Keresés

Részletes keresés

fullfildes Creative Commons License 2011.01.19 0 0 2698

A 2209 csak HD Ready felbontású, a többi utódmodell FullHD.

 

Nekem 1 hetes a 2209-tökéletes :)

 

Mindhárommal jól jársz!

 

Előzmény: konaking (2697)
konaking Creative Commons License 2011.01.19 0 0 2697

Sziasztok!

Monitor cserén gondolkodok, a topikot olvasva, a Dell lesz a befutó. De a monitorgurut nézve, 3 között vacillálok, 2209 wa, 2211, 2311. Van valakinek ezekkel tapasztalata, hogy melyiket érdemes venni. Jelenleg egy LG F77B van, gondolom ettől mindegyik nagyságrendekkel jobb.

fullfildes Creative Commons License 2011.01.14 0 0 2696

Vagy egy profi emberkélvel profi cuccossal kalibráltatni.

 

ÉPg és föld a képe utána.

Előzmény: Black Dragon (2694)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2695

Köszi, hogy foglalkozol velem, igen, a monitoromon vannak ilyen lehetőségek. Az a gondom, hogy nem windowst használok, így nem igazán jöhetnek szóba wines program által vezérelt cuccok. Ezét szeretnék OP rendszer független beállítást.

Előzmény: Black Dragon (2694)
Black Dragon Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2694

Ha van rá lehetőség, természetesen  - megfelelő tesztábrák segítségével - az OSD menün belül is beállítható, de ezek az eredmények bizonyos esetekben közel sem ideálisak.

Ha igazán jó színprofilt szeretnél létrehozni, mindenképpen be kell szerezned valamilyen hardveres eszközt.

 

Itt egy érthető videó, hogy kicsit jobban "képbe" legyél.

Előzmény: Törölt nick (2693)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2693

Köszönöm a gyors választ, megnéztem az ajánlott videót, de a bemutatott program használata nálam némi nehézségekbe ütközik. Szeretém tudni, nem lenne jobb, ha a monitor OSD menüjében állítanám be a megfelelő értékeket? mert azt nem befolyásolja az éppen futó program. Egyébként milyen hardveres eszközök léteznek a beállításra, és érdemes nekem ezen gondolkozni? Ár/érték?

Előzmény: Black Dragon (2692)
Black Dragon Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2692

Az egy elég jó panel, és szerintem alkalmas is a céljaidra.  A színhelyes megjelenítéshez szükséges kalibrációt, precízen valamelyik hardveres eszközzel lehetne elvégezni / végeztetni.

De szoftveresen magad is elvégezhetsz egy egyszerű, de ingyenes kalibrációt, melynek a videóval illusztrált leírását megtalálod itt.

Egy próbát megér.

Előzmény: Törölt nick (2691)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2691

Sziasztok!

LG Flatron L 1930S monitorom van, még azelőttről, hogy komolyabban vettem volna a digitális fotózást. Annyit sikerült kiderítenem róla, hogy s-ips panel van benne. Kérdésem lenne, hogy mennyire tudom ezzel színhelyesen megjeleníteni képeimet, alkalmas-e digifotózáshoz, valamint hogyan tudom bekalibrálni, vagy legalább közelítően beállítani, hogy jók legyenek a színei?

Unown Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2690

Jaj, basszus ez nagyon gáz! Van a monitor menűjében egy opció, ami ezt a DDC/CI-t ki-be kapcsolja. Hát itt le volt tiltva ez a két irányú kommunikáció, ezért nem működött. Most már működik a NaViSet szoftver, de leginkább csak arra való, hogy a monitor menüjében elérhető beállításokat windows-os ablakokban is lehessen állítani.

Előzmény: Unown (2689)
Unown Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2689

Használ valaki NEC EA231WMi-t? És ha igen, sikerült telepítenie a NaViSet nevű programot? Pontosabban nem is telepítenie, hanem használnia sikerült-e? Az enyém ugyanis azt mondja, hogy nem talál DDC/CI kompatibilis monitort.  (ATI 4670-es kártya, win7 64 bit).

 

A monitor egyébként gond nélkül működik, driver fent van, minden rendben, csak bosszant, hogy ez a segédprogram nem megy. Van valakinek vmi ötlete?

y3k Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2688

Amit a crt-knel, huzamos allando tartalom nem valik elonyukre.

Előzmény: krezidiesel (2687)
krezidiesel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2687

Ez a foszfor az mit jelent?

Előzmény: y3k (2683)
krezidiesel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 2686

Projektorokhoz ért valaki?

Szeretnék venni egyet, 100eft lenne a fájdalomhatár, használt is szóba jöhet.

Mit kell ezeknél nézni?

