Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2021.02.10 0 0 97931

 Üdv. az Érdeklődőknek !

 

     Párnapja szó volt a mostani betonozásról.

 Sajnos én is belefutottam.

 Volt egy kimaradt szakasz.    Hátsó kerítés lábazat.

 Szombaton a jelenlétem nélkül a mester és segédje befejezte.

 

 kb. 80 cm hosszú, a földből úgy 25 cm áll ki. Két oldalt deszka felül nikecell-lel  és nejlonnal takarták.

 Hétfőn mentem a helyszínre, jelentkeztek a fizetségükért. Ok. Minden rendben. De végül a segéd megjegyezte... nagyon híg volt a beton.

 

 Tényleg harmadnap még nem jelentkeztek a kötés jelei.

 Kérdésem, hogy tényleg ennyire lelassul ebben az időben a kötés ?

 Túl hideg nem volt, nappal  olyan 8 fok éjjel talaán  2 fok.

 A holnapra várható nagy hideg károsíthatja e ezt a friss betont--- kb. 5 napos lesz.  Pontosítva  a szilárdulás mennyire húzódik el ??

 Takarás dupla n. cell és használt rongy.

 

 Misi.

W-Gabika Creative Commons License 2021.02.08 -1 0 97930

Láttam, hogy pár embernek volt kérdése felújítás és új ház építés kapcsán. Én mindig az epitoabc.hu-t keresem ilyen témában, mert amellett, hogy nagyon részletes, de még hasznos (néha viccess) infókat osztanak meg. Remélem másnak is segít. W.

Cs_ Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97929

Nem kell locsolni! Aljzatbetont nem szokás, nem viszünk be vizet a házba, egy könnyűszerkezetesbe meg aztán végképp nem. Ahogy írták a nyílászárókat érdemes befóliázni, ha akarsz, illetve történik munkavégzés bent, akkor lehet fűteni is, illetve a párával is lehet kell majd kezdeni valamit. A betont is takarhatod sima fóliával, vagy ami van, de az 1 hetes beton azért már nagyon nem ugyanaz, mint a friss beton, aminek komolyan árthat a fagy.

Előzmény: vadaszgergo (97925)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97928

ablakok fóliázása, beton fóliázása bármilyen "nejlon"fóliával,

Előzmény: vadaszgergo (97925)
C20NE Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97927

Én ezt tenném, de ha fűtesz, locsolj is. Mondjuk 1 hét után már megégett ha meg akart...

Előzmény: vadaszgergo (97926)
vadaszgergo Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97926

Locsolás eddig sem volt, úgy tudom téli betonozásnál nem szabad locsolni. Tehát akkor azt mondod, fólia a nyílásokra, és valami hőforrás az épületbe?

Előzmény: C20NE (97924)
vadaszgergo Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97925

Nem tudom mennyire lehet felelősségre vonni majd. Mivel takarjam le? Sima PE fólia? Ebből egy réteg vagy több?
Amúgy már járható a beton, a felületét sem lehet már megsérteni, biztos hogy friss betonnak kell ezt tekinteni?

Előzmény: Töck Jenő (97923)
C20NE Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97924

Mivel könnyűszerkezetes ami tűzveszélyes nehéz mást mint elektromos fűtést elképzelni a hideg időre. Amúgy koksz kosarat mondtam volna. Ha megoldható a felügyelet gázpalackos hőlégfúvó sem árthat. A fagy előtt, ha nem tudsz fűteni már ne locsold a betont próbáld a nedvességtartalmát csökkenteni, persze ez nem segít a kötésen de legalább nem lesz benne sok víz ami megfagyhat.

Előzmény: vadaszgergo (97922)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97923

Miután eddig az átlag hőmérséklet +5 fok alatt volt ezért gyakorlatilag friss betonnak kell tekinteni. Ki csinálta a betonozást? Ha esetleg gond lesz a betonnal az eddigiek miatt akkor felelősségre kell vonni. Sürgősen le kell takarni. A betont.

Előzmény: vadaszgergo (97922)
vadaszgergo Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97922

Ok, tehát ez az időszak nem számít bele a kötési időbe, értem. De hogy érted, hogy a fagy árt neki? Mi történhet elméletben a betonnal ilyen esetben? A több mint 1 hét kötés ami eddig lezajlott csak jelent valamit nem?

