Keresés

Részletes keresés

sanyooo Creative Commons License 2010.11.21 0 0 4143

Nem válaszoltál! :(

Előzmény: asta (4142)
asta Creative Commons License 2010.11.20 0 0 4142

Köszönjük - terjesztjük:O)))

Előzmény: gombavadász (4141)
gombavadász Creative Commons License 2010.11.20 0 0 4141

Most már újra működik a vadaszokduvadak@tvn.hu . :-)

Előzmény: tangua (4136)
sanyooo Creative Commons License 2010.11.19 0 0 4140
sanyooo Creative Commons License 2010.11.19 0 0 4139

Mire utalsz?

Előzmény: asta (4138)
asta Creative Commons License 2010.11.19 0 0 4138

Erre. Elég dúrva.

Előzmény: sanyooo (4137)
sanyooo Creative Commons License 2010.11.19 0 0 4137

Asta erre gondolsz?

 

"A kutyák gazdái az ebeket sétáltatták az erdőben, mikor a lövések dördültek. Azt nem látták ki lőtt, csak az állatok tetemét találták meg a fák között. A vadászok kilőhetik az erdőben kóborló ebeket, de csakis akkor, ha a gazdájuk nincs ott 200 méteres körzetben és a kutya vadat űz. A család állítja, erről szó sem volt, illetve a gazdáik is veszélybe kerülhettek volna, ezért feljelentést tettek a rendőrségen."

tangua Creative Commons License 2010.11.19 0 0 4136

Az ebben a fórumban összegyűjtött tudnivalókat Gombavadász egykori topiktársunk összegyűjtötte egy honlapon, ami azóta sajnos nem elérhető. Megpróbáltam Gombavadászt elérni, hogy ismét közkincs lehessen.

Előzmény: asta (4135)
asta Creative Commons License 2010.11.18 0 0 4135

Nahát a szokásos korrekt tájékoztatás a mi legkedvencebb szakértőnktől:O)) Köszi és engedelmeddel bekopiztam a border collies topicba, ahol sokan szembesültek a problémával.

 

 

Én is csodálkoztam, hogy senki nem indult be ettől az esettől, mert elég durva.

 

Azért érdekelne a véleményed azzal kapcsolatban is, hogy egyik topictársunk panszkodott, hogy déli 1 órakor sétáltatta póráz nélkül a kutyáját az erdőben túrista úton és egy vadász megfenyegette, hogy lelőhetik a kutyáját. Közölte vele, hogy a kutyát csak pórázon vezetheti a kijelőlt úton, de februárig még úgy sem.

 

Innen indult aztán meg a kérdések özöne az új kutyások részéről:O))) Akkor ajánlottam mindenkinek ezt a topicot.

 

 

Sanyoo! Én sem az újságokból, hanem az interneten tájékozódom - ott láttam és  tényleg érdekes módon senki nem reagált. Elfásultunk volna?:O)

Előzmény: tangua (4133)
sanyooo Creative Commons License 2010.11.18 0 0 4134

Én nem olvasok újságot, mi történt?

Előzmény: asta (4132)
tangua Creative Commons License 2010.11.18 0 0 4133

Nincs új szabályozás, a durván öt éve történt módosítás él ma is. Talán tényleg nem fölösleges felidézni a ma hatályos jogszabályt:

 

 

Vtv 30. § (1) ....

(2) ....

(3) A vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti

a) a vadat űző kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el, illetve

b) fertőzés továbbterjedése vagy másként el nem hárítható támadás megakadályozása céljából a kutyát vagy macskát, ha a tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetőség.

(4) A (3) bekezdésben foglaltak nem vonatkoznak a felismerhető jellel ellátott, rendeltetésüknek megfelelően alkalmazott vadászkutyára, valamint a vakvezető kutyára.

 

A mentőkutya kilövéséről persze hallottam, még csodálkoztam is, hogy nem aktiválta ezt a fórumot. Az itt a fórumon is említett Pécs közeli kutyalövés meg még mindig vizsgálati szakaszban van. A rendőrség ebben sem sieti el a dolgát.

Előzmény: asta (4132)
asta Creative Commons License 2010.11.17 0 0 4132

Történni történt, amit az  újságokban is lehetett olvasni. Kilőttek egy mentő kutyát.

