Keresés

Részletes keresés

Beubabu Creative Commons License 2010.12.13 0 0 419

Jaj, elfelejtettem megírni a szombati kalandomat: Esett a hó, kb. 4-5 cm. Arra gondoltam, hogy ellapátolom a havat a tóról is. Na nem kellett volna. Sejthetitek, hogy az lett a vége, hogy beszakadt alattam a jég. Szerencsére épp a szélén voltam és ott csak kb. 30 centis a víz, de azért jót röhögtem magamon, hogy ilyen is csak velem történhet és még jó, hogy nem beljebb a mélyebb résznél totyorásztam  :-))) Én barom azt hittem, hogy a 3 centis jég kibírja a súlyomat. A hal a tortán, hogy másnap az összes hó elolvadt :-) Monyuk azt végképp nem értem, hogy miért zavart a hó a tavon, mert a tó elejébe be van rakva egy csobogó amitől az első 2 méter egyáltalán nincs befagyva, így bőven van nekik levegő és fény is... Nem hiába no: időnként agyilag is totál szőke vagyok:-))

Beubabu Creative Commons License 2010.12.13 0 0 418

Szia!

:-)))) Az a kutyáim reszotja :-) A kertben szinte minden fának lerágták a kérgét - a fenyő a kedvencük - úgyhogy PVC csövet kellett raknunk rájuk. Nem, nem a kutyákra :-)) Voltak olyan fáink is amit nemes egyszerűséggel kettéharaptak.

A kép hátterében látható az egyik ilyen "csöves-fánk" :

 

 

Előzmény: yxc432 (417)
yxc432 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 417

Látom sanyarú sorsomat, tavaszig kell rágnom a fenyőfák kérgét..;)

Előzmény: Beubabu (415)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.06 0 0 416

Ja el is felejtettem: Etelenéni szép piros aranyhalai nálam landoltak :-)

Beubabu Creative Commons License 2010.12.06 0 0 415

Szia! Majd tavasszal visszatérünk rá - amikor már meleg van és didergés nélkül lehet kint szmötyizni a kertben :-)

Előzmény: yxc432 (414)
yxc432 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 414

Na jó, akkor milyet, hol és mikor? :-))

Előzmény: Beubabu (413)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.30 0 0 413

Kutyaszalonnásat semmiképpen :-))))

Előzmény: yxc432 (412)
yxc432 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 412

Kapok én is szendvicset?

Előzmény: Beubabu (410)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.29 0 0 411

Meg a szentlélek... :-)))))

Előzmény: Szanki (407)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 410

:-))))

Előzmény: yxc432 (409)
yxc432 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 409

"A kutyából nem lesz szalonnás szendvics."

 

Én is ezt irtam - a szalonna szót törölni kell. ;)

Előzmény: Beubabu (401)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 408

Természetesen pálesszal! És még szerencse, hogy nem bírták megszerezni, mert akkor nem maradt volna nekünk :-)))

Van még egy:

 

Előzmény: Szanki (406)
Szanki Creative Commons License 2010.11.28 0 0 407

A  sárga kutyás már eléggé kivan, már csak a póráz tartja talpon :o))))))))

Előzmény: Beubabu (405)
Szanki Creative Commons License 2010.11.28 0 0 406

Pálesszal, vagy fagyállóval riogatják szegényeket ebben a hidegben? Egyik sem bírta megszerezni!

Előzmény: Beubabu (405)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 405

Ott írni, olvasni meg számolni tanulnak :-)))) Persze teljesen sikertelenül. Hójelentés: ömlik- szakad a hó némi viharos széllel.

