Ha csak Jenő túlzásaira céloztál,akkor teljesen igazad van.Valóban minden olasz helyzetecskét sakk-matt helyzetnek minősített.
Más:Miriuta szerintem is jól játszott,de a Rai riportere és szakkommentátora is dícsérte.(A mezőnyjátékosok közül még Bodnár játékát emelték ki.)Nagyon jól mozgatta a magyar válogatottat,én egy kicsit úgy éreztem,hogy társak nélkül maradt,mint anno Détári.
Igaz, ezek tényleg nagy helyzetek voltak, én csak a tucatot éreztem soknak és Knézy szintén hajlamos túlozni, erre írtam.
Kis rosszindulattal vehetjük ötödiknek Sebők közeli lövését, ami szerencsére nem fért be a léc alá. :-)
A szabadrúgás előtti szituációt nyugodtan megnézheti bárki felvételről.Még a NS is elismerte,hogy Bodnár szabálytalankodott.Direkt kikockáztam videóval,és jól látható,hogy a magyar védő Del Piero lábát,és nem a labdát rúgta meg.(Az olasz kirúgott lába tolta odébb a labdát.)
1. A bírón szerintem nem sok múlt, az a szabadrúgás tényleg nem kellett volna, de nagyobb baj lett volna, ha a hazai pálya miatt elengedi 2-3-szor Inzaghit lesen, amit szerencsére nem tett meg.
2. A bátortalan játék már állandó problémánk, főleg idegenben. A román-magyarnál sokkal jobb volt a helyzet, de ha azt nézzük, hogy tét nélkül, minden mindegy alapon játszhattunk, akkor érthetetlen. Szerintem nagy szerepe van annak, hogy tudják a játékosok, hogy mit kapnának a közvéleménytől/sajtótól/stb egy súlyosabb vereség esetén.
3. Erős kapcsolatban van 2-vel.
4. Védelem nem helyezkedett rosszul, de nagyon lassúak voltak néha az olasz támadókhoz képest.
Az általad értelmezett "sakk-matt helyzet" fogalom alapján a következő akciókat emelhetem ki:
1.Inzaghi (első félidő közepe)-mellel átvette a labdát,majd lövését Király hárította lábbal.
2.Del Piero fejese az első félidőben.
3.Del Piero egy csel után feladta a labdát Királynak az első félidőben.
4.Totti közeli lövése a második félidő elején.
Magyar részről:
1. Ferenczi helyzete
Ezenkívül nem volt góllal kecsegtető magyar akció.(Dárdai rosszul kivitelezett emelését vicces lenne idesorolni,hiszen egyrészt nem találta el a kaput,másrészt Buffon védte a kaput.)
Olasz részről még legalább 4-5 akcióban benne volt a gól.
"Azt meg, hogy a védőink jók voltak mikor az olaszok kb.egy tucat komoly helyzetet dolgoztak és hagytak ki azt meg focivakságnak értékelem"
Azért nem volt mind olyan komoly, Knézy is sakk-matt helyzetnek értékelt 2 helyzetet az elején, amiből nem lett semmi. Sakk-matt helyzet nálam az, amit a végsőkig kijátszanak és művészet kihagyni.
"nemzetbutítás a pozitívumokat kiemelni"
Nem, ez csak pozitív hozzáállás, amiben nagyon nagy a hiány itthon.
"A negatívumok tucatjainak kijavítására kellene törekedni"
Persze, de attól még nem kell azt súlykolni a népbe állandóan, hogy nagyon szar a csapatunk.
A meccsről most nem írnék, még nem néztem vissza videón.
"Élménybeszámoló" pár mondatban: kb. 120-130 magyar volt kint, ebből 50 fő egy busszal, a többiek külön utakon. A létszám szerintem ebben a helyzetben nem számít rossznak.
Déli 12 felé ért a busz Parmába, egy füves téren telepedtünk le, elbeszélgettünk a helyiekkel, pizza, stb.
A stadionba 3/4 8 körül értünk be. Igyekeztünk végig szurkolni, ahogy hallottuk itthonról, többször tényleg tisztán kivehető volt ez a TV-ben. A 2. félidő elején piros, fehér és zöld füstök gyulladtak be, a rendőrök ott álltak mellettünk, de semmit sem szóltak.
Az olaszok -legalábbis a helyszínen úgy tűnt- nem igazán szurkoltak, a mellettünk lévő kanyar volt egy picit aktívabb. Jó volt egy teltházas meccset látni, a hullámzás is nagyon jól nézett ki így...
A meccs végén egyszerre engedtek ki minket a hazaiakkal, semmi probléma nem volt, el is beszélgettünk velük, aztán kénytelenek voltunk elválni, kivezették a buszt az autópályára.
"Röviden" ennyi. :)
Más: ami a mai NS-ben megjelent... Hihetetlen, hogy lehet ennyire egy oldalról nézni az eseményeket. De nem OFF-olok ezzel itt, majd talán estefelé kifejtem a véleményemet az idevágó topic-ban.
Én úgy gondolom az olaszok félgőzzel is simán nyertek. Ha 4 gólt kellett volna rúgniuk berámolták volna nekünk egy két szóbol.:-(((
Egy két szembetünő dolog:
1. A biró. Minden volt csak következetes nem. Tökölit lerántják tuti sárga mindenhol kivéve paraguayban. Lisztes sárgája. Ilyen meccsenként van vagy 100. Az első gól előtt szerintem sem volt szabálytalanság. Igen egyoldalúan fújt.