Illetve mit tudnék tenni, hogy enyhítsek a problémán? Be tudom fóliázni a nyílászárókat, de nem tudom mennyit számíthat ez. Egyéb ötlet?

Előzmény: Töck Jenő (97921)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97921

Csak a betonban. +5 fok alatti időtartam nem számít bele a kötési időbe. A fagy meg árt neki.

Előzmény: vadaszgergo (97920)
vadaszgergo Creative Commons License 2021.02.08 0 0 97920

Sziasztok!

Épülő fa könnyűszerkezetes családi házunknál jelenleg nincsenek még bent a nyílászárók, a falak kívül OSB lapozva vannak, belül bekerült a kőzetgyapot, rá a párazáró fólia. Belül nincsenek még válaszfalak, az aljzatbeton kicsit több mint egy hete lett megcsinálva, vizes felállások megvannak, jelenleg vízrákötés nélkül.

A következő napokban a mínusz 15-25 fokok sem elképzelhetetlenek. Tehet ez a hideg bármilyen kárt ebben  az épületben így, hogy nincsenek nyílászárók?

Lechi Creative Commons License 2021.02.07 0 0 97919

Na ez jól néz ki, köszi. Hétfőn megkérdezem az árát...

Előzmény: -carcass- (97918)
-carcass- Creative Commons License 2021.02.06 0 0 97918
Előzmény: Lechi (97917)
Lechi Creative Commons License 2021.02.06 0 0 97917

Köszi, de ez magastetőre (20º-60º) való, én lapostetőre keresek.

Viszont jogos a felvetés... anyagilag jobban járok, ha berakok egy ilyet a ferde tetőbe, plusz szerelek pár lépcsőt a kibúvó és a lapostető pereme közé. Csak utána kell néznem, mik a jelenlegi előírások.

Előzmény: epitkezes1 (97916)
epitkezes1 Creative Commons License 2021.02.06 0 0 97916

Szerintem ezt keresed: VELUX VLT 025 45x55 cm tetőkibúvó

nekem van kettő is, velux minőség, azaz szuper és az ára sem vészes.

Előzmény: Lechi (97914)
vadeger Creative Commons License 2021.02.06 0 0 97915

rég jártam erre, hadd kérdezzem meg, mekkora költségvonzata van készíttetni vasbeton koszorút egy 30-as falra? Oromfalat kell hozzá visszaszedni, talán az nem tétel, de mondjuk a koszorú vasalással, zsaluzással, anyaggal, betonnal, munkadíjjal hogyan volna számolható kb?

Lechi Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97914

Sziasztok! Ötletekre lenne szükségem.

A beépített tetőterünkben van egy majdnem lapos (2 fok lejtés) tetős rész, kb. 4*4 m-es, itt jön fel a lépcső. Mivel sötét, és a kémény is a sarkában megy fel, amihez momentán nincs belülről kijáratom, gondoltam, beszereltetek egy világítóablakot, ami tetőkijáratként is funkcionál.

Sajna csak óriásiakat találtam (Velux: 100*100 cm, Fakro: 90*90 cm) a gerendaköz jóval kisebb. Vagy csak bénán kerestem?

90*60-as méretekben találtam még elektromosan nyílót is, de csak 15 fokig nyílik fel. És nem úgy tűnik, hogy ezeket ki lehetne akasztani, hogy kijáratként felnyissam.

A Fakro csinál ekkora tetőkijáratot, viszont abban nincs üveg, le van burkolva.

Van esetleg tippetek?

 

Persze kivágathatnám a gerendát is, vagy rakhatnék egy tetőkijáratot + felülvilágító ablakot (árban sem rosszabb), esetleg felülvilágító helyett szimplán fényvezetőt.

Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97913

Nem csak hosszában, KERESZTBEN is!!!

Előzmény: dzoltan82 (97912)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97912

Koszi a tippeket!

 

Szerencsere hosszuranyu toldasom nincs, egyben van a 6.5 meter lemez

oldali toldasoknal a filc szerencsere ninscc vegig , az ugy van, ahogy kell lennie.

 

Ha szarazabb ido jo, majd nekifogok

 

halaloszto Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97911

Nem mész vele semmire. A csupasz lemezen is befordul és visszamászik a víz. Az élére kell valami, amiről lecseppen. Lehet egy folytonos vastag sziló csík is elég lenne a fonákjára, de nem akarok kísérletezni rajtad.

