Keresés

Részletes keresés

morticia addams Creative Commons License 2003.03.26 0 0 44
ne marháskodj, Babyboo...:o)))))
Előzmény: Babyboo (42)
morticia addams Creative Commons License 2003.03.26 0 0 43
én sem ismerek személyesen egyet se, de a francia bulldog nekem: denevérfülű, tányérszemű, röfögôs kis erôgép, tehát naccerű teremtmény:))
Előzmény: Xil (38)
Babyboo Creative Commons License 2003.03.26 0 0 42
Az ilyen kuttyoknak sokott a szeme kiesni es elgurulni jatek kozben :-)?
júúúúúj ez morbid volt.:O))

Miért volt morbid? Tényleg kiesik nekik. De hát ettől nemes a fajta, és ennél nincs is fontosabb. Bár a végén a smile tényleg morbid volt :) De helyesbített is.. :)

Előzmény: Lord Iffy (37)
gizicakhi Creative Commons License 2003.03.26 0 0 41
0: afgán agár

+ agarak minden típusban és mennyiségben, de főleg a magyar és az afgán
+ magyar vizsla
+ labi, golden
+ nj (nagyon meggyőző tapasztalataim vannak)
+ komondor, ha gazdag leszek egy lovardámban lesz is ( persze a magyar agár mellett)
+ meghatározhatatlan összetételű keverékek
és minden genetikailag nonstopfarkcsóváló négylábú szőrhullató mindetszétrágó kertészkedő szeretetgép

-csivava és egyéb agresszív, idióta kisgörcsök
-csau-csau (sok kellemetlen tapasztalat miatt)
-roti,dobi (a többség agresszivitása miatt)
-foxi, egyéb terrierek - nekem túl izgágák
-pitbull (bár vannak kedvező tapasztalataim, igaz ők staffik:-))

morticia addams Creative Commons License 2003.03.26 0 0 40
Erdélyi kopó! Igen! :)
Előzmény: Xil (38)
morticia addams Creative Commons License 2003.03.26 0 0 39
jóvanna, kérdezni csak szabad...;))
dánkesôn:o)
Előzmény: Lord Iffy (37)
Xil Creative Commons License 2003.03.26 0 0 38
Ha lehet én is kifejtem, bár tudom ízlések és pofonok.

+ Erdélyi kopó (nálam ez a fajta a leginkább nyerő)
+ komondor
+ mudi
+ francia bulldog (bár személyesen nem ismerek)
+ bearded collie
+ kedves, okos, nyugodt keverékek származásra való tekintet nélkül

- harci fajták
- foxi és egyéb alapjáratban is ideges fajták illetve inkább egyedek

Előzmény: morticia addams (36)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.26 0 0 37
Az ilyen kuttyoknak sokott a szeme kiesni es elgurulni jatek kozben :-)?
júúúúúj ez morbid volt.:O))

morticia addams (36)
beleszólhatok én is?

már beleszóltál.:O))
köszönjük. szép kifejtett vélemény. teccik.:O)

Előzmény: benzintyuk (34)
morticia addams Creative Commons License 2003.03.26 0 0 36
beleszólhatok én is? (azért kérdem, mert p1.nincs saját kutyám, 2.nem biztos, hogy pont öt-öt példát tudok hozni, 3.lehet, hogy csak mellépofázok majd, sokat:))

0 keverék kutyulékok, mindenféle, de egyre inkább a "lehet, hogy randa, de figyeld az arcát!" - félék...
+ no.1 mudi (ide befigyel a pumi is, bár azt nem ismerem annyira, de meg vagyok gyôzôdve a képességeirôl!:))
+ 2.berni pásztor
+ 3.malamut
+ 4.ír farkas

-1.csivava (pekingi meztelen kutya, palotapincsi, egyáltalán, semmilyen ölebnekvaló)
-2.pitbull (szegények, valószínűleg nem ôk, hanem az idióta gazdáik tehetnek errôl, mert úgy tudom, hogy alapvetôen nagyon nagy a szeretetigényük ezeknek a kutyáknak, csak jól kell bánni velük)
-3.doberman

+ Az újdonsült kedvencek közé még besorolnám a tibeti terriert, amelyet korábban nem ismertem.

Változott továbbá, nagyonis pozitív irányba a véleményem a nyomottképű, gülüszemű fajtákról is,akiktôl korábban inkább tartottam: francia bulldog, és boxer. (idetartozik még a bull terrier is valamilyen formában)
Megszerettem a skót juhászt.
Jó fejek még a terrierek (még a keverék kutyák között is külön kasztot alkotnak azok, amelyekben van terrier)
Megvédeném az uszkárt is, mert nagyon játékos, alkalmazkodó, vicces fajta. Az egyetlen problémám a hülye nyírással van. Én ismertem olyan törpeuszkárt, akit sosem nyírtak fazonra, és egyszerűen mérföldekkel normálisabban nézett ki, mint a nála szerencsétlenebb fajtatársai.

- nem kötném össze az életem olyan fajtákkal, amelyeket korábban pedig nagyon kedveltem: spániel, dalmata, bobtail.
Nem választanék rotweilert sem.

