Meg a közgyűrűkészletem dobozának a hátulján is az van, hogyaszongya:
50mm-es obit alapul véve 12mm közgyűrűvel a "macro ratio" 1:4,2 ; 20mm közgyűrűvel 1:2,5 ; 36 mm közgyűrűvel 1:1,4.
A fenti képletet ezek elvileg alátámasztják. pl. 36/50=0,72 --> 1:1,4
A példád mondjuk elég elgondolkodtató, mert egy elméleti 1 mm-es kihuzattal számolva 50mm-es obihoz 1:50-es leképezés jön ki, de nem hiszem, hogy pl. egy alapból 1:6 leképezésű 50mm-es obi 1 mm-es kihuzattal 1:50-ig romlana.....
Köszönöm, sztem is jó vételt csináltam, nagyon meg vagyok elégedve a géppel.
Objektívem van egy rakat, igaz majd mind M42, de sztem nagyon jók.
Asszem neked látnoki képességeid vannak, mivel javarészt fix obijaim vannak,
azért van még mit beszerezni és ez nem pont az extrém nagylátószög, meg a 200mm! :)))
De ne offoljuk ennyire szét ezt a topicot, megkereslek mélben, igaz, hogy a karácsonyi kiadások miatt max a jövő évben terveztem bármit is beszerezni......
Egy NikonCP4300-on használtam, a haveromnak meg Minolta Z1-e van, sztem mindekettőn elég észrevehető a minőségromlás. Adapterrel lett használva, elég közel van az objektívhez.
Off
Csak párszor használtam, de most, hogy vettem egy X300-as Minoltát, már nem is érdekel a digigép! :))) Így az csak nyűg, mert azért még cipelem magammal azt is a tartozékaival együtt. De szándékomban áll egy másodvázat is begyűjteni, akkor végképp kikerül sztem, vagy nagyobb táska kell.... :))
Az enyém nem tartalmaz makroelőtétet, haveromnak viszont olyan van, az többe került és annak nagyobb a frontlencséje. Nekem igazából egyik sem tetszik, sztem nagyon lerontja a képmínőséget. Egyszer kíváncsiságból teszteltük őket, minőségre egyformák.....
Az utolsó tag nem biztos, hogy a szett része. A képekből nem lehet kivenni, de valami menetátalakító gyűrű lehet.
A közgyűrűsor többnyre 3 különböző hosszúságú távtartó gyűrű, amit eggyütt, vagy inkább külön külön a gépváz és az objektív közé kell tenni, ezzel bizonyos távolságra eltávolítja az objektívet a filmsíktól - csökken az objektív közelpontja, nő a nagyítása. Makrózásra jó.
A fater lomjai között akadtama következő cuccokra, de nem tudom mi lehet pontosan. Egy biztos az egyik gyűrű M42-es menetet alakít vmi nagyobbra, a többi meg nemtom mire jó.
Gyártottam képet neked a 0,6x-val és egyet nélküle. Ez az olcsóbbik változat. Felbontása ugyanolyan szar mint a drágábbiknak, csak annak nagyobb a frontlencséje, van olyan gép amire az a jó, mert azzal nem vignettálnak. Ki kell próbálni vétel előtt.
coco!
Szép György szepgyorgy@axelero.hu (04.11.28.)
Tel: 06 34 577500 Keresek Kínálok
? EOS/M42-es adapterek eladók. 7000 Ft/db + utánvét.
ez a "pöcökbenyomós" változat, vagyis az A-M kapcsoló nélküli obival is tudsz rekeszelni mert a gy?r? benyomja a kis rudat az obi alján. Pestre valami 700 Ft az utánvét.
Szülinapra akarunk venni egy srácnak a Canon PS A30-asához előtétlencsét adaptergyűrűvel együtt. Tudtok ajánlani vmit? Találunk egyáltalán vmit ehhez a modellhez, kompatibilis az újabbakkal?