Előzmény: dzoltan82 (97907)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.05 0 1 97910

Amit sr1 írt az jó. A lényeg az, hogy legyen több mint 2cm hosszú, (tapasztalati érték) nagyjából függőleges, lefelé álló felület. Ezt vízorrnak hívják.

AZONBAN! Ha nincs meg a lemezek között a használt profilhoz, a gyár által megadott mértékű vízszintes átfedés akkor bárhol beázhat!

Előzmény: dzoltan82 (97909)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97909

Ha alulrol racsavarozom a PU vagy PIR-t, a filc meg ott marad kozte, nem fog felkuszni rajta tovabbra is a viz?

Igaz, hogy kicsi a lejtes, fel meter szintkulonbseg 4 meteren :(

Előzmény: sr1 (97908)
sr1 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97908

A problémád az, hogy nagyon kevés az esése a tetőnek  Ha jól tudom, a profil magassága függvényében 8 és 10 fok a trapézlemez min. szerelési lejtése.

Ha leválasztod a filcet, akkor is visszanyal a víz.

Lehet, hogy kapsz készen a lemezhez PU-ból készitett profilt. 

 

 

 

Előzmény: dzoltan82 (97907)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 97907

Koszonom!

Ezt megprobalom felfogni :)

 

Megprobalom holegfuvoval megmelegitve letolni a filcet a lemez vegerol. Hatha az kevesebb effort

Előzmény: sr1 (97905)
NeomatiK Creative Commons License 2021.02.04 0 0 97906

Nem lehet bevágni ezt a filcet? Bizonyára be lehet, mert miért ne lehetne. Akár a trapézlemez végével párhuzamosan pár centi szélességben eltávolítani.

Előzmény: dzoltan82 (97903)
sr1 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97905

veszel egy 20mm vastag PIR lapot, felvágod 10cm széles sávokra. Készitesz egy pallóból  egy tartót, amit lerögzited a PIR sávot facsavarokkal. Ráteszed egy munkasztalra és késsel + gipszkarton reszelővel megcsinálod a negatívját a trapézlemez alsó profiljának (egy fém vinlivel kirajzolod a lépépését a  trapézlemez hullámainak- ferdén kivágod a késsel a vonala-aztán kireszeled). Felhasítod a 10cm sávokat három egyforma szélességre. Jó éles cuterrel menni fog.

Szerzel egy Z-alakban meghajlított csepegtető lemezt, horganyzott lemezből. 1.5cm felfele+9-10cm víszintes+3cm csepegtető lefele+1.5 cm csepegés felfele. 

Alulról, acél asztalos szorítokkal felfogatod a PIR sávokat és a csepegtettő lemezt a trapézlemezre és felülről átfúród gumi garnitúrás lemezcsavarokkal, úgy hogy a csepedtető lemez éle kb 4cm lógjon ki a trapézlemez élétől.    

 

   

Előzmény: dzoltan82 (97903)
sr1 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97904

Ha egy szuterén- akkor olyan nincs- hogy alúlról ne tudd szigetelni. Mennyi az alaptalp mélység a padlószinttől?

Arra nem gondoltál, hogy dobj ki 40-45cm az egész padló rétegrendből, aztán  tömőrített kavicságy-5 cm szerelőbeton- vízszigetelés-15cm xps- 6-7 cm gyengén vasalt aljzatbeton-burkolat? 

Ezt így kell megoldani. Másképp élhetetlen.  

Ha a falak is vizesednek, akkor hagysz egy 15cm szellőzőrést a falak mellett, azaz odáig öntöd a szigetelésnek való 5cm szerelőbetont. 

Fűtessz és szellőztetsz rendesen 1 évet és minden porszáraz lesz, feltéve, ha nincs talajvíz.  Olyan meleg lesz a padló, hogy mezitláb járhatsz. 

Előzmény: umnyo (97900)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97903

Sziasztok,

 

Tanacsra lenne szuksegem:

Filces trapezlemezzel takart autobeallorol van szo.

Hogyan szoktak megakadalyozni, hogy a filc reteg felvezesse kapillarisan a vizet?

Sajnos egeszen az elso lecsorig felkuszik a viz, rohasztja a lecet, horogfa veget.

 

Ha igy hagyom, gyorsan tonkremegy. Sajnos a dolesszog valoszinu nem eleg nagy

zöldeskékek Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97902

 

 

 

 Ügyes !!

Előzmény: umnyo (97901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!