Keresés

Részletes keresés

elhart Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2728

Őszintén megmondom, fingom sincsen. Nem érdeket soha ez a része, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy a marketing dumák mögött nincsenek olyan eget rengető különbségek, legalább is az én értékítéletem szerint. Barátomnak az Elite van meg, olyan a monitora képe, mintha az enyémmel lett volna kalibrálva. "Ugyanaz" a színvilág. Belőlem csak a józan paraszti ész beszél, és a jó szemem, amit mások NASA műszerekkel maguknak tuti meg tudnának cáfolni, de a lényeg, hogy 30 alatt-körül lesz egy jó kalibrátorod. Azt nem tudom, teljes Adobe színtérre elég lehet e, és az is lehet, hogy ez eleve egy láma kérdés.

Előzmény: SZEGECS (2725)
SZEGECS Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2727

Tehát a hardver része ugyanaz, csak szoftveresen van korlátozva?

 

Előzmény: futoz. (2726)
futoz. Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2726

A kalibrálható monitorok száma 

Előzmény: SZEGECS (2725)
SZEGECS Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2725

A Spyder3 Express, és a Spyder 3Pro között mi a lényegi különbség? (A vételárban lévő 16.000 Ft-os differencián kívűl?)

Az olcsóbb nem olyan pontos?

Az Express simán visszahozná nekem az árát, ha csak az itthon lévő monitorok kalibrálásának árát tekintem.

 

Előzmény: elhart (2724)
elhart Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2724

Mivel az expressel történő kalibrálás kb 4-5 perc, ezért az emlékeim elég frissek voltak a display 2 okozta képi hatással kapcsolatban az express ellenében. A különbség elenyésző, és mint ahogyan az előbb említettem szubjektív. Teljesen mindegy melyiket használnám, a nyomataimban nem lennének igazából különbségek, elvárásaimnak mindkettő bőven megfelel, így hsz-em nem a display 2 ellen, hanem a harmadába kerülő spyder 3 mellett szólt, és nem azért, mert nekem az van, hanem azért, mert úgy gondolom ez az eszköz nekem bőven elegendő minőségi és pontos utómunkához.

Előzmény: czy (2723)
czy Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2723

Mihez képest? Az emlékeidhez, a nyomathoz, az elvárásaidhoz...?

Előzmény: elhart (2721)
Unown Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2722

OK, köszi. 

Előzmény: elhart (2721)
elhart Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2721

Az hogy mindkettőnk szemének természetesebb lett a végeredmény. Persze a display2-vel is ok volt, de valahogy jobbnak tűnik a spyder 3-al kalibrált végeredmény. Szubjektív természetesen, de 2-ből 2-nek "jobb". A Display 2-t kicsit bíborba hajlott, a spyder 3 semlegesebb végeredményt hozott.

Előzmény: Unown (2720)
Unown Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2720

Mit értesz az alatt, hogy jobb lett az eredmény? (nem kötöszködésből kérdezem, simán érdekel)

Előzmény: elhart (2718)
peterssen Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2719

Én annak idején mexívtam a spyder2 express-el. Ezek szerint sokat fejlődtek azóta.

Előzmény: elhart (2718)
elhart Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2718

Dell 2209 monitoromat bekalibráltam egy kölcsön kért Eye One Display 2-vel. Eredmény jó lett. Kollégám monitorját is belőttük vele, az is jó lett. Csak sima easy módban lettek vele kalibrálva. Mondom veszek valamit, de 70-80-t nem adnák egy ilyen kütyüért. Ezért vettem egy spyder3 expresst egy huszasért. Az eredménye mind nekem mind a kollégámnak meggyőzőbb volt. Alapból jobbat kalibrált mint a display 2. 

mcgoat Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2717

Majd az okosok megmondják, hogy mennyi időnként kell kalibrálni. 

Előzmény: fullfildes (2716)
fullfildes Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2716

Így igaz.

Nekem hiába is lett volna meg az eszköz- ráadásul valami csúcs ketyerével csinálta- én nem tudtam volna így belőni..

 

Egyébként ha csak a 30k-es árat nézzük az 4-szerese annak amit kifizettem, ráadásul nem fogom senkinek kalibrálni és remélem az enyém is jó lesz egy darabig..

Előzmény: Gernyo (2711)
y3k Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2715

Csak a monitor allitgatasaval nem fog menni, nem linearisan csusznak szet a dolgok. Elvileg minden oprendszernek kezelni kell a kalibralaskor kapott szinprofilt, azt hasznalva elvileg mindenhol ugyanazt kene latnod. Legalabbis srgb-n s ha nem kavar be valamellik video drivere pl.

Előzmény: Törölt nick (2714)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2714

Szeretnék egy kicsit tisztábban látni... A szó szoros és átvitt értelmében is. Valaki okos segítsen légyszi.

Monitor kalibrálás.

