Keresés

Részletes keresés

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2668
Nálam jobban kevesen utálják a 16:9-t, de a torzításnak ehhez semmi köze. Egy régi játéknál esetleg, ami nem támogat wide üzemmódokat.

De egy lcd-t nem natív felbontáson használni wide nélkül is elmebetegség.
Előzmény: krezidiesel (2664)
poppadom Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2667

Epp tegnap vettem egy ilyet ide Szingapurba, mert a 3 eves noti kijelzo elkezdett nagyon idegesiteni :))) 250 helyi penz volt, ami kb. 40k magyar kiralyi forint. Bekalibraltam es elso blikkre (emlekezet alapjan) a feketei gyengebbek, mint az otthoni Eizo 2231-nek. Teljesen jo monitor. Szerintem itt a forumon barkinek eleg lenne :))) Ez meg a wacom tabla ujra kedvet adott az itt keszult kepeim importalasahoz, atnezesehez, tomeges legyilkolasahoz :)

 

BUEK amugy mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (2650)
Petroff Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2666

A "widescreen"-t azért találták ki, mert a széles képarány áll közel ahhoz, ahogy az emberi szem érzékel. Minden más probléma (tojás és lepény fejű emberek a képernyőn) az emberi igénytelenség/butaság eredménye. A legtöbb esetben a helyes képarány így, vagy úgy minden készüléken elérhető. 

Előzmény: krezidiesel (2664)
kocsi Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2665

Amíg a parasztvakító reklámok a képátló méretéről szólnak, addig a gyártóknak az az érdeke, hogy minél jobban eltérjenek az 1:1 aránytól.

Előzmény: krezidiesel (2664)
krezidiesel Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2664

Lenne 1 láma kérdésem, félig off, de itt vannak azok a szakik akik ezzel legjobban képbe vannak.

Mostanság divat a 16:9-es monitor-tv.

De semmi sincs ebben a méretarányban, akkor meg minek?

A tv műsor 4:3 a fényképezőgépek 3:2 a filmek meg a faxom tudja mennyi de kiba szélesek.

(tényleg a filmek milyen oldalarányúak?)

Oszt elmegyek egy multiba ahol tvket, monitorokat árulnak és mindegyiken össze vissza torz a kép. Na akkor ki a hüjje?

Mert mekkora igénytelenség már (az én falusi agyamnak meg főleg) hogy árulják egy fél kocsi áráért az abrosznyi tévéket és hombárfejűek rajta az emberek.

Hát senkit se zavar?

Meg egy ilyen technika magátol nem tudja azt, hogy vizszintbe van mondjuk 1500pont függőbe 1000 akkor azt nem torzitja rá a maga semmire se jó méretére, hanem alul felül fekete csikot hagy? 

Megaztán olyat is láttam, hogy egymás felett két 42"-es tv ugyanaz a film mindkettőn az egyiken jó az oldalarány a másikon meg nem. Sőt sokszor a kirakott 64 tévéből kettőn jó az oldalarány (ugyanaz megy mindegyiken) a többin meg szar.

Mitől függ ez, és miért nem tudja magától ezt egy tv-monitor?

Nekem crt-m van , és azon minden frankó.

Ha egy képet 4:3-ra vágok vagy 2:1-re akkor is jól jeleniti meg.

Ugyanezt átviszem máshoz a hiper gépére, azt össze vissza torzitja a monitorja.

Igaz az én gépem 8 éves...

Ha szóvá teszem, akkor meg lefikáznak, hogy nehogymá, ezt meg kell szokni, ilyen a szélesvágányú monitor, vagy falun ilyen nincs?

Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2663

Eszerint a leírás szerint nincs benne szenzor.

 

r1 a linkelt tesztet neked is javaslom átolvasni...

Előzmény: y3k (2662)
y3k Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2662

Van egy mondas a pokolba vezeto utrol...

Amugy nekem mi a rossebb erdekem fuzodik ahhoz hogy kalibralt legyen a monitorod? Legalabb kiderulne az is, hogy mi a rak bajod van a fenyerovel. Nincs ezekben valami fenymero esetleg?

