Keresés

Részletes keresés

pacs_425 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22566

Köszönöm!

Igen, ott készült a kép.

Előzmény: BUSZNYI (22557)
Rollei Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22565

Ugyanmáá, nelegyélmár ilyen izééé...

 

Előzmény: Rőth Sándor (22555)
Rollei Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22564

"OFF színes analóg témákat melyik topikon beszélitek meg?"

 

 

 

Ha nem válik parttalanná a színes téma, nyugodtan megkérdezheted itt is amire kíváncsi vagy, ezért ne keress másik trotyikot. Errefelé egy-két kivételtől eltekintve elég nyugodtak és türelmesek a népek. Nem fognak azon rinyálni hogy színes, inkább annak örülnek, hogy analóg. Szerintem...

 

 

Előzmény: siófoki35 (22560)
D94A Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22563

Szeva.

Laborálás című topikban beszéljük meg.

Előzmény: siófoki35 (22560)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22562

A színes az tabu, szamizdatban nyomjuk. B31 az összekötő, nála lehet jelentkezni.

Az elején le fog rázni, de légy kitartó, majdcsak be vesz a buliba.

Előzmény: siófoki35 (22560)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22561

Bosszantotta, hogy nem tudja akkor most mennyi is a valós ISO, így nem tudta mekkorát mosolyogjon.

Előzmény: siófoki35 (22559)
siófoki35 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22560

OFF színes analóg témákat melyik topikon beszélitek meg?

siófoki35 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22559

Szép képeket csinálsz, de miért nem mosolyog a Hölgy? :)

Előzmény: Rőth Sándor (22553)
siófoki35 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22558

ez nagyon szép! :)

 

(ma én is befűztem egy Foma100-ast a Smenámba, eredményekről beszámolok :)

Előzmény: pacs_425 (22556)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22557

Amúgy meg a Villánykövesdi pincesor nem? ;-)

A kép szép. Jól szerkesztetted bele a sok madzadot.

Előzmény: pacs_425 (22556)
pacs_425 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22556

Foma 100 és a remek cseh R09:

 

 

        

 

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.06.26 0 0 22555

asztat nemmonnom meg

Előzmény: -Minarik- (22554)
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.26 0 0 22554

OK, OK, de mi volt a valos erzekenyseg?

Előzmény: Rőth Sándor (22553)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.06.26 0 0 22553

A képeket nem tette vágólapra, sebaj.

 

 D400         HP5

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (22552)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.06.26 0 0 22552

 Ez itt Delta 400 Rodinalban.

  Ez pedig HP5, egyszerre, ugyanabban a tankban.

 

1,8/85-ös Nikkor teljesen nyitva, kézből, kevés fényben. Itt-ott beráztam a gépet, de az nem a Rodinal, vagy az Ilford hibája.

Ezekről készült nagyobb papírkép, teljesen jó a minőségük az én megítélésem szerint. A HP5 szemcsésebb, ami teljesen normális dolog. Nyugodtan hívhatsz bármilyen filmet Rodinalban is, vagy bármi egyébben. A filmek szemcsézete alapvetően az emulziótól függ. Az a film, ami Rodinalban szemcsés, az összes többi hívóban is az lesz.

A Rodinalba szulfitot tenni, az olyan, mint a krémest megsózni. Ez egy akutanciahívó. Nem nyalogatja-szopogatja kicsire és kerekre a szemcsét. A finomszemszés hívókban a szulfit elnyalja a szemcsét, vele együtt az élességet. Ha nem tetszik a HP5 szemcséje, akkor érdemesebb filmet váltani, a D400, vagy a TMY finomabb.

A TX, HP5 szemcséje kifejezetten szép, amit a Rodinal csak fokoz. Mindamellett gyönyörű a tónusa, az élessége, olcsó, tartós. 

A Fomapan 100 nem gagyi, szerintem bárhol megállja a helyét azzal együtt, hogy vannak nála jobbak. Aki nem tud a cseh filmre kiállítási minőségű felvételeket készíteni, az másra sem. Sajnos az utóbbi időben megdrágult, így aztán veszített a vonizéjéből itthon. Külföldön eddig sem volt olyan olcsó, mégis népszerű, sok jó felvétel készült rá.

A konyhasó meg agyonvágja azt sok jó ioncserélt vizet...