Hajnal22 Creative Commons License 2003.03.26 0 0 35
Ha nem is szépnek, inkább szánalomra méltónak...:-(
Gondolom egy ilyen kutyával már több a gond mint az öröm...nem hiszem, hogy a szervezetük jól viseli ezt az emberek által űzött viccet...vagy igen?
Előzmény: Lord Iffy (33)
benzintyuk Creative Commons License 2003.03.26 0 0 34
Az ilyen kuttyoknak sokott a szeme kiesni es elgurulni jatek kozben :-)? Nem, inkabb :-(

Előzmény: Lord Iffy (29)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.26 0 0 33
hát sajnos nem.
pedig röhej, hogy ez valakinek az "izlésvilága". bár már olyan ronda...hogy szépnek is láthatjuk.:O(
Előzmény: Hajnal22 (32)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.03.26 0 0 32
De erről nem ő tehet...
Hajnal22 Creative Commons License 2003.03.26 0 0 31
Hadd találjam ki, koraszülött sarkiróka?
Na de komolyan, ez már nem KUTYA!
Előzmény: Lord Iffy (29)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 30
Miért lenne röhejes? Mi a havanese mellé egy berni pásztort szeretnék, de mivel nem családi házban lakunk egyenlőre ez csak egy vágyálom;o)
Előzmény: asta (28)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.25 0 0 29
tutti befutó +1
:O))

asta Creative Commons License 2003.03.24 0 0 28
Szóval megosztott első hely! Ha arra gondolok, milyen kuttyot vennék most azonnal(a mai körülményeimmel) az a basset. A vágyálom(a nagysága miatt most nem lehetne) a labi. Ha három lesz (egyszer lesz!) akkor ezeket választanám. Röhejes kombináció:))))
Előzmény: Lord Iffy (27)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.24 0 0 27
héka, az előbb még a labi volt az első. kérem javitani, ezt a felállást nem fogadjuk el.:O)))
Előzmény: asta (26)
asta Creative Commons License 2003.03.24 0 0 26
Ez sehogysem jön össze:O))) Namégegyszer:

0 border collie (harmadszor is:O))
1. basset hound - a világ leghumorosabb ebje
2. labrador - a kedves szelidsége miatt
3. német juhász - gyermekkori játszópajtásom= A Kutya!
4. berni pásztor - aranyos bumfordi, játékos és szelid
5.belga juhász - okos elevensége miatt

minuszosok:
1. pitt bull - ronda és erőszakos
2. roti - hasonlóképpen
3. husky - hidegek, nem barátságosak
4. minden idegbeteg kisszörnyeteg:O)
5. Minden idegbeteg nagyszörnyeteg(ld. rotival kevert dog meg ilyenek)

Előzmény: asta (25)
asta Creative Commons License 2003.03.24 0 0 25
Bocs, valamit megnyomtam és időnek előtte beugrot a topicba - újra kezdem.

0 border collie
1. labrador

Előzmény: asta (24)
asta Creative Commons License 2003.03.24 0 0 24
0 border collie
1.labrador
Előzmény: coney (23)
coney Creative Commons License 2003.03.24 0 0 23
O németjuhász
+ dobermann
+ beauceron
+ boxer
+ óriás snaci
+ fila babák

- roti
- kaukázusi
- sárhegyi
- a nyomott seggű, kiállítási idegroncs nj-k
- az idegbeteg törpenövésű kutyák (pl.: pincsi, westie, stb.). Tisztelet viszont a kivételeknek!

Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.24 0 0 22
Arra az uszkárra ráült Barbapapa! (a nyaka helyére)

:O)))))))))))))))))

Előzmény: Hajnal22 (18)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.22 0 0 21
o havanese
+1 berni pásztor (imádom a macis, békés kutyákat)
+2 tacskó (iszonyú okos, + a szüleimnél még mindíg él a 11 éves öreg hölgy)
+3 mackó szerű keverékek
+4 német dog (gyönyörű + nagy termete ellenére enm agresszív)

-1 chihuahua (mindíg ugat és agresszív)
-2 német juhász (lejebb van a hátsó lába, mint a melső, ezért engem de tudom, hogy milyen okos)
-3 agresszív pofa+fellépés
-4 bulldogok

Biscuit Creative Commons License 2003.03.21 0 0 20
Imádom:
Tibeti
Lhasa
Shi-tzu
Puli
kínai meztelenkutya
Előzmény: Lord Iffy (13)
Babyboo Creative Commons License 2003.03.21 0 0 19
:)))))))))))))
Előzmény: Hajnal22 (18)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.03.21 0 0 18
Hálás köszönet érte!
(de ezen a képen nem látszik milyen gebék..:-)))
na jó, de ezek azért szebbek az átlagnál...kicsivel..

Arra az uszkárra ráült Barbapapa! (a nyaka helyére)

Előzmény: Lord Iffy (15)
Shai-na Creative Commons License 2003.03.21 0 0 17
Köszke Iffy! :-))))))
Babyboo Creative Commons License 2003.03.21 0 0 16
Iffynek:


Iffynek:


Demostmáraztán vasalnom kell!

Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.21 0 0 15
iffy.gonosz.hu:O))

Babyboonak:

Hajnalnak:

benzintyúknak:

Shainának:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!