Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2021.04.06 0 1 222323

A fotón látható példány neve Thor, a neten megtaláltam: 

https://www.erdekesvilag.hu/thor-a-kulonleges-bengali-macska-a-cicarajongok-uj-kedvence/

Előzmény: CBNora (222322)
CBNora Creative Commons License 2021.04.06 0 0 222322

Kiállításokon láttam ilyeneket, van pettyesben is, de nekem is ez a tigrismintás tetszik. Nagyon szépek, ez a sárgás alapszín különleges.

Előzmény: bombaba (222321)
bombaba Creative Commons License 2021.04.06 0 0 222321

Köszönöm. Csoda szabályos a mintázata.

Előzmény: CBNora (222320)
CBNora Creative Commons License 2021.04.06 0 1 222320

Bengáli.

Előzmény: bombaba (222317)
deep state blues Creative Commons License 2021.04.06 0 2 222319
deep state blues Creative Commons License 2021.04.06 0 0 222318

Sajnos nem lelem a cikket :(

Előzmény: bombaba (222317)
bombaba Creative Commons License 2021.04.05 0 0 222317

Szép darab. Milyen fajta?

Előzmény: deep state blues (222315)
ULAIVA Creative Commons License 2021.04.05 0 0 222316

Valódi tigrisszínek.. fenséges állatka!

Előzmény: deep state blues (222315)
deep state blues Creative Commons License 2021.04.05 0 6 222315

A Nap Matskája

 

deep state blues Creative Commons License 2021.04.02 0 2 222314

https://fb.watch/4CY3rcoLYq/

 

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

 

kero

55judit Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222313

A diót kiváthatod mandulával, napraforgóval, kókuszreszelékkel. A többi összetevőt még nem próbáltam lecserélni, de újra lehet gondolni bármit.

Még azt a máktortát is nagyon szeretem ami itt van, és érdemes a blogon böngészni. Rengeteg egyszerűen elkészíthető finomság van itt: http://gittarawfood.blogspot.com/

Előzmény: CBNora (222312)
CBNora Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222312

Hm... Tényleg nagyon egészséges. Biztos finom.

Gondolom, útifűmaghéj helyett mehet búzacsíra, kókuszzsír helyett vaj, ezek vannak itthon. Lassan a dió is luxus, azt is ki kell váltani valamivel...

Jó ötlet, és tovább lehet gondolni.

Előzmény: 55judit (222311)
55judit Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222311

OFF!

 

Nyers almatorta hozzávalók:

18cm-es tortaforma, vagy kis tepsi.

 

alap:

12 dkg dió (Előző este beáztatom, ettől könnyebbé válik az emésztése.)

1 marék mazsola, vagy 4-5 szem királydatolya

1 ek méz (elhagyható mert a datolya nagyon édes)

2 ek. kókuszzsír

 

töltelék:

3 db nagy alma

2 ek. útifű maghéj (mert nem csavarjuk ki az alma levét, a maghéj megtartja.)

2 ek. méz

fahéj

 

tetejére:

5 szem királydatolya

pár szem kesudió 

1 dl víz

1 dl kókuszzsír

1 ek méz

 

Készítés közben érdemes kóstolgatni, és ízlés szerint lehet bármit változtatni.

 

Az alap hozzávalóit késes aprítóba teszem, ha már jó apró a dió, a masszát a forma aljába nyomkodom.

Az almát meghámozom, nagy reszelőn lereszelem, hozzáadom a mézet, fahéjat és az útifű maghéjat. 2 villa segítségével (hogy kíméletes legyek) jól elkeverem, majd egyenletesen az alapra nyomkodom.

A tetejére valókat simára turmixolom  (van kicsi turmixos poharam), majd az almára öntöm. Mikor a hűtőben félig megdermedt a torta, villával megcirádázom a tetejét. (Vagy nem.)

 

Minimum 3 órányit dermed a hűtőben, e közben nagy hümmögések közepedte kinyalom a használt edényeket.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: CBNora (222309)
deep state blues Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222310

CBNora Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222309

Érdekel az a nyers almatorta.

