Keresés

Részletes keresés

scarabaeus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2498

Szintézise kellene a módszereknek!

Úgy el tudnék képzelni egy HDR timelapse gömbpanoráma videót infrában, felhők tépnek ezerrel, tisztán kivehető távoli hegyek felől.

:-)

Előzmény: speedlight (2497)
speedlight Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2497
Egyre többen is fotóznak infrában. :)
Előzmény: ZolaTeso (2496)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.11.08 0 0 2496
Hirtelen mennyi infraszakértő lett fotós adok/veszek topicon...
Sanon40D Creative Commons License 2009.11.07 0 0 2495
Értem,..de azért a fotók remekek.:)) (grat)
Előzmény: DimensionSeven (2494)
DimensionSeven Creative Commons License 2009.11.07 0 0 2494
Köszönöm! A keretezésem (legalábbis amiket az utóbbi 1 évben használok) standard méretű és a nagy méretű fali print igényeihez igazodik, nem a webhez.
Előzmény: Sanon40D (2493)
Sanon40D Creative Commons License 2009.11.07 0 0 2493
Tetszenek a fotóid, de egyet-kettőt agyonvág a keret,nem akarlak én ezzel megbántani,
de zavaró számomra mikor a keretezés szabályosan elviszi a szemet a képről.
Egy sokat megtapasztalt fotós mondta "fiam egy kerettel javítani de rontani is lehet
a képen,"de igaza volt.
Főleg azokra a nagy széles fehér keretekre gondolok, egyes képeknél.
De bocs.
Előzmény: DimensionSeven (2491)
telescoper Creative Commons License 2009.11.07 0 0 2492
Gratulálok! Ezek szerint összejött/összejön az újabb infrás géped nagyobb felbontással! Majd az azzal készült képeket is megnézzük, ha mutatsz belőlük.
(a d50-re nem lövök, magam is nagyobb gépen gondolkozom)
Előzmény: DimensionSeven (2491)
DimensionSeven Creative Commons License 2009.11.06 0 0 2491

Eljött hát a perc:

Infravörösre átalakított Nikon D50 váz (stílusosan ezüst színben), kevés (8100) expóval, kitűnő állapotban eladó. A gépben 720 nm-es infraszűrő van a hotmirror helyén, autofókusza a 18-70-es kitobihoz van hangolva (igény esetén ez is eladó a vázzal együtt, de külön nem). Az átalakítást a Lifepixel végezte.
Ár: 120.000 Ft, 18-70-es obival 165.000 Ft

FIGYELEM! A géppel hagyományos, látható spektrumú fotók nem készíthetők, ilyenek viszont annál könnyebben: http://dimensionseven.deviantart.com/gallery/#D50-IR

 

Érdeklődni a d-7 kukac freemail.hu címen, kipróbálható Somogy vagy Baranya megyében, megbeszélés alapján.

telescoper Creative Commons License 2009.11.06 0 0 2490
Nem semmi a fazon! Bár azt nem írta meg, hogy miként vonta le a dark frame-t a light fram-ből. Igaz, azt lehet azért tudni. De a kép lényege éppen ebben rejlik, mert anélkül szörnyű lett volna a végeredmény. Szóva, titkot kell tudni tartani, az már szent!
Ja! És kösz a linket!
Előzmény: ZolaTeso (2489)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.11.06 0 0 2489
Előzmény: telescoper (2488)
telescoper Creative Commons License 2009.11.06 0 0 2488
Nem jártam erre már egy jó ideje!
Van link ezekhez a képekhez?
Előzmény: ZolaTeso (2487)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.11.02 0 0 2487
Huhh... olyanokat olvastam neten, hogy 5D mkII-vel az ember ilyen 45 meg 90 perces expokat "villantott" erősebb szűrővel. Nem túl infrabarát gép :)

Hozzáteszem, vicces képek születtek belőle, az is igaz...
telescoper Creative Commons License 2009.11.01 0 0 2486
Hívom a Canont, hátha megmondják! :))
Előzmény: ZolaTeso (2480)
panabubus Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2485
Mint telesoper "megjósolta", megmondom mire gondoltam...:)
Kicsit eltájolva magam, azért estem pánikba, ahogy a NIKON-ról olvastam tőled, és később esett le, mekkora marhaság volt a kérdés. Főleg, hogy a felsorolt obik közül kettő is a régi, jó öreg analóg tipus. Azoknak meg tán mégse illene hotspotolni..:)
Előzmény: DimensionSeven (2471)
<Zanavabets> Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2484
A Déli-Bükkben készült, Hoya R72vel, egész konkrétan a felsőtárkányi medence a Vár-hegyről. Úgy látszódhat mintha ferde lenne a horizont, pedig nem is, a Bükk tényleg emelkedik keleti irányban. :) Nem volt ma sok pára a légkörben, de az is eltűnt IR fényben.
Előzmény: ZolaTeso (2483)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2483
Nekem a FF jobban tetszik, de az egy dolog. Milyen szűrő volt fent és hol készült? :)
Előzmény: <Zanavabets> (2482)
<Zanavabets> Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2482
A másik kép lemaradt. Vélemények is érdekelnek.

