInt egyszer már írtam régebben: a Városmajor u.-ban a távcsövs-boltban fillérekért adtak mikroszkóp-tárgylemez üveget. A CANON S3-ban tökéletesen funkcionált. MIndössze a bevágásssal volt némi babramunka.
telescoper Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2419
Nekem magyarországi optikai cég készített a Canon 300d-m be való üveget T-réteggel. Az ára (nem emlékszem pontosan). kb 5 ezer magyar forint volt. Lehet persze, hogy másnak drágábban adná, mivel ezer éve ismerjük egymást. Ha érdekel, akkor írj mailt, megkérdezem a gyártót, hogy foglakozik-e még evvel, ha igen és megadhatom az elérhetőségét, összehozlak titeket.
Előzmény: ZolaTeso (2418)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2418
Mielőtt 180 dolcsiért rendelsz tiszta üveget... mások azt írták, hogy egy 3mm vastag sima üveggel is lehet helyettesíteni. Persze azért valamilyen minőséget el kell érnie, de ilyen 20 font körül találtam az egyik oldaon, ami elvlieg meg is felelhet a célra. Az azért olcsóbb :)
Előzmény: fotoblog (2417)
fotoblog Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2417
Köszi szépen!
Előzmény: ZolaTeso (2410)
ikarepma Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2416
Csak kíváncsiság képpen mennyirt adnád? (mélben is jöhet)
Előzmény: DimensionSeven (2408)
telescoper Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2415
Ha a d50 eladó sorba kerül, akkor légyszi írj egy mailt, ha addigra nem felejtenéd el a dolgot. Örvendenék neki!
Előzmény: DimensionSeven (2408)
ikarepma Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2414
Köcce.

Azt gondoltam bonyolultabb dolog, de gar miatt valóban nem ugrok neki, megnézem mit tud alapból ha nem sokat akkor keresek más olyan témakört ami egyszerűbb hátterű.

Előzmény: DimensionSeven (2412)
scarabaeus Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2413
(Na és persze a képregény első kockáján veszik el a garancia. :-) )
Előzmény: DimensionSeven (2412)
DimensionSeven Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2412
Előzmény: ikarepma (2409)
Dörmike Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2411
Sziasztok!

Canon 50D-n lehet infrázni? Melyik a jó obi erre a vázra infrázáshoz?

D
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2410
Például innen is lehet rendelni hotmirrort helyettesítő üvegeket:
http://www.lifepixel.com/shop/cart.php

Számomra még mindig az a kérdés, hogy ki végzi el a cserét :)
Előzmény: fotoblog (2405)
ikarepma Creative Commons License 2009.10.19 0 0 2409
Hali!

Annyira nem akarok belemerülni, hogy vegyek egy gépet hozzá.

Milyen módosításokat kell amúgy csinálni rajta? Nem akarom babrálni csak kérdezem.


Köszönöm az infókat.
Előzmény: DimensionSeven (2408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!