Keresés

Részletes keresés

Neanderi Creative Commons License 2019.11.03 -18 3 215494

Pofára esett megint Szijrágó Petya

Poplacsek a sőrgyári Creative Commons License 2019.11.03 -2 15 215493

Ukrajna: elérte célját a magyar vétó

A 150 ezres kárpátaljai magyar közösség, ahogy eddig is számíthatott, a jövőben is számíthat a magyar kormány támogatására – hangsúlyozta Szijjártó Péter.

gitana19 Creative Commons License 2019.11.01 -2 18 215492

Én írok csecsemő nickel. Ja, nem.

Előzmény: Törölt nick (215490)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.11.01 -2 15 215491

jaja.. minek kell mindig eljátszani ezt a marhaságot?

Pontosan lehet tudni ki vagy évek óta.

Előzmény: Törölt nick (215490)
gitana19 Creative Commons License 2019.11.01 -2 14 215489

Most is terrorizmus propagálása miatt vágták ki a nickedet, mint macskát sza..?

Előzmény: Törölt nick (215488)
SULEICA5 Creative Commons License 2019.11.01 -2 19 215487

Ez GÁZ!

Ukrajna gáztározói Nyugat-Ukrajnában vannak. A gáz keletről érkezik a tározókba. A Naftogaz vezetője a Kobolev azt állítja, hogy Ukrajna gáztározói feltöltésre kerültek:A múlt héten jelentette be, hogy már nem töltik tovább a gáztározókat (Ukrajna így akart kedvezőbb tárgyalási pozíciót kicsikarni magának Brüsszelben.)

Kobolev állítása szerint, ha Ukrajna nem vásárol egy köbméter gázt sem , a telet akkor is túlvészeli az ország. (Már csak az a kérdés, hogy milyen hideg lesz a tél és vajon igazat mondott -e a Kobolev.) Korábban már írtam arról, hogy a gázellátásért felelős Naftogaz vállalat egy konzorcium,amelyben az állam 51% -al többségi tulajdonos, de a vállalat irányítási központja (Az igazgatótanács) Londonban székel. Kobolev csak egy végrehajtó, akinek a szíve az USA -ba húz.Az USA Nagykövetségétől kapja az instrukciókat. A családja az USA -ban él.

Kobolev állítása, hogy Ukrajna majd a nyugati irányból vásárol gázt, szintén félrevezető, mert Ukrajna eddig is vásárolt gázt az EU-tól ,főleg Szlovákiától, de mindezt csak papíron,vámcsalással:

Az Oroszországból ,Ukrajnán keresztül szállított tranzitgázból Ukrajna a célmegrendelő hozzájárulásával kivette a neki szükséges mennyiséget, majd kifizette a célmegrendelőnek az árát a gázmennyiségért felárral és elszámolta úgy, mintha az nyugati irányból érkezett volna ,vámmal ,adóval terhelten. Az árkülönbözeten megosztoztak az üzletben jelenlévők ,a gazdasági és politikai szereplők.

Előzmény: mimizoga (215486)
mimizoga Creative Commons License 2019.11.01 -2 3 215486

Most nem éhínség lesz, hanem megfagyás?

Előzmény: SULEICA5 (215476)
SULEICA5 Creative Commons License 2019.10.31 -2 17 215485

Ukrajnai gázcső-randi

Nagynyomású csővezeték -nagy átmérő 1420 mm,nagy gáznyomás.

A kompresszor állomásokon a kompresszorok között sok a repülőgépek átalakított sugárhajtóműve, NK- 8 és társai, amelyeknél a szükséges átmérőre vágják a kompresszor fokozat lapátjait és ellátják a gázelvezető házzal. A hajtóműnek ez a része fogja létrehozni a szükséges gáznyomást a csővezetékben. A hajtóművet a szállított gáz egy részének elégetésével , a turbina energiája hajtja, közös tengelyen a kompresszor fokozattal.

