Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016.02.27 0 0 15359

Pár kép egy ritkaságtól, illetve egy kicsit unikumtól. Takumar 58mm f2, sonnar rendszerű építés (SLR-re nem készült ilyen rövid gyújtótávolsággal más objektív), 1957-58-ban gyártották csak. Az első szabadtéri próbaképek, az első f2-n, a másik kettő f2.8-on készült (nyers képek, csak leméreteztem őket).

 

medzsik55 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 15358

Igen, a régi típusú van, igen, két alapegységre szeretném először bontani, videón is így mutatták.  A bőrkesztyű jó ötlet, kipróbálom!

In Lak'ech Creative Commons License 2016.02.16 0 0 15357

A régi típusú Helios szétcsavarható. Az új, talán beugróblendés nem. A régi két alapegységre szedhető szét, az egyik a többekezdésű menetes fókuszáló egység, valamint az optikákat és az íriszt magában foglaló egységre. Semmit nem kell összejelölni, mivel te nem a menetes anyát akarod levenni a többekezdésű menetről. Ugye jól gondolom?

 

Ez szétszedhető:  http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/objektiv_es_tartozekai/objektiv/egyeb/helios_44_2_orosz_szovjet_fenykepezogep_objektiv_2164870709.html

 

Ez nem:http://www.objektivek.com/objektiv/helios_44m_58mm_f2

 

Ha neked a szétszedhető van, akkor bőrkesztyűvel megfogva (két emberes is lehet) egy hirtelen rántással megoldódik. Kb. 200 db.-ot szedtem szét jó 10 évvel ezelőtt.

Előzmény: medzsik55 (15355)
Astroman11 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 15356

http://images.google.de/imgres?imgurl=http://forum.mflenses.com/userpix/20105/2937_1_3.jpg&imgrefurl=http://forum.mflenses.com/repairing-helios-44-2-i-need-help-t28807.html&h=533&w=800&tbnid=G8XNcfwP1nX9zM:&tbnh=90&tbnw=135&docid=bOv8GzTL2yN-GM&usg=__PteTxSQ26i6T2lddVHnrLStJJaE=&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwi629WEoPzKAhWivYMKHdILCJ8Q9QEIKzAE

 

 

A megsatuzás kicsit durva lépés volt - deformálódhat az obi váza és akkor már b...szhatod, szorulni fog az obid.

Viszont mielőtt szétcsavarod, a két elemet jelöld össze, mert utána meg azzal játszadozhatsz el napokig, hogy eltaláld a megfelelő menetpozíciót. :)

Előzmény: medzsik55 (15355)
medzsik55 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 15355

Szereztem egy Helios 44-2-es obit, szét szeretném szedni tisztítás céljából. Néztem videókat, hogyan kell, viszont az első lépés, miszerint szét kell csavarni az egészet, nem megy, akárhogy is csavarom. Mielőtt mérgembe satupadba fognám, találkozott már valaki ilyennel? Külföldi fórumokat olvasva írták páran, hogy találkoztak szétcsavarhatatlan heliossal, viszont nem akarom elhinni, hogy amit anno összeraktak, nem lehet szétszedni. Tanácsaitokat előre is köszönöm.

monyesz Creative Commons License 2016.02.12 0 0 15354

OK, de ez nem az adok-veszek!

Előzmény: lifeisgreat (15353)
lifeisgreat Creative Commons License 2016.02.12 -2 0 15353

Vennek Helios 44-2-ot ezust M39 es 13 lamellas valtozatban

hayashimushroom@gmail.,com

phoxiemaxie Creative Commons License 2016.02.11 0 0 15352

Szuper! Köszönöm!

Előzmény: nemethla (15351)
nemethla Creative Commons License 2016.02.11 0 0 15351

Igen. Egyvalamit fogsz majd tapasztalni, de előre jelzem: a canonok ( meg szinte minden dslr manuál obival ) hajlamosak a lerekeszelt manuál obikkal f4-f8 között egy, f8-nál szűkebb rekesznél 1,5 fényértékkel túlexponálni. Ugyanis a kereső sötétebb voltát a kinti fény csökkenésének vélik, nem tudhatja ( mert nincs rekeszszimuláció ), hogy a fénymérőre érkező fény már rekeszelt obin át érkezik. Tehát AV módban, ha gyakrabban használsz nem 1,8-2-es rekeszt, akkor legalább -1 fé korrekciót adj neki.