Előzmény: 55judit (222306)
CBNora Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222308

Függ a macska állapotától, lehet-e altatni. Mi Medvét ivartalanítottuk, miután befogadtuk, pedig róla az előző gazdája azt állította, hogy öreg. Az állatorvos 6 év körülinek gondolta, de persze soha nem fogjuk megtudni, mennyi idős volt. Akkor neki nem ártott az ivartalanítás.

Viszont később VHO fogait nem merte rendbe tenni az állatorvosunk, mert előbb megvizsgálta, és a szívét nem találta rendben. Átküldött az állatorvosi egyetemre, ott húzta ki a fogait egy olyan orvos, aki aneszteziológus is egyben.

Előzmény: 55judit (222307)
55judit Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222307

Ez előtti macskáimat mindig ivartalanítottam, ezt azért nem, mert már öreg. Biztos megviselné, vagy orvos már nem csinálná, másrészt 3 éve egy lány macskáé 15.000 ft-ba került. A fiú vartalanítása 10.000. Ez már kivitelezhetetlen számomra. Az utcámban sok  macska születik, de szerintem elintézik nagy részét mielőtt felnőnének.

Előzmény: Anyóca99 (222305)
55judit Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222306

Szépen beszáradt a seb, nem látszik gyulladtnak. Volt ennél nagyobb sérülése is, az is helyrejött. Úgy látszik a kora ellenére még gyorsan tud regenerálódni. Szerintem köszönhető annak is, hogy egy ideje minőségi kosztot eszik. Most a teraszon a háza tetején alszik. Én pedig nyes almatortát készítek. Ritkán van nyalánkság, de akkor igyekszem egészséges összetevőkből kreálni. :)

Előzmény: CBNora (222304)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222305

Ha ivartalanítva lennének , nem verekednének . Csak sajnos sokan nem csináltatják meg , még ha telne is rá . A macska fogyóeszköz vidéken , de mindig van utánpótlás ...pont az ivartalanítás hiánya miatt . Ezért nem is sokra becsülik őket . Nem mondom , hogy nincs kivétel , csak sajnos kevés .

Előzmény: 55judit (222303)
CBNora Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222304

Lába rendben?

Az az igazság, hogy amit tegnap leírtál, nem volt megnyugtató. A kandúrkodásból csúnya sérülések származhatnak, "kandúrtályogok", ahogy az állatorvosunk nevezi. Ilyenkor sebfeltárás, tisztítás (kandúr közben ordít), majd antibiotikum injekció következik. Volt ebben részünk, míg nem lett ivartalanítva a macskánk. (Egy régebbi.)

Előzmény: 55judit (222303)
55judit Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222303

Nem bántottál meg, viszont nem jártál még az én cipőmben.

 

Azt látom, hogy a fiú macskák a területükért megküzdenek a betolakodó másik fiúval. Ennek ellenére az én öreg macskám mindig megy és feszegeti a határokat. ha más macska téved be hozzánk, úgy neki megy mint a villám. Olyankor nincs mozgáskorlátozottság, tunyaság.

A lányokat nem bántják. Udvarlási szezonban pedig a lányokért folyik a harc. Aki az erősebb, azt fogadja el a lány cica. Vagy ilyesmi. Itt sokat verekednek a macskák. Lehet hogy helyi szokás? :)

Előzmény: Anyóca99 (222302)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222302

Jó ... te látod ... és még véletlenül sem akartalak bántani .

Lehet túlaggódom a te macskádat .:-))

Amíg családiban laktam , az enyémek is kijárósak voltak , de sose láttam rajtuk verekedés nyomait .

Sajnos egyet kinyírt a 2. szomszéd kutyája , egy meg egyszercsak' nem jött többé haza . :-(((

Helyettük hozzám költözött a szembeszomszédból egy vöröske  (sajnos el kellett altatni később) . Maradt ez a törökátok , imádnivaló Mici , és a testvére Saci .

