Keresés

Részletes keresés

havasesoesett Creative Commons License 2017.05.16 0 0 3066

Előzmény: havasesoesett (3065)
havasesoesett Creative Commons License 2017.05.16 0 1 3065

Ezzel a narancs szűrővel a 828-as:

 

Előzmény: havasesoesett (3051)
WatchFun Creative Commons License 2017.03.29 0 0 3064
Előzmény: Krisztian_89 (3063)
Krisztian_89 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 3063

Sziasztok!

 

Egy élméleti kérdésem lenne a témával kapcsolatban.

 

m4/3-os, tükör nélküli gépet lehet IR fotózásra módosítani?

Egy Olympus EPM1 (https://www.dpreview.com/reviews/olympusepm1) lenne az áldozata a beavatkozásnak.

 

Ha megvalósítható, akkor: hol, hogyan, mennyibe kerül?

 

Köszi előre is!

 

Krisz

havasesoesett Creative Commons License 2017.03.20 0 0 3062

Minden szemet így kivilágosít?

 

KozO Creative Commons License 2017.03.14 0 1 3061

Amit az elmúlt 50 hsz-ben láttam ahhoz képest az. :)

Előzmény: .timber>>code (3059)
havasesoesett Creative Commons License 2017.03.13 0 0 3060

850

Előzmény: .timber>>code (3058)
.timber>>code Creative Commons License 2017.03.13 0 0 3059

Azert a csodatol ez tavol all :D 

Előzmény: KozO (3057)
.timber>>code Creative Commons License 2017.03.13 0 0 3058

mivel a vaku full spektrumot nyomat es az IR zseblampa meg csak egy adott tartomanyt ez teljesen ertheto. :) Az infra zseblampa milyen hullamhosszu LEDet hasznal? 

Előzmény: havasesoesett (3056)
KozO Creative Commons License 2017.03.09 0 0 3057

Infra csoda mumk1 képe:

 

havasesoesett Creative Commons License 2017.03.09 0 0 3056

a régi gépek érzékelője néha furán reagál a szinekre

 

HP 735 vakuval és infra zseblámpával (kék lett !) és vaku+720nm szűrő

 

 

 

Előzmény: .timber>>code (3055)
.timber>>code Creative Commons License 2017.03.09 0 0 3055

Narancs szurobol sem mindegy az ember milyet hasznal. A dragabbak altalaban long-pass szurok azaz kek fenyt abszolut nem engednek at, mig az olcsobbak altalaban csak szines uvegek... 

Előzmény: havasesoesett (3051)
.timber>>code Creative Commons License 2017.03.09 0 0 3054

at lehet alakitani de sok limitacioval fog jarni. 
Eloszor is nem erdemes full spectrumra alakitani live view nelkul mivel optikai keresovel a kulso filterezes nagyon korulmenyes. Megoldhato de csak akkor ha vannak olyan obijaid amiken jelolve van az infra. De komponalni ekkor is csak allvanyrol fogsz tudni, akkor meg mi ertelme az atalkitott gepnek?
Masodszor ha infrara alakitod a gepet akkor se lesz tokeletes, manualis obival tudnod kell majd mennyivel huzd tovabb a fokuszt hogy a kep eles legyen, AFnel meg be kell kalibraltatni az AF-et infrara, amivel egy gond van... nem minden obinal ugyanakkora a fokusz eltolodas.

 

A helyedben en eladnam a D70s-t es vennek egy picit modernebb bridge gepet es azt alakittatnam at, vagy ha tudsz szerezz be egy Sony A3000-t erre a celra (szerintem a legolcsobb megoldas infrazashoz) es akkor ha vannak nikon uvegeid akkor azokat is fel tudod rakni ra. 

Előzmény: loui_ (3043)
havasesoesett Creative Commons License 2017.03.06 0 0 3053

HP 735 : infraszűrő 850 nm.

 

havasesoesett Creative Commons License 2017.03.06 0 0 3052

HP 735 : infraszűrő 720 nm. Nem elég erős az infra érzékenység, tehát gyakorlatilag piros szűrőként máködik

 

Előzmény: havasesoesett (3051)
havasesoesett Creative Commons License 2017.03.03 0 0 3051

Nagy a csönd infra téren, tehát akkor megpróbálok OFF-olni.

