Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15329

Argus C3-as korai kiadás, a kevesebb záridő választékkal.

Bal: C3         Jobb: C2

Számos kiadást élt meg a C sorozat, jóval a II. világháború előtti időktől, a 60-as évek végéig népszerű volt az USA-ban, és még a hadsereg is rendszerbe állította.

Filmekben gyakran látható a szereplők kezében:

A cserélhető obik, az M42 bázistávján használhatók.

Előzmény: birdistheword (15325)
pater68 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15328
Előzmény: birdistheword (15325)
Maxibá Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15327

Köszönöm szépen!

Előzmény: nemethla (15321)
Noxin Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15326

A Sky kapitányban is hasonló volt, valószinűleg egy Argus lesz. Nem egy drága cucc. 

Előzmény: birdistheword (15325)
birdistheword Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15325

M42 OFF - elnézést!

 

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni: a klipben létező fényképezőgép látható a hölgy kezében? https://www.youtube.com/watch?v=fND_Y6OgsDs Ha igen, pontosan milyen típus?

 

Nem akartam adok-veszek topikot zavarni kérdésemmel, és - ha minden bizonnyal nem is M42-es rendszerről van szó - talán itt tudják a választ :-)

bandita39 Creative Commons License 2016.01.25 -5 0 15324

Köszönöm a választ,már megegyeztem az eladóval de szólok neki hátha megérti :)

Előzmény: bmwr12 (15323)
bmwr12 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15323

Szervusz!

Bár nem engem szólítottál meg, és a mester valszeg nem fog megorrolni rám (és remélhetőleg Te sem), de a kérdésedre:

100% hogy nem, sőt ha azonos kiadású donorból építenéd át az esély lehetősége kb. ugyanannyi, vagy esetleg 95%.

Előzmény: bandita39 (15322)
bandita39 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15322

Szia Mester szerinted van rá esély hogy egy Minolta md 50 1.4 frontlencséje paszoljon egy Af es Minoltáéhoz az is 50 1.4 szürőmenet azonos ? Köszi.

Előzmény: nemethla (15321)
nemethla Creative Commons License 2016.01.24 0 0 15321

Adapterrel, nem lesz végtelened, csak képminőséget rontó lencséssel. Ha egyáltalán kapsz olyat.

 

Előzmény: Maxibá (15320)
Maxibá Creative Commons License 2016.01.24 0 0 15320

Sziasztok!

Kaptam egy Minolta MD 50 1.7- es obit. Hogy tudom felrakni egy Canon vázra? Egyáltalán van értelme?

Előre is köszönöm a segítséget, üdv Zs

pater68 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 15319

Én is árképzésről érdeklődöm. Mi lehet a reális ára egy exa végű, jó állapotú Carl Zeiss Q1 Flektogon 4/25-nek, cuccaival, dobozában? 

pater68 Creative Commons License 2016.01.24 0 1 15318

9-10e

Előzmény: SzAndras0 (15317)
SzAndras0 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 15317

Sziasztok!

Közepesen használt Jupiter 37A, nem MC-s, mennyit érhet? Egy barátom árulja, blende finoman jár, gyári műanyag dobozában van.

Köszi!

katicahaz Creative Commons License 2016.01.17 0 0 15316

Koszi, nekem a jupiter 37A maradt m42 es vegu, csak egy par szaz forintos kinai /aliexpr/ csavartam ra es van vegtelenem. Szerintem hasonolokeppen kihezagolhatta, a hatso lencsetagokat, mint en a helioset. Mindenesetre parades a minosege pl. a kitobi nevetseges ez mellett hasonlo ugyanilyen gyutavon. Tobbet hasznalom mint a 70-200 asomat!

Előzmény: pater68 (15314)
Jahno Creative Commons License 2016.01.17 0 0 15315

Szerintem nem teljesen értetted a kérdést.

Előzmény: galalo50 (15312)
pater68 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 15314

Bocs, hogy belevau.

A Jupiter 37A-t nem kell átalakítani. :)

A végét kell lecserélni.

Úgy hívják az alkatrészt, amit be kell szerezni, h KP-A/N.

 

http://top35mm.com/kp-an-lens-adapter-built-in-mount-nikon

 

Előzmény: katicahaz (15313)
katicahaz Creative Commons License 2016.01.16 0 0 15313

A lencses adapter az szerintem baromsag ugyanis agyonvagja a kepminoseget! Elajandekoztam.

Valojaban nem biztos, fontos a vegtelen mivel a kozel kepek bokehje altalaban a lenyeg....

Egy helios 44-2- ot atalakitottam egy orosz video utan es 100 os a siker. A jupiter 37A obit mar atalakitva vettem!

 

Előzmény: galalo50 (15312)
galalo50 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 15312

Melyik Nikon vázon, milyen blendével, milyen tárgy távolságon?

http://www.dofmaster.com/dofjs.html

 

Lencse nélküli adapterrel az M42-es obikkal Nikonon nincs végtelen!