Előzmény: <Zanavabets> (2481)
<Zanavabets> Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2481
Halihó.
Próbálkoztam ma néhány IR tájképpel, ideálisak voltak a fények. Nagy hibát követ el aki nem megy ma infrázni, holnap hajnalra a levelek nagy része le fog fagyni. Két képet töltenék fel, egy kamerajpeg és ugyanaz PS-kúra után. EOS450D, 35mm, f/8, 8 sec, iso100.



ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2480
Hehe... ez a triviális válasz volt, nyilván nem erre gondoltam, hanem arra, hogy miért van ekkora szórás a hotmirrorok között? A 10D és az 1DmkIII között nincs nagy eltérés hotmirrorban, de a 40D több fényértékkel sötétebb...
Előzmény: telescoper (2479)
telescoper Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2479
Azért lóg ki, mert jobban szűri a hotmirrorja az infrát. A hosszú expók miatt a fák koronája természetesen bemozdult, ez vízpart mellett kifejezetten tetszik is nekem, de én emiatt szedtem inkább ki a szűrőt, hogy azokról is tudjak éles képet csinálni. Viszont kellemesek a képek, alkalmasnak tűnnek átalakítás nélkül is. De a 10d üveglapért kiált!
Előzmény: ZolaTeso (2478)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2478
Na hi.

Egyforma beállításokkal (ISO200, 15s, f8, IR850, 17mm) az alábbi képek jöttek létre, csak WB állítás után:

10D 1DmkIII 40D

A 40D esetében kicsit csaltam, mert nem 200, hanem 320 volt az iso :) Nem igazán értem, miért lóg ki ennyire a sorból.

Zola
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2477
Ha ez vígasztal, a Hubble első képei is homályosak voltak :)

Dobd át a számod emailben, valahol összefutunk és lehet játszani a szűrőkkel. Most lemegyek és 10D, 40D, 1D mkIII összehasonlítást fogok végezni :)
Előzmény: telescoper (2475)
telescoper Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2476
Azt a 850-es szűrőt én is kipróbálnám az infrás 300d-men!
Előzmény: ZolaTeso (2474)
telescoper Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2475
Nem tehetem, annyira vacak, hogy itt is zavar a gépemen, nem, hogy más képernyőjén csúfoskodjon! (majd, ha lesz jobb, azt igen)
Előzmény: ZolaTeso (2474)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2474
Bánatos vagyok... kipróbáltam az 1D mkIII-t a vicc kedvéért 850es szűrővel... és működik vele... Szóval akkor most le kell mennem tesztelgetni ezt is... Arra számítottam, hogy olyasmi lesz, mint a 40D. No mindegy.

A hold fotóra kiváncsi leszek, hogy mit sikerül alkotni belőle :)
telescoper Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2473
Talán arra gondolt, hogy 3 obihoz nem tudja belőni az af-et, csak max egyhez. De majd bubus megmondja.
Előzmény: DimensionSeven (2471)
telescoper Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2472
Felejthető az eredmény. Túl sok volt az optikai elem a fényútban. Nem direkt fókuszsíkban próbáltam, így a nagyobb képet adó okulárptojekció miatt berakott okulár miatt nagyon lágy a kép. Majd legközelebb csak a távccső objektívje lesz a képalkotó elem, azza jobbnak kell lennie az eredménynek. Az egész kisérlet csak amiatt érdekel, mert sejtésem szerint az infra fény nem szóródik annyira, mint a rövidebb hullámhosszú fények (na ez nem csak sejtés persze, hanem fizikai tény), így párásabb időben is lehet esetleg kellően éles holdfotót készíteni. Csak a technikát kell kialakítani.
Előzmény: ZolaTeso (2470)
DimensionSeven Creative Commons License 2009.10.30 0 0 2471
Nem igaáz értem, hogy jutottál erre a következtetésre abból amit írtam. Én infrásítottam egy D50-et és imádom. Ha van egy fölös D70-ed, szerezz egy jó infrás obit hozzá (az említetteket egyáltalán nem ismerem), kicsi pénzért használt 18-55-öt pölö, alakít(ta)sd át és hangol(tas)d az AF-et a 18-55-höz és meg is vagy.
Előzmény: panabubus (2467)
ZolaTeso Creative Commons License 2009.10.30 0 0 2470
Hmmm... ez mondjuk érdekes lehet. Kiváncsi leszek az eredményre!
Előzmény: telescoper (2469)
telescoper Creative Commons License 2009.10.30 0 0 2469
Ha lett volna rá időm, de mentem volna pedig!!
(most készülődöm a Holdat infrában, távcsővel fotózni)
Előzmény: speedlight (2468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!