Keresés

Részletes keresés

habazutty_ Creative Commons License 2016.01.20 0 0 101922

Az 55-250 az nem STM ennyiért! És még csak nem is az IS II verzió!

Előzmény: KozO (101921)
KozO Creative Commons License 2016.01.20 0 0 101921

Canon EF-S 55-250mm 1:4-5,6 IS STM, használtan 40 guriga. Ez stabilizátoros, szép képe van.

Esetleg Canon EF 75-300 f4-5.6 Is USM van innen: link ez is stabis.

Van még a 70-200 f4L ebben nincs stabi, viszont fényértéke jobb és más kategória árban is.

Előzmény: JosebBassebet (101920)
JosebBassebet Creative Commons License 2016.01.20 0 0 101920

Szóval olyan kérdésem volna, hogy szeretnék beszerezni egy teleobjektívet 150.000 környékén Canon alapra. Persze a Canon objektív lenne a legszuperebb, de azért sokat kell keresgetni, ilyen árhoz. 

 

amiket láttam hirdetésekben:

 

- Tokina AF 80-200mm f/2.8 AT-X SD
- Tokina AF 80-200mm f/2.8 AT-X PRO
- Tamron SP AF 70-200 f/2.8 Di LD

 

persze biztos van a Sigmának is hasonló lencséje, de azokról még olvasni sem tudtam. Szóval a kérdés, hogy melyikben érdemes gondolkozni? Nincs konkrét célom a fotós témákkal kapcsolatban, csak magáncélra kellene. Sokáig a Tamront nézegettem, de meggyőzhető vagyok :)

 

előre is köszönöm a válaszokat

 

jb

habazutty_ Creative Commons License 2016.01.19 0 0 101919

Próbálj ki egy másikat, ha van a közeledben.

Előzmény: Ebesi Gyuri (101918)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2016.01.19 0 0 101918

A szélek elhúzását sajnos koncentrikusan csinálja. A közepe éles. Lehet, hogy tájképeknél ez nem zavaró, csak az ilyen nagy kontrasztú témáknál. Kár érte! Nagyon kellene ez a látószög.

 

Gy

Előzmény: habazutty_ (101904)
Moris721 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 101917

Persze, értem én, és igazad van. Egyébiránt ha már boltban veszi az ember, akkor nyilván garanciális ez a probléma ugye? Vagy mitől mozdul el a lencse?Nyilván ütődéstől.

Előzmény: atomizer (101916)
atomizer Creative Commons License 2016.01.19 0 0 101916

Így viszont az obi használhatatlan, nekem megért annyit, hogy ne kenje így az egyik oldalt.

Előzmény: Moris721 (101913)
TTibu Creative Commons License 2016.01.18 0 0 101915

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, használt-e már valaki Canon 17-40 f4L objektívet full frame vázon?

Ha igen arra lennék kíváncsi mennyire tetszett, mik voltak a tapasztalatok vele?

                                                                                                                     Előre is köszönöm üdv Tibor

vplaca Creative Commons License 2016.01.18 0 0 101914
Előzmény: atomizer (101912)
Moris721 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 101913

Azért ez horror ár nem? :)

Előzmény: atomizer (101912)
atomizer Creative Commons License 2016.01.18 0 0 101912

Ha jól emlékszem 16-18e közötti összeget kértek el lencserendszer beállítás címen.

Előzmény: Moris721 (101908)
KozO Creative Commons License 2016.01.18 0 0 101911

Sziasztok!

Ezeket a Minolta/Sony A bajonettes obikat ismeri valaki?
28-300mm Sigma DG Macro ø62 [link] (ez a jobb, vagy a Sony 75-300mm szebb képeket alkot 200-300 között?)
28-85mm Minolta AF Zoom Macro ø55 [link]
50mm Minolta AF f1.7 ø49 [link]
19-35mm Soligor AF Zoom ø77 [link]
Jók ezek, vagy esetleg ebben az árban találni jobbat ezeknél? Le kell lecserélni ezek közül valamelyiket, vagy ezek így jónak mondhatók?

Moris721 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 101910

"Én is csak azért cseréltem el, mert kevesebbet használtam a látószögét, mint gondoltam."

 

Ezen gondolkodom én is,.....fogom-e annyit használni? Igaz, eddig amikor kellett volna, akkor nagyon kellett volna. :)Van a kis Fix 50/1,8-am is, az sem sokszor kell, de akkor nagyon.

Előzmény: habazutty_ (101909)
habazutty_ Creative Commons License 2016.01.17 0 0 101909

Nekem egy Tamron 17-50-re 18-20 ezret mondtak, mikor kíváncsiságképp megérdeklődtem.

Canonnal lehet, hogy más. Az oldalukon töltsd ki az űrlapot és korrektül válaszolnak.

