Keresés

Részletes keresés

Marcesz Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4581
Hát nem is kell az orrukra kötni, hogy mi volt benne valójában...
Előzmény: teddeus (4569)
conSalves Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4580

Tanács: soha ne küldjetek ajánlott levélben pénzt! Nekem ez a módszer sokáig bejött,aztán egyszer küldtem egy nagyobb összeget 500 eurót ,eltünt.ráadásul semmi kártérittést nem kaptam.mivel tilos pénzt küldeni boríttékban.

 

A CD-s módszer nekem klafán bevált, igaz én csak 20 GBP-t küldtem.

Előzmény: teddeus (4569)
conSalves Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4579
Viszont ha vállalod a külföldi ktg-t, akkor némely bank fixen levon tőled kb 8000 HUF-t, ami viszont pofátlanul sok. A fene se érti ezt a rendszert...
Előzmény: nohab (4560)
edk440 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4578
Akkor megyek az asztalt verni, hogy telefonon megígérték, nem lesz külföldi költség.
Előzmény: nohab (4577)
nohab Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4577
Várd ki a végét, nekem volt olyan, hogy a külföldi bankköltséget 25 nap múlva vonták le, alig bírtam beazonosítani. A CIB-nek is 5 $ a költsége, erre jön az idegen banké.
Előzmény: edk440 (4576)
edk440 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4576
Én most először utaltam eurót, eddig mindig postautalvánnyal fizettem. Először is megkérdeztem a telefonos ügyfélszolgát, hogy a célbank levelező kapcsolatban áll-e az enyémmel (ami a Raiffeisen). Mondták, hogy igen.

Kedden délelőtt a netes felületről, eurószámláról átutaltam, szerdán délután az eladó írt, hogy már meg is érkezett.

A költség 3.80 EUR (5 dollár megfelelője).
ramone Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4575
nem tudom volt-e már, az előbb találtam egy weboldalt, amiből kiderült, hogy PayPal azon felül, hogy nekünk nincs, a hazánkban tartózkodó amerikaiakat is szivatja.
vomit Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4574
az otpbank onlajn izejeben (amin at emlekeim szerint majus elott NEM LEHETETT kulfoldre utalni) most mar lehet valogatni kulfoldi deviza atutalast.
nem segit semmit, ugyanaz a sapja.
a nagyon raeroseknek itt van a 2560/2001 mukodesenek szajbaragos leirasa.
ezer pelda van nem eurobol euroba utalasrol, hogy mikor ervenyes es mikor nem.
Előzmény: nohab (4573)
nohab Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4573

Levesznek, persze.

 

Innen nézve a jogszabály eléggé gumi, mert arról szól, hogy EU-országban nem kerülhet többe egy kifelé menő euró-utalás, mint egy belföldi. Vagyis ha Gipsz JAkab magyarországi eurószámlájára utalsz a saját magyarországi eurószámládról, az nem kerülhet többe, mint ha Karl-heinz Rummenigge-nek utalsz az eurószámládról az ő eurószámlájára. De a külföldi bankköltség nem tudom, hogy hogyan számolódik ilyenkor.

Előzmény: vomit (4567)
vomit Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4572

a pszaf megmondja a tutit

http://www.pszaf.hu/fogyved/hasznosinf/amit_eupenzforg.htm

vagyis ami nem euro, az negerpenz, es szabad preda.

 

az MNB csak szepen tudja kerni a bankokat, hogy csokkentsek mar a sapot.

akkor hat igy jartunk, az esztek meg az euroermeik tervei kozott valogattak.

Előzmény: Ariel (4568)
teddeus Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4571
Na ez a kép dolog nem jött össze..hm
Előzmény: teddeus (4570)
teddeus Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4570
Ilyesmi bútorokat lenne érdemes kihozni~~
Előzmény: teddeus (4569)
teddeus Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4569

èn Németországból Ausztriába utaltam, ingyen volt. Amikor Németországból Magyarországra utaltam ,az ismerösömnek,az átválltásnál vontak le,de nem volt annyira vészes.