Mivel a kompresszorok már túlüzemeltek - nagy résveszteség ( a rés a kompresszor lapátvég és annak háza között), ezért egységnyi gázmennyiség ,adott nyomáson történő szállításához ,jelentős az elégetendő gáz mennyisége.

A tranzit gázvezeték üzemeltetési költségének ezt a részét Oroszország fizette Ukrajnának, de mivel Ukrajna nem tartotta karban és nem újította fel a kompresszorokat, ezért Ukrajna most Oroszországtól követelné, hogy a gázszállítás ezen költségéért fizessen többet, mint eddig.

A nagynyomású gázvezeték hálózatról csatlakoznak le a középnyomású gázvezeték hálózatok, amelyek az ipari fogyasztókat látják el .

A kisnyomású gázvezeték hálózatok látják el a lakossági gázfogyasztókat.

Ukrajna gázhálózatának sajátossága, hogy ott , ahol a nagynyomású hálózat halad, ott a régiók között ez jelenti a gázhálózat összeköttetését: Ha Ukrajna el akarja látni gázzal az adott régiót, akkor kénytelen a nagynyomású vezetéket is feltölteni gázzal és üzemeltetni.A nagynyomású hálózat ,hogy működjön ,fel kell tölteni gázzal (Ez a technikai gáz) 2020. január 1-ig Oroszország ezt is fizeti (3.5 milliárd köbméter/év ) Képzeld el azt, hogy nemzetközi áruszállítással foglalkozol mint vállalkozó és a megfelelő karbantartás hiányában túl sok üzemanyagot fogyasztó járműved túlfogyasztását ,a szállítás megrendelőjével akarod kifizettetni. Nyilván ilyen hülyét , akit palira vehetsz ,nem fogsz könnyen találni.

A gáztranzitdíj külön megállapodás tárgya.

A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.31 -2 15 215483

Az északi 2 és a török áramlattal nem igazán vannak jó tárgyalási pozícióban az ukránok. Egyedül Amerikának érdeke, hogy így finanszíroztassa az EU-ra kivettet adóval az ukrán klientúráját.

Érdekes lenne látni, ők hogyan reagálnának rá, ha az EU próbálna rájuk kényszeríteni előnytelen és a kereslet kínálat törvényeihez nem igazodó politikai feltételeket egy harmadik fél kapcsán.

Még megtörténhet, ha precedenst teremtenek.

A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.31 -2 14 215482

Sokan mondják rajtad kívül is, hogy a 444 hazudik :)

Előzmény: Törölt nick (215481)
szaruespata Creative Commons License 2019.10.31 -1 2 215480

Jelen esetben a tranzitdíj a szállítás ára, a puccsránok ugyanis ebben "fuvarozók".

Nem. A tranzitdíj az adott szakaszra eső fuvardíj. Ez alapvető jogi difi, azért hívtam fel rá a figyelmet. A szállítás és a fuvarozás jogilag két különböző dolog és a Sule által említett konkrét alkufolyamatban ezeken tízmillárdok múlnak - éppen ezért fontos, hogy senki ne értse félre a dolgot.

Előzmény: reimre (215478)
reimre Creative Commons License 2019.10.31 -2 16 215479
Előzmény: Poplacsek a sőrgyári (215469)
reimre Creative Commons License 2019.10.31 -2 2 215478

Te nagyon kereskedői szemüveggel gondolkodsz.

Jelen esetben a tranzitdíj a szállítás ára, a puccsránok ugyanis ebben "fuvarozók".

Előzmény: szaruespata (215477)
szaruespata Creative Commons License 2019.10.31 -1 3 215477

megemelt szállítási áron

Nyilván tranzitdíjról van szó, Sule. A megemelt szállítási ár Ukrajna szempontjából csak az oroszoktól jövő árra vonatkozhatna, hiszen az orosz fél a szállító.

SULEICA5 Creative Commons License 2019.10.31 -2 13 215476

Csőkígyó

Hétfőn Brüsszelben Ukrajna és Oroszország képviselői ismét tárgyaltak Ukrajna 2020.január1-én lejáró gáztranzit szerződéséről.

