Keresés

Részletes keresés

Shalina Creative Commons License 2005.11.10 0 0 312

Whoa, ez szép. :)

 

Shal

Előzmény: The Glowface (311)
The Glowface Creative Commons License 2005.11.10 0 0 311

Hát, az attól függ, mit szeretsz.

 

Az eddig magyarul meg nem jelent könyvek glowface-i értékelése következik.

 

Boszorkány-ciklus

Lords and Ladies - a 3 boszorkány közötti feszültségek fokozódnak, végül kezd rendeződni az eddig olyannyire asszimetrikus viszonyuk. És eközben: a tündérek megérkeznek. De ezek nem valami kedélyes kis tündi-bündik. Ugyanúgy épül a Szentivánéji álomra, mint mondjuk a vészbanyák a Macbethre.

 

Maskerade - ez az Operaház Fantomjának a története, a Korongvilágon. Magrat nem nagyon csúcszszereplő, de a két másik banya és Greebo igen. A kissé széles, de nagyon szép hajú és igazán csodálatos személyiségű Agness Nitt után erednek, aki az Ankh-Morporki operaházban próbál szerencsét. Én hihetetlenül sokat röhögtem rajta.

 

Carpe Jugulum - személyes véleményem szerint 1-2 jó jelenettől eltekintve a boszorkány-ciklus mélypontja. Nagyon sötét, borongós hangulatú egy jó része. Egyébként vámpírok érkeznek Lancre-be, és ezek bizony nem a feketszalagos fajta (vagyis nem az a modern, vegetáriánus vámpír réteg).

 

The Wee Free Men, Hat Full of Sky - ezek azt hiszem, az ifjabb közönségnek íródtak. Egy hegyvidéki kis leány, Tiffany kalandjai, aki talán boszorkány lesz. Mállotviksz nénéék kis mellékszerepben időnként felbukkannak. Történetben is, stílusban is emlékeztetnek a Lords&Ladiesre.

 

Az Őrség-szaga

Men at Arms - az éjjeli őrség ismét borzalmas gyilkosságok nyomába ered, amik végsősoron (szokás szerint) egész Ankh-Morpork bukásához vezethetne. Izgalmas, krimis hangulatú könyv, időnként Vimes pszichológiai morfondírozásaival. Az őrség kezd egyre inkább multietnikális felépítést ölteni (törpök, trollok, és egy kis meglepetés). Igazi őrség-kötet. 

 

Feet of Clay - Valaki megmérgezte a Patrícust. Különös, megmagyarázhatatlan gyilkosságok. Sok gólem. Vajon Kadar parancsnok, Murok kapitány és csapataik megoldják az ügyet még időben?

 

Jingo - érdekes kötet. Én elsőre elakadtam benne, unalmasnak éreztm. Aztán két hónappal később felvettem, és baromi izgalmasnak találtam, és viccesnek, és érdekesnek. Ankh Morpork és Klatch között háborús feszültségeket szít egy atlantisz-szeráűen a mélyből felbukkant sziget. Sikerül Kadar parancsnoknak és embereinek megakadályoznia a vérontást, még idegen földön is? Mire jut a Patrícius az őrség bohócpárosával: Nobbyval és Kolonnak?

 

The Fifth Elefant - Az őrség embereit Überwaldba küldik, hogy egy kényes diplomáciai helyzetet megoldjanak, egyben egy lopás és talán gyilkosságok megoldására is ráleljenek. Helyenként frenetikus humor. Intrika és kaland a havas hegyek közt. Elnyerik-e a zsír- és faggyúbányák kitermelési jogát a jófiúk? Őkegyelmessége, őxelenciája, Sir Samuel Kadar, Akh Hercege, Ankh-Morpork Őrségének Parancsnoka újabb kalandokba keveredik...