Előzmény: r1 (2658)
y3k Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2661

A wide nem huz szet semmit, csak akkor ha mas keparanyu felbontassal hajtjak mint a sajatja, es azt is csak akkor, ha ugy van beallitva.

Olcso TN paneles modellekt kerulje el.

Előzmény: blakjak (2656)
elhart Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2660

ÓÓÓÓ dehogynem. Hányat mutassak innen?!

Előzmény: Mercutio_ (2655)
r1 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2659

Koszonom szepen.

Előzmény: Digit79 (2654)
r1 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2658

Az mondta aki a kalibralast vegzi. Pixelellenorzessel, pixelgaranciaval es kalibralassal kertem a monitort es az o zsebebe kerult kevesebb penz azzal, hogy a kalibralasrol lebeszelt. Nem volt erdeke megvezeni, igy elfogadtam az erveleset.:)

Előzmény: y3k (2651)
r1 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2657

Es a kalibralastol megno a fenyero es 100%-rol visszavehetem 10 ala?

Előzmény: igazember (2652)
blakjak Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2656

 

Szervusztok!

 

Egy ismerősöm "megbízásából" kérdeznék.

Ő elég komolyan fotózik és szüksége lenne egy monitorra, képszerkesztésre (de mellette általános dolgokra, meg játékra is.

A régije egy 22-es Eizo CRT volt, amivel nagyon elégedett volt, de megérett a cserére. Mivel eléggé szűkös a költségvetése a jelenlegi Eizo TFT árakat elnézve valami olcsobb kompromisszumos megoldás kellene. Vagy érdemes-e használt EIZO-t néznie?

 

Mit javasoltok, mit használtok, tanács kellene.

A WIDE-ot be lehet úgy állítani, hogy a képet ne húzza-nyújtsa el?

(A kör ne "ovális"nak látszódjon vízszintesen) Remélem értitek mire gondolok.

 

Köszönöm a válaszaitokat.

Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2655

De azok nem is x-IPS/x-PVA monitor előtt ülnek;)

Előzmény: elhart (2653)
Digit79 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2654

Legjobb megoldást biztos, hogy a rendszeres (műszeres) kalibrálás ad. Ha viszont mindenképpen szemre akarod beállítani, vagy akár csak ellenőrizni, akkor ezt javasolom. A saját készítésű képek nem a legjobbak, főleg ha a korábban használt monitor sem volt kalibrálva.

Előzmény: r1 (2649)
elhart Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2653

Érdekes dolog ez a monitor és kalibráció kérdése. Az emberek igen nagy százalékának (nagyobbik) fogalma (fingja) sincsen, mi az hogy normális fehéregyensúly...akkor nem mindegy mi előtt ül?

igazember Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2652

Ne játszd el itt is amit az obi/váz témakörben szoktál tudálékoskodni - hallgass már végre egyszer a fiatalokra, nyugdíjasként jöjön meg az eszed és vidd el kalibráltatni!

Előzmény: r1 (2649)
y3k Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2651

Hulyeseget mondtak, mint a legtobb boltban altalaban, de hat te tudod kire hallgatol..

Előzmény: r1 (2649)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2650

Nekem Dell 2209 WA monitorom van, de nagyon elégedett vagyok vele, persze vannak nálam igényesebb és jobb szeműek is, de szerintem ezért a pénzért egy használható monitor.

Előzmény: O/O (2647)
r1 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2649

Nekem is azt mondtak, hogy kalibralas nelkul is teljesen jok, nagy kulonbseget ugysem vennek eszre es ha videokartyat tervezek cserelni akkor ne kerjem. Sajnalnam visszakuldeni, mert tenyleg nincs pixelhiba, nincs a kepernyo egy reszet erinto elszinezodes (legalabbis nem latok ilyet) es a vilagitas is egyenletesnek tunik (egyenletesen gyenge), de a napsutesben keszult kepeim mind olyanok, mintha borult idoben keszultek volna. Egy nyari kirandulas kepeit ezen nem szivesen neznem vissza, a viragfotokat meg plane.