Ukrajna irreális feltételeket támasztott a tárgyalások során , mert Ukrajna 10 év megkötött és rögzített évi gázmennyiséget követel, megemelt szállítási áron, ami képtelenség.

Oroszország a tárgyalások feltételének tekinti, Ukrajnának a Stockholmi Választottbíróságon folyamatban lévő pere visszavonását.

Mivel Dánia engedélyezte az Északi Áramlat 2 csővezetékeinek az áthaladását ,így a következő Ukrajna -Oroszország gáztranzit tárgyalás során , Ukrajna a jelenleginél kedvezőtlenebb ajánlatot fog kapni Oroszországtól. (Ukrajna aláírta az EU -val a III. Energetikai csomagot, amelyben Ukrajna azt is vállalta, hogy a gáztranzit vezetékét 2020. január1 -től fel kell ajánlania üzemeltetésre harmadik félnek ( Korábban már írtam arról, hogy a német energetikai miniszter akkor megállapodott Oroszországgal évi fix mennyiség -60 milliárd köbméter-szállításában és német részről történő átvételében, de akkor Ukrajna elutasította az ajánlatot,- Ukrajna  évi 140 milliárd köbméter gáz szállítását akarta -  mert hitt az amerikai barátokban. Az a hajó most már elúszott, mert egy év múlva már Európának elegendő gázszállítási kapacitás áll majd a rendelkezésére ,így az ukrán gáztranzit csak alternatív szállítási útvonal lesz, ha Ukrajna még a hátralévő két hónapban nem tér észhez.)

'Qanon Creative Commons License 2019.10.31 -3 2 215475

Felértékeltél engem kiválasztott haver!:) A bagoly mondja, hogy...

És mi az a mozi? Én és a sátáni oltár...

Előzmény: Bromhold (215474)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.31 -3 1 215474

hát ilyet még nem hallottam.:-)

Na, megint eljött a pillanat, mikor kibujt Belöled a troll.

PS.: akkor Te azt hiszed, ha Trump az ukran allamelnökkel akar beszelni, az ugy megy hogy kiszol a titkarnöjenek hogy mi a telefonszam,  aztan fogja es  az asztalan levö telefonba bepötyögteti azt a sok szamot ami ha a masik oldalon kicsöng, akkor Zelenszkig veszi azt fel a telefonkagylot.

PPS.: ne jarj annyit moziba.

Előzmény: 'Qanon (215472)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.31 -3 1 215473

Az biztosnak latszik hogy a telefonbeszelgetest hallotta, de nem kell belöle sem nagy katonat sem valami nagy csucs Trump-tanacsadot csinalni, mert az Ukrajna/Oroszorszag temaban  Tim Morrison volt a fötanacsadoja Trumpnak.

Morrisont most szinten behivtak -mert ö is a telefonbeszelgetest hallgatta-  a Kongress egyik bizottsagaba jövö hetre, zart ajtok melletti meghallgatasra, emiatt visszalepett a Trump/Feher Hazi  (ukran-orosz kerdeseket erintö) fötanacsadoi posztjarol a pali  most. Egeszen eddig Morrison tartotta -szemelyesen is- a kijewi USA-nagykövetseggel a kapcsolatot a Feher Haz-szinten.

"csak egy galíciai menekült zsidó"  fölösleges itt a zsido kartyat Neked is kijatszani, föleg mert 3-4 eves koraban senki sem maga menekül a SU-bol, hanem ekkora gyermeket visznek.

Azonkivül ha a pasi nem hangsulyozza  azt hogy allitolag zsido, akkor Neked miert fontos? A pali Ukrajna!!! erdekeiröl beszelt, meg az USA!! allitolagos erdekeiröl. Erted a különbseget itt? (Gondolom nem ... )

Es honnan tudod hogy Galiciaban született? Kiew az Galiciaban van?

Es 1976-ban nem hiszem hogy az Ukran SZSZK-ban volt olyan körzet Kiew körül hogy Galicia.

