Én olyan generálkivitelezővel dolgoztattam, aki a ház kb. 90%-os készültségénél gyakorlatilag megszűnt létezni. Ezen a ponton beköltöztünk és a végét már környékbeli mesterekkel csináltattuk. Itt is vegyesek a tapasztalataim , voltak jók is rosszak is.
A környéken vannak egyébként, akik kifejezetten elégettek a generálkivitelezőjükkel.
Szerintem sétálj körbe a környékbeli házaknál és ha valahol valami megtetszik, akkor ott nyugodtan kopogtass. Én is és tapasztalatom szerint a többség szívesen segít, informál. Van néhány mester, akit jó szívvel merek ajánlani.
Mindenképp szétbontanám munkafázisokra, az árajánlatot is így fogom kérni. Eleinte generálkivitelezőre gondoltam, de miután kezdem látni, hogy mennyibe fog kerülni az építkezés, nem fogom tudni még őt is megfizetni.
Marad a fázisokra bontás, de mondjuk jó lenne, ha pl. szerkezetkészig ugyanaz a társaság építené, túl nagyon elaprózni se akarom.
A Bel-Pa-t azért említettem, mert az ő táblájukat láttam a faluban több helyen is.
De ha tudtok ajánlani mestereket, kivitelezőket jövő márciusi kezdéssel, ne folytsátok magatokba az információt...:)) 2-3 versenyzőm már van, de jó lenne minél több ajánlat alapján dönteni.
Altalanos kivitelezot akarsz megbizni az epitessel???
Szerintem jobban jarsz, ha az egyes fazisokra kulon csapatot bizol meg. Ez az en velemenyem.
Termeszetesen a legnagyobb meretu munkara (km) celszeru ugyanazt a csapatot szerzodtetni, bar nalunk ez nem igy tortent.
Igy mondjuk tobbet kell rohangalni a mesterek utan, de meg igy is jobban megeri, mint elkotelezni magad vki mellett aki nem biztos, hogy ugy es/vagy olyan minosegben dolgozik, mint az az ember elvarna a penzeert.
Bel-Pa-rol nem tudok semmit, annyi kisebb, nagyobb ceg van mar, hogy kovetni is nehez oket.
Más...
A Garancstetőre vezető út alján, illetve a faluban is láttam egy helyi kivitelező cég reklámtábláját (Bel-Pa Bt., ha jól emlékszem). Tud valaki róluk valamit? Mennyire megbízhatóak, milyen árszínvonalon, milyen minőségben dolgoznak? Érdemes megkeresni őket teljes kivitelezési igénnyel?
A hely tényleg nagyon csendes, már az építkezések zaját leszámítva.
Garancstetőn most kb. 20-25 család lakik, a többségüket legalább látásból ismerjük, köszönünk egymásnak és a feleségem gyakran összejár a többi otthon levő anyukával - szóval kezd valamiféle közösség kialakulni, amit az is segít, hogy elég hasonló helyzetű emberek költöznek ide. A nagy többség 30-35 éves, kis gyerekekkel vagy még gyerek nélkül.
Eddig két szalonnasütős "ismerkedési estünk" volt, ahova elég sokan eljöttek és az éppen aktuális polgármestert is meghívtuk.
Az óvodáról, iskoláról és a Budapestre való bejárásról már volt szó, de ezek a dolgok biztosan változnak majd a sok idetelepülő miatt.
Sejtem melyik az a ház, de akkor nem közvetlen szomszédok leszünk, a mi telkünk kb 3-4 telekkel feljebb van... de legalább ismerek már valakit onnan, ha csak virtuálisan is...:)))
Milyen az élet ott egyébként? Nem fogjuk megbánni? Mi a csöndért és a nyugalomért választottuk a helyet...
A 200e evi vizdijat erosen ketlem, ez eros csusztatas, mert ugye "csak" a nyari honapokban kell locsoni tavasszal/osszel van elegendo csapadek. Legalabbis regebben volt.
A kutak vizbosegerol annyit, hogy a faluban a regi kutakban sok viz volt, csak a dorogi es kornyekbeli banyak melyitesekor megfurtak az egyik fo vizeret, ami 1m vizszint csokkenest jelentett a kornyezo falvak kutjaiban.... Ez az 1980-as evek kozepe/vege tajan tortent. Akkor evekig alacsony volt a vizszint a kutakban, lassan tert csak vissza a viz.
Szerintem nem. Magához az építési engedélyhez nem kell a nyilatkozat, csak ahhoz, hogy az gyorsan jogerőre emelkedjen és elkezdhess építkezni. A nyilatkozatok beadásakor viszont nem hiszem, hogy újra megvizsgálják a vizes engedélyt.
Az öntözésről még annyit, hogy az öntözőrendszert építő cég szerint évi 200 ezres vízdíjat eredményezhet a rendes használata, úgyhogy a kút tényleg megérheti, ha kellően bő vízű.