2. Bátortalan játék. Miért kell beszarni bárki ellen. Engem földobna, ha pl. az olaszokkal játszanék. Juhárnál vettem észre többszőr arra rugta ki a labdát amerre állt. Ez külföldön nagyon ritka. Mindig próbálják azért inkább előre rugni semmint taccsra vagy szögletre.
3. Támadójáték. Egyértelmű volt, hogy nekünk csak a kontrajáték marad a meccsen. Na de az nem kontra, ha kocogva visszük föl a labdát. Többszőr előfordult, hogy a félpályánál labdát szereztünk, és ahelyett hogy 5-6 ember gyors passzokkal ott termett volna az olasz kapu előtt neki álltak passzolgatni. Bár Lisztes beállásával szerintem egy picit fölgyorsultunk.
4. Védelem. Sajnos amíg ilyen átjáróház védelmünk van nem sok jóra számíthatunk. Lassúak, körülményesek. + a Sebők Vili nagyképűsége. Sárga lap után miért kell még pofázni. Isten bizony nekem volt unszimpatikus, nemhogy az olaszoknak. Viszont Bodnár üde színfolt volt. Nem értem miért nem volt eddig többszőr válogatott.
Én is azt mondom, hogy jobban játszottunk tegnap mint az utóbbi két meccsen de hát ez elég kevés volt. Megjegyzem nekünk NEM az olaszokat kell idegenben legyőzni, hanem a második harmadik vonalban lévő csapatatokat.
Pozítivum: Kurva jó volt hallani néha a magyar szurkolókat. Aki kint volt nyomhatna egy élménybeszámolót.
Az első félidő szerintem jó volt.Az olaszok azt hozták,amit szoktak.Ez a par.-i játékvezető nem volt semmi(gondolok arra, amikor a labdával balhézott...)
Nekünk lazán adta a sárgákat,bezzeg az olaszoknak...
Én azt figyeltem,hogy sokszor közelről mutatták Del Piero arcát és mindig olyan gúnyos mosoly ült rajta,mintha azt mondaná:majd berúgom.
Aztán lazán meg is tette,majd levonult.
Annyira nem strapálták magukat az olaszok,érthető, hisz ott vannak a bajnoki meccsek.
Hajrá Juve!!!
A Rai a magyarok közül Miriutának és Királynak adta a legmagasabb kalkulust, 7-esre osztályozták őket. Így lettek a mezőny "második legjobbjai", hisz' csak a 7.5-öt kiérdemlő Totti ellőzi meg őket. Bodnár 6.5, az sem rossz. Sebők ismét egy vicc volt. Mátyus is.
Miriuta játékában azonban szerintem volt egy nagy hibapont:nem vállalkozott kapuralövésre.
Újra kikaptunk, amiben én semmi pozitívumot nem látok.
Három-négy gól volt a reális külömbség, hogy nem így lett az nem rajtunk múlott.Feleslegesnek látom ezt a nemkaptunkkinagyon elindultfelfeléafocink baromságot.Emlékezzetek a digók elleni otthoni döntetlenre.Pedig akkor jobban játszottunk mint tegnap.Azután elindultunk felfelé? Önbutítás vagy nemzetbutítás a pozitívumokat kiemelni.A negatívumok tucatjainak kijavítására kellene törekedni.(Azt meg, hogy a védőink jók voltak mikor az olaszok kb.egy tucat komoly helyzetet dolgoztak és hagytak ki azt meg focivakságnak értékelem.A jenő prekoncepció alapján közvetít, és amíg nem lehetetlenül el a helyzete /jelen esetben nem kapunk egy féltaucat gólt/ addig ragaszkodik is hozzá.Ezért tetszett a védőteljesítményünk annyira neki.)
Én meg épp annak örültem, hogy nem ijedtünk meg. Össze sem lehetett hasonlítani a hozzáállást pl. a román-magyarral, amikor az első 15-20 percben azt sem tudták a magyar játékosok, hogy merre támadnak, annyira meg voltak ijedve, ma pedig tudatos játékkal egyetlen szabadrúgásgóllal kaptunk ki (bár nem is kellett az olaszoknak több).
Na ez igaz, az arcán is látszik, de főleg abból, hogy szinte mindig hátrafelé játssza a labdát. :-(
Pedig amúgy nem lenne rossz, csak egy kis bátorság kéne.
"Epifanio Gonzalez Chavez játékvezetőnek nem sok hibája akadt, így öszszességében jól vezette a találkozót. Két esetet kell kiemelnünk: az első félidő utolsó percében a bíró jogosan ítélt szabadrúgást, amikor Bodnár László buktatta Alessandro Del Pierót -kár, hogy az esetből aztán gól lett..."
Szerintem ma a reális tudásukat hozták a skacok, de van egy valaki, akivel nem tudok kibékülni. Nevezetesen PETŐ, akinél nem csak ma, hanem szinte minden nemzetközi meccsén: BE VAN SZARVA AZ ELLENFELÉTŐL!!! Vagy a fene tudja mitől, de egy borzalom! Az arcára van írva, hogy összefosta magát és hibát hibára halmoz. És az erőtlen, helyezetlen lövéseiről ne is írjak!