Keresés

Részletes keresés

Yeti77 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 33423

Valamiért a beépített feltöltővel nem jelenítette meg.

Yeti77 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 33422

Pár kép a macsekról.

Yeti77 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 33421

Sziasztok!

Új vagyok itt.Csak gondoltam beköszönök.

Tegnap volt fél éves Zafír.Kandúr sziámi macsekunk.

Jövő hét hétfőn visszük ivartalaníttatni.

Szobamacska de napi 1x legalább kivisszük sétálni.

 

földiboszorka Creative Commons License 2013.10.15 0 0 33420

szerintem is fiatal még, lehet, legyőzi. Amikor a miénknél jelentkezett 10 évesen, hirtelen jött. Illetve lehet, hogy már benne volt, csak nem lehetett észrevenni. Mi is megpróbáltunk mindent, pedig tudni lehetett a végét. Vese nélkül nem megy.

Ilyen fiatalon a spéci tápokkal fenntartható még egy stabilabb állapot, szerintem.

Előzmény: banyoca (33416)
banyoca Creative Commons License 2013.10.14 0 0 33419

banyoca Creative Commons License 2013.10.14 0 0 33418

Lilike 1996.04.08.-2013.03.10.

Banduska

együtt, kb. tavaly ilyen tájt és még nem sejtettünk semmit :(

 

és az utánpótlás Jázmin 8 hónapos

 

a jelen

 

banyoca Creative Commons License 2013.10.14 0 0 33417

ezt tudom még ajánlani, hátha segít valamit

http://www.felinecrf.com/

 

banyoca Creative Commons License 2013.10.14 0 0 33416

nagyon fiatal :(

nekünk 17. évében volt a sziámink  mikor jelentkezett, súlyos hasmenéssel és bűzmirigy gyulladással kezdődött, szinte nem maradt meg benne semmi, 2 hétig küzdöttünk, de úgy hogy  egésznapos ápolást igényelt 2 embernek,   piszok nehéz volt, de nem adtuk fel, kaptunk 2 hónapot, és még annak is nagyon örültünk. Kapta az RC rehydrat instant-ot, infúzió után kapta a szívgyógyszert, mert utána jött elő a szívzörej, a hasnyálmirigyre is valamit, májtámogatót, "belepumpáltunk" 1 doboz nagy kutyáknak való bélpasztát, bérescsepp,  vitaminok meg még nem tudom :( a fecskendős folyadék pótlástól annyira stresszelte magát hogy már tudta mi következik és bepisilt, lepisilt :(

 

most a 14. évében lévő házimacskánknál kezdődik, bele vagyok betegedve hogy a hatalmas kandúrom hogy megy össze, bélgyulladása július óta gyakran előjön, ilyenkor szurikat kap, Renal diétás RC tápot, amivel nincs gond könnyen átállt, viszont eddig mindene a hús volt, főleg a cs.mell, de bármi jöhetne neki amiben hús van és nem érti miért nem kap.

Nehéz út előtt állsz/állunk :( és nem tudok tanácsot adni

 

Előzmény: *Ariel (33410)
földiboszorka Creative Commons License 2013.10.13 0 0 33415

van spéci vesés tápja a Royal Caninnak, idősebb korában csak azt adtuk neki szárazként.

Royal Canin Renal Feline: http://www.equus.hu/shop/?p=productsList&iCategory=37&iPage=4

Előzmény: *Ariel (33410)
földiboszorka Creative Commons License 2013.10.13 0 0 33414

akkor még fiatal.

Miénk 10 évesen halt meg veseelégtelenségben. Kapott infúziókat.

Előzmény: *Ariel (33413)
*Ariel Creative Commons License 2013.10.13 0 0 33413

5 és fél

Előzmény: földiboszorka (33411)
földiboszorka Creative Commons License 2013.10.12 0 0 33412

tiétek is felmászik a falra? :-)

földiboszorka Creative Commons License 2013.10.12 0 0 33411

hány éves?

Előzmény: *Ariel (33410)
*Ariel Creative Commons License 2013.10.12 0 0 33410

sajnos az én macskámnál, Coninál is veseelégtelenséget állapítottak meg. ): ő is Kattilan vonal, mint Hibiszkusz Billyje.

ő eddig napi 2x kapott infúziót, ettől javult az állapota, így már csak napi 1x kell még pár alkalommal.

akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, tanácsa, azt szívesen veszem. írjatok sokat és részletesen.