De mind ez süketeles a temaban mindaddig Töled, amig konkretat nem irsz arra, hogy a palit 3-4 evesen Kiewben ki üldözte, hogy a papaja a pali szinten 3-4 eves fiu ikertestverevel meg a harmadik igencsak kicsi fiugyemekkel a Szovjetuniobol "elmenekült".

Hogyen menekült egyebkent ez a papa harom igen kicsi gyermekkel Kiewböl egeszen el az USA-ig?

Előzmény: 'Qanon (215468)
'Qanon Creative Commons License 2019.10.31 -3 1 215472

Hallottam már állam elnököt, aki buta volt az angolhoz, de egy komikus, egy tv. sztár és még ráadásul egy judás... na, hát ilyet még nem hallottam.:-)

Előzmény: Bromhold (215471)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.31 -1 1 215471

A mondatot nem jol ertelmezted, azt irtam hogy amig a kettö elnök a telefonhoz odakerül, addig lehet Ukrajna reszeröl valakitöl ukran nyelven barmi mondva, ami nem kizart.

Előzmény: szaruespata (215470)
szaruespata Creative Commons License 2019.10.31 -1 3 215470

ha valaki valamit a konkret beszelgetes letrejötteig a ket allamfö között ukran reszröl esetleg valamit ukranul mond, hogy akkor live legyen valaki aki azt forditja, ertelmezi  Trump/Feher Hazban

Hát ukránul maximum a tolmács mondhatott volna valamit, minthogy Zeli anyanyelve az orosz, ukránul csak alapfokon beszél.

Előzmény: Bromhold (215465)
Poplacsek a sőrgyári Creative Commons License 2019.10.31 -2 6 215469

A kárpátaljai magyarok melletti kiállás meghozta az eredményét 

A kitartó és következetes külpolitika, meghozza gyümölcsét.

'Qanon Creative Commons License 2019.10.31 -2 3 215468

Snowden lehet tudna róla többet mesélni. De maradjon egy egyszerü katona, ha így akarod, vagy csak egy galíciai menekült zsidó. Nekem mindegy.

Előzmény: Bromhold (215466)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.31 -2 1 215467

kitüntetéseit csillogtatva

Minden katona fölteszi a csikjait ha  olyan alkalombol megy valahova ahol ez szükseges, a kepek szerint a csikjai nem mondanak tul sokat arrol, hogy a palinak valoban! lett volna valami super Army karrierje, inkabb nagysemmi ez majd 50 evesen. Hivatasos katonakent ez semmi rang es semmi kitüntetes amit nagyon lehetne "csillogtat"ni.

"zuhanni", zuhanas azt jelenti hogy lefokozzak, arra meg nincs ok  (momentan).

Előzmény: 'Qanon (215464)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.31 -2 1 215466

jogi képviselõjeként,

Ez ^ egy fake  allitas, a pali nem jogasz! (Az a batyja, aki öregebb nala, tehat nem az ikertestvere.)

magasrangú tisztséget

A rangja meg nem magas.

PS.: ugyhogy innentöl a mese az marad mese.

Előzmény: 'Qanon (215464)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.31 -2 1 215465

A pali a 40-es eveinek jo közepen van, egy Lt. Col. itt egy nagy semmi rang, es mint irtam valoszinü a beosztasa alapjan kapta ezt is, aki az Armyban csinal karriert, annak minimum 40 alatt mar egy csillagjanak kell!!! lennie > brigadier general 1 csillag, a pali a 10 lepcsös tiszti rangban a 4. helyen volt majd 50 evesen,  ez is a beosztasa miatt, szoval ez akarhol is volt  csak egy tolmacs volt angol-ukran-orosz nyelvben.