 

Kérdésem,kit tudja,ha én küldök eurot,a magyar bankba fel vehetö e az átutalt pénz szintén euróban? Vagy ilyen nincs?

 

Tanács: soha ne küldjetek ajánlott levélben pénzt! Nekem ez a módszer sokáig bejött,aztán egyszer küldtem egy nagyobb összeget 500 eurót ,eltünt.ráadásul semmi kártérittést nem kaptam.mivel tilos pénzt küldeni boríttékban.Csináltak egy visszakeresést eredménytelenül,de úgy hallottam ,hogy nem is igazán néznek utána.Németektöl küldtem haza,annyi még kiderült,hogy a levél elhagyta az országot.és a drága magyar földön nyoma veszett.

 

A jövö évben szeretnék néhány bútort hazavitetni Hessen tartományból,ha valaki esetleg erre jár teherautóval segítthetne ebben~~

 

 Öreg nagymama -korabeli felújitott bútorokat kéne szerintem otthon vadászni falukban,itt meg feldobni az ebayre.Vélemény?

Előzmény: edk440 (4558)
Ariel Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4568
talan azert mert nem az euro a hivatalos fizetoeszkozunk..
Előzmény: vomit (4567)
vomit Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4567
szerintem ha euro alapu szamlarol utalsz, akkor is levesznek, mert a jelek szerint megtehetik. ez egy kovetkezmenyek nelkuli orszag.
Előzmény: nohab (4566)
nohab Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4566
Igazából ez euró-függő, nem "igazi-eu-ország" kérdése.
Előzmény: vomit (4563)
vomit Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4565

szoval haverunk a 2560/2001-es rendelet, amit itt olvashattok

nemetul, angolul sot magyarul.

azt, hogy miert nem latunk ebbol semmit, ne tolem kerdezzetek.

Előzmény: vomit (4563)
cilax Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4564

Hát érdekesen működnek a posták az hétszentség, lassan már semmin sem fogok meglepődni. A francia posta azt mondja, a magyar posta fog kártalanítani, a magyar posta pedig azt, hogy majd a francia. :((( Ez az egymásra mutogatás tipikus esete. De asszem ünnepek után szétcsapok köztük.

 

Kellemes ünnepeket és pihenést kívánok mindenkinek!

cilax

vomit Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4563
na akkor ideje megnezni, hogyan is van ez igazi eu orszagokban.

EU Regulation aligns charges for cross-border transfers in euros
"As from 1 July 2003, cross-border bank transfers in euros within the EU will
cost the same as domestic transfers, bringing significant savings for
customers. This measure is being introduced in accordance with Regulation
(EC) No 2560/2001 on cross-border payments in euros, which establishes the
principle of equal charges for domestic and cross-border payments."

illetve ettol le fogtok petezni, magyarul is elmondja amibol kimaradunk:
Egyenlő banki költségek nemzetközi és belföldi euróátutalások esetén
"Ma már ugyanannyi banki költséggel jár az euróátutalás egyik EU tagországból a másikba, mint adott országon belül."
Előzmény: edk440 (4558)
Zsoltx Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4562
Mióta új postásunk van 2 küldeményem eltűnt valahogy.

Szerencsétlen eladók vizsgálódnak amerikában, de nem hiszem, hogy eredménye lesz.

Kinek volt már ilyen?

Az a baj, hogy nem is az a 30 dollár izgat, hanem a két kis apróság amire elég sokat vártam.

Szopacs.

Lehet, hogy meg kellene fenyegetnem a postást?
nohab Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4561

CIB.

