Keresés

Részletes keresés

trizs77 Creative Commons License 2020.10.21 0 0 87388
trizs77 Creative Commons License 2020.10.21 0 0 87387
Csimpolya Creative Commons License 2020.10.21 0 0 87386

Köszönöm, jobb lett a kedvem. A saját macskámmal most kissé feszült a viszonyom, mert ezen a héten sort kerítettem az évente egyszer esedékes könyvespolc takarításra. Ilyenkor szoktam megállapítani, hogy mégsem kellett volna megtanulnom olvasni. Vagy ha mégis, akkor könyvet venni nem!

Nos, a macskám erősen nehezményezi a felfordulást, alig hajlandó szóba állni velem.

Viszont holnapra már kész leszek, és akkor bízhatok a kapcsolatunk jövőjében.

Előzmény: trizs77 (87385)
trizs77 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 87385
Csimpolya Creative Commons License 2020.09.29 0 0 87384

A múlt hétvégét Salgótarjánban töltöttem, és ott sikerült összebarátkoznom a tábor macskájával, aki reggelt megjelent, hozzám törleszkedett, és mindkettőnk örömére lhefeküdt a lábfelemjre, így kölcsönösen és igen kellemesen melengettük egymást. Olyan kis tömör gyönyör volt, úgyhogy biztos nem éhezett, csak a társaságért jött. 

szepi Creative Commons License 2020.09.29 0 0 87383

Smuuuuuz!

Csimpolya Creative Commons License 2020.09.29 0 0 87382

Néhány szomszéd macska hozzám is átjárt, nem mindegyik volt éhes, de kedvelték a változatosságot. Ha macskakonzervből maradt, a sünik eltakarították. Egy tálacskában ivóvizet is raktam ki nekik.

Előzmény: trizs77 (87381)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 87381

Kertünkben kettő cicát etetünk.

Amikor jó idő van.

 

Természetesen Lukrécia Őfőbundaságát, mint a kert (és még vagy 4-5 kert) úrnőjét és Zsuzsi cicát is.

Zsuzsi cica a szomszéd házban nem túl fényes körülmények között élő idős néni cicája.

Zsuzsi amúgy fiú cica, nem tudni miért kapta a Zsuzsi nevet?

Zsuzsi soxor éhes, s mi ezt figyelembe véve a kertbe mindíg min. kettő tasak macsek kajával érkezünk.

 

Rajtuk kívül évekig kosztosunk volt három süni is.

Ők külön ellátást nem igényelnek.

Minden megesznek ami ott marad.

Macskák meghagyott kaja maradékát, lehullott gyümölcsöt, szendvics darabot,

akármit.

 

Fájdalom de 3-4 éve eltűntek.

Nem tudjuk mi lett velük.

Most egy kb. fél éve ismét feltünt 2 süni.

Valószínűleg anya és gyermeke.

 

Itt a képen a gyermek süni fedezte fel, hogy macskáink annyira elkényeztettek (nem is tudom ki kényezteti őket ennyire?)  hogy már a lecsókolbász maradékot is ott hagyják.

Igaz mi igaz a lecsókolbász fűszeres, a cicák meg nem rajonganak a fűszeres kajáért.

 

Így hát a kisebbik süni nekilátott:

 

 

 

 

 

 

trizs77 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 87380

Írd meg, hogy mit szól az új környezethez, és milyen volt a fogadtatása.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

Alig 100 órája hoztuk el.

Már az első éjszaka nyugodtan aludt.

Nem ébredt fel.

 

Az aklimalizáció számára 4-6 óra volt.

Ez meglepő.

Életemben több kiskutyust hoztam már el gazdikhoz.

Még több kiscicát.

Egyiknél se ment ilyen símán.

 

Nem tudok feltölteni videot (mert buta vagyok hozzá) de gazdijai átküldtek kettőt is.

Egyiken a megérkezése utáni 24. órában már gazdasszonya cipőfűzőjét akarja kikötni, rángatással.

 

Másikon fürdetik. és szó nélkül tűri.