Előzmény: O/O (2647)
r1 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2648

Mar ugyis tudom fejbol az osszes beallitast, ugyhogy nyomtam egy factory resetet, de a brightness es kontraszt egyarant 75-re al vissza (kontrasztnak ez megfelelo is lenne, de a fenyero igy nagyon harmatos).

Raadasul nem csak a fenyerovel vannak gondjaim, mert a szinek sem az igaziak.

Előzmény: Mercutio_ (2646)
O/O Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2647

Nekem azt mondták az üzletben, hogy a Dell 2311-es majdnem jó, míg a 2410 siralmas a gyári kalibrálást illetően. Ezt a 2410-nél saját szememmel láttam, nem is mertem elhozni kalibrálás nélkül. Ezért is furcsa és egyedinek tűnik az eseted, valami elvan ott állítva szerintem is!

Előzmény: r1 (2644)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2646

Próbálj egy factory resetet, hátha valahol el lett állítva valami.

Nálam kalibárlás nélkül is Dell 2209WA-n brigtness = 0 és még este így is sok a fény, majd kiég a szemem...

Előzmény: r1 (2644)
y3k Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2645

Kalibralni kell, szemre sovenyt sem ultetnek..

Előzmény: r1 (2644)
r1 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2644

Mindket monitoron ugyanazt a fotot nezem es ha lehetne akkor szvsz hozza tudnam allitani a regihez. Mar az meglepett, hogy a fenyero alapban 75-on allt es nagyon sotet volt a kep (most maxon all, de egy picit meg erzesem szerint elbirna). Az R,G,B, alapbol mind maxra volt huzva es ugy tunik, hogy nem veletlenul, mert csak picivel lehet ettol elterni. Tegnap meg arra gondoltam, hogy max odaadom a lanyomnak, nekem pedig marad a regi, de igy neki sem adnam oda szivesen. - Mindegy, delutan bekotok mellejuk meg egy harmadik monitort, ill kiprobalom masik gepen is, de gyanus, hogy posta lesz belole, mert nem tudom, mit lehetne meg allitani rajta (asszem 8 napom van ra).

Pixelellenorzest kertem es kalibralast is akartam, de masik videokartya jon a gepbe, igy arrol letettem.

A kovetkezo beallitasokkal talaltam eddig a legjobbank: Custom mod, br:100, cont:75, R:100, G:96, B:98. - Ezzel szemben most neztem utana egy tesztnek, ahol a kalibralas utan: Custom mod, Br:7, Contr:75, R:100 ,B98, G99 jott ki, tehat azt mondanam, hogy szemre is valami hasonlo jon ki, de mi ez az oriasi fenyero elteres?

Van valakinek ilyen monitora (biztosan van) es megtenne, hogy megnezi a sajat beallitasokat?

Előzmény: Mercutio_ (2638)
y3k Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2643

Ippeg arrol meg elottem egy u2410-es, 8 biten annyi mint a dvi/hdmi, felett nincs tapasztalatom, eugyben olvasnek en is szivesen.

Előzmény: O/O (2642)
O/O Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2642

Köszi! Ha valaki tudna segíteni dislay porton történő csatlakoztatás nehézségeiről a gyakorlatban, azt megköszönném.

Előzmény: y3k (2641)
y3k Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2641

Digi csatlakozon, s ha nem piszkaltak a vga kontrol paneljet, valamint nem kavar be valoma gamma allitgato progi, akkor hordozhato a profil.

Kulso szinhomerseklet meg egy dolog, nem katonai kalibralast vegeznek az uzletekben.

Előzmény: Mercutio_ (2640)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2640

Ha a saját gépedhez/videókártyádhoz kalibrálták és azóta nem változott akkor jó, ha egy másik videókártyához akkor már lehet eltérés, illetve az üzletbeli körülmények (környezeti fény ereje, iránya) is lehetett más emiatt a monitorhoz beállított fényerő lehet sok vagy kevés.

Előzmény: O/O (2639)
O/O Creative Commons License 2010.12.20 0 0 2639

Ha az üzletben kalibrálták a monitoromat és adták hozzá az ICC profilt az jó lehet úgy, vagy kénytelen leszek kalibrálni mégegyszer?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!