Keresés

Részletes keresés

nagyinda Creative Commons License 2020.02.11 0 0 22769

Üdv. mindekinek.  A tojáshéj repedésétől mennyi idő telik el , mire ki bújik a kis pipi.?

 

madar86 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 22768

Jo h beindult kicsit az elet itt is....

nagyinda Creative Commons License 2020.02.07 0 1 22767

A kotló (,  én is úgy  gondolom)  érzi a test hőmèrsékletével,  hogy mikor kell forgatni, akàr èjjel  is.

Előzmény: japipapi (22766)
japipapi Creative Commons License 2020.02.06 0 0 22766

Azért a kotlós nem gép, finomabb szerkezet, mint akármelyik utánzat.😆 A kotlós valoszinüleg forgat, legalább is Bogenfürst Ferenc szerint.

Előzmény: nagyinda (22765)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.06 0 0 22765

Nem tudom, hogy a tyúk éjszaka forgatja-e maga alatt a tojást, de gyerek koromból emlékezetem szerínt nappal is ritkán piszkálta a csőrével, vagy a lábával.

Előzmény: japipapi (22762)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.06 0 0 22764

Köszönöm a tanácsokat, nem állitgatom tovább a keltető hő fokát.

Előzmény: japipapi (22763)
japipapi Creative Commons License 2020.02.06 0 0 22763

Látom, ott a lázmérő is. Ez megfelel szinte állandó hőnek. Nem számit, nem változtass, már tudod, hogy a gépi hőmérő értéke valójában hamis, az annyi, amennyit a lázmérő mutat. A két érték külömségére mindig korrigálj, fejben.

Én, amikor már rutinhól keltettem, belőttem 37,5 - 37,7 C fokra és végig 21 napig így volt. Csak a párára és gyakori forgatásra ügyeltem. Általában jó volt a kelési arány.

Előzmény: nagyinda (22760)
japipapi Creative Commons License 2020.02.06 0 0 22762

Igen, szerintem elég. De, ha néha kiesik egy-egy, nem tragédia. Gondolom éjjel nem kelsz fel forgatni. 😆

Valamikor, amikor kezdtem még éjszaka is forgattam 2 óránként. Igaz az liba volt. Az nagyon érzékeny. Akkor kezdő létemre 12 tojásból rendre kikelt. 

 

Előzmény: nagyinda (22759)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.06 0 0 22761

 Ennyi lett. 2,5 óra múlva is....

nagyinda Creative Commons License 2020.02.06 0 0 22760

ÜDV: . Próba felfűtés , ellenőrzés lázmérővel, másfél óra után állt be így a hőmérséklet. mire ezt le írtam 38,5 c lett , azóta ennyi. a két hőmérő nem mutat azonos hő fokot. az a kis lyuk azét van a kis tojás alakú hő és páramérő mellett, hogy pici csavarhúzóval tudjam lejjebb vagy feljebb venni a hő fokot. Kérdésem az volna , hogy emeljek, vagy csökkentsek ?

nagyinda Creative Commons License 2020.02.05 0 0 22759

Köszönöm szépen.  Ezek szerínt ha  4 óránként forgatom , elegendő lesz, hogy ne tapadjon le a jégzsinór?

Előzmény: japipapi (22755)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.05 0 0 22758

Nálam is a tv. fajták váltak be (tanyasi vegyes). Jól kelnek, jól fejlődnek, életre valóak...

Ez nagyon érdekes nálam is a tavai szezonban 70% volt a kakasok aránya.

Ha tudod lámpázd át a tojásokat, jó visszajelzés páratartalmat illetőleg is, és az esetleg elhalt tojások a gép klímájának sem tesznek jót.

Akkor jövö hét kedd-szerda-csütörtök,

Egyébként hány darab tojás fért a gépedbe?

Előzmény: nagyinda (22754)
japipapi Creative Commons License 2020.02.05 0 0 22757

Szia Druszám!

Köszi a kiigazítást, ill . pontosítást. 

Örülök, hogy látlak!

off:

elég rosszul beszélek a műtét miatt, azért nem kerestelek telefonon, pedig megígértem, bocs.

Előzmény: Chik Fan (22756)
Chik Fan Creative Commons License 2020.02.05 0 1 22756

Sziasztok!

Bocs, hogy belevaú, de a kétféle tálcázási mód - kézi és gépi forgatás - esetén nem azonos sűrűséggel kell forgatni!
Ha a tojások fektetve vannak tálcázva, ( ún. kézi forgatás), elég napi 2, legfeljebb 3 alkalommal forgatni. Ha nem fektetve, hanem ferdén, - 900-ban, forgató bölcsőben átbillentve történő ( gépi)-forgatás esetén kell kétóránként forgatni. Itt viszont akár géppel, akár kézzel történik a forgatás, (átbillentés), akkor is kétóránként kell forgatni!

Előzmény: japipapi (22755)
japipapi Creative Commons License 2020.02.05 0 0 22755

Ugyan annyiszor. Nem a helyzete határozza meg, hanem a gyakoriság. Lényegében a csúcs állítás hely kihasználás miatt szokták alkalmazni. Természetesebb a fektetés.

Nagyon lényeges, hogy a forgatáskor mindig oda - vissza, vagy jobbra - balra történjen. Oka az, hogy egyirányú forgatásakor a jégzsinor megszakadhat,  az embrió halála.