Mikor a gazdik lassúak akkor kezd el nyüszögni de csak kér-három pár másodperces nyüsszentés hallatszik.

 

A gazdik azért fürdették (langyos vízben) mert a kertből bejőve koszos lett.

Hisz oly kicsi még a lába, hogy a hasa hozzáér még minden fűszálhoz, 4 centi magas homoktúráshoz.

 

azért fürdették lassan mert előző kutyájuk egy uszkár (14 évig volt velük) nem szeretett fürödni.

Már a kádba betenni se volt egyszerű, állandóan ki akart jönni.

 

Bóni-nak - mert Bonifácnak keresztelték - semmilyen gondot nem jelentett, nem ellenkezett mikor gazdija hasánál alányúlva átemelte a kis kád peremén és beleállította a langyos vízbe.

Féltek, hogy Ő is kiugrik, de semmi.

Nyugodtan tűrte, hogy megfürdessék.

 

Talán ha a fürdetés tempóján gyorsítanak legközelebb, akkor az a pár nyüsszentés is elmarad majd.

 

 

 

 

Előzmény: Csimpolya (87368)
jégkirálynő Creative Commons License 2020.09.25 0 0 87379

"Amióta megláttam, egyfolytában heveny gügyögési hajlamok törnek rám..."

 

Nem vagy egyedül:)))))))))))))

Előzmény: Csimpolya (87366)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 87378

8 hetes de már tud ugatni !

 

Nyuszi kutyám (Szultán volt a böcsületes neve)aki egy német juhász volt,  8 hetesen még csak nyüszített.

Előzmény: Csimpolya (87377)
Csimpolya Creative Commons License 2020.09.25 0 0 87377

Ügyvédet akarok! Legalábbis ez van ráírva.

Előzmény: trizs77 (87375)
Csimpolya Creative Commons License 2020.09.25 0 0 87376

Látod, látod, ezért kellett volna sötét színű kutyát szerezni.

Előzmény: trizs77 (87374)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 87375

OFF

 

Erre a gaz- lelketlen gazdik mit tesznek?

Megfürdetik ezt az ártatlan ifjút.

Hallatlan.

 

Még arra is figyeltek, hogy a hajszáritó langyos levegőt fújjon arra a vizes/fürdött bundára, nehogy beteg legyen szemük fénye.

 

ON

 

 

trizs77 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 87374

OFF

 

Aki a kertben játszik, rohangál, annak ilyen koszos lesz a tappancsa és a hasa.

 

ON

trizs77 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 87373

 

OFF

 

 

Nehéz az élet.

Délután játszani kellett, persze, hogy elfárad az ember fija..

 

ON

 

 

trizs77 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 87372

OFF

 

Elaludt

 

ON

 

 

 

 

trizs77 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 87371
Csimpolya Creative Commons License 2020.09.24 0 0 87370

Ez utóbbira komoly esélye van, és ezt nagoyn meg tudom érteni!

Előzmény: trizs77 (87369)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 87369

A tenyésztő azt mondta, reméli jó helyre kerül.

Én meg azt válaszoltam neki, hogy örüljön ha ez a kutya egy év múlva nem nyeri el a

Magyarország legelkényeztetettebb kutyusa

címet.

Előzmény: Csimpolya (87368)
Csimpolya Creative Commons License 2020.09.24 0 0 87368

Na ugye! Te is meg akartál győződni arról, hogy ez tényleg egy valós élőlény. Írd meg, hogy mit szól az új környezethez, és milyen volt a fogadtatása.

Előzmény: trizs77 (87367)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 87367

Az átvétel kb. 20 percig tartott.

Addig a testvérét (az egy nőstény és kisebb) kb. 15 percig a karomban fogtam és símogattam.

 

Persze csak biztonsági okokból....................:-)))

Előzmény: Csimpolya (87366)
Csimpolya Creative Commons License 2020.09.23 0 0 87366

Ugyan kérlek! Ne akard elhitetni velünk, hogy ez nem egy plüsskutya! 

Amióta megláttam, egyfolytában heveny gügyögési hajlamok törnek rám...

