Keresés

Részletes keresés

Surda Surdilovics Creative Commons License 2014.07.17 0 0 65

Értem én, nyilván kifogása mindenkinek van.
A taxis azért bunkó ,mert az utakon mindenki paraszt.
A közértes azért bunkó,mert a főnöke megalázza.
Az eladó azért bunkó,mert keveset keres és az idegességtől nem lát,hogy nem tudja fizetni a számlákat.
Itt meg én vagyok a 39.

Kérjek elnézést vagy mi a helyes viselkedés?

Komolyan kérdem.
Bocsánatot kérek, szeretnék Önöknél pénzt költeni,mégegyszer elnézést, bocsánat, kérem ne bántsanak, csak vásárolni szeretnék...

Előzmény: Sárgamacska (64)
Sárgamacska Creative Commons License 2014.07.17 0 0 64

 Ez már  a 39. hívás volt aznap  !

Előzmény: Surda Surdilovics (63)
Surda Surdilovics Creative Commons License 2014.07.17 0 0 63

Felhívtam a Zárkirályt,hogy milyen hevederzárak vannak...
-Jónapot Kívánok, hevederzárak után érdeklődnék, egy panelbe szeretnék venni..., milyen típusokat árulnak?
Zárkirály: -Hát van többféle,be kell jönni megnézni... ,jó?
-Mégis milyen árban, milyen márkák?

Zárkirály: -1nyelves,két nyelves,jó? Zárbetéttől függ... ,jó?

-Aha,mondom,de márkát lehet tudni? Biztibuk?
Zárkirály:-Van az is,jó?
-Jó,hát köszönöm,akkor benézek.

Zárkirály: -Letette...


Észrevettem magamon,hogy ahogy idősödöm egyre nehezebben tolerálom,ha valaki paraszt, valahogy fogy a türelmem.

python 357 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 62
Nekem van egypár 400-as felszerelve a házban, nagyon biztonságos,-persze akkor ér valamit,
ha az ajtók is atomstabilak! Tetszik az a 2mm-es acélkorong, ami elpörög,ha fel akarják fúrni a betétet. Jó még a gomb bereteszelős változat is,ahol az ajtó belső oldalán egy elforgatható gomb van,amit ha bereteszeled a zárnyelvet,-és kifelé húzol,-akkor kívülről nem lehet a saját kulcsával sem kinyitni a zárat,-ha esetleg egy rosszakaró,akinek eredeti kulcsa van,be akar jutni!!....
Előzmény: loopketa (60)
Surda Surdilovics Creative Commons License 2014.07.16 0 0 61

Te végül is vettél hevederzárat is?
Tudnál segíteni,hogy melyiket vegyem?

Előzmény: loopketa (60)
loopketa Creative Commons License 2014.07.16 0 0 60

Koszonom, a Tokoz szimpatikusabb viszont, azt hiszem arra esik a valasztas. )

Előzmény: python 357 (59)
python 357 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 59
Mind a kettő a legmagasabb biztonsági besorolású Mab 6-os! A Tokoznál hátrány,hogy a kulcs kivétekekor 90 fokot ellentétes irányban el kell fordítani a kulcsot a kuplung szerk. megoldás miatt! Szedtem már szét egyet,kurv@ bonyolult!.......:))
Előzmény: loopketa (57)
Surda Surdilovics Creative Commons License 2014.07.16 0 0 58

Sziasztok!

 

Panelba tervezek hevederzárat venni.
Szerintetek melyik a legjobb minőség? Ezerféle oldal van, a fele azt sem írja milyen a hevederzár,csak,hogy közepesen biztonságos,nagyon biztonságos... így elég nehéz kiigazodni.

loopketa Creative Commons License 2014.07.15 0 0 57

Tokoz 400 vagy MT5+ Mult-Lock a jobb választás? Árban nagyjából ugyanaz a kettő, 21e körül. Köszi.

python 357 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 56

Akkor megszívhatja a rosszfiú!!!!:))).....

Előzmény: vinettu (55)
vinettu Creative Commons License 2014.06.19 0 0 55

Kívül egy síkban van a pajzs és a betét, belül lóg ki fél centit, hogy a kulcscsomó ne koptassa az ajtót feleslegesen.

Előzmény: python 357 (53)
python 357 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 54

Igen,-pár ezres,-de megéri,-mert praktikus megoldás!!

Előzmény: vinettu (52)
python 357 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 53

Jól választottál!

Ötféle nyitási módszer ellen hatásos ez a zárbetét!.

Én a 400-as szériából rendeltem pár zárbetétet, -és eddig nagyon meg vagyok elégedve velük! Sajnos édesanyám nehezen szokja meg a túlfordítást a kulcs kivételekor,-de hát valamit valamiért! Az biztos, hogy a betörő tovább megy ha meglátja a Tokoz zárbetétet,  de az fontos,-hogy törésvédelem legyen a zárbetét körül,-nehogy a törő szerszámmal  rá tudjon nyúlni a betétre,-mert akkor ketté töri akár a 400-as is,-hiába van egy keményfém erősítés a zárbetét alsó részében!!!!.....

Előzmény: vinettu (51)
vinettu Creative Commons License 2014.06.19 0 0 52

Ahogy én néztem, minimális a felára ennek a funkciónak.