Előzmény: 55judit (222301)
55judit Creative Commons License 2021.04.02 0 0 222301

Az utolsó mondatoddal egyetértek. :)

Mióta kisegítettem a házából cicát egyet sem sántított, teljesen jól van. Az nekem tényleg nem fér bele hogy e miatt fizessek egy vizitet, egy röntgent, és nem tudom még mit amit az orvos elvégezne azzal a jelszóval, hogy hátha talál valamit. Akkor is furcsán nézne rám ha úgy állítanák be hozzá hogy most ugyan semmi betegségtünete nincs a cicának, de tegnap nagyon megrémültem a tüsszögésétől. Szóval lehet nyilvánosan megkövezni, de ilyenekre tényleg nincs pénzem. Sőt, elárulom neked hogy előfordul, azért nem mentem orvoshoz mert nem volt miből gyógyszert kiváltani. Sőt, van olyan kezelés amire jelenleg is szükségem lenne, de be kell érjem a reménnyel, hogy hátha majd egyszer. Ennek ellenére szeretem annyira cicát hogy ha valóban beteg, nem hagynám szenvedni.

Előzmény: Anyóca99 (222300)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.04.01 0 0 222300

Hm... az a láb nem biztos , hogy elgémberedett ám . Baja lehet ....

Enyémek szinte álló nap alszanak , mégsincs soha elgémberedve egyik lábuk sem .

Elhiszem , hogy nem kényelmes dokihoz szaladni , meg pénzbe is kerül , de ha már nagyobb a baj , többe is kerül . De te tudod ....

Előzmény: 55judit (222299)
55judit Creative Commons License 2021.04.01 0 0 222299

Köszönöm érdeklődésedet. A tüsszögés 1 napig tartott, a lényeg, mire vittük volna orvoshoz nyoma sem volt. Fiam is "megvizsgálta". Viszont erős verekedőpartnert találhatott, lehet hogy kutya volt mert még mindig nem heverte ki. Éjszaka nem  is ment sehova. Láttam bemenni a melegítőpárnás házikójába, és reggelre elgémberedhetett a sok fekvéstől. Nem tudott kijönni. Egyik lábával nem tudta átlépni a küszöböt, úgy kellett kisegíteni. Jót nevettem. Étvágya a régi, csak elég viharvert. Kiheveri. A megoldás az lenne ha éjszakára becsukhatnám, de ahova lehetne ott kárt okoz a mindenhova pisiléssel. Mindent összevetve lényegesen jobb élete van mióta nálam lakik mint mikor kóborolt.

Előzmény: Anyóca99 (222298)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.04.01 0 0 222298

Mi a helyzet vöröskével ?

Előzmény: 55judit (222297)
55judit Creative Commons License 2021.03.31 0 1 222297

Emlékeztetőül ilyen volt:

 

Mára ilye lett:

A tüsszögésnek nyoma sincs, eszi a tápot, issza a tejet. Sőt az éjjel volt kedve elmenni verekedni is, ahol mindig ő  marad alul, de nem tanul belőle. Itt tegnap nem volt eső, a macska nem sáros  hanem valószínű valami nagyobb állat összenyálazva megforgatta a porban. Nem biztos hogy macska. Mikor itt ülök, már evés után elégedetten  alszik a teraszon.

Ha napközben tüsszögne délután megyünk az orvoshoz, de nem lehet hogy valami az orrába mehetett vagy allergia miatt tüsszögött olyan erősen?

 

 

 

 

deep state blues Creative Commons License 2021.03.30 0 1 222296

Hooti Creative Commons License 2021.03.30 0 1 222295

Szia. Negyed algopirin csodákra képes, állatorvos is ajánlotta, ha látom, küzd a cica bármely fájdalommal, betegséggel. Pedig fiatal állatorvos.

Naponta 1x kaphat, nem többet! Fejét hátrahajtod, közben tokáját simized, majd szétfeszíted a száját és belepottyantod. Secperc lenyeli. Ha sokáig forgatja, nem nyeli le egyből, készíts neki oda vizet, mert inni fog, nyáladzik az algopirintől.

Én sajna rutinos vagyok, látom mikor hogyan áll a nyelve és hopp, észre sem veszi, utána folytatom a tokasimit :) 

Előzmény: 55judit (222294)
55judit Creative Commons License 2021.03.30 0 1 222294

Így gondolom én is. nem fogok kockáztatni.

Az előbb felébredt, pont sajt volt a kezemben, abból is vett. Ha eszik, remélem jól lesz, de figyelem nagyon.

Előzmény: CBNora (222293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!