Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 11

"Amerikai konyha" = nincs konyha, hanem a nappali egyik sarka van konyhának berendezve.

 

és mindenütt a low cost..

nyman Creative Commons License 2005.03.21 0 0 10

Hella TA!

Dolgoztam lakopark projekten. Lehet, hogy van ahol vekonyak a falak, de a lakasok kozotti hangcsillapitasra vannak kovetelmenyek, ha joltom 30 dB korul. (de lehet, hogy 35). Ezt lehet merni, ha nincs meg lehet penzt visszakerni.

 

Annal amiben reszt vettem az epitesz ket sor 10 cm-es falat tervezet a lakasok koze plusz kozte 6 cm kozetgyapot. Ezekre a falakra konnektor sem kerulhetet. Persze par nehezfeju vasarloval allitolag nehez volt megertetni. Ugyanigy lakasonkent kulon aknakban jottek mentek a csovek. Elofordult, hogy 4 akna esett egy csomopontba, amit ugye ha koltsegen takarekoskodni akar az illeto, megcsinalja egyben. Szal ilyen tenyezok is vannak az arban.

 

Aztan persze ahogy mar vki emlitette a minoseg soxor az alvallalkozokon is mulik es ugyanabban a lepcsohazban lakasok kozott is lehet kulonbseg.

 

93-ban a lakasok epitese 100-120 e Ft/m2 arra jott ki. Ebben nincs benne a telek, kulso kozmu, ut es az afa es a haszon az ertekesitesbol. Ebbol lettek aztan a 300-320 e Ft-os lakasok a vegen.

 

Mongyuk attol fugg kinek mi a preferenciaja, de szerintem az uj epitesu lakasok fajlagosan dragak. Persze a hasznaltnal is johetnek a meglepetesek, de kb 40-60%-al olcsobbak, vagy ha felujitando akkor akar fele is lehet egy ujepitesunek.

 

En tavaly egy erosen felujitando hasznalt lakast vettem, mert olcsobb volt es most felujitva (teljes futes rendszer vaillant aquaplus kazannal, teljes elektromos rendszer ~100 konektorral 8 tv telefon szamitogepcsatlakozassal, riasztokabelezessel, falbontas, szomszedok fele falaepites, nyilaszarocserek, burkolatok, uj fordoszoba, wc) meg mindig fajlagosan (1 m2-re vetitve)  kb 2/3-a mintha uj epitesut vettem vona pedig nehany milliot rakoltottem.

Előzmény: TomAce (-)
_chela Creative Commons License 2005.03.21 0 0 8

Megtudhatnam melyik az a ceg? Hatha az en lakasom is eppen ezen tarsasag "gondozasaban" epul... :(

 

Komolyra forditva a szot, tenyleg nagyon gany dolgokat tudnak csinalni, az itt talalhato topicokban borzalmas dolgok olvashatoak...

 

De kar lenne leegyszerusiteni a kerdes arra, hogy barki is azert vesz ujepitesut, mert "Gyonyoru Vadrozsa Lakoparkban" akar lakni, meg ilyenek.

 

En elhiszem hogy sok jo hasznalt lakas van, de ne  feledjetek azt sem (mint pl en, mint elso lakast vasarlo eseteben), hogy az ujepitesure tobb hitelt adnak, mint a hasznaltra.. (mar ami a kedvezmenyes kamatot illeti). Mar pedig ha van egy keveske onreszed, de mondjuk 5 milla helyett 6tal kene megpotolni hitel formajaban, akkor mar eleg elgondolkodtato a dolog...

 

En bizom benne, hogy nem minden uj epitesu szar. Persze az is elofordulhat, hogy megbizhato ceg vegez rossz munkat, biztos van ilyen is...

De en ugy veszem eszre, hogy a regi lakasok arai is sokszor ott vannak, mint az ujake, persze ott van a panel is... De en inkabb nem szeretnek panelban lakni (higgyetek el, panel: nem=ujepitesu!)