 

Egyszer anno írtam, mert a CIB24-en ezt mondták, hogy az ominúzus 5 német bank felé nincsen semmi díj a CIB 3+1 euró díján túl. Sajnos ez nem igaz, ezek a bankok is ugyanúgy számláznak 3-10 eurót utalásonként. Azannyukkeservit.

nohab Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4560
Vállalni kell a külföldi bankköltséget is. Volt erről szó már itt régebben, nem is egyszer.
Előzmény: fodorzs (4559)
fodorzs Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4559
Koszonom a valaszt edk440-nak es chapelle-nek is.

Magam is eszrevettem ezt a lehetoseget, be is volt allitva, csak nem tudtam, hogy ra is kell kattintani. :P Atutalassal fizettem.

szpondzsbob:

Pozitivan ertekelt, remelem igazat szoltal! :)
En is a nemet ebay-rol vasarolok, mert kihasznalom az EU nyujtotta lehetosegeket (juhhééjj!)
Viszonylag magas osszeg volt, ezert utaltam, van is rola bizonylatom. Volt IBAN is meg SWIFT is, de ennek ellenere kb 1,1%-kal kevesebb erkezett meg neki. Megis levontak volna az idegen bank koltseget? Mivel egy nemet eladorol van szo, ezert megkerdezte, hogy most mi legyen? Utaltam meg neki. Kedden adta fel postara a csomagot.

Kivancsi vagyok a karacsonyi kepeslapok mellett mikor er ide.

Amugy targynap + 3 nap alatt megkapta a penzt (OTP). Lehet surgetni is a dolgot (targynap + 2 nap) 2500 Ft-ert.
Előzmény: szpondzsbob (4557)
edk440 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 4558
Persze, az ingyenes, hogy a bankban megmondják a számlád számát. Az utalás már kemény eurókba kerül.
Előzmény: szpondzsbob (4557)
szpondzsbob Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4557

hello

 

a rendszer nem foglalkozik a te befizeteseddel.Termeszetesen ha ajanlott level ill csomag elveszik van terittes,amugy nincs.En nem kaptam meg multkor a megrendelt dvd-t,ugy ereztem az elado korrekt,valoszinü postaladabol loptak ki.Kb 18 euro igy elveszett,es nem kaptam karterittest,mivel nem ajanlottan kertem.(sporolas  ejj)

 

Ha kaptal egy Positive Bewertung-ot ,akkor tuti utban van a csomag is hozzad. Csalók nem dicsérnek meg elöre,mert ha te beirsz neki egy negative Bewertungot,akkor ö is benyom egyet vissza kapasbol.


En nemet ebayröl szoktam vasarolni,idaig kb 100 vetelen vagyok tul, alltalaban zökkenömentesen sikerült mindegyik.Mar eladassal is probalkozok ,de csak kis dolgokban.

Unios orszagok között a legjobb modszer a fizetesre,a banki atutalas ehhez el kell kerni az elado IBAN szamat es SWIFT kodjat. Eladas eseten pedig a tied kell elkerni a bankodbol.Ez a szolgaltatas  ingyenes.(ha valaki jobbat tud ,szoljon)

 

 

 

Előzmény: fodorzs (4551)
chapelle Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4556
A MyEbay-ben Te magad át tudod állítani a jelölést "fizetve", vagy akár törölni is tudod a megfigyelt cikkek közül. Van valahol egy funkció ami valahogy úgy szól, hogy "mark as paid".
Előzmény: fodorzs (4551)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4555
Elirtam a kodot. Mert nem az egeszet kell, hanem csak azt a 3 szamot...
Előzmény: bugmaker (4545)
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4554

Sziasztok,

 

Kínába egy ajánlott levélnek max. mennyi idő alatt kellene odaérnie?

Köszi

Ceva

Marcesz Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4553

Igen, én is csak megerősíteni tudom, Vomit megbízható és gyors, bátran PayPaloztassatok vele!

Előzmény: bluntao (4531)
edk440 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4552
Ha payallel fizetsz, akkor automatikusan, ha nem, te magad is átállíthatod a ,,fizetve'' flaget.
Előzmény: fodorzs (4551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!