 

HP735 narancs szűrő és csatornacsere

 

 

 

 

Azért nem teljesen OFF, mert vannak ezzel infra képek is

havasesoesett Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3050

havasesoesett Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3049

havasesoesett Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3048

havasesoesett Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3047

havasesoesett Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3046

havasesoesett Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3045

Előzmény: havasesoesett (3044)
havasesoesett Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3044

loui_ Creative Commons License 2017.02.22 0 0 3043

Sziasztok,

tudtok valakit aki Nikon D70s-t at tud alakitani IR fotozashoz? Par eve talaltam valakit, de a vegen nem tudtunk talizni, a telszamat meg elhagytam...

Elvileg ezt at lehet alakitani, de ha tevednek akkor szoljatok! ;)

Elore is koszi!

.timber>>code Creative Commons License 2017.02.14 0 0 3042

https://youtu.be/FyH-b_LDlSY 

Ha valakit erdekel UV fotozas :)

.timber>>code Creative Commons License 2017.02.03 0 0 3041

spotter cuccokhoz ejszakai vadaszatra?

Előzmény: havasesoesett (3040)
havasesoesett Creative Commons License 2017.01.31 0 0 3040

A kínaiak elkezdtek biorobotokat fejleszteni? Máskülönben mi értelme, hogy gyártanak 940nm-es zseblámpát?

Ócó, 2000 Ft

 

.timber>>code Creative Commons License 2017.01.30 0 0 3039

Viszont en az U340 v. UG11 filtert probalnam ki a helyedben. Kovetkezo stackem az lesz U340x2mm + S8612x1.5mm
Neked lehet egy UG11x3mm filtert erne meg, mert ott mar nagyon kicsi az IR szennyezes (de meg ez is jelentos ha nincs megfelelo obid :P)

Előzmény: WatchFun (3038)
WatchFun Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3038

Mondom én, találkozzunk februárban... :)

Én is úgy gondoltam egyébként, hogy - mivel low-cost project, azzal főzök ami van. A legegyszerűbb olyan fényviszonyokat teremteni (zárt térben, nyilván) ahol a lencsék illetve az egész optikai rendszer hiányosságai - ilyen-olyan spektrumú fények beeresztődése - az alkalmazott fényforrásokkal, illetve azok hiányosságaival csökkenthetőek, ráadásul nekem nem is nagyon van szükségem szabadtéren UV fotózásra, tehát a fényekkel könnyebben tudok variálni.

Előzmény: .timber>>code (3037)
.timber>>code Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3037

amugy csinaltam egy tesztet...
ket modositatlan geppel teszteltem es nagyjabol mukodik a dolog... egy UV-s led lampat raktam ugy, hogy felig egy UV fogo szemuveg mogott (UVban total fekete) es ugy lefotoztam Hoya-360-al. Egy nagyon pici lila atjon de valoban lehet UV fotokat csinalni de messze nem annyira hatekony mint egy atalakitott gep. 
Ugyanaz a fenyforras ugyanazzal az optikaval (eleg jo UV atereszto kepessegu): 
Modositatlan gep: 1/5 ido

UVIR gep: 1/125 ido

ergo majdnem 5 FE-kel kevesebb UV megy at a hotfilteren

Raadasul ez az UV lampa csak a nagyon kozeli UV-t sugaroz, valoszinuleg melyebb tartomanynal mar ennel rosszabb lenne a teljesitmeny, plusz nagyobb spektrumu fenyforras eseten tobb lathato feny szurodne be... 
Hogy alkalmas-e a modositatlan gep UV fotozasra? Hat valamilyen szinten igen, de pl ha vakuzol akkor az egy sima UG5-el az IR feny nagyon erosen fog szennyezni szerintem, foleg ha nem olyan optikat hasznalsz aminek az UV ateresztese jo. De valamennyire mindenkepp hasznalhato lesz. 

Előzmény: WatchFun (3030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!