Valóban, de azért ez enged egy kis mozgásteret. Azaz amire van pénzed, azok közük mi tetszik, és itt most ne csak a külsőre gondolj, hanem a "tetszik" a használhatóságra álljon. Mert lehet szép egy moci, ha utálok vele motorozni...
Nekem egy dízel autóm van, szóval tényleg nyugisan vezetek, de ha motorra ül az ember, akkor már csak a forgalom miatt is jobban megy, húzat-vált-fékez-visszakapcsol-megint húzat-stb. (Pedig az 1 henger/750ccm hidd el, igen nyomatékos...) De mikor az RGV250-esem volt (2T/V2), ami aztán pörgős volt - 6e-nél nyitott a power szelep, olyan 15e-ig lehetett pörgetni - , azzal is tudtam keveset váltva közlekedni Bp.-en. Sőt, még a Simson is elég "nyomatékos", hogy ne kelljen sokat váltani... ;-)
1. total kezdokent nyugodtan veheted a 4-600-as kategoriat csak lehetoleg ne sportmotorbol :)
2. ne azzal foglalkozz, hogy milyen a nyomateka vagy az ereje.
2.a. Eloszor talald ki, hogy milyen stil tetszik es kenyelmes (naked, chopper, tura-enduro, cross, stb)
2.b. Talald ki, hogy melyik motor hangja, stilusa tetszik (V2, S4)
2.c. Talald ki, hogy melyik motort tudod megfizetni!!!! Nem csak megvenni de karbantartani is.
3. Nezz utanna, hogy az altalad preferalt 2-3 motorral kapcsolatban (amik az elozo pontnak mar megfeleltek!) milyen tapasztalatok vannak (itt jovunk mi a kepbe :) )
4. Ne vegyel uj motort, ne vegyel nagyon draga motort es legfokeppen ne vegyel olyan motort amit esetleg kesobb nem tudsz ugy eladni, hogy a leheto legkisebbet bukd rajta anyagilag. A motorosok 99%-a kinovi az elso motorjat, de neha a masodikat is
5. SOHA ne menj egyedul motort megnezni es lehetoleg olyat vigyel magaddal, aki tenyleg ert a motorokhoz eloben is es nem csak ujsagokbol. A legjobb ha olyat viszel, aki szerelokent is ert hozzajuk. Nagyon atverhetnek, ha csodalkozo szemu, abrandoskent beallitasz motgort venni :)
6....
Majd, ha az elso 3 ponton tul vagy es megvan a "szerelem listad" akkor folytatjuk az oktatast :)
Nyilván nem fogsz örülni annak amit mondok, de ha tényleg tök kezdő vagy, akkor nem a nyomatékkal kellene kezdeni. Én inkább valami olcsóbb használt gépet ajánlanék. Sőt, ha ez valami kisebb enduró jellegű amivel terepen buknál néhány egészségeset, az sokat segítene a későbbiekben a nyomaték fékentartásában. Persze ha ezen már túlvagy, akkor a felhasználási céltól függ, meg az izlésedtől. Én nem vagyok egy chopper mániás, de midennapi bejárásra egy kisebb chopit vennék. Ha túrában gondolkozol, arra nekem nagyon bevált a 650-es V-Strom. A nyomatékgörbéje szuper. Valamelyik motoros újságban idén többször szerepelt különböző összehasonlításokban. Én így látom.
Nem tudom, hogy ejszaka meddig vagy kimenos, de ugy tunik, hogy 23.-an mar delutan 1-kor elindulhatok haza. Szoval nagy csoda eseten mar akar ejfel korul a nullason leszek. Szerintem maradjunk 24.-e reggel (kora delelotti randiba), de felolem kijohetsz ejjel a nullasra :DDDDDD
Hacsak Hegyeshalom nem lesz nagyon tele, akkor arra jovok. Nincs kedvem lejonni az autopalyarol...
Én sem kaphatok? Én már a múlt hétvégén Veled voltam. Tudniilik amikor a haverommal elmentem felderítésbe az asszonyok 150 éves (3db) szülinapi meglepijét szervezni, nem mondtam meg hova megyek. Ez persze nagyon bökte a csőrét, így amikor elmondtam, hogy Te hozod a gyereknek a T-t, rögtön rájött, hogy Veled voltam. Egyébként ott a határ mellett Hegykőt tudom ajánlani, ha fáradt leszel hazafelé. Kis szauna, infraszauna, masszázs, fodrász, uszi buzgárokkal stb. Ja, és kitünő a konyhájuk és a boraik is jók. Azért én komoly áldozatokra vagyok képes az Asszonyért.
Tisztelettel jelentem, hogy osszesen 1 gk apro es kb 0,5 kg kulonbozo tablas csokit vasaroltam a bulira :) Ezt termeszetesen csak a bulin megjeleno szemelyek fogyaszthatjak el :)
Emellett szinten szeretnem bemutatni Riacska kozel karacsonyfadisz meretu kinezetet... ;)
Ja es esetlegesen varhato par kep es esetleg film is az uj szerelmemrol (legalabbis, ha sikerul idoben megvennem.... )
Szoval holgyeim es uraim, keretik intezkedni otthon, hogy egy delutanra kapjatok kimenot a csaladtol :))))
Rendes kamerákon általában teljesen előre lehet fordítani az LCD monitort és akkor szemből is láthatod mit veszel. Szóval így kell érteni a Vanchu korszakalkotó ötletét.
Természetesen ilyenkor nem áll fejre a kép, mert automatikusan megfordítja a gép.
Nekem, ha nincs fenn a hatso doboz, akkor a kamera es az allvany a motor hatuljara is felrakhato. Az egyetlen hibaja a dolognak, hogy akkor veszed eszre, hogy elhagytad, amikor mar megalltal :( Ami meg szinten problemas lehet, ha esetleg valami vadbarom kerul moged, aki a kamerat meglatva elborult aggyal baromsagot csinal...
Kérlekszépen Titeket, akik nem a csevegőben tudatták, hogy van kamerájuk, hogy segítsetek kitalálni, hogyan tudnék élvezetesebb felvételeket készíteni! Pl. hátrafele vesz a kamera, de én előre nézek?
Tisztelettel jelentem, hogy megvettem a karacsonyi ajandekomat, igy a hetvegen motoros video gyartasaval fogok foglalkozni :D Azt, hogy melyik gepen lesz rogzitve (ZZR 1200 vagy ZZR 1100) meg nem tudom, de ahogy mulik az ido ugy lesz egyre biztosabb a ZZR 1200, mert nem lesz idom atiratni az ujat.
Kavet nem iszok, a tobbit meglatjuk az alapjan, hogy mikor megyek hazafele... Ha tul keson (koran), akkor szigetszentmiklosi lejarat (McDonalds lesz 24.-en delelott)
De igyekezni fogok 23.-an ejjel hazaerni :)
Ennek csak használ ha áll egy pár évet. Csak írd rá hogy mi az és mikori, mert az még nekem is igen kellemetlen volt, mikor apósom hűtőjéből kiemeltem egy ásványvizet és jót húztam belőle - lévén nagyon meleg volt - utána volt még melegebb belülről.:-))))