Előzmény: nagyinda (22751)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.04 0 0 22754

Most farm fajta tojást keltetek, az előző is azokból van. A 10 csibéből 7 kakas lett. Azokból is 3 kopasz nyakú. Mert van egy kopasznyakú kakasúnk. 

Előzmény: Törölt nick (22752)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.04 0 0 22753

Köszönöm  a segítést. Ma van a 14. Nap. Az első keltetéséből  a 16 db próba keltetéséből 6 db nem kelt . Ill. Egy tojás a 22. napra kelt , de gyenge volt a csibe, és sajnos .......

Előzmény: Törölt nick (22752)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.04 0 0 22752

Ezek szerint kézzel forgatsz, mondjuk este és reggel 7-kor. Nem kell ám az egész gépet bebugyolálni, csak úgy körbe 1 hőtükör félét, ami az oldalán nem engedi a nagyobb hővesztést. Egyébként amikor forgatsz a belső tojásokat kívülre, a külsőket pedig belülre érdemes pakolgatni ezzel valamilyen szinten "mindenki" egyforma hőmérsékletben részesül hosszabb távon. A szellőztetésnél fontos a szoba hőmérséklete és a gép sem szereti a 16 fok alatti celsiust.

Szurkolok Neked és a tojásoknak! Hol is tart a project? (hány nap van még vissza kelésig?) ÉÉÉÉs milyen tyúkocskák lesznek a jövevények? (kendermagos, itáliai, brahma....?)

 

Előzmény: nagyinda (22746)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.04 0 0 22751

Üdv. : Végihg olvastam a hozzászólásod, a tojás forgatást nem értettem, mert 2 óránként forgatod a csúcsával lefelé be tett tojásokat, és az oldalára fektetett tojásokat hányszor kell forgatni?

Előzmény: japipapi (22750)
japipapi Creative Commons License 2020.02.04 0 0 22750

A 16870 hsz-ben is.

Előzmény: japipapi (22749)
japipapi Creative Commons License 2020.02.04 0 0 22749

Egy hőmérő elég, csak az legyen pontos, de ne lázmérő.

Az a lyuk nem sok vizet zavar, később a pára emelés érdekében be is kell dugnod. Akkor viszont már hűteni is kell, akkor teljesül a tojáson belüli légcsere. 

Van itt valahol korrekt keltetési technológiai ajánlat, javaslom keresd meg, a kereső segít.

Előzmény: nagyinda (22748)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.04 0 0 22748

Üdv: két hőmérővel is ellenőrzöm a hőfokot, mindíg tartja a 37,5.- 38 c fokot.

Köszönöm a tanácsot, csak akkor a szellőzés hol van megoldva?

A szellőző lyukak alul a víz tartály mellett vannak ki fúrva.

Előzmény: japipapi (22747)
japipapi Creative Commons License 2020.02.03 0 0 22747

Javaslom, e "gépet" pótlólagosan szigeteld, akár csak egy pléddel, mert e román csoda nem a híres a jó hőtartásról.

Előzmény: nagyinda (22746)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.03 0 0 22746

Üdv.: Cleo 5 . tyúk tojásokat.

Előzmény: Törölt nick (22745)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.03 0 0 22745

Szia, szerintem is normális. Milyen géped van? Milyen tojásokat keltetsz?

 

Előzmény: nagyinda (22743)
Chik Fan Creative Commons License 2020.01.28 0 0 22744

Szia!

Ha csak 1 órán át magasabb a pára, az nem okoz semmi problémát.
Sok sikert a keltetéshez!

Előzmény: nagyinda (22743)
nagyinda Creative Commons License 2020.01.26 0 0 22743

Üdvözlök mindenkit, most kezdtem a tojás keltetést, kérdezni szeretnék, hogy amikor forgatás után fel öntöm , vagyis pótolom a vizet, az ( ötödik napon tartok) a páratartalom  felmegy 80 % - ra.  Árt ez a páratartalom változás a tojásoknak? kb., egy óra után vissza áll 60% - ra.                  Előre is köszönöm a válaszokat.

japipapi Creative Commons License 2020.01.18 0 0 22742

Aranyos, oktató célra értelmes. Minden ott van, ami kielégíti az életet. Végül is az enyém is nagyban, 150 l-es térben kerámia fűtéssel stb. működik. Igaz, 3 éve a keltetést a kotlósokra bízom. 

Előzmény: független- (22741)
független- Creative Commons License 2020.01.13 0 0 22741

https://www.youtube.com/watch?v=FwE_mp_J8gQ

Ehhez mit szólsz? Működik ez valójában?

Előzmény: japipapi (22739)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.12 0 0 22740

Pedig itt vannak a "hosszú téli éjszakák" és lehetne barkácsolni, ha keltetni még nem is...

Nekem két gépem van, az egyiket pattogzásig használom a másikat bujtatáshoz.

Kezdetben sokat szenvedtem a gépekkel, sok volt a befulladt tojás, kelésgyenge...

A gyári könyök hőmérők voltak rosszul kalibrálva. Nem szálszakadtak voltak! Egyszerűen csak 0.6-del arrább mutatta az értéket mint a régi higanyos lázmérő.... Egyenes út a kudarcokhoz.

Így a tavalyi évem szépen sikerült, persze 3 kotlós is besegített.

Idén kopasznyakú projek fog indulni.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!