 

De nem ez az ok, hanem mert mindig jönnek új kutyások, akik előbb-utóbb belefutnak ebbe a problémába és ugyanúgy rácsodálkoznak, ahogy tettem én is az elején:O))

Ilyenkor mindig ajánlom ezt a topicot, ahol neked köszönhetően, szépen össze van gyűjtve minden info.

 

Úgy hallottam, vannak újabb szabályok is. Tudsz róluk valamit? Pl. az ilyen esetekben,mint a kutya kilövése a gazda közelében...??

Előzmény: tangua (4131)
tangua Creative Commons License 2010.11.17 0 0 4131

Csak nem megint történt valami  sajnálatos dolog?

Előzmény: asta (4130)
asta Creative Commons License 2010.11.17 0 0 4130

Felhozom, mások okulására:O))

sanyooo Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4129
http://www.youtube.com/watch?v=WwRrKaq0IyY&feature=player_embedded#!

Mondjuk ők horgászok, de az is eléggé megveszekedett társaság! :)))
Sőt sok vadász horgászik is! Borzalom! :-0)))
sanyooo Creative Commons License 2010.09.13 0 0 4128
sanyooo Creative Commons License 2010.09.10 0 0 4127
Én szívesen együtt működök veled! Hány éves vagy? :-0)))
Előzmény: Törölt nick (4125)
T. Thick Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4124
Egyikünk sem érdemli azt a káoszt és tömeges szereptévesztést, amit ezek a dolgok okoztak.
Előzmény: sanyooo (4122)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4123
Ma a vad, csak és kizárólag a vadászoknak köszönheti a létét! Amíg ezt nem érted meg, nincs miről beszélnünk! :(
Előzmény: Törölt nick (4121)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4122
Mi vagyunk a hibásak, be kell látnod! Írni-olvasni tanítottuk őket, iskolába járhatnak, némelyik még számolni is tud, de ez semmi! Nagy a mi bűnünk! Szavazati jogot adtunk nekik, megérdemeljük, amit kapunk! Osztod a véleményemet? :)
Előzmény: T. Thick (4119)
T. Thick Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4119
Szerintem a nőknek nem szabadna beleszólniuk állatokkal kapcsolatos dolgokba.
Előzmény: sanyooo (4118)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4118
Volt egy érzésem! :(
Előzmény: T. Thick (4116)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4117
Igazad van, a "változás rohamléptékű", bele is döglünk! Örülsz ennek? :(
Előzmény: Törölt nick (4112)
T. Thick Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4116
Ő egyébként egy nő.
Előzmény: sanyooo (4114)
T. Thick Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4115
Voltál már életedben vadászaton, vagy akár csak vadászterületen? Láttál már vadat űző, elvadult kutyát? Szerintem még nem. A saját tenyészpéldányaidból és a városi mentettekből indulsz ki.
Előzmény: Törölt nick (4104)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4114
"külföldi tőke"?? Miről beszélsz hombre? Innen csak vittek, nem hoztak ide semmit, csak nyomort, kilátástalanságot, bűnözést! Büszke lehetsz az eredményeitekre! :(((
Előzmény: Törölt nick (4112)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4111
"Ezt is a nyomi kutyák nyakába szeretnéd varrni? --Durván csúsztatsz! :(
"(csak) az elmúlt 30 évben"---Erdész 100 évben gondolkozik! Nem tudtad? Káááárrrrrrr! :)
Előzmény: Törölt nick (4107)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4106
Tudod milyen sok hazug statisztikát olvastam én már??? És mindet el kellett hinni, parancsra! Legalább engem ne etess ezzel, légy szíves! Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (4105)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4103
Ha már moderátor vagy, kérlek hass oda, hogy ne tűnjenek el hozzászólások! Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (4101)
sanyooo Creative Commons License 2010.09.09 0 0 4102
"Csak annak a statisztikának hiszek, amit magam hamisitokl!" Ki is mondta? :)

Szépen fejlett ego-val rendelkezel barátom, talán a vadászati törvény világra jötténél is bábáskodtál, azért sikerült ilyen katasztrofálisra? :(
Valószínűleg sokkal öregebb vagyok nálad, ami nem érdem, csak állapot, tudom :) , talán azért emlékszem jobban a régi időkre, sokkal több apróvad volt, többszöröse a mainak! Az őz állomány drasztikus csökkenése pedig neked is fel kellett volna tűnjön!
Tudod én, bár nem annyit, mint szeretnék, de sokat járok a területen, így nem is tudok moderátori hivatalt vállalni az index-nél! :)
Ugye nem haragszol? :)
Előzmény: Törölt nick (4101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!