Kedves JT!
En magam ugyan romai katolikusnak vagyok megkeresztelve,de csak
egy ugy van,melyert eltemet s veremet aldoznam es az az ,hogy a zsidosagot vegre hagyjak beken!Semmi mast ne tegyenek veluk a derek keresztenyek,mohamedanok stb...
Csak hagyjak oket beken!
Kb. hatmillio ember halalat nemes egyszeruseggel a brikettel egyenertekusiteni tobb mint bardolatlansag!
A 4.pontbol sugarzo cinizmusod szerintem onmagaet beszel!
Ha felreertettelek,tudasd,jo?
misimisi
Gurg
Engem nagyon ritkán lehet elfogultsággal vádolni.
De pont ez nem az az alkalom.
A számokkal jól állok és amit írtam, az nagyjából stimmel.
Kérdés, csak hogy képben légy:
A Rákosi rendszert hányan aszisztálták végig?
A Spielberg alapitvany filmjeirol ir a Mancs ebben a cikkben: Az utolsó napok.
"A cikk bevezetoje igy szol:
Az elmúlt héten végre hozzánk is eljutott James Moll rendező öt magyar holokauszttúlélő sorsát bemutató dokumentumfilmje, amely a Shoah Túlélő Vizuális Alapítvány programjának részeként készült. A Steven Spielberg által létrehozott alapítvány 1994 óta létező nonprofit szervezet (ekkor mutatták be a rendező holokausztfilmjét, a Schindler listáját, és ennek a bevételei alapozták meg az alapítvány létrejöttét - lásd MaNcs, 1999. március 25.), melynek célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyen egy páratlanul gazdag videoarchívumot, amely a soá túlélőivel (valamint ellenállókkal, felszabadítókkal, másokat bújtatókkal is) készült videointerjúkat tartalmazza. A legutóbbi, augusztus 17-i összesítés szerint mind ez idáig összesen 50 220 vágatlan interjú készült el. Egy ötven főt foglalkoztató iroda tavaly óta folyamatosan készíti az interjúkat a Magyarországon élő túlélőkkel, az összegzés szerint eddig 143-at. Az archívumban rögzített beszámolók számos célra felhasználhatók, kiállítások videoanyagaként, oktatási CD-ROM-ként, vagy mint esetünkben, dokumentumfilmek készítéséhez. "
Tehat 5 - azaz ot - darab dokumentumfilm (resz)rol van szo az 50000-bol.
*****
Kedves Melnyikov,
Idezd legyszives, hogy hol huzza le a Mancs a Schindler listajat (ha nem is mint allat, de legalabb egy kicsit). Keresztbe - kasul olvastam, es nem talaltam rola kritikat!
Hogy Bori Erzsebet ugyanazt az ervrendszert hasznalna, mint Ti??? Ugyan, kit akarsz atverni?
Sem holocaust - relativizmust nem alkalmaz, sem a megszolalokat nem nevezi hazugnak, de meg csak nem is cafolja az altaluk elmondottakat.
Mellesleg Bori E.-t egy oldalon emlegetni veletek... :-(
Gyerekek, nem hiszek a szememnek. Amióta Seres Laci elment a Mancstól, azt hivém, hogy vele távozott az egyetlen objektivitásra az esetek többségében hajlamos újságíró. Erre mi áll a mai Mancsban? A Schindler listáját lehúzzák mint állat, még hagyján,bár ez se semmi, a fő attrakció azonban, hogy a Végső napok koncepcióját uazzal az érvrendszerrel utasítja vissza, mint mi, megrögzött klerikálbőgatyások. A Mancs fogadja elismerésem. MB
T.JT!
Nagyon rosszat mondtal!Most megint!
1.Ha latom,hogy a metron kirabolnak valakit,szamomra teljesen mindegy,hogy ciganyok vagy nem!
2.Tudom figyelmedbe ajanlani a danok viselkedeset a nemet megszallas alatt!
3.Azert sajnallak,mert nagyon rossz lehet gyulolettel eltoltve elni,marpedig soraidbol ez sugarzik!
4.Botokkal a gepfegyverek ellen....
