Keresés

Részletes keresés

neuka Creative Commons License 2012.04.29 0 0 4173

Sziaszok! Van egy már több éve a szekrény alján lévő objektivhibás 7000esem.Nyitott állapotban az

ágyon volt,ráléptem a szijjára,olyan szerencsétlenül esett le,hogy elferdült az optika.Szakszerviz

nek rutin feladat.Mivel vettem egy 9500ast meg már van egy Nikonom is nem akarok vele foglal-

kozni.A gépen lehet vagy 4000expo.Amugy minden más müködik rajta.Zömmel műtermeztem ve-

le,meg kis családi,kirándulás.   Eladnám! Ki mit ad érte?

                 neufoto@citromail.hu

hg4ggv Creative Commons License 2012.04.09 0 0 4172

Elkelt!

Előzmény: hg4ggv (4171)
hg4ggv Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4171

Eladóvá vált:

- tökéletesen működőképes S7000-es, minden gyári tartozékával (a korának megfelelő állapotban) [még a dobozát meg kell keresnem]

- 1 és 2GB-os xD memória kártya a gyári 16MB-os mellé, 6-os kártyatartóval

- Soligor 55-52mm-es adapter tubus

- Hama cirkuláris polárszűrő (52mm)

- Hama UV szűrő (52mm)

- egy hasonló külső állpotban lévő másodpédány alkatrésznek (hibái: akkufedél tartó ragasztva, a CCD hibás), pl. optika donornak kiváló

 

Az ára legyben 25e Ft

 

Mail-em publikus. Csere nem érdekel.

Átvehető: Budapesten (Kolosy tértől nem messze), Monor, Gomba, Abony, Dunaújváros (ritkábban járok erre)

 

Kép1, Kép2, Kép3, Kép4, Kép5, Kép6

SZEGECS Creative Commons License 2012.03.15 0 0 4170

hogy tudok ISO 160-at állítani? nálam akárhogy, 200 az alja.

 

Sajnos nem tudsz. Ez egy értelmetlen szoftveres megoldás. Csak a full-automata módban létezik az ISO 160, de az is csak akkor, ha az automatika úgy dönt, hogy ezt választja.

Magyarul hiába állítod full-automatára, elképzelhető, hogy akkor is csak ISO200-at választ.

 

hogy tudok 40 sorozatfelvételt csinálni? nálam 5 a vége.

 

Szintén sehogy :( Kétféle sorozatfelvételi mód van: exponál folyamatosan, és amikor elengeded a gombot, az utolsó 5 képet lementi.

A másiknál meg készít öt képet, és megáll, hiába nyomod folyamatosan.

 

...sokan írtok ilyen expo számot, az vajon valahol benne van a gépben?

 

Filnenév számozásból derül ki. A kártyán lévő mappa száma: a tízezres helyiérték, míg a filenevek értelemszerűen az ezres-százas-stb. értékek.

Pl. DCIM109 a mappa neve, és 1109 a legutolsó filenév, akkor az expószám: 91109.
Ez persze csak akkor igaz, ha folyamatos sorszámozás van beállítva, és sosem használták a "gyári beállítások visszaállítása"  funkciót.

Ez utóbbi esetben nem tudod megállapítani házilag az expószámot.

 

 

Előzmény: HannibalSmith (4169)
HannibalSmith Creative Commons License 2012.03.14 0 0 4169

Sziasztok!

Elnézést kérek, hogyha olyat kérdezek, ami amatőr lesz.

 

hogy tudok ISO 160-at állítani? nálam akárhogy, 200 az alja.

hogy tudok 40 sorozatfelvételt csinálni? nálam 5 a vége.

ezt a két kérdést azért teszem fel mert egy leírás szerint tud ilyeneket is...

 

találok-e a neten magyar leírást, bocsi, hogyha volt már kérdés, de én nem találtam :(

elkutyultam valahol X éve és előbb szeretnék választ találni a kérdésemre, minthogy kiürítsem a padlást :))

 

Valamint szerintetek mennyit ér egy ilyen gép csak natúrban maga, enykén koszos optikával illetőleg

hogy lehet, vagy hol és mennyiért kitisztítani a gépet, mert sajnos már kapott szegénykém mindent, úgyhogy koszos belül már, de nagyon szeretem, csak a vicc, hogy most kezdem igazán megismerni, hogy komolyabban is elkezdtem foglalkozni a témával..

 

...avagy hogy számítandó ki egy fényképezőgép értéke? sokan írtok ilyen expo számot, az vajon valahol benne van a gépben?

 

Nagyon szépen köszi, hogyha válaszoltok!