 

Night Watch - személy szerint egy kedvencem, bár sokan nem kedvelik annyira. Igen sötét hangulatú, a humora többnyire nem olyan harsány - de azért ott van. Kifejezetten katartikus, léleksajdítő a vége felé. Szép könyv. Egyébként: egy pszichopata gyilkost üldözve Kadarnak újra kell élnie egy régmúlt forrdalom eseményeit, ahol az akkori városban az elnyomó patríciusi és ÁVH-s titkosrendőrei ellen lázadt fel a nép.

 

Thud - A törpék és trollok ellentéte a végletekig fajul Ankh-Morporkban, amikor a Kúm Völgyi csata évfordulója közeleg. Rendet kellene tenni, és kideríteni, tényleg egy troll zúzta-e le a hangoskodó törpék szószólójának fejét? Valamint: Kadarnak időben haza kell érnie, hogy este mesélhessen a kisfiának.

 

A Varázslók és Széltoló Kalandjai

Interesting Times - érdekes idők zajlanak az ellensúly kontinensen. Az elnyomó hatalom ellen forradalom szerveződik, de a Birodalom ősi nagy családjai (a Hong, Fang, Tsung és McSweeny nemzetségek) küzdenek a császári trón megörökléséért. És ekkor a Nagy Varázzsló, Széltoló, kénytelen idelátogatni. Valamint: Cohen és az Ezüst Horda is készül egy nagy dobásra a birodalomban.

 

The Last Continent - Széltoló Négyiksz kontinensén keveredik bajba, kenguruk, famászó medvécskék, pókok között. Eközben a Láthatatlan Egyetem tanári kata különös kalandokba keveredik, amikor megpróbálják Széltolót elősegíteni, hogy segítsen a Könyvtárost meggyógyítani. Kalandok egy korok előtti és egy kivételével istenek háta mögötti szigeten. Móka.

 

The Last Hero - Cohenék meg akarják hódítani a Mennyek Ormát. A Patrícius különleges erőket kénytelen utánuk küldeni, hogy megmentsék az isteneket. Széltoló, varázslók, Murok, és más nyalánkságok egy könyvben. Gyönyörű képes könyv, elképesztő illusztrációkkal, amik jóóóók.

 

Halál-széria

Soul Music - a Halál unokája, Susan (Mort és Ysabell lánya) is belekeveredik, amikor egy különös, új Zene hódítja meg Ankh-Morporkot és a világot... the Music with Rocks in it... gyakorlatilag ez a könyv az a rockzenének, ami a Mozgó Képek a filmgyártásnak.

 

Hogfather - disznólesés éjén különös eseményekre kerül sor, ahogy a Revizorok visszatérnek, és valami nagyon ravasz tervvel próbálják meg irányíthatóbbá tenni a világot. Susan kénytelen utánanézni, a Halál miért öltözik Disznóapónak, és oszt ajándékokat a gyermekeknek...

 

Thief of Time - itt Susan inkább csak harmadszereplő. A Történelem Szerzetesei keverednek ismét gondba, amikor az idő készül ismét kizökkenni. Egy tehetséges tolvajgyerek és egy órásmester kalandjai. Az apokalipszis ötödik lovasa színrelép.

 

Másegyéb

The Truth - az újságírás megjelenik Ankh-Morporkban. Egy különös botrányba keveredik a Patrícius; a Times munkatársai a tényfeltáró újságírás eszközeivel kisegítik az Őrség munkáját. És: Gaspod.

 

Monstrous Regiment - egy zsarnokoskodó isten egyháza és a katonaság irányítja a kis, hegyvidéki királyságot, akik ősi háborújukat vívják a kis szomszéd királyság ellen. Egy lány kalandjai a férfiakból álló seregben. Azér Kadar Parancsnok is feltűnik, az Ankh-Morporki diplomata delegációban...