 

Egyébként a dolog egyszerű: fogod és kipróbálod a saját vázadon az obit mielőtt megvennéd. Laptopon meg kinagyítva megnézed.

Jópár embernek van és nem panaszkodtak a 10-18 STM-re. Én is csak azért cseréltem el, mert kevesbbet használtam a látószögét, mint gondoltam.

Előzmény: Moris721 (101908)
Moris721 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 101908

Mennyibe kerül egy ilyen beállítás?

Előzmény: atomizer (101907)
atomizer Creative Commons License 2016.01.17 0 0 101907

Nekem 10-22 csinált ilyet, camera kft. beállította, utána már jó volt.

Előzmény: Ebesi Gyuri (101903)
Moris721 Creative Commons License 2016.01.16 -1 0 101906

Csodálkozom én is a problémán, mert nincs sok pénzem, jól be kell osztani, ezért nagyon sok tesztet, képet videót megnéztem, és teljesen megfelelőnek tűnt.

rönofan02 Creative Commons License 2016.01.16 -1 0 101905

Szia,

Nekem március óta van 10-18am, semmi bajom vele, sőt!!! Tökéletes, minden szempontból!

Barátsággal

Tóni

 

Előzmény: Ebesi Gyuri (101903)
habazutty_ Creative Commons License 2016.01.16 -1 0 101904

Ennek valami baja van. Ami nekem volt nem produkált ilyet és van itt egy fotós, aki csodálatos tájképeket készít vel és nagyon kedveli ezt az obit.

Előzmény: Ebesi Gyuri (101903)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2016.01.16 0 1 101903

Ne vegyél 10-18-at! Nálam pont most van egy próbálni. 10 mm-en, a képszéleken nagyon lágy a képe. Vagy másként megfogalmazva csak a közepe éles. A CA is elég magas. Beltérben pedig jól látszik a torzítása, kicsi a kezdő fényereje. Nem éri meg az árát (szerintem). Ennek a fának a koronája, pontosabban a jobb oldala a kép középétől indul.

f=10mm A=6,3 S=1/500 ISO=100

 

Gy

Előzmény: Moris721 (101902)
Moris721 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 101902

Nem-nem, nem szeretném lecserélni, lentebb írtam is, hogy mikor az IS-t cseréltem STM-re, akkor gondolkodtam abban, hogy esetleg a szélesebb látószög miatt venni egy 15-85-öt. De ha veszek a 18-135 alá egy 10-18-at még akkor árában van, mintha egy db. 15-85-öt vennék.És azért a 10, az csak más szög mint a 15. :)

Előzmény: Audison (101901)
Audison Creative Commons License 2016.01.13 0 0 101901

Ha már megvan a 18-135 STM, akkor MAX. a 15-ös kezdő miatt érdemes lecserélned, meg esetleg az USM miatt. A stabilizátor mind a két objektívben 4-es fokozatú, bár a 15-85 híres stabilizátoráról több dicséretet lehet hallani. Nekem volt anno ilyen objektívem (STM), nagyon szép képet ad, nem nagyon marad le a 15-85-től.

Előzmény: Moris721 (101898)
Primary92 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 101900

És valaki használt már ilyen adaptert (pl.: Fotodiox)?

Attól félek, hogy kicsi a legtágabb nyílás. A legegyszerűbb valami cserélhető fix rekesz lenne, de az elég kényelmetlen.

Előzmény: nemethla (101899)
nemethla Creative Commons License 2016.01.13 0 0 101899

Az obihoz közel, ha nem lehet a lencsék közé.

Előzmény: Primary92 (101895)
Moris721 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 101898

Nincs bizony. Év végén szemeztem egyel, 90-ért árulták, de igen karcos volt a frontlencséje.Nem is az volt a bajom, hanem az, hogy amelyiken ilyen sérülés van, az mit kaphatott még. És bár az ára vonzó volt, kihgytam.Majd egyszer talán.....

Előzmény: Audison (101896)
Róka69 Creative Commons License 2016.01.12 0 1 101897

Az jó ár, gratulálok használd egészséggel.

Előzmény: Audison (101896)
Audison Creative Commons License 2016.01.12 0 0 101896

130 ezerért sikerült találni egy szinte csak kipróbált darabot. Sajnos túl nagy választék nincsen...

Előzmény: Róka69 (101890)
Primary92 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 101895

Ha van egy blende nélküli objektívetek, aminek bazi nagy a bázistávolsága, akkor hova tennétek a blendét, az objektívhez közel, vagy géphez?

Róka69 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 101894

Na meg az áruk is :-)

Előzmény: vplaca (101893)
vplaca Creative Commons License 2016.01.12 0 0 101893

Más világ.. Az obik is megtáltosodnak..

Előzmény: Róka69 (101892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!