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 22551

Szia! Ha a „gagyi” filmeket, is Xtol 1+1 –be hívod, szerintem jobb eredményt (finomabb szemcse, lényegesen jobb érzékenyég kihasználás. *) fogsz kapni, mint Rodinal esetén, bármit is csinálsz vele…

 

* De, ne nagyon számíts arra, hogy a dobozra írt ISO eléred, elég kevés film hozza a jobbak között is.

Előzmény: Andrew77 (22550)
Andrew77 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 22550

T-Maxot vagy Deltát biztos nem hívnék Rodinalban, de szoktam használni olcsóbb filmeket is (mert az anyagi lehetőségeim végesek), mint Fortepan, Fomapan, Polypan. Ha tudnék javítani a minőségén nyílván nem bánnám.

Egyébként van vele tapasztalatod?

Előzmény: foveon (22549)
foveon Creative Commons License 2014.06.26 0 0 22549

hat nem tom olyan nagy difit nem latok azon a h betun:) sztem ez a konyhasozzuk a rodinalt fortepanon az a xarbol a varat kategoria. rendes filmet kell hasznalni rendes hivoval (pl xtol) es meg van oldva. persze igy biztos tobbe kerul de kerdes hogy kinek mit ernek meg a kepei, vagy csak siman technozni akar...

 

Előzmény: Andrew77 (22548)
Andrew77 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 22548

Sziasztok!

 

Neten futottam bele pár írásba amikben sót adnak Rodinalhoz. Van ahol nátrum-kloridot (konyhasót) írnak, de a legtöbb helyen nátrium-szulfitot. Többnyire finomabb szemcsézetről számolnak be. Van aki a magasabb alapfátyolt és csökkent élességet is megemlíti negatívumként. Az érdekelne, hogy próbálte-e már valaki. Főleg Fortepan 100-assal  vagy Fomapan 100-assal szerzett tapasztalatokra lennék kíváncsi, amik egyébként is durvább szemcsézettségű filmek.

Itt egy link is. Ő pl. tengeri sót használt.

 

http://www.streetphotographyblog.co.uk/906/

siófoki35 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 22547

középformátumú topikban vannak a részletek :) rengeteg Forte Portraitpan van még pl.

Előzmény: bodrostomi (22546)
bodrostomi Creative Commons License 2014.06.23 0 0 22546

Mi maradt ki?

Előzmény: siófoki35 (22545)
siófoki35 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 22545

középformátumú topikban elkezdtük elosztani közös megvételre, de eddig csak kb a felükre van jelentkező. akinek kell, várjuk ott :)

Előzmény: black56 (22542)
siófoki35 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 22544

valóban jóféle film :)

 

Amúgy itt új vagyok, illenék bemutatkoznom. Eddig nem foglalkoztam filmes fotózással, csak gyerekkoromban lődöztem filmre, amíg nem volt digitális fényképezőm. Aztán nemrég rátaláltam Szegecs oldalára, meg otthon is előkerült egy Smena 8M és egy Lubitel-2, és igencsak kedvet kaptam a filmes fotózáshoz. Egy-két színes filmet már elfotóztam, most beszereztem pár tekercs Fomapan és Ilfordpan 100-ast. Eredmények még a nyáron várhatók! :)

Előzmény: DJ Szegecs (22543)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.06.21 0 0 22543

A lejárt filmek rovatában ezúttal a Kodak Hawkeye 400 Surveillance kerül bemutatásra.

black56 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 22542

Csak egyben eladók a képen látható fekete-fehér és színes lejárt filmek, email nyilvános.

 

 

Ára: 25eFt

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.06.12 0 0 22541

Szolgálati közlemény: A teckóban 222 ft-ért lehet ioncserélt vizet venni.

Előzmény: ata4ata (22540)
ata4ata Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22540

Köszi. Vidéki vagyok.

 

Hívom is őket :)

Előzmény: Rőth Sándor (22538)
pacs_425 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22539
Előzmény: ata4ata (22537)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22538

Inkább csak hívasd Tri-X-nek. Ha budapesti vagy több lehetőséged is van, ha vidéki, akkor szinte semmi. 

A Soós Művek elég ismert a belvárosban:

 

http://www.soosfoto.hu/szolgaltatasok/filmhivas-24

Előzmény: ata4ata (22537)
ata4ata Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22537

Sziasztok!

 

TRI-x filmet próbálgatok, tudnátok segíteni, hogy hol tudom előhívatni a negatívot?

 

Néhányan azt mondják nyugodtan hívathatom laborban C41-es technológiával.

 

Tanácstalan vagyok, előre is köszi a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!