Keresés

Részletes keresés

hydronius Creative Commons License 2019.06.06 0 0 29368

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, normál használat után másnap így találtam...én

nem vertem oda sehova, de nincs kizárva, hogy a családból valaki "találkozott" vele...

Előzmény: Jahno (29367)
Jahno Creative Commons License 2019.06.05 -1 1 29367

Ha melegszik, akkor kiírja és le is kapcsol. Ha nem, általában akkor is csak olvad. Vakuknál akkor van ilyen, ha opciósan odavered, kicsit kimozdul a cső és lábánál nem érintkezik hanem átüt.

Előzmény: képfaragó (29366)
képfaragó Creative Commons License 2019.06.05 0 0 29366

Ha így van, akkor távolból nem lehet pontosan megmondani a hiba okát. Szerencsés esetben egy tisztítás és plexicsere után újra működik.

De ki kell deríteni, mi okozta a hibát. Legvalószínűbb hogy kemény túlterhelés történt. Sok fotós egyáltalán nem érzi, hogy a villanás amit kér, milyen melegedést okoz. Ezután már elég a villantást sokszor és gyorsan egymás után ismételni, és máris megvan a baj.

Előzmény: szőrmók (29365)
szőrmók Creative Commons License 2019.06.05 0 0 29365

Szerintem valami feketedés látszik a plexi alatt.Valami szikrázás lehetett a villanócső lábánál.

Előzmény: képfaragó (29364)
képfaragó Creative Commons License 2019.06.05 0 0 29364

Miért nem írod le pontosan, hogy mi a gondod?

Előzmény: hydronius (29362)
hydronius Creative Commons License 2019.06.04 0 0 29363

Ez lemaradt, bocsánat...

Előzmény: hydronius (29362)
hydronius Creative Commons License 2019.06.04 0 0 29362

Sziasztok!

 

egyik napról a másikra ezt találtam az egy hónapos vakunal (yn 968n) Mennyire 

eselyes/érdemes ennek javítása?

 

koszonom!

Jahno Creative Commons License 2019.04.19 -1 0 29361

És miképpen jön ez ide? Pisztáciafagyit sem szokás a kisfröccshöz hasonlítani, bár mindegyik kiváló cucc. Kivéve a fagyit és a bort?

Előzmény: képfaragó (29360)
képfaragó Creative Commons License 2019.04.19 0 0 29360
Előzmény: Jahno (29359)
Jahno Creative Commons License 2019.04.19 -1 0 29359

Erre már céloztunk páran, csak valami koncepcióról beszéltek...

Előzmény: képfaragó (29358)
képfaragó Creative Commons License 2019.04.19 0 0 29358

Szerintem ez a használhatatlan kacat egyetlen szót sem érdemelt volna, lapozzunk.

Előzmény: A2Lac (29357)
A2Lac Creative Commons License 2019.04.17 0 0 29357

Aki bír a német nyelvvel, az megpróbálhat konkrétabban belekérdezni az eladótól, aki nem szakértője a dolgoknak, mint ahogy én sem.

Ebay-Kleinanzeigen apró: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/blitz-spot-light-lampe/947907157-245-9368

Sok sikert!

 

Előzmény: ruzsa janos (29356)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.04.14 0 0 29356

Ez úgy néz ki, mintha ahhoz a vakucsőhöz való lenne, amit a 29330 hozzászólásban belinkeltem. (Amiről egyelőre  annyit már tudok, mert kipróbáltam,  hogy egy normál, 120Ws-os U-csőnek a feszültségével, 300 volttal, és gyújtófeszültégével nem villan el...)

Ki árulja ezt és mennyiért?

Előzmény: A2Lac (29344)
A2Lac Creative Commons License 2019.04.05 0 0 29355

Attól tartok én is, a csatlakozó alapján, hogy külső egység volt hozzá (akku), a vezérléssel együtt. Nem simán 220-as kábel, valami kapcsolóval, ahogy állítja az eladó. Megbontani nem fogja sztem, ennyit neki sem ér..

A festés elég katonai, ha náci vallató cucc, akkor pláne kihagyom.

 

Előzmény: Jahno (29354)
Jahno Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 29354
Ha dísznek kell, akkor akármi, de világításnak megcsináltatni anyagi csőrös pöcsön lövés. Ha egyáltalán vállalják, mert ha ez csak egy fej sallang nélkül, akkor azért, ha ebben kell a kondikat és panelt cserélni + akkus ládát szerkeszteni hozzá töltő el, akkor azért.
Előzmény: A2Lac (29353)
A2Lac Creative Commons License 2019.04.04 0 0 29353

Amiket írtál, azok ésszerűek, igen – de nem abban gondolkodom.

