Amíg találnak embert, addig azt csinálnak amit akarnak. Nincs értéke sem az embernek, sem a munkának. Édesanyám szomszédja a családjával kiment Ausztriába, a férj munkaszerződése 1 év, amit vagy meghosszabbítanak, vagy nem. Neki 1 év múlva Magyarországon kerestek állást, jöhetett haza. Azon is csodálkozom, hogy a mai napig rengeteg naplopót fizetnek az állami szférában, kimozdíthatatlanok ezek az emberek. Persze ha valaki komolyan venné ablétszámcsökkentést, akkor hatalmas népszerűségvesztést szenvedne el.
Ha valaki mindig csak olyan munkaerőt vesz fel,akit a próbaidő alatt ki kell tenni,mert nem felelt meg,akkor meg kell fogalmazni VILÁGOSAN,hogy mi az elvárása.
Ha pedig tényleg az a szokás,ahogy double standard mondja,hogy direkt rúgja ki a próbaidő alatt, az megint a cég hozzáállását minősíti. Vettem a fáradtságot, és megnéztem,mikor hirdettek: okt.21, szept.17, szept.15, aug.29, aug.26. Az igaz,nem csak felszolgálókat kerestek,hanem takarítót,állatgondozót is, de háromszor felszolgálót 2 hónap alatt.