mivel a vaku full spektrumot nyomat es az IR zseblampa meg csak egy adott tartomanyt ez teljesen ertheto. :) Az infra zseblampa milyen hullamhosszu LEDet hasznal?
Narancs szurobol sem mindegy az ember milyet hasznal. A dragabbak altalaban long-pass szurok azaz kek fenyt abszolut nem engednek at, mig az olcsobbak altalaban csak szines uvegek...
at lehet alakitani de sok limitacioval fog jarni. Eloszor is nem erdemes full spectrumra alakitani live view nelkul mivel optikai keresovel a kulso filterezes nagyon korulmenyes. Megoldhato de csak akkor ha vannak olyan obijaid amiken jelolve van az infra. De komponalni ekkor is csak allvanyrol fogsz tudni, akkor meg mi ertelme az atalkitott gepnek? Masodszor ha infrara alakitod a gepet akkor se lesz tokeletes, manualis obival tudnod kell majd mennyivel huzd tovabb a fokuszt hogy a kep eles legyen, AFnel meg be kell kalibraltatni az AF-et infrara, amivel egy gond van... nem minden obinal ugyanakkora a fokusz eltolodas.
A helyedben en eladnam a D70s-t es vennek egy picit modernebb bridge gepet es azt alakittatnam at, vagy ha tudsz szerezz be egy Sony A3000-t erre a celra (szerintem a legolcsobb megoldas infrazashoz) es akkor ha vannak nikon uvegeid akkor azokat is fel tudod rakni ra.
Viszont en az U340 v. UG11 filtert probalnam ki a helyedben. Kovetkezo stackem az lesz U340x2mm + S8612x1.5mm Neked lehet egy UG11x3mm filtert erne meg, mert ott mar nagyon kicsi az IR szennyezes (de meg ez is jelentos ha nincs megfelelo obid :P)
Én is úgy gondoltam egyébként, hogy - mivel low-cost project, azzal főzök ami van. A legegyszerűbb olyan fényviszonyokat teremteni (zárt térben, nyilván) ahol a lencsék illetve az egész optikai rendszer hiányosságai - ilyen-olyan spektrumú fények beeresztődése - az alkalmazott fényforrásokkal, illetve azok hiányosságaival csökkenthetőek, ráadásul nekem nem is nagyon van szükségem szabadtéren UV fotózásra, tehát a fényekkel könnyebben tudok variálni.