Előzmény: Peter Altenberg (49)
vinettu Creative Commons License 2014.06.19 0 0 51

Találtam egy apró x-et a postaládánkon a minap, ami azért is volt érdekes, mert pár hónapja a betörők jelzéseiről cikkeztek. Akkor nem észleltem ilyet, 2 napja viszont pont egy beszélgetés kapcsán felmerült betörés miatt újra szétnéztem a villanyóra, kaputelefon és végül a postaláda környékén. Mondanom sem kell, a régóta halogatott zárbetétcsere 2 nap alatt lezajlott (az ajtó maga eléggé masszív, 4 zsanéron lóg, 5 ponton záródik, 6 cm vastag, többrétegű, rohadt nehéz MDF lap). Több órás keresgélés és olvasgatás után végül is a Tokoz Pro 300 típust választottam. Nagy választék, jó támogatás jár hozzá, rugalmasan alakítható "azonoskulcsos" rendszer. Ma délután beszereltem, masszív, rugók-csapok nélküli, lamellás működésű darab. Már ránézésre is riasztó a szokatlan forma (én legalábbis a szembeszomszéd gagyi zárbetétjével próbálkoznék a betörő helyében:) ). Maga a működés is szokatlan, a kulcsot kivenni egy plusz mozdulat után lehet csak, akár zárod, akár nyitod (valószínűleg ez a lamellás rendszert miatt lehet. Nem volt kevés, valamivel több mint 20 ezer volt, de bízom a változtatás erejében és, hogy megérte ez a pénz.:)

python 357 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 50

Van több fajta! Én az Abus X14  30×30as vészfunkciós hengerz.betétet vettem meg 14 090 forintért! Dupla kuplungos közép felső kategóriás,-a kulcs fogazott és pontfúrt egyszerre.

Magas védettséget ad a legtöbb machinációs nyitási módozat ellen.

Előzmény: Peter Altenberg (49)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.15 0 0 49

Erről a vészfunkciós zárbetétről nem hallottam: költséges?

Előzmény: python 357 (46)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.15 0 0 48

A rács erre az esetre jó védekezés, csak be ne nyúlhassanak.

Előzmény: python 357 (46)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.15 0 0 47

Ez nagyon fontos információ. Állítólag gyakori az ilyem eset. Sajnos erre külön bizutosítási tételt kellene kötni. (Besurranás, trükkös lopás).

Előzmény: python 357 (46)
python 357 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 46

Igen,-otthon volt anyám. Trükkös lopás volt,-bekéredzkedett egy fehér pali azzal a dumával,-hogy a konyhai elektromos eszközöket jött ellenőrizni!!!.....Az ajtót nem zárta kulcsra, és egy retek meg besurrant és kipakolta a szobát! Ékszert és készpénz vittek el,-hétszámjegyű volt a kár!!!

Azóta rakattam fel a rácsot az ajtótokra, és a Tokoz Pro 400-as hengerbetéteket kampós zárnyelves zárral! Ha ki is nyitja a belső ajtót,-látja hogy idegenek,-akkor talán már nem engedi be őket!!!! A lelkére kötöttem, hogy csak én mehetek be a lakásba! A belső ajtóra vészfunkciós zárbetétet tettem fel, tehát akkor is be tudok menni,-ha benthagyja a kulcsot elfordított állapotban is.

Előzmény: Peter Altenberg (45)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.15 0 0 45

Bocsánat, a részletekért, mert én is féle hasonlóktól: anyád a lakásban volt? előbb bekopogtak, és ő kinyitotta? Vagy nem volt otthon, amikor betörtek? Kösz.

Előzmény: python 357 (44)
python 357 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 44

Igen az,-valaki beengedte őket a kaputelefonnal,-aztán anyám könnyű préda volt!

Előzmény: Peter Altenberg (43)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.13 0 0 43

Társasházban?

Előzmény: python 357 (42)
python 357 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 42

Sziasztok!

A Keso assa abloy zárbetétekről mi a véleményetek,-mennyire biztonságos?

Anyámhoz bementek áprilisban, zárrongálás nélkül,-egy egyszerű hengerzárat nyitottak ki!:(((

Előzmény: python 357 (41)
python 357 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 41

Üdv!:)

Véleményedet kérném a Tokoz Pro400-as zárbetétről,-mennyire nehezen nyitható ki a kulcsa nélkül? Egy ajtó rácsba tetettem be, kampós zárral, törés védett a hengerzár!....

Köszönöm!!

Előzmény: zed911 (34)
István a kováts Creative Commons License 2014.05.09 0 0 40

 Valami ilyen kellene nekünk.

 

 

Kérdés , hogy fel is szerelik ??

Előzmény: onekey (28)
csaba1960 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 39

Sziasztok!

 

Engem is idegesített az a a sok "nyom" nélküli betörés ami már mindennaposnak tekinthető.

 

Beleástam magam a témába és különböző egyedi megoldásokat kellett kitalálnom ahhoz, hogy viszonylag biztonságban tudhassam a lakásom.

A kereskedelmi forgalomban kapható zárakon gyakorolnak a betörők, így ezek nem igazából nyugtattak meg, ill. aranyárban lehet kapni olyan zárat amit talán megbízhatónak tartok.

 

Többféle megoldásokat találtam fel, saját célra, majd mostanára már mások ajtaját is védik ezek a szerkezetek és az áruk is baráti.

 

Először talán nézzétek meg az alábbi videót és ha van rá érdeklődés szívesen fórumozok a témában.

http://www.youtube.com/watch?v=mvamKLu1l_g

 

üdv: Csaba1960

pobeda Creative Commons License 2014.05.03 0 0 38

Úgy néz ki itthon nem lehet, de lehetne. :)

http://www.geminy.info/?page=49&lang=EN

Előzmény: ymen (37)
ymen Creative Commons License 2014.05.03 0 0 37

Sziasztok !

 

Nem tudja véletlenül valaki hol lehet kapni magyarországon a Geminy Drumm külső zárat ?

 

 

 

 

Peter Altenberg Creative Commons License 2014.04.09 0 0 36

Kösz, a te problémád az enyém is. Pénzem nekem sajnos nem maradt rácsra.

Előzmény: zed911 (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!