Előzmény: arlesi (6)
hoppaaa Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7
A mienk ugyan nem lakópark, de újépítésű. És semmi gond nincs vele. Kop-kop-kop.
Előzmény: arlesi (6)
arlesi Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6
A legtöbb tulajdonképpen ugyanolyan mint a panel, másfélszeres áron. A barátnőm januárban költözött egy ilyen kis csodába, kiderült pl. hogy csak a külső falak vannak téglából a válszfal beton. Együtt kel, fekszik az egész ház, a laminált parketta már most kopott, a burkolókő sarkai letöredeznek, a fűtés nem szabályozható rendesen, a folyosó ugy néz ki mint az okádék, és penész mindenhol. 42 nm 15 millióért. És ezt egy állítólag megbízható cég építette, képzeld a többit.
Előzmény: TomAce (-)
TomAce Creative Commons License 2005.03.21 0 0 5
Pedig itt a forumon is csupa ilyen topicrol olvasni, Rozsa park, Zold udvar, Fekete lakopark, stb. Szal rengetegen megis veszik ezeket.
Előzmény: FOCUS (2)
tgabika11 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 4

Itt is vannak kivételek.

Még lakóparkon belül is. Nem mindegy, hogy a lakáson melyik alvállalkozó dolgozott.

Milyen részegen, mennyire flegmán...

De most már annyival nem kedvezményesebb az új, mint az alighasznált, már kipróbált!

Előzmény: manojoe (3)
manojoe Creative Commons License 2005.03.21 0 0 3

Mivel a szocpol összege nagyobb, mint a használt lakások esetében, a férjemmel mi is nagy hévvel vetettük bele magunkat az újépítésű lakásokról szóló hirdetések böngészésébe. A lelkesedésünk akkor kezdett el lohadni, amikor a boldog újlakástulaj barátaink elkezdtek pereskedni a kivitelezővel. Két ismerős családnak a város két külön pontján, más kivitelezőtől vásárolt lakásukkal ugyanazok a problémáik adódtak: feljött a parketta, az ablakok alatt beázott a fal, az ablaküvegek között megült a pára, a fürdőszoba penészedik (fél évvel az átadás után!). kiderült, a tetőszerkezetből alapvető dolgokat spóroltak ki, az ablakokat rosszul szigetelték, valami ritka hitvány anyaggal ragasztották a csempéket, satöbbi.

 

Én már ott tartok, hogy ebben a kurvanagy újlakásdömpingben amit "jó áron"adnak, az szinte biztos hogy elgányolt munka, mert a különbözetet az alapanyogokon spórolják meg, de amit drágán adnak, az se garanáltan jó vétel. Az első lakóparkok még minőséget nyújtottak, a nővérem egy ilyenben lakik, de a mostaniak...

 

 

FOCUS Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2

A "lakópark" kifejezés népszerűsége és exluzivitiást sejtető csengése adja el ezeket a lakótelepeket. Érdemes megnézni a vásárlói kört. Tisztelet a kivételeknek.

Remek használt kégliket lehet kapni, de akkor nem mondhatja el hogy ő a szentrózsakirálypálász lakóparkban vett lakást.

 

 

 

Előzmény: TomAce (-)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1

Van hasonló topik:

 

Megeri az uj epitesu?

 

ehhez kapcsolódóan:

 

ELEG A LAKOPARKOKBOL!!!!

 

Bizonyára nem mind szar, ettől függetlenül sok esetben irreálisan sok pénzt kérnek értük. Szóval ha az ár/árték arányt nézem, akkor sajnos a "szar" felé billen a mérleg.

Előzmény: TomAce (-)
bindera Creative Commons License 2005.03.21 0 0 0
pr0 vagy k0ntra
TomAce Creative Commons License 2005.03.21 0 0 topiknyitó

Arra lennek kivancsi, hogy szerintetek is szar mindegyik ujepitesu lakopark?

-vekony falak

-lakotelep feeling

-2 ev mulva osszedol a kisporolt alapanyagok miattl

-fel evet-evet csuszik az atadas, es akkor se olyan amilyet akartal

-amikor el akarod adni, mar eleve 10-20%-al kevesebbet er, mert mar nem uj lakas

 

Szal osszesegeben a velemenyek erdekelnenek pro- es kontra, hogy szerintetek az ujepitesu, vagy a regi tarsas hazak a jobbak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!