Előzmény: phoxiemaxie (15350)
phoxiemaxie Creative Commons License 2016.02.11 0 0 15350

Szia! Megvettem az adaptert (sima chip nélkülit) AV azaz automata záridő választásos módban használva, tök jól exponált képeket készít egy SMC Takumar 55mm 1.8 -as obival. Akkor elvileg így már biztonságban van a váz?

 

Köszi előre is!

 

 

Előzmény: nemethla (15345)
LionKmp Creative Commons License 2016.02.08 0 0 15349

Á, OK, akkor nem fog kelleni, köszönöm!

Előzmény: Noxin (15348)
Noxin Creative Commons License 2016.02.07 0 0 15348

Az infravörös filmhez máshova kell állítani az élességet, azt jelöli.

Előzmény: LionKmp (15347)
LionKmp Creative Commons License 2016.02.07 0 0 15347

Van ez az "R" betű a mélységélesség skálán, a középső fókuszvonaltól általában a végtelen felé egy kicsivel. Vagy van objektív amelyiken piros pötty van ott, vagy piros az egyik f érték rovátkája. 

 

Mit jelöl ez? (Magát a skálát értem, csak ezt a piros jelet nem.)

phoxiemaxie Creative Commons License 2016.02.05 0 0 15346

Köszönöm szépen! Jó tudni. Akkor keresek egy sima chip nélkülit.

Előzmény: nemethla (15345)
nemethla Creative Commons License 2016.02.02 0 0 15345

A helyedben nem kockáztatnék. A 3-ik generációs chipes adapterekkel sok vázat hazavágtak a gazdáik... szervizből hallom, tudom. Jobb a békesség, nem kell a chip mindenáron, tekintve, hogy sokszor még az AF jelzés  sem pontos. Ha már M42, akkor igény szerint ( szem és gyútáv függő ) élőkép vagy kereső eleve.

Előzmény: phoxiemaxie (15344)
phoxiemaxie Creative Commons License 2016.02.01 0 0 15344

Üdvözletem!

 

Harmadik generációs M42-Canon adaptert szeretnék használni a Canon 100D gépemen.

 

Az alábbiakat olvastam:

"Ezekben a gépekben Digic 5 vagy újabb processzor van, ezért kell újabb fajta chipes adapter hozzá. 
Ezen az adapteren a fényképező tárcsájával lehet programozni a fókusz finomhangolást, blendeértéket és gyújtótávolságot is. A blendeérték programozásával a fénymérés is pontosabb elvileg. A fókusz finomhangolással meg a backfókuszos és frontfókuszos obikat lehet jobb élességállítással használni."

 

Akinek van tapasztalata, tudna valaki esetleg segíteni, hogy hogyan kell kivitelezni a beprogramozást? Használati utasítást, leírást, bármilyen tanácsot szívesen fogadok, akár e-mailben is.

 

címem: szlaci80@gmail.com

 

Köszönöm szépen előre is.

bandita39 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 15343

Köszi.

Előzmény: SzAndras0 (15342)
SzAndras0 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 15342

Szia, én úgy tudom, hogy csak lencsés adapter van hozzá.

Előzmény: bandita39 (15341)
bandita39 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 15341

Sziasztok minolta md-t rá lehet tenni Sony A vázra ? Köszi.

bmwr12 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 15340

Belevágok én is, terveztem már régebben. Valahogy nem került rá sor.

Előzmény: pater68 (15339)
pater68 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15339

Kitalálok hozzá valami amatőr adaptert...

Előzmény: bmwr12 (15338)
bmwr12 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15338

Lejárt filmre képelve az 50-es obijával:

 

Előzmény: pater68 (15336)
bmwr12 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15337

Tulképen nem egy agyműtét az obicsere mert amateur/tourist  kategória. Abban a korban ez is élményszám lehetett, mármint a cserélhetős gépekre értem.

Előzmény: pater68 (15335)
pater68 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15336

33.5mm

Előzmény: bmwr12 (15334)
pater68 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15335

Köszönöm Gabi, kipróbáltam, működik! Tényleg a visszarakás a nehezebb művelet.

Előzmény: bmwr12 (15333)
bmwr12 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15334

Nem emlékszem milyen méretű a menet, a bázisa az M42. Előhalászok egyet és megmérem később.

Előzmény: pater68 (15331)
bmwr12 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15333

Kötelpont = közel pont :-D

Előzmény: bmwr12 (15332)
bmwr12 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15332

Menni fog!

Előzmény: pater68 (15331)
pater68 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15331

Gabi, hogy lehet kiszedni az obiját? M39-es?

Előzmény: bmwr12 (15329)
birdistheword Creative Commons License 2016.01.25 0 0 15330

Köszönöm nektek! Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!