A lencsével ellátott adapter nagyon agyonvágja a képet.

De!

Hallani olyat, hogy némely M42-es obi megbuherálható.

 

 

Előzmény: p.g.vecses (15309)
pagrus Creative Commons License 2016.01.15 0 0 15311

Itt találod a vázmélységeket:
https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance

1,04 mm a különbség, ha én ennyit elállítok az objektívemen akkor 5-6 m között lesz éles végtelen helyett.

Előzmény: p.g.vecses (15309)
nemethla Creative Commons License 2016.01.15 0 0 15310

A 44-2-est bátran. Chipes adaptert a mkIII-ashoz inkább ne vegyél, egy sima egyszerű 1500,- ft-os M42 elég ( a chipesek nem mind egyikét szeretik az 5D III-ak. És ha nem, akkor csúnyán reagálnak. nem éri meg kockáztatni, ott az élőkép, ha kell segítség )

Előzmény: laszili (15304)
p.g.vecses Creative Commons License 2016.01.15 0 0 15309

sziasztok!

 

tudja esetleg valaki, hogy hány méter a végtelenje egy m42-es 55mm-es obinak nikon vázon bárminemű mókolás nélkül, lencse nélküli adapterrel?

 

Köszi!

Jahno Creative Commons License 2016.01.15 0 0 15308

Ez technikai pofázós csoport, az adokveszek itt lenne:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191850

Előzmény: Kersti (15306)
Kersti Creative Commons License 2016.01.15 0 0 15307
Előzmény: Kersti (15305)
Kersti Creative Commons License 2016.01.15 0 0 15306

Eladó egy szép állapotú MC HELIOS-3 (8 diafragma lemezes),amely legendásan az éles képeivel tűnik ki a Helios széria közül.
Esztétikailag szép állapotú, a lencsék gomba és mikrókarc mentesek.
Első és hátsó zárókupakot adok hozzá.
A lencsén a menetes rész felül teljesen a menet mellett van egy apró pötty, de mivel ez ennyire a szélen van a képen nem jelenik meg.
Széria száma:9303323
Ára: 10.000 Ft (fix)
Az ár fix, engedni nem szeretnék belőle, mivel tényleg tökéletesek a vele készült képek
A vele készült képeket itt lehet megnézni:

https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/albums/72157661493411779

Mail publius
Mobil:t.mobile öt hat hat 1349
Igény esetén postázom

Kersti Creative Commons License 2016.01.15 0 0 15305

Eladó egy új állapotban lévő INDUSTAR 61 L/Z 2,8/50mm-es orosz makróobjektív eredeti dobozában.
Gyönyörű , patika állapotú, a lencsék mikrókarc mentesek, a gyűrűk szépen egyenletesen forognak.
A gyári száma:8340640
Ára 15.000 Ft (fix ár) az állapota miatt nem engedek az árból.
Mail publikus
Mobil:t-mobile öt hat hat 1349
Igény esetén postázom

 

laszili Creative Commons License 2016.01.12 0 0 15304


Sziasztok!
 
Szereném kipróbálni az M42- es életérzést.
Talàlta is a padládon egy HELIOS M44-2 58 f2 es szuper
lencsét!
szsz:78299705
a széria számból arra következtetek, hogy 1978 as gyártmàny.
szóval az a kérdésem, hogy
-Fel tudom-e tenni a jelenlegi CANON EOS 5D MARK III as
full frame-es gèpemre anélkül, hogy "bevetne" a tükörbe??
vagy más galibát okozna?
-tudok majd a végtelenben is fókuszálni?
 
a vàlaszokat előre is köszi!!!
szityo73kukacfreemailponthu
 
 
 

Noxin Creative Commons License 2016.01.10 0 0 15303

Ha már Rokkor, akkor inkább a 2,5/100mm, na az egy csoda.

De az 1,2/50-es sem panaszkodhat a 24 mpixeles fullframe érzékelőn és az ötvenéves 1,5/50-es Jupiter3 se.

Előzmény: pagrus (15300)
Vaporshark Creative Commons License 2016.01.10 0 0 15302

az egy nagyon jópofa optika! :)

Előzmény: pagrus (15299)
monyesz Creative Commons License 2016.01.08 0 0 15301

"(Ha jól tudom sok régi obi nem rendelkezik megfelelő felbontás kivetítéssel)."

 

Van aegy Auto Takumar 3.5/35-öm, nagyon szépen hasít 20mpx-en. Szerintem egy urban legend ez kivetítés dolog.

Előzmény: edding1100 (15297)
pagrus Creative Commons License 2016.01.08 0 0 15300

Hosszabb fókusszal a Minolta MD 2,8/135-ös jut eszembe, bár az nem menetes de Sony E-mount gépekre adapterezhető. Azt hiszem letölthető az eredeti kép, 8-as belndével készült de már 2,8-nál éles a sarkokban is.

 

https://www.flickr.com/photos/136339411@N08/24224792316/in/album-72157663171484591/

 

Előzmény: pagrus (15299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!