 

Csaba

 

 

kónyupapa Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4168

Szevasz mindenki és BUÉK!

Az a kérdésem, hogy tök váratlanul azt találta ki a gépem, hogy ha bekapcsolom, akkor ő attól kezdve kikapcsol, bekapcsol és így tovább. Sejti valaki, hogy mi baja lehet? Képnéző állapotban nem csinálja.

Előre is köszi a tippeket:-)

Gome Creative Commons License 2011.11.20 0 0 4167

Sziasztok!

 

Ha esetleg valaki tud S7000-hez eladó adapter tubust (55-52mm), akkor ne kímélje az e-mail címemet.

(zsolt dot gyimes kukac gmail dot com)

 

 

bmw107 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 4166

Sziasztok!

 

SOS keresek hibás S7000 típusú féynképezőgépet, amely lehet törött is. Semmilyen belső alkatrészére nincs szükségem.Kvülről egy kicsit egyben legyen ne darabokban. 5000 ft körüli összeget tudok érte adni. köszi. Elérhetőség: bmw107@freemail.hu

sas47 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 4165

Köszönöm szépen Szegecs

Előzmény: SZEGECS (4164)
SZEGECS Creative Commons License 2011.09.13 0 0 4164

Ők a hivatalos szervizpartnerei a Fujinak:

http://www.foto-paradicsom.hu/

 

A fórumokon kaptak hideget, meleget is, viszont mivel én sosem voltam náluk, így nem tudom megítélni, hogy melyik vélemény megalapozott, és melyik nem.

Esetleg ha felhívod őket, valami kb. árajánlatot tudnak mondani, - ha elmondod a részletes hibajelenséget.
Utána tudsz dönteni, hogy neked annyiért megéri-e megnézetni.

 

 

Előzmény: sas47 (4162)
sas47 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 4163

Kérdezem,megvan még a gép?

Előzmény: LordEike2 (4151)
sas47 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 4162

Köszi,nem lettem boldogabb,....esetleg javaslatod,hol nézessem meg?

Előzmény: SZEGECS (4161)
SZEGECS Creative Commons License 2011.09.12 0 0 4161

Látatlanban CCD hibára tippelek, de szakszerű véleményt nyilván csak átvizsgálás után lehetne mondani.

 

Előzmény: sas47 (4160)
sas47 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 4160

Szia Szegecs!

 

Te biztosan tudod mi adta meg magát az én masinámban.mindenféle elmosódott színeket,és vízszintes csíkokat csinál a gép.Kikacsolom utána egy pár rendes képet csinál,majd újra csak mázolmányt:(((

Előzmény: SZEGECS (4159)
SZEGECS Creative Commons License 2011.09.06 0 0 4159

Ismerős számára keresek S7000-et, működőképes állapotban.

E-mail címem a nevemre kattintva megtekinthető.

 

SZEGECS Creative Commons License 2011.08.17 0 0 4158

Az oldal elérhetősége:

http://esvc000880.wic056u.server-web.com/S602Z/S602Z.html

 

Itt látható, hogy melyik nyomógombról van szó:
http://www.pbase.com/image/17103220

Előzmény: SZEGECS (4157)
SZEGECS Creative Commons License 2011.08.17 0 0 4157

Én a sajátomban nem cseréltem, hanem egy kis drótdarabbal átkötöttem. Meg is szűnt a probléma.
Olyan "hülye" úgysem leszek, hogy működés közben átveszem bal kézbe a gépet, kinyitom az ajtót, és írás közben kiveszem a kártyát.
(ez ellen véd ugyanis ez a kapcsoló)

 

Megpróbálom előkeresni azt a linket, amin szerepel a javítás módja, képekkel illusztrálva, de elektronikai jártasság nélkül ne fogj bele!

 

Előzmény: beetee (4156)
beetee Creative Commons License 2011.08.17 0 0 4156

Nincs elemjel áthúzva.

Akkor érdemes a kapcsolóra fókuszálni. Mibe fáj egy ilyen cseréje? (ha tudod)

Előzmény: SZEGECS (4154)
LordEike2 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 4155

Kedves Vivi!

 

Ne haragudj, hogy nem írtam, csak megfeledkeztem, hogy ide már feltettem a hirdetést.

Épp most csináltam egy pár képet a gépről.

Új fényképezőt vettem(jön a baba és az új kütyü már FullHD-ben vesz videót is). A Fuji objektíve, LCD-je, teste, és úgy az egész teljesen sérülés és karc mentes. Tökéletesen működik minden rajta.

Még a gyári doboza is megvan az eredeti papirjaival.

Debreceni vagyok.

