Keresés

Részletes keresés

Róka69 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 101892

Nem tudom, még az is lehet, csütörtökön elméletileg ki tudnék próbálni egyet, és akkor eldől a szívemhez a 70D..áll közel még mindig :-)

Előzmény: vplaca (101891)
vplaca Creative Commons License 2016.01.12 0 0 101891

Nocsak :).. 6D?

Előzmény: Róka69 (101890)
Róka69 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 101890

Egy jó darab ára most mennyi, ha szabad kérdeznem?...mert lehet én is eladom majd ha mégis FF..lesz.

Előzmény: Audison (101889)
Audison Creative Commons License 2016.01.12 0 0 101889

Találtam egy alig használt darabot, majd hó végén kerül sor a megvételre. Majd írhatok róla pár szót...

Előzmény: Moris721 (101888)
Moris721 Creative Commons License 2016.01.12 0 1 101888

Bizonyára jó döntés, én is sokat filóztam, hogy melyik legyen. A 15-85 vagy a 18-135STM. Végül is az ár miatt az utóbbi leet. Meg úgy gondoltam, hogy veszek alá egy 10-18-at. A kettővel, (meg egy fix 50 1/8-al) már el leszek. :) Mondjuk így is el vagyok, a fix ötvenet ritkán használom. De most a 10-18 nagyon jó lenne sokszor.

Majd számolj be róla kérlek, hogy mik a tapasztalataid a 15-85-el.Már meg is vetted?Újonnan,használtan?

 

Előzmény: Audison (101887)
Audison Creative Commons License 2016.01.11 0 0 101887

Köszönöm mindenkinek, végül a 15-85 mellett döntöttem.

Moris721 Creative Commons License 2016.01.11 -1 1 101886

Úgy érzem ez a sztereotípia eléggé elterjedt néhány objektívről. Mármint a tubus kicsúszás.És persze biztosan nem alaptalanul....

A 18-135-ről is azt állították, hogy kicsúszik a tubus. Nekem volt egy hagyományos Is-verzió. Használtan vettem, és 15.000 expó után úgy adtam el, hogy még rázogatásra sem csúszott ki a tubus. Az STM-en már raktak rá egy lock kapcsolót, hogy ne csússzon esetleg vissza, most ilyenem van, használtan vettem, de nem csúszik ki ez sem. Volt a kezemben néhány darab ezeken kívül, de egyiknek sem csúszott ki. Tehát:

1. Valószínű amelyikek kicsuszkál, azok már eléggé elnyűtt darabok.

2. Mindenképpen meg kell nézni egy-két példányt, biztos lesz olyan amit még nem nyigáztak szét.

 

Előzmény: Audison (101882)
stelvio Creative Commons License 2016.01.11 0 0 101885

Maga az USB dokkoló használata faék egyszerűségű, van hozzá egy ingyen letölthető szoftver, amiben ráklikkelsz a Focus setting vagy valami hasonló elnevezésű gombra, kapsz egy 4x4-es mátrixot, 4 fókusztávolság (18/24/28/35 mm) és 4 tárgytávolság nagyjából a huszonpár centis közelponttól 2 méterig, és ezekben a kombinációkban +/- 20 érték között állítod a fókuszt. Utána elmented a beállításokat, leveszed az obit, felteszed a fényképezőgépre, teszteled, aztán kezded elölről, amíg jó nem lesz :-) Türelemjáték.

 

Egyébként ha ráguglizol olyanra, hogy focus calibration, rengeteg leírás, tutorial, letölthető focus chart-ok stb. fog feljönni.

 

Sok sikert hozzá, remélem, tudtam segíteni.

 

Ja, a párásodás miatt én mindenképp elvinném szervízbe. Ha jól tudom a Camera Kft javítja.