Ez korrekt?
Most mar nem is sajnallak,teneked orvosra lenne szukseged!
5. a varsoi getto vegulis teljesen megsemmisult,de elotte halistennek megmutatta a vilagnak,mire kepesek a gyava zsidok,nehany ezer rohadekot maga ele kuldott!
Latogass meg egy orvost!
Lehet, hogy félremagyarázom, viszont közben kezembe akadt az egyik producerrel készült riport, ami szerintem az én álláspontomat támogatja. "Mancs: Miért fordult a figyelmük éppen Magyarország felé?
James Moll: Ken Lipper, az egyik producer, érdeklődött, hogy vajon a nácik a háború utolsó évében miért fordítottak akkora energiát a zsidók elleni harcra, ésszerűtlenül sokat felélve ezzel az erejükből, amit a harcokra is fordíthattak volna. Igy merült fel Magyarország, hisz ez volt az utolsó ország, ahol a nácik még komolyan törerekedtek a végső megoldás véghezvitelére." (Mancs, szept. 16)
Mindez nem változtat véleményemen, miszerint az az állítás, hogy a magyarországi holokauszt csakis a németek és egy maroknyi magyar minoritás felelőssége, szimpla önbecsapás és szépítgetés.
Szóval a cikk írója a címből vélte levonni azt a következtetést, amire te ilyen mértéktelen módon felháborodtál.
Hogy ez neki hogyan sikerült az számomra rejtély (Utolsó napok = minden magyar asszisztált?).
Ha nem tévedek a cím arra utalt, hogy a magyar Holokauszt az utolsó nagy vállalkozása volt a "végső megoldásnak" a háború utolsó szakaszában, amikor a náciknak volt már éppen elég más baja is, s amikor már nyilvánvaló volt hogy a háború elveszett.
Szóval nemcsak az a baj, hogy fikázol egy filmet amit nem láttál, de még a kritikát sem olvasod el elég kritikusan.
milyen lelkiismeretfurdalas????? en nem kisertem egyetlen egy zsido kisfiut sem a vesztohelyre, nem asszisztaltam es nem oltem........azok, akik ezekett tettek rohadjanak meg a pokolban, de nekem ehhez semmi kozom es a magyar nep tobbsegenek sem.....
eszembe jutott egy nagy nemet iro, Martin Walser megjegyzese:
"Auschwitz ne legyen bunkosbot, amellyel magunkat bizonyos viselkedesi formakra kenyszeritjuk, sot ne is legyen moralis pres, sot meg a kotelesseg egy formaja sem."
Kedves JT,
Biztos nekem akartal valaszolni? En csak az agymosasra reagaltam azzal, hogy a nemetek szerint öket felszabaditottak. Ha ök igy gondoljak, az amerikaiak is gondolhatjak ugy, hogy ök felszabaditottak a rendes Wermachtosokat a gonosz SS-töl.
Mire gondolsz szelsöjobbos rasszizmusilag Izraelben?
Spielberg vilagnezete pedig nem különösebben erdekel. Szivesen megnezem a filmjeit, mert a legtöbb könnyed szorakoztatast iger. Ha gondolkodtato filmet akarok, nem hozza fordulok.
Ugyan Gurg, hagyd a fenébe, megjött Dénes a nagy USA-ból. A szokásos hangnemével. A cenzorok meg szokás szerint a szoclibek dicséretére vadásznak, Dénesre ügyet sem vetnek.
Megyözödésem, hogy Spelbergnek nincs szándékában senkit megbántani. A magyar egocentrikusság, rossz fordítás és száz kiló lelkiismertefurdalás ami belöletek itt most kitör. Meg egy adag handabanda.
Itt kívánok megemlékzni elsö gyerekkori pajtásomról - az akkor 5 éves Neufeld Pistáról - akinek hajnali 3-ra kellet kimenni a vasútállomásra, hogy utánna sose legyen lehetösége, tiszta ágyban aludni, emberi ételt enni, anyja meséjét hallgatni. Elutaztatták. Örökre. Magyar csendöri kisérettel.
