Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22476

Érdemes magadnak belőni a hívást, ha hosszútávon el akarod kötelezni magad egy hívó, vagy egy filmtípus mellett. Kiindulásnak a gyári dokumentáció mindig jó, aztán lehet rajta finomítani, ha az eredmény nem tetszik.

Itt a Foma 5-6 percet ír, amiből az következik egyik értékkel sem jársz rosszul. ( ott sem hülyék kísérleteznek a gyárban) Ilyen esetben érdemes a két érték közé hívni, azaz öt és fél percre. Ha 1+1-es hígítást választasz adj hozzá 20-30% hívási idő növekedést, és mindjárt lesz egy kiindulási értéked, ami jelen esetben 412 másodperc, azaz cirka 7 perc.

Ne sajnálj egy-két tekercset a film belövésre áldozni, onnantól nem lesz elrontott filmed, hacsak valami mást el nem szúrsz. Az interneten keringő adatok nagyobb szórást mutatnak annál, amit magadnak ki tudsz silabizálni.

Ha a film és a hívó dokumentációjában sem szerepel az a páros, amivel dolgozni szeretnél, akkor érdemes a hasonló karakterű dokumentált filmtípus idejével kezdeni. Ha nincs ilyen, akkor átlagold meg az azonos érzékenységű filmek hívási idejét, azzal elindulhatsz. Ha pedig nem akarod még ennyit sem törni a fejed a dolgon, akkor hívd elő valahol 6 és 10 perc között a filmed, szinte kizárt, hogy hasznavehetetlen negatívot kapj.

A Foma 100 kisfilmet 100 ASA mellett 10 percig hívom hígított Xtolban, a rollt 50 ASA mellett 8 percig. Minél hosszabb a hívási idő annál kevésbé számít pár másodperc ide, vagy oda.

A hőmérséklet és a mozgatás legyen konzekvens. Ebben segít igazán a hívógép.

...és................kedden nagyítottam kisfilmes Fomáról Ilford MG IV-re, a minősége fasza, hogy egzakt legyek. 

Előzmény: BUSZNYI (22474)
foveon Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22475

hat az szivas, en mondjuk ekkora turat meg se kiserelek kis gyerekkel, meg egy bp koszeg 3.5h utazas is kimerito tud lenni, plane ha beteg is lesz.

xtol jo dontes, eleg jo anyag, r09 utan alltam at ra nehany evvel ezelott es joval kedvezobb a kepe. kisfilm foma 100-at xtol 1+1-ben 7:30 szoktam hivni 20C-on (100-ra exponalva). sztem a roll hasonlo.

 

 

Előzmény: BUSZNYI (22474)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22474

Sziasztok!

 

Hazatértem Toscana-ból. Elég izgalmas volt a két gyerekkel. Az első 3 nap gyakorlatilag a körzet összes orvosi ügyeletét végig látogattuk mert az egyik reproduktum beteg lett.

Nos a maradék idő rohanással telt. Hol az egyik helyszínre hol meg a gyerekek után. 

Végül a középformátum itthon maradt és nem is bántam meg. Vittem 13 tekercs (kis film) filmet a digi mellé de csak 3 tekercset sikerült elfotóznom a rohangálás és idegbaj miatt.

Megállapítottam, hogy amíg kicsik a gyerekek nem lehet fotózni velük.

Csatolok két képet az első tekercsről.

Viszont elfogyott a hívóm és X-tolt fogok bekeverni. Életemben először használom. Ezentúl ez lesz A hívó.

Mindjárt lenne is kérdésem Foma 100 (Roll) X-tolt 5-6 percet ír (20 fokon) de 1+1 re nem találok időt. És az sem mindegy, hogy 5 vagy 6 perc.

Illetve keresek még Fuji across 100 kisfilmhez 1+1 időt 20 fokra

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.19 0 0 22473

Azért annyira nem jó, mert most meg a külvárosokban nem mehetsz végig nyugodtan az utcán...

Előzmény: pacs_425 (22464)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.19 0 0 22472

Jo lett.

Előzmény: pacs_425 (22470)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.04.18 0 0 22471

Tetszik.

(Modernül mondva: lájk :)  )

Előzmény: pacs_425 (22470)
pacs_425 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 22470

Úgy látom népszerű hely ez a nyócker.

Én most a Balatonnál jártam, szeret így hogy nincsen tömeg.

 

    

 

 

M645, Acros 100, D-76.

Előzmény: Rőth Sándor (22465)
Egy Harmincas Pár Creative Commons License 2014.04.15 0 0 22469

A közelmúltban három doboz ilyen papirt sikerült beszereznem különböző helyekről. Végeztem is próbanagyitásokat rájuk, és az eredmény az lett, hogy van egy hibátlan, egy használható és egy használhatatlan csomag. Úgy vélem, elég lutri tehát a dolog. A használhatatlanon is előjön a kép, de egy erős, foltos szürke fátyol fedi a teljes felületet.