Előzmény: RGa80 (101881)
rönofan02 Creative Commons License 2016.01.11 -1 1 101884

Szia,

Én is 15-85öt használok, kb egy év vettem, itt a fórumon, használtan. Tény, hogy könnyen jár, ha lefelé tartom, akkor jobb, ha fogom. Bár csak akkor csúszik ki magától, ha egy kicsit megrázom. Engem nem zavar, megszoktam már. Fotóztam már vele állványról fölfelé is, lefelé is, nem csúszott ki. Egyetlen igazi bajom van vele, de ezt már írtam, nehéz... Hiába, üvegből van...

:o)

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Audison (101882)
Róka69 Creative Commons License 2016.01.11 -1 1 101883

Én azt használok és nem csúszkál ki az igaz még egy éves sincs négy hónapos, sokat jelent a 15-ös kezdés.

Írj ha van kérdésed.

Előzmény: Audison (101882)
Audison Creative Commons License 2016.01.11 0 0 101882

Sziasztok!

 

Canon 24-105 F4 L obit szeretnék lecserélni EF-S 15-85 IS USM obira a 15-ös kezdő miatt (50D), de visszakeresve a topikban, a kicsúszó tubus az nagy betegsége. Képminőség szempontjából nem lenne visszalépés, ahogy nézegettem a teszteket, de a csúszkáló tubus lehet, hogy zavaró lenne hosszú távon. Pl. Egy hosszú expós képet szerintem lehetetlen vele megörökíteni...Akinek van, mennyire zavarja a csúszkálás?

RGa80 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 101881

Köszönöm a segítséget.

Szerintem is egy jó objektív és ha a dokkoloval pontossabb is lesz akkor tökéletes :)

Erről a dokkoloval való beállításról nem tudsz valami használható linket kűldeni nekem?

Még garanciás az obi de én használtan vettem, szerinted érdemes lenne megnézetni, hogy mi ez a párásodás?

Ebből későbiekben lehet valamilyen probléma,pl. gombásodás...?

 

Előzmény: stelvio (101880)
stelvio Creative Commons License 2016.01.07 0 0 101880

Szia!

Az objektív szenzációs, már f/1.8-on is... feltéve, hogy pontos a fókusz. Szintén D7000-el használtam, és én is rengeteget kínlódtam az AF-el. Bizonyos tágytávolság/fókusztávolság kombinációkat nem szeretett. (Meg azt is hozzá kell tenni, hogy gyakran használtam lakásban, kevés fényben, ahol a D7000 fókuszrendszere nagyon gyenge, főleg, ha még mozog is a téma, pl. egy gyerek :-))

Az USB-s cuccal jelentősen lehet javítani az AF pontosságán, csak előtte le kell higgadni, és rá kell szánni pár órát, mert sokat lehet rajta szöszmötölni. Még egy tapasztalat, hogy állványról fókusz chartra lövöldözés nagyon nem ugyanaz, mint a valós helyzetben, kézből fotózás. Főleg, hogy 18mm-en 2-3 méteres távolságból egy A4-es papír közepén lévő célkeresztre megpróbálni fókuszálni nincs is sok értelme. Úgyhogy egy idő után már kézből teszteltem életszerű szituációkban, és úgy próbáltam finomra hangolni.

A párásodási probléma nálam nem jelentkezett, semmilyen időben, ha belül párásodik, akkor ott valami tömítési gond lehet, nem tudom...

Üdv

Előzmény: RGa80 (101879)
RGa80 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 101879

Sziasztok!

Sigma 18-35 1.8 as obival kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Nemrég vettem használtan és a leírtak alapján egy nagyon jó objektív, D7000 el használom és nállam vannak problémák az autófokusszal.

Usb dokkoloval mennyivel lehet javítani a fókuszálási problémán?

Hidegben nagyon bepárásodik a lencse közepe és nem tudok vele mit kezdeni(letörölni sem tudom) ez mitől van?

Köszönöm a segítséget.