A Spielberg film - nem ö rendezte - ezeknek az ártatlan emberkéknek állít emléket 5 "szemtanu" megszólaltatásával.
A németek "legalább" belátták a szörnyüségeket. A magyarok - ülve a billentyük elött - még most is ondolálják a szart.
Más:
A kisDajcs megszökött. Apja, anyja, tesvére odaveszett. Ö mint orosz katona jött vissza, hogy megszervezze a közigazgatást. Elsö dolga volt 7 közismert nyilas (kollaborator)kivégzése. Mondhatjátok, hogy nem volt joga hozzá. Miért a nyilasoknak, csendöröknek, horthyknak, szálasiknak volt?
Megyözödésem, hogy Spelbergnek nincs szándékában senkit megbántani. A magyar egocentrikusság, rossz fordítás és száz kiló lelkiismertefurdalás ami belöletek itt most kitör. Meg egy adag handabanda.
Itt kívánok megemlékzni elsö gyerekkori pajtásomról - az akkor 5 éves Neufeld Pistáról - akinek hajnali 3-ra kellet kimenni a vasútállomásra, hogy utánna sose legyen lehetösége, tiszta ágyban aludni, emberi ételt enni, anyja meséjét hallgatni. Elutaztatták. Örökre. Magyar csendöri kisérettel.
A Spielberg film - nem ö rendezte - ezeknek az ártatlan emberkéknek állít emléket 5 "szemtanu" megszólaltatásával.
A németek "legalább" belátták a szörnyüségeket. A magyarok - ülve a billentyük elött - még most is ondolálják a szart.
Más:
A kisDajcs megszökött. Apja, anyja, tesvére odaveszett. Ö mint orosz katona jött vissza, hogy megszervezze a közigazgatást. Elsö dolga volt 7 közismert nyilas (kollaborator)kivégzése. Mondhatjátok, hogy nem volt joga hozzá. Miért a nyilasoknak, csendöröknek, horthyknak, szálllasiknak volt?
Megyözödésem, hogy Spelbergnek nincs szándékában senkit megbántani. A magyar egocentrikusság, rossz fordítás és száz kiló lelkiismertefurdalás ami belöletek itt most kitör. Meg egy adag handabanda.
Itt kívánok megemlékzni elsö gyerekkori pajtásomról - az akkor 5 éves Neufeld Pistáról - akinek hajnali 3-ra kellet kimenni a vasútállomásra, hogy utánna sose legyen lehetösége, tiszta ágyban aludni, emberi ételt enni, anyja meséjét hallgatni. Elutaztatták. Örökre. Magyar csendöri kisérettel.
A Spielberg film - nem ö rendezte - ezeknek az ártatlan emberkéknek állít emléket 5 "szemtanu" megszólaltatásával.
A németek "legalább" belátták a szörnyüségeket. A magyarok - ülve a billentyük elött - még most is ondolálják a szart.
Más:
A kisDajcs megszökött. Apja, anyja, tesvére odaveszett. Ö mint orosz katona jött vissza, hogy megszervezze a közigazgatást. Elsö dolga volt 7 közismert nyilas (kollaborator)kivégzése. Mondhatjátok, hogy nem volt joga hozzá. Miért a nyilasoknak, csendöröknek, horthyknak, szálllasiknak volt?
Vegre sikerult megszerezni az ujsagot, akkor be is kopizom az ominozus reszt a cikkbol:
"A mu megrenditoen hatasos es mertektartoan visszafogott. A tanuk szubjektivizmusarol nincs mit mondanunk, a szemelyes elmenyek optikaja mindig sajatos. Ket kritikai eszrevetelunket nem hallgatjuk el. Az utolso napok (a film cime) mintha azt sugallna, hogy a magyar tarsadalom egesze asszisztalt a nacik gaztetteihez, ami termeszetesen tulzas"
na ennyi, ezen en felhaborodtam, azt hiszem jogosan, tok mindegy hogy lattam-e vagy nem, en ennyit (mar irtam lentebb) megelolegezek Spielbergnek es Lantosnak....
Ej,ha. Rezsö, finomkodunk?
Szennország?
Aztán az hol van?