 

Going Postal - egy félelmetes szélhámost felakasztanak, majd a Patrícius újabb esélyt ad neki. Rendbe lehet hozni Ankh-Morpork ősi és lerobban postaszolgálatát? Van értelme egyáltalán, mikor már vagy 5-6 könyv óta az egyre terjedő szemafortorony (klakk-hálózat) teszi lehetővé a nemzetközi, gyors hírközlést? Mi a helyzet a klakk-társaság különös, sötét multú, új tulajdonosával? Tényleg sötét ügyek folynak a társaságban? Móka.

 

Hát, kb ennyi, szerintem.

Előzmény: Brutalis Harmonia (310)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.09 0 0 310
Miket erdemes meg elolvasni? (Kell egy sorrend: januartol minden honapban megveszek egy konyvet. :) )
Előzmény: The Glowface (309)
The Glowface Creative Commons License 2005.11.09 0 0 309

Hát, nem is tudom. Én spéci a Going Postalnál éreztem pont úgy, hogy a hangulata jobban hasonlít néhány régebbi regényére. Az újabbak között tényleg sok a mélyen elgondolkodós. Amik szintén jók, de tényleg sok szempontból mások a régiekhez képest. Megint más szempontból meg szerencsére Pratchett az Pratchett.

 

A Postal az jó. :)

 

 

Előzmény: Brutalis Harmonia (307)
Fülöp János Creative Commons License 2005.11.09 0 0 308
Hi!

Nem bánnám, ha megjelennének már végre magyarul is, jó fordításban - mert sajna nem mindenki perfekt angolból.
Még mindig a bozorgányok (á lá Rejtő) a kedvenceim.

Üdv!
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.07 0 0 307

Olvastatok a Going Postal-t?

Jol latom, hogy a kezdeti Rincewinde-s tarsadalmi/kulturalis karikaturakbol (ahol oldalankent felrohogtem) kezd atcsuszni a szatiraba? (Ami ugyancsak humoros, de melyebb is annal.)

Vagy csak szimplan hulye vagyok, hogy ilyesmiken agyalok?

The Glowface Creative Commons License 2005.11.07 0 0 306

Helló, népek.

 

Unatkoztam kicsit, úgyhogy nekiáltam magánszorgalomból privát célra Pratchettet fordítani. Hű, nehezebb mint gondoltam - főleg így mindeg képesség vagy képzettség híján. Na mindegy. Akit érdekel az eredmény, az 75%-nyi Last Herot talál a honlapomon. Azért azt, mert az mókás, meg szép. Viszont képek nincsenek a fordításban! :)

 

Na, szóval aki akarja látni, mit bénáztam, az itt megtalálja.

Jago_ Creative Commons License 2005.08.11 0 0 305

Koszi... Sajna DCzni nem tudok innen :((

A hangoskonyv erdekelne mindenkeppen, az legalabb valami :) Irj egy emilt legyszi! koszi!

Mint emlitettem, az eredeti magyar verzio megvan, csak otthon van, jopar km-re innen...

Koszi meg egyszer!

Előzmény: cserhad (304)
cserhad Creative Commons License 2005.08.09 0 0 304

Esetleg használ a DC++ nevű programot, ott biztos megvan egy vagon embernek. Ha esetleg érdekel, nekem megvan angol nyelven hangoskönyv formátumban, illetve nézd meg a www.bookstation.hu weboldalt, illetve magát a boltot, mert szoktak lenni Pratchett könyvek olcsón.

 

Más!

 

Megnéztem a Soul Musicból készül rajzfilmet. Többedmagammal arra a megállapításra jutottunk, hogy sajnos maga a grafika mérföldekre van a borítóktól, bár vannak benne jó dolgok. Maga a film egyébként nagyon jó, bár nem árt hozzá némi angol tudás, hogy az ember megértse a kifinomult szóvicceket, ami az angolban kijön. Ugye az egész szori a zenéről szól, és a főhősnek kicsit fel van tupírozva a haja, ami fekete és olajos, és egy kicsit elfes. És erre kérdez rá egy troll, valahogy eképpen:

 

"You looks like Elvish."