 

Előzmény: Dávid Bence Seres (22467)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.15 0 0 22468

Valoszinu nem jo mar, de ki kell probalni.

Előzmény: Dávid Bence Seres (22467)
Dávid Bence Seres Creative Commons License 2014.04.15 0 0 22467

Üdvözlök Mindenkit!
Nemrégiben  láttam az egyik boltban 18x24-es Special fokozatú Sárga dobozos Forte papírt. A kérdésem az lenne, hogy ezek a papírok használhatóak még valamire? (megkérdeztem nem volt hideg helyen tárolva) Én elsősorban portrékat nagyítanék rá. Aki tud az kérem segítsen!
A válaszokat előre is köszönöm!
Seres D. Bence

ötfelezős Creative Commons License 2014.04.14 0 0 22466

Bocsánat, nem éppen a topic gerince, de ha már...

"Kockásodtak egy kicsit, biztosan a Zsiguli lebegett a szemük előtt mint követendő szovjet példa."

A Wiki szerint amikor 1966-ban elindult a kocka Wartburg gyártása, azon évben indult el Torinoban a  Fiat 124 gyártása is. Ivánéknál még csak a fű zöldellt a gyár helyén.

Előzmény: pacs_425 (22449)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.13 0 0 22465

Az Olympus XA is arrafele setalgatott Foma 100-al a gyomraban. Meg a kemeny vilagitast is egeszen jol megemesztettek.

 

 

 

 

A hetedik keruletet is kedveli, de azt TMY-al.

 

 

 

 

Előzmény: azmárOdébbia (22462)
pacs_425 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 22464

Azért van jó oldala is a dolognak, kiszorulnak a sittes népek onnan, és nyugodtan végig lehet majd menni az utcán.

Nemrégiben a pár köpésnyire lévő Dankó utcában nem jó érzéssel szálltam ki az autóból, pedig nem vagyok az a vékonydongájú ijedős fajta.

Tele volt minden újmagyarokkal (© Hofi), egy normális arcot nem láttam a környéken.

 

Aztán néhány nap múlva tele volt minden ezzel a hírrel:

Drog miatt lövöldöztek a Dankó utcában

Előzmény: azmárOdébbia (22462)
azmárOdébbia Creative Commons License 2014.04.13 0 0 22463

Trabim nekem is van, Szeged legszebb trabantja ff. filmen és polaroidon.

 

  

 

 

azmárOdébbia Creative Commons License 2014.04.13 0 0 22462

Az a pár utca maradt már csak ilyen állapotban, és, habár épült új pláza, egyen lakóház, ez a városrész is elveszti jellegzetességét, ahogy az a többivel is megtörtént, de na bánkódjunk, lesz helyette sok beton, meg kő, fém,- fa, gyep, bokor nélkül, lásd: Rákóczi tér.

 

 

     

Előzmény: pacs_425 (22460)
pacs_425 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 22461

Én is járgányoztam egy kicsit, ellőttem egy tekercset a Magyarországi Bogarasok Klubjának tegnapi összeröffenésén, asszem elő is hívom ma este.

 

Egyébként jól mutatnak ezek az öreg vasak fekete-fehérben, szombaton lesz egy oldtimer-találkozó ha valakit érdekel:

http://www.oldtimerpremier.hu/

Előzmény: berci199 (22459)
pacs_425 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 22460

A nyóckernek az a része elég lepukkant, van mit képelni.

 

 

                      

 

 

Rolleicord, RPX400, R09.

Előzmény: azmárOdébbia (22457)
berci199 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 22459

néhány gépsárkány tőlem is :D

https://www.flickr.com/photos/berci199/13825652084/

https://www.flickr.com/photos/berci199/12863125163/

https://www.flickr.com/photos/berci199/12863464324/

 

Előzmény: pacs_425 (22449)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.12 0 0 22458

Egy kis kodert talan nem jar fejloves. A masodik, harmadik brassais inkabb. 

 

Kiev 4, 2/53 Jupiter 8M, TMX, Xtol.

 

  

Előzmény: azmárOdébbia (22457)
azmárOdébbia Creative Commons License 2014.04.12 0 0 22457

Én nagy rajongója vagyok a ködnek, a legjobb hangulatfokozó elem lehet egy fotón, ha ügyesen használják. Van pár fotóm ilyen, de digitálisak, azért megmutatom, remélem nem kapok érte fejlövést...

