Értem én, nyilván kifogása mindenkinek van. A taxis azért bunkó ,mert az utakon mindenki paraszt. A közértes azért bunkó,mert a főnöke megalázza. Az eladó azért bunkó,mert keveset keres és az idegességtől nem lát,hogy nem tudja fizetni a számlákat. Itt meg én vagyok a 39.
Kérjek elnézést vagy mi a helyes viselkedés?
Komolyan kérdem. Bocsánatot kérek, szeretnék Önöknél pénzt költeni,mégegyszer elnézést, bocsánat, kérem ne bántsanak, csak vásárolni szeretnék...
Felhívtam a Zárkirályt,hogy milyen hevederzárak vannak... -Jónapot Kívánok, hevederzárak után érdeklődnék, egy panelbe szeretnék venni..., milyen típusokat árulnak? Zárkirály: -Hát van többféle,be kell jönni megnézni... ,jó? -Mégis milyen árban, milyen márkák?
Nekem van egypár 400-as felszerelve a házban, nagyon biztonságos,-persze akkor ér valamit,
ha az ajtók is atomstabilak! Tetszik az a 2mm-es acélkorong, ami elpörög,ha fel akarják fúrni a betétet. Jó még a gomb bereteszelős változat is,ahol az ajtó belső oldalán egy elforgatható gomb van,amit ha bereteszeled a zárnyelvet,-és kifelé húzol,-akkor kívülről nem lehet a saját kulcsával sem kinyitni a zárat,-ha esetleg egy rosszakaró,akinek eredeti kulcsa van,be akar jutni!!....
Mind a kettő a legmagasabb biztonsági besorolású Mab 6-os! A Tokoznál hátrány,hogy a kulcs kivétekekor 90 fokot ellentétes irányban el kell fordítani a kulcsot a kuplung szerk. megoldás miatt! Szedtem már szét egyet,kurv@ bonyolult!.......:))
Panelba tervezek hevederzárat venni. Szerintetek melyik a legjobb minőség? Ezerféle oldal van, a fele azt sem írja milyen a hevederzár,csak,hogy közepesen biztonságos,nagyon biztonságos... így elég nehéz kiigazodni.
Ötféle nyitási módszer ellen hatásos ez a zárbetét!.
Én a 400-as szériából rendeltem pár zárbetétet, -és eddig nagyon meg vagyok elégedve velük! Sajnos édesanyám nehezen szokja meg a túlfordítást a kulcs kivételekor,-de hát valamit valamiért! Az biztos, hogy a betörő tovább megy ha meglátja a Tokoz zárbetétet, de az fontos,-hogy törésvédelem legyen a zárbetét körül,-nehogy a törő szerszámmal rá tudjon nyúlni a betétre,-mert akkor ketté töri akár a 400-as is,-hiába van egy keményfém erősítés a zárbetét alsó részében!!!!.....
Találtam egy apró x-et a postaládánkon a minap, ami azért is volt érdekes, mert pár hónapja a betörők jelzéseiről cikkeztek. Akkor nem észleltem ilyet, 2 napja viszont pont egy beszélgetés kapcsán felmerült betörés miatt újra szétnéztem a villanyóra, kaputelefon és végül a postaláda környékén. Mondanom sem kell, a régóta halogatott zárbetétcsere 2 nap alatt lezajlott (az ajtó maga eléggé masszív, 4 zsanéron lóg, 5 ponton záródik, 6 cm vastag, többrétegű, rohadt nehéz MDF lap). Több órás keresgélés és olvasgatás után végül is a Tokoz Pro 300 típust választottam. Nagy választék, jó támogatás jár hozzá, rugalmasan alakítható "azonoskulcsos" rendszer. Ma délután beszereltem, masszív, rugók-csapok nélküli, lamellás működésű darab. Már ránézésre is riasztó a szokatlan forma (én legalábbis a szembeszomszéd gagyi zárbetétjével próbálkoznék a betörő helyében:) ). Maga a működés is szokatlan, a kulcsot kivenni egy plusz mozdulat után lehet csak, akár zárod, akár nyitod (valószínűleg ez a lamellás rendszert miatt lehet. Nem volt kevés, valamivel több mint 20 ezer volt, de bízom a változtatás erejében és, hogy megérte ez a pénz.:)
Van több fajta! Én az Abus X14 30×30as vészfunkciós hengerz.betétet vettem meg 14 090 forintért! Dupla kuplungos közép felső kategóriás,-a kulcs fogazott és pontfúrt egyszerre.
Magas védettséget ad a legtöbb machinációs nyitási módozat ellen.
Igen,-otthon volt anyám. Trükkös lopás volt,-bekéredzkedett egy fehér pali azzal a dumával,-hogy a konyhai elektromos eszközöket jött ellenőrizni!!!.....Az ajtót nem zárta kulcsra, és egy retek meg besurrant és kipakolta a szobát! Ékszert és készpénz vittek el,-hétszámjegyű volt a kár!!!
Azóta rakattam fel a rácsot az ajtótokra, és a Tokoz Pro 400-as hengerbetéteket kampós zárnyelves zárral! Ha ki is nyitja a belső ajtót,-látja hogy idegenek,-akkor talán már nem engedi be őket!!!! A lelkére kötöttem, hogy csak én mehetek be a lakásba! A belső ajtóra vészfunkciós zárbetétet tettem fel, tehát akkor is be tudok menni,-ha benthagyja a kulcsot elfordított állapotban is.
Bocsánat, a részletekért, mert én is féle hasonlóktól: anyád a lakásban volt? előbb bekopogtak, és ő kinyitotta? Vagy nem volt otthon, amikor betörtek? Kösz.
Véleményedet kérném a Tokoz Pro400-as zárbetétről,-mennyire nehezen nyitható ki a kulcsa nélkül? Egy ajtó rácsba tetettem be, kampós zárral, törés védett a hengerzár!....
Engem is idegesített az a a sok "nyom" nélküli betörés ami már mindennaposnak tekinthető.
Beleástam magam a témába és különböző egyedi megoldásokat kellett kitalálnom ahhoz, hogy viszonylag biztonságban tudhassam a lakásom.
A kereskedelmi forgalomban kapható zárakon gyakorolnak a betörők, így ezek nem igazából nyugtattak meg, ill. aranyárban lehet kapni olyan zárat amit talán megbízhatónak tartok.
Többféle megoldásokat találtam fel, saját célra, majd mostanára már mások ajtaját is védik ezek a szerkezetek és az áruk is baráti.
Először talán nézzétek meg az alábbi videót és ha van rá érdeklődés szívesen fórumozok a témában.