Mercutio_ Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2685

Ha az áfa-t vissza tudod igényelni, akkor vedd amit Venyerin írt (LG W2220P) az 46,9+FA, ennél olcsóbban IPS/PVA paneles moncsit nem találsz újonnan. Azért olvass utána, nincs-e vele valami gond a használók szerint...

Előzmény: _decens (2682)
nord Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2684
"mit javasoltok?"

Még egy kicsinkét gyűjtögetni mellé? ;)
Előzmény: _decens (2682)
y3k Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2683

Monitornak nem valok, egyreszt a foszfor az foszfor, masreszt nem teljeen nyugodt a kepuk. Mozira messze jobbak.. 

Előzmény: krezidiesel (2680)
_decens Creative Commons License 2011.01.07 0 0 2682

mesterek! küszöbön áll egy monitor vásárlás, de eléggé alacsony a büdzsé. tudom a litániát az ips panelről, meg minden, de ha jól láttam, ezek alaphangon 60-ról indulnak, határ pedig a csillagos ég.

a helyzet viszont az, hogy a 40e ft (bruttó) környékéről kéne valami jó (jobb) monitort összehozni, és mivel számlás buli, ezért használt kütyük nem jöhetnek szóba.

jelenleg egy benq 2200hda-n dolgozom. (ezt csak úgy kiindulásként mondom.)

mit javasoltok?

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2681

Őszintén: nem tudom.

 

A statikus kontrasztjuk magasabb, mint az LCD-nek, és a betekintési szög is kiváló. Viszont nem tudom, hogy a linearitással mennyire törődnek. A TV piacon túlszaturált színekre van szükség, nem hinném, hogy a plazma TV-k olyan minőségű LUT-ot használnának, mint a pro monitorok.

Előzmény: krezidiesel (2680)
krezidiesel Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2680

Ha már plazma!

Plazmatévéknek milyen a képe az lcd-hez képest?

Az mennyire szinhelyes?

Monitornak lehetne használni?

Előzmény: DIE_ROBOTER (2674)
seeman Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2679

Két hete nekem is az van. Nem is kell jobb.

Előzmény: poppadom (2667)
dzzsoni Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2678

Köszi!

Előzmény: DIE_ROBOTER (2677)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2677
Viccet félretéve: lehet valami általános szöveg, ami minden leírásba bekerül. Lcd-t hátulról világítják.
Előzmény: dzzsoni (2675)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2676
Ha lcd-nél foszforról beszélnek, akkor egy color-star útmutatóját kaptad véletlenül.
Előzmény: dzzsoni (2675)
dzzsoni Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2675

? Ezt most nem értem. Lcd van.

Előzmény: DIE_ROBOTER (2674)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2674
lcd != plazma
Előzmény: dzzsoni (2673)
dzzsoni Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2673

"az egyiknek azt mondták, hogy őrizze meg az oldalarányt, a másiknak meg hogy nyújtsa a képet teljes kitöltésre."

 

 

Ez roppant jó kérdés. Samsung használatiba azt írja, lehetőleg mindig töltse ki a képet, mert a "fekete csík" nem tesz jót neki, azaz csökken a kontraszt, foszfor nem egyenletesen ég ki. Ezt én se tudom. Vélemény?

Előzmény: Davidon (2669)
Daguerre Creative Commons License 2011.01.06 0 0 2672

Légyszi adjatok már tanácsot milyen monitort vegyek 80e-ig bezárólag. 24" körülit szeretnék de van annyi mint a szemét.

LG előnyben, mert azt tudok okosba. :D

poppadom Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2671

Itt is elfelejtettem, hogy:

1. BUEK

2. Ingyenes es tobbk kozott tamogatja az i1D2-t

Előzmény: poppadom (2670)
poppadom Creative Commons License 2011.01.03 0 0 2670

Sziasztok! Kalibralas teren a HCFR Colorimeterrol mi a velemenyetek?

http://www.homecinema-fr.com/colorimetre/index_en.php

Davidon Creative Commons License 2011.01.01 0 0 2669

Akkor most újat fogok mondani :) 16:9-esek.

 

"Megaztán olyat is láttam, hogy egymás felett két 42"-es tv ugyanaz a film mindkettőn az egyiken jó az oldalarány a másikon meg nem. Sőt sokszor a kirakott 64 tévéből kettőn jó az oldalarány (ugyanaz megy mindegyiken) a többin meg szar.

Mitől függ ez, és miért nem tudja magától ezt egy tv-monitor?"

 

Rettenet bonyolult kérdés: az egyiknek azt mondták, hogy őrizze meg az oldalarányt, a másiknak meg hogy nyújtsa a képet teljes kitöltésre.

Előzmény: krezidiesel (2664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!