Feltetelezem, hogy nem is volt allandoan a Feher Hazban allomasoztatva, en nem tudom pontosan, hogy hogy jön letre egy telefonbeszelgetes, de velelmezem hogy a ket stabja annak akik majd beszelni fognak, letrehozzak a kapcsolatot lepesröl lepesre, itt kell esetleg az ukran nyelvtudasa a palinak, ha valaki valamit a konkret beszelgetes letrejötteig a ket allamfö között ukran reszröl esetleg valamit ukranul mond, hogy akkor live legyen valaki aki azt forditja, ertelmezi  Trump/Feher Hazban. Ennek nagy valoszinüseggel van egy fix ritualja odaig, amig a ket allamfö aztan tenylegesen bekapcsolodik a beszelgetesbe, es annak is un koreografiaja van, hogy melyik elöször, es melyik masodszor szol bele legelöször a masik fele. Szoval ...

Keitel: a Vilmosi hadseregben nem volt divat hogy a katonak politizaljanak, most hirtelen nem is tudom megmondani hogy Keitel katonai rangjai hogy alakultak es miert 1940. elött.

De ertem az  altalanos ervelesedet itt, meg is tudom azt igenelni, de ennek a palinak ettöl függetlenül sem a koranak megflelö rangja sem befolyasa szerintem nem volt.

Sajnalom egyebkent a palit, nem tudom ki vitte ebbe (nyomta) bele, korabban volt Moszkvaban is de nem mint Natos, tehat nekem ugy tünik hogy  a nyelvtudas miatt ha csak Lt. Colonelig jutott mara mint Armys.

Előzmény: szaruespata (215463)
'Qanon Creative Commons License 2019.10.31 -2 2 215464

A paliról valóban nehéz valós képet festeni. Obama alatt nõtte ki magát, az Eurasien keretében Németországban (az iraki hadmüveletek mind Németországon keresztül zajlottak), Kiewben és Moszkvában is tevékenykedett. Szerintem egy magasan képzett spion egyenruhában! Egyenruhában.

Büszkén visel egyenruhát a Purple Heart, Ranger Tabs, Combat Infantry kitüntetéseit csillogtatva.

Egy éve került a Fehér Házba az NSC jogi képviselõjeként, kérdés, kinek köszönhette ezt a magasrangú tisztséget? Trumpnak biztosan nem. (Never Trumper - twitterte Trump)

A Pentagonból volt az elnöki palotába küldve, hogy az elnök körme alá nézzen. Gondolom ebben nem tévedek. Vagy egy csapdát állítottak Obama emberének? Nehéz megítélni.

Aki meg a jelenlegi elnököt ismeri..   , ezért a megjegyzés, fiatal kora ellenére a karrierje zenitjén.

Innen már csak zuhanni lehet... 

Előzmény: Bromhold (215462)
szaruespata Creative Commons License 2019.10.31 -1 1 215463

Hogy a karrierje zenitjen lenne, azt en nem tudom valojaban megitelni, de mint Lt. Col. -es mint un Stab-tiszt a rangja a beosztasa alapjan van, ami nekem eleg alacsonynak tünik, egy beosztott a stabban, es meg csak nem is a legjobb helyen levö stabban (Feher Haznal, na ja ..., ha a Pentagonban lenne, valamelyik fegyvernem stabjaban, az mar mondana valamit, de ott is egy Lt. Col. majd 50 evesen az nagy semmi. 

Na, itt van a különbség Manstein és Keitel között. Aki a politikai döntéshozók mellett van, az persze szakmailag kevesebbet ér, mert nincs gyakorlata, de az informális befolyása óriási. Még pontosabban: Mansteinnél, Rommelnél, Modelnél még a Führer mellett a stábban szolgáló tizennyolcadik beosztott alesnek is nagyobb befoláysa volt a döntésekre, mert vele Dolfi naponta találkozott, ő nem követett el hibákat (mert nem is döntött semmiben), vele nem voltak konfliktusai Adolfnak, mert nem veszített el egy csatát sem és nem követelt utánpótlást. 

Előzmény: Bromhold (215462)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.31 -3 3 215462

Egy hõs, a minõségi sajtó szerint, a karrierje zenitjén.

Ahogy az amerikai sajtobol kiderül, a palinak az nem tetszett hogy Trump egy amerikai allampolgar -Biden fiu- ellen kert vizsgalatot egy külföldi allamtol.