Üdv: Gábor

Acca81 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 101878

Köszönöm, hogy szóltál én is láttam. Még gondolkozom, de egyre inkább a Sigma felé hajlok a gyu.táv és a jobb CAs miatt és ha ISO 100 helyett 200 -al kell lőni az sem fog zavarni. 10 mm -nél már nem feltétlenül kell 1/60 -al exponálni.

Előzmény: Kimiki (101877)
Kimiki Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101877

A fotos adok-veszekben most arulnak egy gyakorlatilag uj tokinat, Mar persze ha emellett dontesz.

Előzmény: Acca81 (101825)
o0-0o Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101876

Na, te míg kapcsolgatsz, görgetsz, én már rég ellőttem a fotót, keresem a további kompozíciót. Nem kell tekergetni, kapcsolgatni ;)

Előzmény: ph5.5 (101874)
ph5.5 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101875

Az adok-veszekben hetente legalább 1x ott van hogy rendszerváltás miatt eladó... 

Amikor van itthon 3 váz és egy halom más cucc ami meghatároz egy rendszert, igen nagy elhatározás kellene ahhoz hogy váltsak. Igaz azt már nehezen értem hogy a google világában miért vesz valaki olyat ami nem jó :)   

Persze ha elmegy egy fotós egy stúdióba alkalmazottnak, ahol a főnök közli hogy itt Canon rendszer van és ahhoz bármit használhatsz, akkor váltani kell. 

Előzmény: iskir (101873)
ph5.5 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101874

A Nikonnál még a görgetés is bekapcsolható :)  (a szélső fókuszmező után a másik oldalon folytatja... de gombnyomásra mindig a középsőre ugrik)  Szóval igen, gyorsan mezőt váltok :)

 

Szerintem a lényeg az hogy ha van lehetőség a több mezős AF használatára, ami ráadásul pontosan és precizen működik, akkor érdemes kihasználni. A Nikon erre lehetőséget ad. Nevezetesen ez az 51 mezős cucc már cirka 8 éve olyan színkövetést tudott a teljes területen ami képes volt lekövetni még gyors dolgokat is. Rally, futó kutya... nem okozott neki gondot. 

 

A Canon 7D MII AF-t is istenítik. Szóval tudnak ők ha akarnak... de csak kevés vázba teszik bele azt ami más cégnél már az alacsonyabb osztályban is ott van és volt évekkel korábban. 

 

Szóval tőlem mindenki azt vesz amit akar :)   (mondtam hogy nem fizet a Nikon :D )

Előzmény: o0-0o (101872)
iskir Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101873

Mint említettem évtizedek óta így megy ez és így is fog menni. Rossz hasonlattal élve mint a Forma 1 ben. Volt és lesz még a Canonnak jobb szenzorja mint a Nikonnak meg fordítva.

Lehet mindkettővel dolgozni. Ha valaki meg megteheti, hogy 3-4 évente komplett rendszert cserél, az megteszi. Nekünk az csak jó, mert a fiúk ilyenkor, mikor romlanak az eladási mutatók kapnak csak észbe, hogy valami nem tetszik a népnek.

Előzmény: ph5.5 (101870)
o0-0o Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101872

S gondolom nem a sötétben ácsorogtak a színpadon. Világosban, meg mint a stúdióban, statikusnál, a legócskább váz legócskább fókuszpontja is nagy eséllyel odatalál. Mondjuk én simán átkomponálom pár tized másodperc alatt azt a képet is amit mondasz, a 14 év alatt ezt szoktam meg.

 

És ha odamegy véletlen puszit adni az egyik a másiknak és rossz helyen van a szélső fókuszpontod? Elkezded állítani gyorsan? ;)

Előzmény: ph5.5 (101869)
ph5.5 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101871

Igen, vannak esetek amikor jó az átkomponálás. És van amikor nem. És hivatkozhatunk arra hogy filmes vázaknál a kevés AF mezővel is jól elvoltunk/voltak a fotósok... de ma már "elvárás" az hogy ISO6400-on is zajmentes fotókat tudjunk átadni, hogy ne vakuzzunk ott ahol nem illik. 