Előzmény: trizs77 (87365)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 87365

Tegnap előtt árulóvá váltam.

El kellett szaladnom 200 km-re egy ilyen vadállat jelöltté:

 

 

Nem a képen láthatóért.

A kép csak illusztráció.

De egy ilyenért.

8 hetes most.

Új gazdája azóta napi 26 képet küld minden ismerősének, hogy :

 - Most ül,

 - Most fekszik,

 - Most alszik,

 - Most................

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2020.09.07 0 0 87364

Lehet, hogy ezen a héten meggondolja magát?

Előzmény: trizs77 (87363)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.07 0 0 87363

Nem kell ide naptár.

 

Őőfőőőbundasága az elmúlt 6 napból két éjszaka is bent aludt.

Megjött, megjön az ősz.

 

Csimpolya Creative Commons License 2020.08.28 0 0 87362

Tudom, hogy nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de szerintem érdekes.

Megtudtam, hogy van egy macskaképkiállítás, megnéztem.

Némi csalódást okozott, nem a képek minőségével, hanem a mennyiségével volt gond. Talán egy tucat képet láttam, igaz, azokat érdemes volt megnéznem. A képek mellé egy történetet is mellékeltek, azokat is elolvastam. Egy barna cirmos macskáról kiderült, hogy Bolha a neve. Kb. egyhetes volt, amikor a fotós megtalálta, és a másik két macskája éppen meg akarta ölni. Felszedte, megszabadította az élősködőitől (a nevét innen kapta) és felnevelte. Később a másik kettő is megszokta.

Az is kiderült, hogy Bolha legkedvesebb időtöltése a dobozokban való elhelyezkedés, ez sok macskásnak ismerősen hangozhat.

Szerintem viszont a legutolsó kép a legjobb. Annyira megtetszett, hogy még a fotós nevét is feljegyeztem: Hajdú D. Andrásnak hívják. A képen egy ház, amiről el lehet mondani, hogy roskadófélben van a ház, hámlik rajt a vakolat. Ráadásul már ajtaja sincs. Van viszont egy szárítókötél, amin egy takaró lóg, a takarón egy meglehetősen feldúlt tigris villogtatja a fogát. A kép alsó sarkában egy kb, hathónapos, fekete kiscica, aki felfelé, a takaróra néz. A címe: Példakép.

Ez tetszett a legjobban, háromszor visszamentem megcsodálni.

Csimpolya Creative Commons License 2020.08.25 0 0 87361

Ez igen! Nagylelkűség a főnökasszonytól, hogy segít a gyámoltalan kétlábúakon, akik még az esőt sem érzik meg!

Előzmény: trizs77 (87359)
trizs77 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 87360

Bocsánat.

Ugyanez helyesen:

 

Főnök asszonyunk májustól-októberig a kertben él.

Naponta bejön, elfogadja az ételt, enged egy kis simogatást, azután megy ki a dolgára.

A nap 24 órájából kb. 23 órát a kertben, kertjeiben tölt.

 

Előfordul, hogy szép napsütéses napon egyszer csak - indokolatlanul - megjelenik.

trizs77 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 87359

Főnök asszonyunk májustól-októberig a kertbe él.

Naponta bejön, elfogadja az ételt, enged egy kis símogatást, azután megy ki a dolgára.

A nap 24 órájából kb. 23 órát a kertben, kertjeiben tölt.

 

Előfordul, hogy sép napsütéses napon egyszer csak - indokolatlanul - megjeleni.

Nem kér kaját hanem felül az ablakpárkányra.

Néz kifelé a szép időbe.

De ez csalóka.

Ilyenkor tudvalevő, hogy 30-60 percen belül eső lesz.

Tehát iszkiri ki a kertbe, beszedni az ott száradó ruhákat.

 

És tényleg.

Eltelik a 30-60 perc és jön az eső.

Így működik a házi időjósunk nyáron.

 

Ha megjön az eső, otthagyja az ablakpárkányt.

Felugrik az ágyra, kinyújtózik majd egy méteresre, vagy összegömbölyödik mint egy kakaós csiga és hatalmasat alszik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!