Ismereteim szerint az amerikaiak amerikai allampolgarok ellen nemigen szeretik ha mas allam barmit is vizsgal.

Ez a pali katona, valoszinü -de itt csak tippelek-  itt ebben a kerdesben a katonavolta meg jobban erösitette azt hogy amerikaiak ellen mas allam ne vizsgaljon. (Ami elteres volt a telefonösszefoglalo es a valosan hallgatott beszelgetes között az az volt hogy Trump Burismat mondott az anyagban meg ceg van irva, de ez egy összefoflalo, elöször nevezve van hogy Trump a Burismarol beszel, aztan meg csak az összefoglaloban hivatkozas van a Burismara mint ceg. Ez a jellegböl  adodik -mert ez egy  összefoglalo- szerintem.)

Hogy "hös", na ja, minden Irakban anno harcolo katona akkor "hös", a pali anno egy gyalogos egysegnel volt es megsebesült, ismereteim szerint minden olyan katona aki megsebesül egy harcban az a  Purple Heartot megkapja, a pali is ezt kapta meg, az iraki haboruban több tizezer amerikai katonanak adtak a Purple Heartot.

Hogy a karrierje zenitjen lenne, azt en nem tudom valojaban megitelni, de mint Lt. Col. -es mint un Stab-tiszt a rangja a beosztasa alapjan van, ami nekem eleg alacsonynak tünik, egy beosztott a stabban, es meg csak nem is a legjobb helyen levö stabban (Feher Haznal, na ja ..., ha a Pentagonban lenne, valamelyik fegyvernem stabjaban, az mar mondana valamit, de ott is egy Lt. Col. majd 50 evesen az nagy semmi. Valoszinü tolmacs csak. Minden esetre ezzel a különösen nem kiemelkedö karrierjenek vege, azt az Armyban sem szeretik ha valaki kibeszeli azt amit nem kell. A palit a demokratak befogtak, a politika eszköze lett amit nem kellett volna hagynia, allitolag a batyja ügyved es szinten a katonasagnal van, a telefon utan az ügyved batyjaval együtt irt a felettesenek arrol hogy Trump amerikai allampolgar ellen akar külföldi allam alltal vizsgaltatni. A Biden fiu nem katona, tehat a katonasagnak nem sok köze van ahhoz akkor hogy egy civil ellen vizsgalva van, hogy meg ez allitolag a következö valasztassal összefüggne a demokratak egyik! palyazojaval, az meg szintiszta politika, amiböl  -amik megiteleseböl!-  a katonaknak ki kell! maradni, tehat a pali szerintem atlepett egy hatart es mint katona a politikai megiteles területere ment.

Akkor amikor a telefon elött Trump vagy 10 nappal leallitotta a vagy 400 mio USD-  katonai  segely folyositasat Ukrajnanak, ami egy  amerikai fegyvervasarlasi hitel/tamogatas volt Ukrajnanak, no akkor ismereteim szerint a pali nem pampogott a leallitas ellen, azzal  hogy az ukranoknak kell a fegyver, amit nem kapnak meg Trump leallitasa miatt.

No, ezert kellett volna pampognia ha mindenkeppen pampogni akart, mert ez valoban a katona-temajaba tartozik azt megitelni hogy bozony az ukranoknak a fegyver kell. De ugye itt ezert nem pampogott.)

PS.: persze mas mashogy is lathathatja a helyzetet, mondjuk te mashogy lathatod.

Előzmény: 'Qanon (215453)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.31 -2 5 215458

"Magyarország az ukrajnai magyarok miatt megvétózta a NATO nyilatkozatát"

Ukrajnának folyton magyarázkodnia kell, hogy miért fél ennyire betegesen egy 40 millás ország, egy kisebb kijevi lakótelepnyi magyar anyanyelvi oktatásának a lehetőségétől. Ilyenkor aztán megint előtérbe kerülnek a nacionalisták neonácik és a többi söpredék, akik befolyását aztán így nehéz lesz elbagatellizálni.

Előzmény: Poplacsek a sőrgyári (215443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!