Legalább 3 OP rendszert használok a gépemen. Win + Linuxok, az lenne a célom, hogy ha megnyitok egy fényképet bármelyiken, mindegyiken ugyanazok a színek jelenjenek meg. Az én logikám szerint ehhez az kell hogy a videokártya megkapja a jelet a szotvertől, hogy adott képpontra tegyen egy adott színt. Ha én ezt win alatt szoftveresen átállítom (kalbrálom) attól linux alatt még nem ugyanazt az eredményt kapom azaz nem ugyanzt a képet látom.

A monitoromon tudom állítani a fényerőt, kontrasztot, gammát, színhőmérsékletet 5 lépcsőben, és a színarányokat (RGB).

Nem tudom, hogy az említett szoftveres kalibrációk ezentúl mire képesek még. Ezekkel szeretném beállítani a megfelelő eredményt, mert így nem szoftverfüggő a dolog. Mint említettem, az lenne a célom, hogy a monitorom egy adott fényképet minden OP rendszer alatt azonosan jelenítene meg. Nem tudom, mennyire voltam érthető. Megköszönnék egy linket is, ahol ezt kivesézik.

Előzmény: Mercutio_ (2704)
y3k Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2713

S kepzeld ha kalibralas utan kalibraltatol, akkor meg nincs is lathato elteres, mekkora atbaszas man.....

Előzmény: Unown (2712)
Unown Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2712

Csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani, amiből nem biztos hogy általánosítani kell:

 

NEC EA231WMi  Eye One Display 2-vel bekalibrálva. A kalibrálás előtti és utáni állapot szemre alig látható különbséget mutat, talán a gamma változott, mert a sötétek picit sötétebbek lettek. Szerencsére nem pénzért csináltattam. Volt ugyanis egy 10k+ÁFA ajánlatom (vidéki vagyok, kisebb a konkurencia), ugyanazzal az eszközzel dolgoztak volna. Ha pénzért csináltattam volna, úgy éreztem volna, hogy az eredmény és az ár aránytalan lett volna.

 

Nem akarok senkit lebeszélni a kalibrálásról, sőt! 

 

Amikor annál a cégnél jártam, akik pénzért vállalták volna a kalibrálást, ott az egyik nagy Samsung-on mutatták a különbséget a gyári és a kalibrációval létre jövő icc profil használata között. Hát az elég durva volt...

 

Csak gondoltam leírom, hogy jobban elbizonytalanítsam a döntés előtt állókat. :-))) 

 

Gernyo Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2711

Azért talán kalibráló és kalibráló között is lehet különbség.

Teszteket ugyan nem olvastam, meg nem is érdekel különösebben. Szerintem egy jó kalibrálás nem csak hardver kérdése.

A szoftver és hozzáértés szvsz. legalább olyan fontos. Monitor is van 20.000-ért... 

mcgoat Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2710

29900 Ft ért van már kalibráló

Előzmény: fullfildes (2709)
fullfildes Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2709

8 ezerért kalibrálja be egy profi- bp.-en házhozmenve.

Kb.1 órás mutatvány- halálprofi.

 

Ha a géped+monitor elviszed neki 5-6 ezer.

 

Számlásan.

 

El is menti a beállításokat ha valami történne, bármikor újrabeállítható.

 

Előzmény: mcgoat (2705)
y3k Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2708

Csak analog kapcsolatnal igaz...

Előzmény: Mercutio_ (2704)
Petroff Creative Commons License 2011.01.21 0 0 2707

Nagyon keményen dolgozik a szlogen és marketing osztály :-D

Előzmény: mcgoat (2705)
seeman Creative Commons License 2011.01.20 0 0 2706

:-) Ez az!

Előzmény: mcgoat (2705)
mcgoat Creative Commons License 2011.01.20 0 0 2705

Kell venni egy saját kalibrálót. 

 

Hogy honnét?

 

Kötelet a kötélgyárból, más egyebet az 5 éves McGoattól.

Előzmény: Mercutio_ (2704)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.01.20 0 0 2704

Kalibrálni csak úgy van értelme, ha viszed a gépedet is, hacsak nincs náluk pont olyan videókártya, amilyen a tied.

Előzmény: Gernyo (2703)
Gernyo Creative Commons License 2011.01.19 0 0 2703

Én is a monitorgurunál vettem. Szerintem érdemes felhívni őket, mielőtt végleg döntesz.

Kalibráció nélkül ne hozd el, azt pedig ott helyben megejtik. Árakról is lehet beszélni velük.

Van nekik sokféle monitor, talán tanácsot is tudnak adni.

Előzmény: konaking (2702)
konaking Creative Commons License 2011.01.19 0 0 2702

: ))

Előzmény: futoz. (2701)
futoz. Creative Commons License 2011.01.19 0 0 2701

A Futó az én vagyok. 

Előzmény: konaking (2700)
konaking Creative Commons License 2011.01.19 0 0 2700

Mondjál majd árat, egyébként a szomszédom egyelőre a befutó, neki is van szgép üzlete. : )

Előzmény: mcgoat (2699)
mcgoat Creative Commons License 2011.01.19 0 0 2699

Mindegy, hogy melyiket veszed, a lényeg, hogy tőlem rendeld. 

Előzmény: konaking (2697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!