Előzmény: Hibiszkusz (33376)
Lolamoon Creative Commons License 2013.09.20 0 0 33409

Még egyszer köszönöm szépen az infót. Szerencsére ismerek jó dokit, de remélem, soha nem kell meglátogatnunk ilyen probléma miatt! Meg más egyéb miatt sem!

Előzmény: Nyafkamacska (33408)
Nyafkamacska Creative Commons License 2013.09.20 0 0 33408

Na igen. Nem mindegyik orvos áll a helyzet magaslatán. És akkor finom voltam.

 

A MÁOK oldalán azt írja,. hogy ha regisztráltatod itt, akkor felülírja a korábbi adatokat.

Szerintem ha jössz, előtte tárazz be egy normális orvos elérhetőséget. Az amúgy se árt.

Előzmény: Lolamoon (33406)
Lolamoon Creative Commons License 2013.09.20 0 0 33407

Most néztem amúgy, hogy Magyarba állatorvost kell kérni, hogy regisztrálja a kedvencemet. Idekint én regisztráltam abba a szervezetbe, amelyik a legszimpatikusabb volt, és az adatok minden további nélkül megjelennek az europetneten is, ha rákeresek!

Előzmény: Nyafkamacska (33404)
Lolamoon Creative Commons License 2013.09.20 0 0 33406

Köszönöm szépen a választ! Az europetneten fenn van, ellenőriztem. Csak gondoltam, ha Magyarba is ingyenes a regisztráció, akkor beregelem, mert ha valami történik, kapásból ki tudják ott is keresni az adatait (találkoztam már olyan számítógépzseni állatorvossal, aki a külföldi chipet is magyar rendszerben kereste).

Előzmény: Nyafkamacska (33403)
földiboszorka Creative Commons License 2013.09.20 0 0 33405

Okonor

Előzmény: ciderelle (33401)
Nyafkamacska Creative Commons License 2013.09.19 0 0 33404

Na szóval. Ez volt az elmélet. A gyakorlat meg az, hogy egyik macskám sincs bent az europetnet adatbázisában. A petvetdatán mint fent van. És állítólag hetente áttöltik az adatokat.

Előzmény: Nyafkamacska (33403)
Nyafkamacska Creative Commons License 2013.09.19 0 0 33403

Létezik egy elvileg egységes európai adatbázis. europetnet.com címen. Elvileg abban benne lehet a cicád chipje. Ellenőrízd le. Ha nincs, kérdezdf meg a kinti dokitokat, hogy kerülhet bele. Ha itt elvész éps megtalálják, a külföldi chipeket ott is keresik. Macerásan, de meg tudnak találni.

Gyorsabb megoldás: legyen nálad mindig az útlevele. Ha itt elvész, azonnal elszáguldasz egy normális állatorvoshoz és regisztráltatod, valamint beiratod hogy elveszett. És persze itteni élő elérhetőséget adsz meg. Ezt a rendesebbje ingyen megcsinálja. A többi elkérhet érte 2ezer forintot. Az a fontos, hogy adoki akkor tényleg azonnal regisztrálja a magyar adatbázisban.

Előzmény: Lolamoon (33402)
Lolamoon Creative Commons License 2013.09.19 0 0 33402

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni! Mivel mi Németországban élünk, így Cucus chipje is itt van regisztrálva. Viszont időnként hazalátogatunk Magyarba. Szerintetek lenne értelme magyar nyílvántartásba is beregisztrálni a biztonság kedvéért a "sose lehet tudni" alapon?Gondolom, ha bármi történne (Isten ments' tőle), mégiscsak hamarabb megtalálnának, ha ott is nyílvántartásban lenne. Vagy felesleges dolog lenne?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

ciderelle Creative Commons License 2013.09.18 0 0 33401

földiboszika,meyik tenyészetből való a  gyönyörűség.ugy hasonlít Barbusra.

Előzmény: földiboszorka (33398)
ciderelle Creative Commons License 2013.09.18 0 0 33400

:))csodaszép!!!

Előzmény: földiboszorka (33398)
balabmw Creative Commons License 2013.09.07 0 0 33399

Aranyos póz. :)

Előzmény: földiboszorka (33398)
földiboszorka Creative Commons License 2013.09.06 0 0 33398

utánpótlás:

dare2wear Creative Commons License 2013.08.26 0 0 33397
witch1000 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 33396

:-)

Előzmény: balabmw (33395)
balabmw Creative Commons License 2013.07.13 0 0 33395

witch1000 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 33394

PRA-ra itthon nem szűrnek a tenyésztők?

Előzmény: Aquata (33281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!