Mire a főhős: "No, I'm not Elvish." Közben szorongatja a gitárját. Szóval nézzétek meg!

Előzmény: Jago_ (302)
Gilligan Creative Commons License 2005.08.09 0 0 303

Ezek meg mindig megvannak es tovabbra is eladoak:

Good Omens, Wyrd Sisters, Equal Rites, Light Fantastic, Johnny and the Bomb.

Jago_ Creative Commons License 2005.08.09 0 0 302

Sziasztok!

 

Tud valaki egy helyet, ahonnan le lehetne tolteni a Kisisteneket? Akar angol, akar magyar formatumban... Megvan a magyar, olvastam is, de sajna otthon van es nagyon szivesen elolvasnam ujra - akar az angol verziot is :)

Sokat megtalaltam letolthetokent, de ezt nem :(

Koszi elore is!

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.02 0 0 301
Ismeritek az Art of Diskworld konyvet? Egyszeruen hihetetlenul zsenialis.
cserhad Creative Commons License 2005.08.02 0 0 300
Sőt! Megjelent angliában egy Dave Greensdale nevű ürgének egy From the Discworld című lemeze, ami gondolom a regényeket, filmeket, szerepjátékot hivatott aláfesteni. Nagy nehezen megszereztem. Link nincs. DC++. Nem hallgattam meg, de többnyire instrumentális zene, néhol akad egy-két szövegezett dal is. Olyan érdekes, furcsa, eklektikus. Aláfestő zenének szerintem jó.
cserhad Creative Commons License 2005.07.28 0 0 299
Sajna lemaradtam a könyvekről, node sebaj. Beszereztem a rajzfilmeket, amiket még nem állt módomban végignézni. Grafikájukat tekintve gyengébbek, mint a könyvborítók, talán kicsit "mesésebbek". Meg hozzájutottam hangoskönyvekhez is angolul. Hogy erre mikor lesz időm???
Gilligan Creative Commons License 2005.07.13 0 0 298
1500/kotet. Uj allapotban van mind.
Előzmény: cserhad (297)
cserhad Creative Commons License 2005.07.12 0 0 297
Mennyiért?
Gilligan Creative Commons License 2005.07.12 0 0 296

Megvalnek nehany angol nyelvu Pratchett kotettol:

 

Masquerade, Feet of Clay, Hogfather, Reaper Man, Good Omens, Wyrd Sisters, Equal Rites, Light Fantastic, Jingo, Johnny and the Bomb.

cserhad Creative Commons License 2005.07.12 0 0 295
No, miután végigrágtam magam a 'The truth' című regényen gyors ütemben megvettem használtan a 'The fifth elephant'-ot, és újonan a 'The last continent'-et. Utóbbit természetesen Széltoló miatt. Sajnos a legközelebbi Széltolós regényt (Interesting Times) még három előzi meg. No nem mintha azokat nem várnám! :) Sajnos rajzfilm ügyben még nem sikerült előrelépnem, de remélem, nektek igen! :)
cserhad Creative Commons License 2005.06.26 0 0 294
Oké. Módosítok...szánalmas volt. Mármint a bemutató. Persze lehet, hogy egyébként nagyon jó...de azért kicsit szánalmas.
Előzmény: The Glowface (293)
The Glowface Creative Commons License 2005.06.24 0 0 293
...és Pratchettnél az baj, ha nevetséges? :)
Előzmény: cserhad (292)
cserhad Creative Commons License 2005.06.24 0 0 292

No, utána néztem a dolgoknak. A Vészbanyákból, és a Soul Musicból készült rajzfilm, de egyszerűen nem tudom letölteni. Pedig az utóbbi igencsak jó lehet. Aztán német amatőr filmesek készítettek filmet a Vészbanyákból, és a Lords and Ladies-ből. Ennek láttam a trailer-ét, és hát kicsit hasonlít az évekkel ezelőtt született  M.A.G.U.S. filmhez. Kicsit (vagy inkább nagyon) nevetséges.