Van egy kisvaku meg egy távolkeleti másodfény a háttérhez, ezt pedig rábíznám egy hozzáértőre, max dísz lesz belőle.

Azért kösz!

Jahno Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 29352
Rajongóknak elég egy kisvaku is meg valami box. Instára meg mobiltelefon és valami kötelező effekt.
Előzmény: A2Lac (29350)
Jahno Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 29351
Én a fényig láttam, abból ez kicsi ocxsó:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1L6v3SpXXXXboapXXq6xXFXXX2/GODOX-K-150A-Portable-Mini-Master-Studio-Flash-Lighting-K150A-150WS-150W-Small-Strobe-Photography-220V.jpg

Van belőle femesebb is, de a 300as verziója is 25-35ezer újonnan, igaz nem elég jól kinéző sztímpánk, de villan, távvezérelhető.

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1sW6xlrsTMeJjSszhq6AGCFXaN/Godox-DE300-300W-Compact-Studio-Flash-Light-Strobe-Lighting-Lamp-Head-300Ws.jpg
Előzmény: A2Lac (29349)
A2Lac Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 29350

Színpadi világítások mellé gondoltam és/vagy állványon: rajongói_közös_fotók_sztárokkal témához.

A2Lac Creative Commons License 2019.04.04 0 0 29349

Jahno, mi az amire gondoltál hasonló új alatt? Én 100 körül látom azokat: fémház, belső generátor, reflektor és villanó funkciókkal, esetleg távvezérlő adapter bemenettel, stb.

Tényleg hobbi szintű a dolog, vagyis nekem fontos, hogy jól IS nézzen ki (majd egyszer) – retro/steampunk kollekcióhoz.

Előzmény: Jahno (29345)
exhighand Creative Commons License 2019.04.04 0 2 29348

Klassz hangosbeszélő még lehet belőle.

Előzmény: Jahno (29347)
Jahno Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 29347

Ki tudja mi vele a célja. Igaz akkor leírhatta volna.

Előzmény: nemethla (29346)
nemethla Creative Commons License 2019.04.04 0 1 29346

Ember, villanócső sincs benne.. És ha meglenne, eldurran és a egész nem ér 2 ft-ot

 

Előzmény: A2Lac (29344)
Jahno Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 29345

Ha tetszik és hobbizol, akkor vedd meg. Amúgy minek? Használni való új hasonló vaku van már kb. 10ezer pénzért, ami új és működik. Ez valószínűleg külön generátoros cucc.

Előzmény: A2Lac (29343)
A2Lac Creative Commons License 2019.04.03 0 0 29344

 

Előzmény: A2Lac (29343)
A2Lac Creative Commons License 2019.04.03 0 0 29343

Tisztelt fórumozók!

Magamat nem vallom annak, de talán tudna valaki segíteni, aki látott már ilyet.

Nekem nagyon tetszik, de nincs róla semmilyen infó, csak az hogy vaku. Se felirat, se kábel, csak egy csatlakozó aljzat. Állítólag 220 Voltos.

Mielőtt megvenném jó volna tudni, hogy miféle, még ha potom pénzt kérnek is érte.

 

 

 

Mattmatic Creative Commons License 2019.03.20 0 0 29342

Yongnuo 560 vakut keresek (esetleg távkioldóval együtt!) sürgibe.

Köszönöm!

képfaragó Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29341

Erre nem tudom a választ, mert korántsem biztos, hogy a nagyobb feszültségű félvezető kellően gyors is. Én kipróbálnám azokat a rendszervakukat amelyek már léteznek és nagyon leszabályozhatóak.

Például a Metz 54 mz-4i 1/250 teljesítményre leszabályozható, és ekkor a villanási idő 1/20.000 s. (Ha valakinek kell, olcsón el is adom)

Az expozíció pedig némi érzékenységnöveléssel és nagyobb rekesszel megoldható.

Előzmény: ruzsa janos (29340)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29340

Később esetleg azért használtak nagyfeszültségű vakukat, mert ezek villanása rendkívül gyors.

Ma meg akkor, ha egyszerre akarok rövid, mondjuk 10-20 ns impulzust, de ugyanakkor valamennyi fényerőt is. Létezik 1500 voltos, sőt, valószínűleg nagyobb IGBT is , azzal már össze lehet hozni. 

Előzmény: képfaragó (29332)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29339

Kérdésed nem konkrét.

Előzmény: Jahno (29335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!