2004-ben járt először kezembe Brassai: Paris by night, ami azóta is alapmű számomra az éjszakai városfotózás szempontjából.

A fényképek 2010 telén készültek egy nikon d70s-sel, 50-es alap obi, állvány. Budapesten, a 8. kerületben, a Corvin negyedben, jóval éjfél után.

 

  

Előzmény: BUSZNYI (22447)
kofic Creative Commons License 2014.04.11 0 0 22456

Érdekes, hogy az utipoggyász jelszóra hirtelen milyen sok kép keveredett elő . 

Busznyi problémájával szembesültem én is . Mit vigyek, mit cipeljek ? 

A hely igazából síkfilmet  érdemelne , de rengeteg szélsőséges helyen szeretnék fotózni . Lesz egy nagyon sötét szurdok, egyszer már próbáltam ott és ISO 1600 mellett 2 sec volt a záridő . Szeretnék éjjel is, nagyon tiszta helyen  és nincs fényszennyezés . És persze a szokásos napkelték-nyugták .Lesz többnapos túra is .  A panorámát biztosan viszem, az nem maradhat el . De ennyi helyre cipelni a síkfilmest... ? És persze amatőr vagyok, nem szívesen maradnék le képekről mert rosszul kezelem a technikát . 

Előzmény: foveon (22431)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.04.11 0 0 22455

Köszi.

A szél csak becsült volt, a többi viszont mért és rögzített.

Előzmény: dn_bacsi (22454)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.04.11 0 0 22454

Köszi.

Nagyon alapos vagy, minden dokumentálva van.

Előzmény: BUSZNYI (22452)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.11 0 0 22453

Ez az, mikor alacsony a paratartalom es az egbolt fenye termeszetes modon polarizalt.

Előzmény: BUSZNYI (22452)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.04.10 0 0 22452

dn_bacsi

 

Nos volt egy kis időm és átnéztem a dokumentációt. Megerősítette az emlékeimet. Nem volt szűrőzés.

Le írom a körülményeket.

-10 fok hideg 80Km/h szél. Hegytető 1200m. A digi képeken tökéletesen tiszta(nem "éles kék", hanem mély kék {Azzuro}) égbolt.

A Pentax MZ-S (2,8/28mm)a negatívra exponálja az expoziciós adatokat: közép sújos fénymérés F8  250 záridő. Expókorrekció nem volt.

Kodak Tmax 400 D-76 20 fokon 13 perc 30mp hívva.

Ennyit tudok a mondani.

 

Előzmény: dn_bacsi (22444)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.04.09 0 0 22451

Ilyen formákról nekem is van képem :-).

 

Előzmény: pacs_425 (22449)
pacs_425 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 22450

Én egy Rolleicord Vb-re neveztem be, ezt kinéztem magamnak a modellpalettáról.

Cserélhető mattüveg, meg 645-re (16 exp. kit) átalakító, maszkok és számláló is járt hozzá. Külföldről jött mert itthon sajnos kicsi a választék, lepukkant özönvíz előtti cuccokat kínálgatnak magas áron. Fincsi műszer, a M645 1000s öléggé fatengelyesnek tűnik mellette.

 

Egyébként attól hogy valami öreg, még nem jelenti azt hogy a minősége is rossz lenne, régen is készítettek remek képeket.

A családi albumban van néhány kép a nagyszüleimről, fantasztikus a minőség még mai szemmel is.

 

 

               

 

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (22448)
pacs_425 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 22449

Kockásodtak egy kicsit, biztosan a Zsiguli lebegett a szemük előtt mint követendő szovjet példa.

Azért volt pár remek szoci formaterv/koppintás régebben, most sokkal jobbnak tűnnek mint a maguk idejében.

 

              

Előzmény: Rőth Sándor (22445)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.09 0 0 22448

Par hete megneztem egy Rolleicord IV(?)-et, Xenar objektivvel, de nem volt meggyozo a kulseje a gepnek, es 50 000 forintba kerult volna, nem vettem meg.

Egyebkent ezek a regi objektivek tobbet tudnak, mint amit az ember elkepzel a kinezetuk alapjan. Van egy regi anastigmat objektivem piszkos, kicsit fatyolos, nincs semmifele bevonata. Felbarkacsoltam egy Canon 5D mk2-re, valami archaikus kepet szettem volna loni vele, de nem sikerult, az objektiv teljesen nyitva is olyan eles, reszletgazdag kepet ad, hogy alig lehet megkulonboztetni az azonos gyutavu modern EF Canontol.

Előzmény: pacs_425 (22434)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.04.09 0 0 22447

Na jó lehet, hogy a köd nem sok embernek jön be. T-max 400 MZ-S 

Előzmény: BUSZNYI (22446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!