 

Ha valakinek meglenne a rajzfilm, vagy le tudja tölteni, az üzenjen. És játék ügyben is!

Előzmény: cserhad (291)
cserhad Creative Commons License 2005.06.23 0 0 291

Saját korábbi hozzászólásomra reagálva azt kell mondja, hogy az ott felsorolt kedvenc szereplők mögé kezd felsorakozni Vetinari, Ankh-Morpokh patríciusa, és Mr. Himpeller. A maguk nemében nagyon jól személyesítik meg a tipikus árus/rideg vezér szerepet. Most olvasom a The truth című, 25. könyvet, és igencsak jó.

 

Aztán: tud valaki segíteni beszerezni a Discworld játékokat? Az első asszem már el sem fut a mai XP-s gépeket, de a 2 meg a Noir talán igen.

 

Ja, és még valami. Láttam a DC-n, hogy van valami Pratchett-féle Soul music, viszont .avi file-ok, merthogy van belőle 6 rész, és mellé az, hogy DVDrip. Szóval készült belőle ezek szerint film? És a többiből? És esetleg meg van valakinek?

Dworkyll Creative Commons License 2005.06.23 0 0 290
The Glowface Creative Commons License 2005.06.18 0 0 289

Engem annyira nem fogtak meg eddig a Tiffany Aching regények. Nem rosszak, nem rosszak, no de azért. Ha jól emlékszem, maga Pratchett is inkább ifjabb közönségnek ajánlja őket.

 

Meg aztán, szerintem, a különböző Tiffany könyvek erősen a Lords and Ladies eseményeit játssza újra és újra, kisebb változtatásokkal...

Előzmény: Shalina (286)
Shalina Creative Commons License 2005.06.18 0 0 288

Hááát, a magyar fordítás még egy kicsit várat magára...

 

Shal

Előzmény: Dworkyll (287)
Dworkyll Creative Commons License 2005.06.18 0 0 287

Shalina hercegnő,

 

a magyar fordításokról nem tudsz valamit? Oly régen jött már ki a Kisistenek :-))) És még annyi van előttünk...

 

(mondjuk és szivem szerint a Kadar Kalandokat (MaA, FoC...) venném előre, utána a Banyák Balhéit, és csak utána foglalkoznék a Mágusok Marhaságaival, meg a Halálközeli Élményekkel :-)))

 

Előzmény: Shalina (286)
Shalina Creative Commons License 2005.06.18 0 0 286

És ezen az égbolttal teli kalapon mindenki túlesett már? :)

 

Shal

Dworkyll Creative Commons License 2005.06.01 0 0 285
Ááá, nem volt gyenge az Eric, SZVSZ. Csak nekünk kicsit furcsa, összevetve mondjuk az Ember tragédiájával...
Előzmény: cserhad (284)
cserhad Creative Commons License 2005.06.01 0 0 284
Hát igen, a Vége a mesének szerintem is egy kivételesen jó mű. Nagyon sokan dícsérték a Kisisteneket is, ami persze tényleg jó, és megvan benne mind a humor, mind a magvas gondolatok, én mégis a "mesés" könyvet jobban szerettem. Aztán persze a Mágia fénye/színe is nagyon király, bár nem hasonlítható a fentiekhez, mert szerintem a Széltolós történetek teljesen másak. Igazából az eddig megjelentek közül talán az Eric volt gyenge, a többiről nem tudnék rosszat mondani.
Előzmény: Fülöp János (283)
Fülöp János Creative Commons License 2005.05.31 0 0 283
Hi!

Megvan mind, ami megjalent magyarul. Egyszerre elolvastam, amit még eddig nem, és kicsit megfeküdte a gyomromat, most újrakezdem. Elő kell venni, a Machbet-et, a Vészbanyák miatt.

Szvsz a banyák a legjobbak, és a Vége a mesének és a Kaszás. Mély értelmű gondolatok is vannak bennük.

Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!