Mi július 16-án, tehát 2 hete adtuk be a kérelmünket. (Azóta nem történt vele semmi, átnézték, de érdemben nem foglalkoztak vele). Érdekes, amit írsz, mert nekünk egyértelműen azt mondta a hölgy, hogy minden beadott kérelemre megpróbálják augusztusban kiadni az engedélyeket, mert nem tudják, hogy mi lesz aug. 31. után.
Annyit még ma mondott, hogy valamelyik kolléganője csak aug. 12-től lesz, addig biztosan semmilyen papír nem lesz aláírva.
A nehany hete maganban beszelt NG elindult mar??
Vagy meg mindig parkol vmi miatt??
ON
Csak annyit, hogy ez szepen, jol magyarul lett elintezve, mert miert faj az az onkormban nekik, hogy te vegre valahara megkapod a papirodat es el kezdhetsz epitkezni.....
Két hónapig szinte minden nap telefonáltam az ügyintézőnek, hogy mi van. Beszéltem a jegyzővel is, meg önkorm.képviselővel is, meg vízügyi igazgatósággal is...
Majd amikor azt mondták, hogy aláírta a jegyző, akkor mondtam, hogy nekem ne postázzák ki, bemegyek érte személyesen. Miután átvettem, másnap azonnal bevittem a szomszédok fellebbezésről való lemondó nyilatkozatát, és megkaptam a jogerős pecsétet. De mondták, hogy pont utánam közölte a jegyző az ügyintézőkkel, hogy a jövőben nem fogadhatnak el ilyen szomszádok által aláírt lemondó nyilatkozatokat. Vagy bemennek a szomszédok és az orruk előtt írják alá a lemondó nyilatkozatot, vagy kivárja mindenki szépen a 15 napot a jogerőre emelkedésig. Hát mit mondjak, inkább no comment.
Egyébként a víz nincs rendezve, csak aug.31-ig engedélyt adott a vízügyi ig. a törvénytelen állapot fennállására, vagy mi. Biztos nem szakszerűen fogalmaztam, de ez a lényeg.
Altalaban 7500 Forintert furnak 1m-t...
Az okolszabaly az az, hogy ha nem talalnak vizet, akkor csak a felet kell kifizetni, persze ezt nem art ledumalni a furokkal elore.
Nem tudom melyik reszen laksz - a teton vagy vmelyik volgyreszben, de atlagosan 30-40 m MINIMUM kutmelyseggel lehet szamolni...
Ez 7500 x 30-40 azaz 225.000 - 300.000 forint, amibol lejon a fele, ha nem sikerult a furas.
A lyukat termofutesre meg mindig fel lehet hasznalni :))
A kerdes az, hogy ennyi penzbol meddig lehet locsolni vezetekes vizbol?
Mi most tervezzuk a szomszeddal, hogy belevagjunk, mert a gatyank is ramegy a - leendo- kert ontozesere....
A kornyek vizhelyzetet is megtargyalhatjuk... Itt nem a vizmure, hanem a fold alatti vizerekre, vizbosegre gondoltam elsosorban...
Akiknek öntözőrendszere van, azok tudomásom szerint a vízvezetéket használják, illetve van aki épített ciszternát, fúrt kútról a Garancstetőn még nem hallottam. Szerintem a dombtetőn nem sok esély van rá elfogadható áron, de szakembernél még nem érdeklődtem.
Ha vízvezetekről szeretnél öntözni, akkor csináltass külön mérőórát az öntözőrendszernek, mert csak így tudod megspórolni a szennyvíz díjat.
Én is Garancstetőn fogok építkezni (ha megjön az engedély...:)).
Nem tudod véletlenül van-e ott esély fúrt kútre? Azaz ha van, akkor milyen mélyen van a víz? Az öntözés kicsit olcsóbb lenne így...
Mi most egy hete adtuk be az engedélyeket, és nekünk is azt mondták, hogy rendeződött a víz, így már nincs akadálya az engedély kiadásának. Bár a sok benn lévő engedély miatt valószínűsítették a 60 napot az elbírálásban.
Remélem, most már tényleg nem lesz semmi akadálya az engedély kiadásának....:))
Gratulálok az engedélyhez, de a vizes probléma sajnos még nem oldódott meg teljesen. A gond az, hogy a vízközmű magántulajdonban van, ami jogszabályba ütközik. Az önkormányzatnak meg kellene vásárolnia, amire szerintem se pénze, se hajlandósága nincs, így aztán megy a huzavona.
Ajánlom a Piliscsabai Polgár 2003 márciusi számában megjelent cikket, ha még nem olvastátok. A www.piliscsaba.hu-n elérhető.
Én már Garancstetőn lakom, az Épgészolggal állok szerződésben, és egyelőre még nem rendben van a vízszolgáltatatás - kiváncsian várom, hogyan tovább.