Kinek a hazáját mered - te lompos kis vén fasiszta - "szennyországnak" nevezni?
Milyen alapon bíráskodsz?
Ki fizet érte?
Ha nem kérsz ezért azonnal bocsánatot akkor a harci bárd kiásva.
Szarházi.
Úgy hanta, ahogy van. Magyarországon egyébként sem nagyon voltak cionisták. Történelem szakot végeztem egyebek közt, és Szita Szabolcs holocaust specialistához is jártam. MB
Félrebeszélsz. Én azt állítottam és állítom, hogy a magyarság kollektív megbélyegzése gusztustalan, hazug, náci alapvetésű dolog. Hazugság, hogy mi más népeknél kegyetlenebbek lettünk volna, hiszen elelntétben szomszédainkkal, akik maguk végeztek zsidóságukkal, Mo.-on a náci megszállás ellenére is megmaradt zsidóságunk fele. Ez persze nem menti a szörnyűséget, a másik felük elpusztítását, de ezért kollektíve bűnösnek nevezni minket hamisítás. Hitlerék nem véletlenül szóltak 1944 előtt a magyar zsidóparadicsomról. Ennyit mondtam. Ami Spielberget illeti, joga van a magyar holocaustról forgatni, akkor is, ha az örmény vagy ukrán holocaustot kihagyja. De nincs joga hazudni, hamisítani. Cseres Tibor pedig nem csak a Hideg Napokat, hanem a vajdasági magyarság lemészárlását is megírta. MB
Kevered a tényeket. Lantos a nyolcvanas években járt Ceausescunál, akinek nemzetiségi politikáját példaértékűnek nevezte, s lobbizott a Romániának járó kereskedelmi kedvezményért. A kolozsvári ásatások cucc jóval később, a 90-es években történt, ekkorra Lantos már természetesen más húrokat pengetett. MB
Kedves JT, sok igazsag van abban amit irsz, de ez a vita már nem alkalmas arra, hogy bármit is megtárgyaljunk benne.
Kedves Gurg,
A cikket nem olvastam, de a net-röl úgy tünik, hogy Spielberg nem pont Magyarországról, hanem általában a Hitler-korszak zsidó túléloirol készít filmet. Ehhez a joga megvan. A pénze is megvan hozzá.
Ettol teljesen független, hogy vannak, akik szerint a holokausztból mára megélhetési forrás lett. Vannak olyanok is, akik úgy gondolják, hogy a sok megemlékezés nem a túlélokön segít, hanem csak kameraidot biztosít néhány akut programhiányban szenvedo politikusnak. Minderrol lehet vitatkozni. De egy meg nem jelent film kapcsán vitatkozni nem igazán szerencsés dolog. Hiszen egy nem látott dolgot csak valami prekoncepció alapján lehet megitélni, nem? Sajnálom persze, hogy a vita elfajult.
Kedves Tamáska,
A történelmi hüség kedvéért: Aczél kommunista volt, nem cionista.
Üdv mindenkinek
néhai szalonna
Ui. És a börtön nevét, ahol Kazinczy és a többiek raboskodtak, tényleg Spielberg-nek írták akkoriban (Ez a Brno/Brünn feletti fellegvár, a legnagyobb osztrák börtönök egyike, ahol a Habsburg-ellenes reform-mozgalmak - pl. az olasz Risorgimento - képviseloi közül nagyon sokan megfordultak) Javasom, inkább vitatkozzunk a topkcim által jelzett témáról :-)
ON
"Igazad van, nehez elkepzelni, hogy felnott fejjel vegigjartad......
ha ez igaz, akkor igaz, de a szamokkal sajnos SZVSZ te vagy gondban, de ezen nem fogunk osszeveszni, ok? "
Affene, milyen klasszul megcafoltad. Gratula.
Off
Hogy a retekben lehet eldonteni egy mozimagazinrol, hogy jobboldalinak, baloldalinak nem mondhato?
Rossz kritikat irt a Fidesz PR filmjerol? Vagy Orban a negativ hos, Horn meg a pozitiv a vitaban?
Paranoid vagy Gurg.