A suliban ilyesmit tanulunk:

 

Előzmény: Szanki (404)
Szanki Creative Commons License 2010.11.28 0 0 404

Akkor elfolyik!  ;-))))

Tessék a kutya lábát megmosni, vagy gumicsizmát adni rá mielőtt ugrálni kezdene!  Miért jártok kutyaiskolába, nem tanulni?  :-)))9

Előzmény: Beubabu (403)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 403

És amikor nem oda esik? hehe

Előzmény: Szanki (398)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 402

Ugrott már rád 67 kilónyi kutya sáros lábakkal? A hó jobb. Persze csak télen :-)

Előzmény: kőmű (399)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 401

Szia!

Te tiszta zizi vagy :-)))

Szóval:

A tavat nem csapoljuk le.

A kutyából nem lesz szalonnás szendvics.

A járdafűtés rohadt drága.

Jelzem nálunk megint esik a hó...

Előzmény: yxc432 (396)
etelenéni Creative Commons License 2010.11.28 0 0 400

Akinek kellene 6 db. koi pontyocska, jelentkezzen, mielőtt kockára fagynak. Pici kerti tavacskában vannak, kb. 40 cm. mély lehet. Szerintem megfagynak. Sajnos idén nem tudjuk áttelelteni őket akváriumban. Eddig sem volt túl sikeres a próbálkozás.Aki érte tud jönni budára megkapja.   Sajnálnám, ha meghalnának.

kőmű Creative Commons License 2010.11.28 0 0 399

Aha,jobban bírom,mint a fehérséget!

Előzmény: Szanki (398)
Szanki Creative Commons License 2010.11.28 0 0 398

Ezért jó az eső, az a "helyére" esik!

Előzmény: kőmű (397)
kőmű Creative Commons License 2010.11.28 0 0 397

Irígykedsz mi?Az itthoni hólapátolás kutya füle,csak ez nekem a munkám is.Amikor leesik a hó annyi csesztetést kapok érte,hogy már sokszor az okoz fizikai fájdalmat,nem a lapátolás.

Előzmény: Szanki (390)
yxc432 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 396

"A kutyasuliban lesz nemsokára évzáró buli, ott lesz forralt bor, de szalonnasütés helyett szendvicset lehet majd enni :-)"

 

Ez teljesen érthető, kutyából nem lesz szalonna - legfeljebb szendvics. ;)

Előzmény: Beubabu (393)
yxc432 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 395

Óh, jajj, vannak, akik mindig a legbonyolultabb dolgokra hivatkoznak, amikor kifogásokat akarnak találni...

Nagyon régóta ki van találva a legegyszerűbb megoldás: a járda is fűthető!! :-)))

Előzmény: Beubabu (391)
yxc432 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 394

"Merhát valahogy el kell készüljön a halászlé"

 

Lecsapoljátok a kerti tavat? :-))

Előzmény: Beubabu (393)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.27 0 0 393

Szia! A kutyasuliban lesz nemsokára évzáró buli, ott lesz forralt bor, de szalonnasütés helyett szendvicset lehet majd enni :-) Monyuk (mint ahogy már írtam pár hete) nemsokára - legkésőbb dec. 23-án - bográcsozunk itthon. Merhát valahogy el kell készüljön a halászlé, legfejebb majd sütök egy kis szalonnát is :-)

Előzmény: yxc432 (392)
yxc432 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 392

Forralt bor... szalonnasütés... adjak még tippeket? ;)

Előzmény: Beubabu (383)
Beubabu Creative Commons License 2010.11.27 0 0 391

Hehe, nekünk is sarok a telek, de egyik oldalon sincs járda - nem csináltunk :-))))) Mennyenek a népek az úton, vagy a fűben. Csak a két kocsikiállót, meg a kiskaput csináltuk meg. Aszfaltos az utca, én is azon közlekedem, a szomszédtól meg van járda. Így csak bent a kapuig és a kapu előtt kell lapátolni :-)

Előzmény: Szanki (390)
Szanki Creative Commons License 2010.11.27 0 0 390

Kőműnek jó! Sarki porta jó hosszú járdákkal  :-))))  Nem fázik, ha hózik!

Előzmény: Beubabu (387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!