Előzmény: o0-0o (101868)
ph5.5 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101870

A Canon ugyanezeket a hibákat elkövette. Hibás zárak a 40D sorozatnál... 

 

A D800 AF-t ingyen javították. A D600ban zárat cseréltek. (akkor is rossz lett :D ) És igen, ott is vannak hibák, de a szenzor jelenleg és azonos kategóriában az AF jobb a Nikon vázakban. 

Előzmény: iskir (101867)
ph5.5 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101869

Hát elég nagy, ha egy síkban vannak :)  (pl színpadon - te pedig középen állsz mint fotós a nézőtéren a menekülő sávban. Szépségversenyen pl ez volt az alapvető felállás. Műsorvezető bal oldalon, (rendezői bal) a lány pedig a jobbon... és így ment az internew. 

Előzmény: o0-0o (101866)
o0-0o Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101868

Ha meg csak ácsorognak a fényképezőgépnek, az nem dinamikus kompozíció. Rengetegszer előfordult már, hogy középsővel arcra (szemre) fókuszáltam, és utána komponáltam a félalakost, egész alakost. Érdekes módon ha nem mozdult az alany akkor jó lett. Az más kérdés, pl egy koncerten, ha nem stabil mikrofonállvány előtt áll, akkor az alany mozdulhat bele a kompozícióba.

Előzmény: ph5.5 (101864)
iskir Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101867

Nincs ezeken a dolgokon mit csodálkozni. Van, amit te magad megválaszoltál magadnak. A Nikon éveken keresztül "kullogott" a Canon után. A Canonos fiúk bealudtak, jól ment a bolt miért erőlködtek volna. Tudnak ők ha akarnak elég a pro vázakat összehasonlítani. Az, hogy ők jobban védték a pro piacot? Megtehették. A Nikon beelőzött egynémely dologban (mondjuk egy két dolgot diplomatikusan nem említettél a D800 szélső AF problémákat, valamint a D600 zármizériát). Most mi van? A Nikon brutál árat emel az obiknál, beszünteti a 3 év garanciát a vázaknál. Mi lesz? A Canonos fiúk felébrednek, ha a szenzorral nem boldogulnak maguk, hát vesznek ők is a Sonytól, és több AF pontott adnak a népnek. Évtizedek óta így megy ez.

 

 

Előzmény: ph5.5 (101865)
o0-0o Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101866

Mekkora az esélye, hogy két, egymástól 2 méterre álló embert fényképezel, mondjuk egy 85 F1.2-vel és mindkettő éles lesz? :D 

Na ehhez képest az előbbi rajzod semmi

Előzmény: ph5.5 (101864)
ph5.5 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101865

Az idő párás volt. A nyitott rekesznél csak arra céloztam (F1.4) hogy a nap nem szép csillagos a rekeszlamellák zárása miatt hanem ilyen szétfolyt maszat.

 

Az eredeti RAW és a feldolgozás. Ahogy kijött a LR-ból. Erre az alsó rész felhúzhatóságára utaltam az előzőekben.

 

 

Előzmény: vplaca (101862)
ph5.5 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101864

Ezért írtam azt hogy szélső pontokkal is működik a fókuszálás rendezvényen is. Mert a képnek jó ha van kompozíciója. Két egymástól 2m-re álló ember esetén "nem használhatom" a középső mezőt, mert jó eséllyel mögéjük megy a fókusz. Ha a szélsők egyikével befogom az egyik alakot akkor akkor nem kell utólag vágni.

Előzmény: o0-0o (101861)
Geridoc Creative Commons License 2016.01.04 0 0 101863

Így már értem, köszönöm. Ez egyértelmű előny.

 

Stúdió AF: ott a 6D is jó, bármelyik pontja. De szerintem ma már stúdió körülmények között mind jó.

Előzmény: ph5.5 (101859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!