Ha még érdekel a gép, kérlek írj email-t, mert az jobban olvasom.

SZEGECS Creative Commons License 2011.08.01 0 0 4154

Amikor kikapcsol, villog a kijelzőn a nagy piros, áthúzott elem-jel?

 

Ha nem, akkor szerintem nálad is az a kapcsoló halt meg, ami a kártyafedél kinyitásakor blokkolja a gép működését, és az adatvesztés érdekében kikapcsolja a gépet.

S7000-nél típushiba, ám ilyenkor nem szokott semmi sem villogni, csak szó nélkül kikapcsol.

 

Ha igen, akkor passz, nincs ötletem.

 

 

Előzmény: beetee (4153)
beetee Creative Commons License 2011.08.01 0 0 4153

Járt-e valaki úgy, hogy teljesen feltöltött akkukkal bekapcsolva a gépet, az objektívet kinyomva, ezután rögtön vissza is húzza, és lekapcsol az elemek töltötetlenségére hivatkozva... van hogy kétszer is eljátsza egymás után, majd utána normálisan működik egy ideig.

Az akksik kapacitásával nincs gond, a gépben lehet valami olyan elállítódott védelem, ami tilt. Ez javítható? Kb. mibe kerülhet?

71.erika Creative Commons License 2011.08.01 0 0 4152

Szia!

Szeretném kérdezni hogy hibátlan-e a gép,van-e valami baja, miért adod el?S egyébként merre laksz?(én Csongrádmegye É-i része) Azért érdeklődöm mert most akarok gépet venni.

 

Köszi a választ: Vivi (anyuéről vagyok bejelentkezve)

Előzmény: LordEike2 (4151)
LordEike2 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 4151

Nekem is lenne egy eladó s7000-em. Nem igazán használtam az elmúlt 1 évben, újszerű állapotban. (mindig nagyon vigyázok minden cuccomra)

Gyári felszereléssel (nyakpánt, 16Mb-os xD kártya+1GB-os CF kártya Kingston Elite Pro,Egy Hama táska hozzá, talán még a doboza is megvan)

25.000+postaköltségért érdekelne valakit? Köszönöm!

SZEGECS Creative Commons License 2011.06.09 0 0 4150

Vaterán 15-ért van működőképes is.

 

Előzmény: SZEGECS (4149)
SZEGECS Creative Commons License 2011.06.09 0 0 4149

30.000-ért akár egy használt, de működőképes darabot is tudsz venni, én nem költenék ennyit a javítására.


Ha van műszerész ismerős, aki haveri alapon megjavítja,  akkor esetleg vadászhattok az Ebay-en bontott CCD panelt is, tuti olcsóbban kijön.

Előzmény: krice1375 (4148)
krice1375 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 4148

Sziasztok Fórumozók!

 

A segítségeteket szeretném kérni. 7 év aktív használat és kb. 14 500 exponálás után meghibásodott a Fuji FinePix S7000-esem CCD-je, a javítása kb. 30-40 ezer Ft lenne. Azt kérdezném tőletek, hogy mit tanácsoltok, érdemes-e megjavíttatni ennyiért, vagy érdemesebb inkább kb. 50-60 ezerért venni egy mai gépet?

 

Csak utazások, kirándulások, kertipartik alkalmával, hobbi szinten használom, de nagyon megszerettem, főleg azért, mert sok mindent lehet rajta manuálisan is beállítani. Nem vagyok profi fotós, de nagyon sok mindent tanultam a használata során, ezért csak hasonló minőségű és funkciókkal bíró gépre cserélném le, viszont 60 ezernél többet nem szeretnék rászánni.

 

Kérlek adjatok tanácsot, mit érdemesebb tenni a fentiek figyelembevételével!

 

Köszönöm!
Krisz

 

Bee-GP Creative Commons License 2011.06.02 0 0 4147

Elkelt

Előzmény: Bee-GP (4146)
Bee-GP Creative Commons License 2011.05.30 0 0 4146

Sziasztok!

 

Eladó egy tökéletes állapotban lévő S7000-es. 8000 expo van benne. Adok hozzá memóriakártyát, Soligor 55-52-es tubust, és egy Case Logic fotóstáskát. Ár: 28000Ft

 

Érdeklődni: galmario@freemail.hu, vagy PÜ.

Magyar kir.erdész Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4144

Szívesen.Én köszönöm mégegyszer az akkori ötletedet, teljesen logikus volt.

Előzmény: SZEGECS (4143)
SZEGECS Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4143

Köszi az infót, -ez lett volna amúgy az utolsó, amire gondoltam volna magamtól :)

 

Előzmény: Magyar kir.erdész (4142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!